Otázky a odpovede č. 56

Do uzávierky v utorok o 20:00 som dostal päť otázok, z toho jedna už bola čiastočne zodpovedaná v inom príspevku. Čo sa týka piatka, ešte neviem, čomu sa budem venovať – deje sa toho toľko, že vskutku neviem, čomu sa skôr venovať vo svojich článkoch, ale asi to bude nejaká analýza. Čo sa týka otázok, pôjdem chronologicky, a samozrejme, budem sa snažiť dať na ne čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Slovien sa pýtal:

Ahoj, chcem sa opýtať, podľa čoho usudzuješ, že ĽSNS a SNS sú prvky, nadnárodného riadenia…ako si uviedol…???…ďakujem…

Václav na to dal čiastkovú odpoveď, s ktorou sa síce dá polemizovať, a mnohí to neberú ako adekvátnu odpoveď, ale faktom je, že Kotleba raz potápa Slovensko hlásajúc pronárodné heslá, a raz stabilizuje situáciu hlásajúc tie isté heslá. A to znamená, že ho podchytili dve rôzne skupiny – jedna pracuje adresno-direktívne a druhá zas nepriamo. Čo sa týka SNS, tak tá zdegradovala na stranu dohadzovačov trafík, ktorí síce hlásajú pronárodné heslá, ale ich primárnym cieľom je namastiť si vlastné vrecká, a preto mohlo Danka pritlačiť k múru monacké knieža.

Patak24 sa pýtal:

Do ktorej skupiny patrí Harabinova Vlasť a myslíš si že sa dostane do parlamentu? Podľa mňa nie a preto rozmýšlam že budem voliť Mečiarovu novú stranu alebo starý dobrý SMER ale akú má šancu Mečiar? A aké kádre bude mať v strane, budú schopnejšie než kádre v SMERE?

Mečiar má šancu a aj kádre – aspoň si to myslí, keď sa zúčastnil na Devínskej dohode, a spomínal to aj v jednej svojej reči a interview. Dodávam, že dosť ľudí je znechutených pomečiarovským vývojom, a preto nechodí voliť, takže jeho návrat na čele Slovenskej ligy (ak sa dostatočne ozvučí) získa dosť hlasov. A či tie kádre budú schopnejšie, tak to neviem.

Čo sa týka Harabina, nuž predstavuje väčšie nebezpečenstvo Kotlebovi, ako Mečiarovi a Kotleba to vie. Preto ho vyzýva k spolupráci vo videu, lenže tá jeho ponuka je dosť falošná vzhľadom na to, čo Kotleba natáral o Harabinovi pred 4 mesiacmi. Dodávam, že jeho výzva k spolupráci je dosť priehľadný pokus očierniť Harabina tak pred mainstreamom, ako aj pred vlastnými, lebo ak prikývne na spoluprácu, tak zajtra budú hneď palcové titulky, a ak nie, označí ho za pokrytca – a Harabin to celé vie.

Vlado sa pýtal:

Ori, prosim Ta,
preco (vo vseobecnosti) by malo zalezat silam schopnym zmanipulovat vyskedky volieb (Ukrajina) na tom, ake su realne nalady v spolocnosti a ako realne spolocnost aj volila? A preco na zaklade toho mozu byt dalsie neludske kroky takychto sil len umerne tym skrytym ale realnym vysledkom volieb?
Dakujem

Nejde ani tak o výsledky (lebo tie sa falšujú), ale o účasť, ktorá z jednej strany legitimizuje výsledky a z druhej zas ukáže, nakoľko je populácia zblbnutá, a ochotná znášať vyčíňanie tej bandy – t.j. koľko im z toho prejde beztrestne. No a Ukrajinci si vystavili vysvedčenie sami – teraz musia znášať následky.

Korektor sa pýtal:

Ahoj..poznámka k poslednému odstavcu..mne osobne sa vidí že to bude zrejme Madarsko ktoré chce sa napokon vykryštalizuje ako vedúci štát v rámci celej V4..jeho už dlhšiu dobu rebelantské správanie v EU ohladom prijímania migrantov,tzv. bolbordový boj proti Sorošovi a neziskovkám všeobecne..teraz návštevy v Moskve tomu všetkému naznačujú..my sme vždy v dejinách boli opozdejší a zbierali potom už len omrvinky ako sa hovorí po funuse…

Musíš sa opýtať, ako môže Orbán robiť otvorene protibruselskú a protisorosovskú politiku bez toho, aby prišiel o dotácie, a tak neskrachovala ekonomika. A odpoveďou je, že má krytie od globálneho zákulisia (GP). Toto krytie má z prostého dôvodu: GP chce vytvoriť nové centrum koncentrácie riadenia vo forme V4/B9 pre európsky konglomerát, ktorému by šéfovalo Maďarsko. Tieto procesy Putin podchytil svojou návštevou a ponúkol riešenia, ktoré sú skôr vhodné pre vytvorenie bloku ako konglomerátu (titulky sa dajú zapnúť). To je prvý dôvod.

Druhý a oveľa pragmatickejší dôvod je, že Poľsku vládnu rusofóbne a samovražedné elity a Česko spolu so Slovenskom zas rieši liberálnu pliagu, s ktorou mohol Orbán pomocou GP poriadne zatočiť. A dodávam, že Slovensko bolo prvé, ktoré podalo na Ficov podnet odvolanie proti kvótam na rozdeľovanie migrantov.

Tretia vec je (a to súvisí s prvým bodom), že do základov V4 je položená mína maďarského iredentizmu, a tú treba zneškodniť ešte pred tým, než sa spustí: „Maďari nám chcú znova vládnuť“. Putin svojou návštevou riešil aj toto.

Patak24 sa pýtal:

Čo hovoríš na to že národná rada SR bez zbytočného mediálneho hluku schválila Dodatkový protokol k Dohovoru o počítačovej kriminalite. tu je odkaz: https://www.hlavnespravy.sk/pozrimeze-co-za-betarsku-bruselovinu-nam-nasi-poslanci-nenapadne-schvalili-masmedia-su-tichucko-mysky/1941714?fbclid=IwAR0W5dm35uQtVB612zgi9Af_G8-gPK-TeXpxFJHbXmi28Y4mWpV1wx_e3OQ

K tomu poviem 2 veci:

  • Netreba zabúdať, aká je u nás situácia, lebo sme v konečnej fáze protiliberálneho boja a očisty Slovenska.

  • Nič sa neje tak horúce, ako sa uvarí“. A toto platí aj v prípade takýchto gumových zákonov, ktoré sa dajú použiť aj proti pôvodcom, čo sa v dejinách stávalo dosť často – napr. Robespierre sa stal obeťou vlastného teroru (hoci tam boli aj iné faktory – napr. GP takto zametal stopy), alebo „inkvizítor“ červeného teroru bol označený za utláčateľa ľudu po tom, čo použili proti nemu tú istú metodiku, ktorú použil aj on, a následne ho zastrelili.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č. 56

  1. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 57 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s