Tiso a Slovenský štát

Viem, že teraz „kopnem do mravčieho hniezda“, ale nemôžem to nechať tak, lebo niektoré strany glorifikujú Tisa a Slovenský štát až natoľko, že z neho robia velikána, martýra a čo ja viem, čo ešte. Podľa mňa sa to deje neprávom, lebo síce mal národné cítenie, ale nebol vlastencom. Tvrdím to na základe dvoch faktov: bol jezuita, t.j. mal určitú korporátnu morálku, a žehnal a vyznamenával nemeckých vojakov, ktorí vypálili slovenské dediny. Lenže ani kvôli tomu ho nemôžem nazvať najväčším zlosynom v moderných dejinách Slovenska, lebo to je u mňa vyhradené Dzurindovi, Miklošovi a ich koaličným partnerom. Podľa mňa Tiso je tragický pešiak na cudzej šachovnici, a v tomto článku uvediem základ môjho tvrdenia.

Čo umožnilo Tisovi sa stať prezidentom Slovenského štátu?

Krátka odpoveď je, že smrť Štefánika – v dlhej odpovedi by bolo aj to, prečo musel Štefánik zomrieť (a tuším o tom som už aj písal). Totiž presadenie Štefánikových ideálov by v tej dobe znamenalo nielen emancipáciu Slovákov s Čechmi, ale aj emancipáciu všetkých národností na území Československa, resp. Česko-Slovenskej konfederácie, ktorá by v tej dobe vznikla. Toto ale nevyhovovalo nielen pražským klanom a mocenským kruhom – lebo by prišli o moc a peniaze, ale aj globálnemu zákulisiu (GP) – lebo by prišli o jednu rozbušku pre vyvolanie svetovej vojny. (Pjakin nazval obe svetové vojny jednou vojnou, rozdelenou na dve časti, čo vzhľadom na to, že GP nevyriešil všetky otázky prvou svetovou vojnou je podľa mňa adekvátny záver.)

Ďalšia vec je, že takto zjednotený štát by nielen úspešne vzdoroval Nemecku, ale aj Poľsku a Maďarsku s tým, že so ZSSR mal dobré vzťahy, a cez nás sa by riešilo mnoho problémov inak. Samozrejme, týmto scenárom zabránila práve smrť Štefánika.

A za akých okolností vznikol Slovenský štát?

Takže máme tu spupnosť pražských elít, ktoré utláčajú každého – Nemcov, Maďarov, Slovákov a v neposlednom rade i Čechov, a do toho príde Mníchovská zrada (keď nás naši údajní spojenci Francúzi a Briti hodili cez palubu), obsadenie Sudet, a Hitlerova ponuka, ktorá sa neodmieta. Takže logicky z toho vyplýva, že Tiso, ktorý sa stal predsedom vlády autonómnej krajiny po obsadení Sudet príjme ponuku Hitlera, lebo alternatívou bolo rozdelenie Slovenska medzi Poľsko (ktoré obsadilo Sliezsko a niektoré alovenské územia na severe) a Maďarsko (ktoré zase obsadilo juh Slovenska vrátane Košíc).

V tom momente, ako došlo k vyhláseniu Slovenského štátu, tak tie osoby a kruhy, ktoré vyznávali štefánikovské ideály prakticky ihneď začali organizovať SNP, resp. protinemecké povstanie.

Mohol sa Tiso zachovať inak, a robiť inú politiku?

Áno, a teraz mu nezalievam to, že vyhlásil Slovenský štát (lebo by nás čakala genocída zo strany Maďarov a Poliakov, neskôr aj Nemcov), a nezazlievam mu ani to, že sme sa skončili ako satelitný štát nacistického Nemecka ( lebo Slovensko ako štát môže zmysluplne existovať len v rámci väčšieho celku, a vtedy nám ho poskytlo nacistické Nemecko, lebo ZSSR to kvôli Poľsku a Maďarsku nemohol urobiť). Čo mu však zazlievam je to, že nemanévroval tak, ako fínsky generál Mannerheim (bývalý cársky generál), ktorý zabezpečil, že včas uzavrel separátny mier so ZSSR aj za cenu svojej vojenskej kariéry.

To je ale presne dôsledok korporátnej morálky jezuitov – tak, ako tá bohoslužba a vyznamenávanie vrahov slovenského národa, alebo útek zo Slovenska pred Červenou armádou, či po diskusii s jezuitským bratom po zatknutí jeho údajné martýrstvo.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Tiso a Slovenský štát

 1. Vďaka za článok.
  Pridávam linky na tieto 2 videá o Štefánikovi, ktoré mi pomohli spraviť si o ňom ako-takú predstavu, čo je mimochodom veľmi problematické vzhľadom k tomu, že Štefánik po sebe nezanechal žiadne osobne napísané dielo, v ktorom by sformuloval/zhrnul svoje aspoň hlavné politické názory/tézy a hrubé predstavy o spoločnom ČS štáte.
  Po Štefánikovi zostali viac-menej iba rôzne zbytky a subjektívne interpretácie, podľa ktorých sa dá len veľmi ťažko vytvoriť objektívna mozaika.
  Avšak z toho, čo viem, tak si myslím, že je veľmi pravdepodobné, že Štefánik mohol svojimi postojmi predstavovať určitú prekážku a nebezpečie napr. pre pražské sionistické “elity” (netvrdím, že závažného charakteru, lenže tieto kruhy hrajú na na istotu, a preto sa snažia vždy poistiť na tisíc zámkov) pri budovaní spoločného nerovnoprávneho ČS štátu podľa ich predstáv a pre ďalšie globálne procesy (ako napr. neskoršie zavedenie pseudo-socializmu ČS).

  Liked by 1 person

 2. S tým Dzurindom a Miklošom je to podľa mňa komplikovanejšie a nejednoznačné.
  Momentálne sa na to pozerám z dvoch pohľadov.
  Buď to robili z vlastného presvedčenia, alebo na príkaz, alebo išlo o nejakú kombináciu.
  Úprimne povedané, neviem, lebo nedisponujem príslušnými a spoľahlivými dátami.
  Isté najskôr je, že ak by tam neboli oni, tak by použili niekoho iného.
  Všade sa vtedy písalo a hovorilo, a stále píše a hovorí, že ekonomická situácia na Slovensku pred rokom a v roku 1998 bola za Mečiara veľmi zlá a že SR bola prakticky pred krachom (avšak mohlo/môže ísť len o anti-mečiarovskú propagandu).
  Preto si myslím, že je celkom možné, že ak by na Slovensku nedošlo k výpredaju rodinného striebra, k liberalizácii/otvoreniu ekonomiky a vstupu SR do EÚ, tak by to pre náš národ mohlo skončiť veľmi zle.
  Treba si uvedomiť vtedajšiu situáciu v globálnej a zahraničnej politike.
  Slovensko vtedy bolo pod obrovským medzinárodným tlakom, Rusko sa rozpadalo, západ nás pokladal za “čiernu dieru” Európy a mohol nás kľudne nechať vyhladovať (pretože sami by sme si poradili asi iba veľmi ťažko, prípadne za obrovskú cenu) a potom by nás aj tak obsadil “soft” okupačnými metódami.
  V rámci globálnej politiky globalisti museli zamedziť výbuchu v západnej Európe, a aj preto naše hospodárstvo čiastočne poslúžilo ako stabilizátor Nemecka a tým aj EÚ.
  Ale možno sa mýlim vzhľadom na to, že nedisponujem príslušnými a spoľahlivými informáciami.
  Mečiar by istotne o tom vedel povyprávať viac.

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 59 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s