Pripomienka a niečo na zamyslenie

Uzávierka do rubriky Otázky a odpovede je dnes o 20:00.

 

Minule som napísal, že vidiek by sa mal spoliehať na lokálne decentralizované energetické zdroje. To ale predpokladá jednu zásadnú otázku:

Čo s mestami a inými centralizovanými spotrebiteľmi ako hlinikárne a oceliarne či iný ťažký priemysel? Aké alternatívne zdroje pripadajú v úvahu?

Viem, že rusi vyvinuli plávajúce atómové elektrárne, do úvahy prichádza aj tórium a na ňom zakladajúci kvapalný fluoridový tóriový reaktor (reklama), ktoré dokážu “spaľovať” rádioaktívny odpad. Čo ešte?

 

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Pripomienka a niečo na zamyslenie

  1. Dobrý deň,

    mohli by ste prosím okomentovať správanie sa členov členskej základne SMER-u v Košiciach III a Košiciach IV. Jedná sa o “vnútrostranícky” útok na R. Fica za to, že zatiaľ ustál GORILU?

    Páči sa mi

  2. mňa by zaujímali prebiehajúce procesy u nás – okrem veľkej predvolebnej kampane sa pomaly a isto vytvára priestor, hoci nie veľký, na navrátenie majetku do vlastníctva štátu (nemocnice, vsž….). myslíš si že ak by sme vypustili túto problematiku na verejnosť, aby sa zvýšila štatistická pravdepodobnosť, je dostatok potenciálu na rozhodujúcich pozíciách aby sa vôbec k niečomu podobnému pristúpilo? vďaka

    Páči sa mi

  3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 54 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s