Keď diletant a profík prekresľujú politickú mapu Slovenska

Kočneriáda a uverejnenie nahrávok Gorily má za následok, že sa prekresľuje slovenská politická mapa, a že to momentálne nevyzerá dobre pre Smer-SD kvôli útoku Matoviča na Glváča. Mediálna hystéria, v ktorej aj špinu Dzurindu pripisujú vtedajšiemu opozičníkovi – Ficovi je druhoradá záležitosť. Prvoradé je to, že celá vec je riadená z nadnárodnej úrovne cez niekoľko kľúčových figúrok.

O čo Ide?

Kočnerovu a Nicholsonovu úlohu pri zmenách vlád si všimol aj autor tohto článku na stránke faktograf.online, a môj názor je, že kým Tom Nicholson vedome plní zadania, tak Kočner hrá užitočného idiota, ktorý nakoniec odkráča s minimálnym trestom (alebo aj nie). Kočner s najväčšou pravdepodobnosťou bol na tento účel aj pestovaný a pripravovaný. Že pritom robil špinavú prácu pre väčších hráčov a pomerne dobre zarábal bola cena za to, že ho použijú a využijú neskôr v politických a iných intrigách.

A s týmito intrigami sa roztrhlo vrece – napr. topky hovoria, že Hlavné správy vlastní Kočner (a HS to dementuje), alebo horespomínaný útok Matoviča na Glváča. Skratka, každý sa tvári, že je slušný ako Beblavý a snaží sa asociovať Smer-SD s Pentou, (čo si už vyprosila aj samotná Penta, a takto, samozrejme, s najväčšou pravdepodobnosťou plní zadanie, aby ESET prevzal ich biznis). Pritom jeho brat robil s Bubeníkovou biznis. Toto Beblavého tvrdenie je asi tak presvedčivé ako tvrdenie Dzurindu, že on o ničom nevedel, on za nič nemôže a bolo to zlyhanie jednotlivcov – pritom ak si niekto pozrie toto video, tak z gestikulácie, tónu hlasu a voľby slov zistí, že sebavedomé neviniatko len hrá, lebo vie, že mu niekto ide po krku a chce sa z toho vykĺznuť (hovorím to napriek tomu, že Dzurinda je pomerne dobrý herec).

Lenže?

Na verejnosť vypustené informácie žijú vlastným životom a vytvárajú špecifický tlak, aj napriek tomu, že liberálne médiá sa hystericky snažia vykresliť Smer-SD ako mafiánske zoskupenie, a Fica ako mafiánskeho bossa. Základom môjho tvrdenia je, že Beblavý priznal, že urobil chybu a často si spytuje svedomie po tom, ako kandidoval za SDKÚ v roku 2012. Háčik v tomto tvrdení je, že nemohol celý čas nevedieť čo sa deje, lebo v kuloároch sa šíria reči.

A čo to znamená?

Globálne zákulisie (GP) realizuje svoje riadenie cez Kočnera, resp. jeho prípad, a uverejnením nahrávok Gorily prišiel Nicholson (o ktorom som predpokladal, že je po smrti) znižovať škody v ručnom režime pre britsko-americkú bažinu (po našom damage control-evidentne veci nejdú ako ich kurátori plánovali). Keby vo veci bolo len toto, tak by sme na tom boli naozaj mizerne, lenže Fico, Smer-SD a ostatní patrioti nestoja nečinne, ale aktívne vstupujú do informačného procesu (t.j. riadenia) a pomerne úspešne z toho vytĺkajú politický kapitál pre neskoršiu fázu predvolebného boja.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Matovič hrá úlohu užitočného idiota lebo nepostrehol, že to čo robí je ilegálne a nielen ho za to môžu zavrieť, ale aj situácia sa môže obrátiť proti nim kvôli jeho kúskom.

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s