Trampoty so Slovenskou ligou

Neviem či ste počuli, že údajne po hádke pán Mečiar nielenže nebude kandidovať, ale rozpadáva sa aj Slovenská liga, keďže pán Mečiar odchádza zo strany. Lenže zvesti sú len zvesti, a preto je ich pravdivosť otázna. Čo aj v tomto prípade, znamená, že nič sa neje také horúce, ako sa navarí – preto namiesto prepadu do zúfalstva sa treba radšej pozrieť na veci s chladnou hlavou.

Čo sa podľa mňa udialo, resp. deje?

Máme len kusé a neúplné informácie „na úrovni jedna pani povedala“, čo si myslím, že nie je dôveryhodný zdroj. Skutočnosť je podľa mňa taká, že pán Mečiar nechcel byť premiérom, možno nechcel byť ani na kandidátke, a radšej veci riešiť zo zákulisia, ako to robí teraz Fico – napr. navrátenie zlata z (onedlho nie až tak) Veľkej Británie.

Skratka, z tohto uhla pohľadu sa nič nedeje, ale vážnejší problém podľa chýrov je, že do vedenia, resp. do popredia sa dostali prospechári, a začali presadzovať svoju verziu kandidátky, lebo často tí, ktorí sa najviac bijú do pŕs ako najväčší vlastenci – sú väčšinou len prospechári. Lenže toto nemusí byť pravda – totiž môže to byť aj šaráda na vypudenie týchto elementov v predstihu, aby neskôr nerobili problémy. Tomuto scenáru nasvedčuje aj ich vlastné video.

Čo sa udeje?

Pán Mečiar je bojovník, rozmýšľa 2-3 kroky dopredu, a preto asi na základe predbežných rozhovorov rátal s tým, že stranu bude mať plnú prospechárov a ľudí s mesiášskym komplexom. Vie, že presadiť svoju víziu je beh na dlhú trať, ale najprv treba ligu dostať do parlamentu – ak nie teraz, tak pri ďalších voľbách.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

11 thoughts on “Trampoty so Slovenskou ligou

 1. No dovolim si tu nesuhlasit. Toto bola posledna moznost pre Meciara vratit sa do politiky, lebo vek. Uz teraz ma 77 rokov. Pre normalne pronarodne orientovanych stale ostava jedina moznost: Smer. Neviem ale ci tam by bol niekto ochotny spolupracovat s Meciarom. Skor to vidim tak, ze by mal zapracovat na svojich pamatiach, lebo on do toho co sa tu dialo v 90tych rokoch a aj revolucnych musel visiet dokonale. Jedna tucna kniha od neho by mohla spravit daleko viac, nez on v parlamente. Lebo citali by ju jeho priaznivci i odporcovia.

  Páči sa mi

  • Podľa mňa ani nikdy nemal v pláne sa vrátiť do politiky regulárne (lebo má súdnosť), ale skôr iba pomocou mééédií tlmočiť ľuďom určitú novú víziu, koncepciu a alternatívu pre Slovensko.
   Prečo sa nakoniec vzdal kandidátky, to vie len o sám (a možno to bolo v pláne už od začiatku, kto vie).

   Páči sa mi

 2. On sa aj sam v rozhovore na TA3 u Bielika vyjadril, ze o ucast v parlamente zaujem nema, ale ze chce vyuzit moznost v ramci predvolebnej kampane ozvucit niektore temy. Co podla mna mohol pokojne robit aj pri nezhodach v Lige, a na zaver predvolebnej kampane odstupit. Takze toto rozhodnutie mi pride ako nedobrovolny tah.

  Páči sa mi

 3. Ja to už dnes až tak moc ružovo nevidím.
  Lebo ak má SMER do budúcna fungovať, tak sa musí očistiť, a k tomu potrebuje náležitú zámienku.
  A preto asi momentálne najlepšou možnosťou pre SMER je síce vyhrať voľby, ale následne odísť do opozície a nejako sa tam očistiť, a zatiaľ nechať liberastov zo 1-2 roky povariť sa vo vlastnej šťave, aby znechutili ľudí, s tým, že potom budú predčasné voľby.
  Síce v tomto prípade SMERu hrozí aj rozpad strany, avšak výhodou je, že vtedy sa zase od neho môže odštiepiť vlasteneckejšie a ľavicovejšie krídlo (ktoré síce následne bude mať v lepšom prípade možno iba polovičnú podporu u voličov, ale ani to nebude špatné), pričom Pellegrini na seba naviaže liberálnu chamraď, ktorú odkanalizuje do zabudnutia.
  Tiež si myslím, že slovač najskôr ešte potrebuje dostať poriadnu facku po papuli, aby sa prebudila a v ďalších voľbách už volila iba pro-národnejší blok strán (navyše aj situácia v USA musí dozrieť k tomu, aby bolo možné začať čistiť Slovensko od proti-národných živlov).
  A myslím si, že práve týmto smerom to budú tlačiť aj globalisti.
  Menšinová vláda SMERu s podporou Vlasti a dokonca aj ĽSNS nie je podľa mňa moc pravdepodobná, a to z toho dôvodu, že tá vláda by nebola moc stabilná (a hrozili by predčasné voľby, z ktorých by najviac vyťažili liberasti a ĽSNS), a že ĽSNS a Vlasť by sa v očiach svojich voličov sprofanovali (lenže globalisti si naopak potrebujú ponechať v zálohe ĽSNS ako stranu “spasiteľov” slovenského národa v prípade potreby – napr. neriadeného rozpadu EÚ).
  S týmto scenárom som do určitej miery počítal už aj v minulosti, a teraz mi najviac dáva zmysel.
  Samozrejme, že voliť budem SMER ako momentálne jedinú serióznu národne-ľavicovú protiváhu s proti-fašistickým odkazom SNP voči nebezpečnému neo-ľudáckemu fašizmu (= konzervácia riadenia spoločnosti na základe biblickej davo-“elitárnej” koncepcie/doktríny), ktorý sa tu začína plazivo/latentne rozmáhať (hlavne medzi mladými, ktorí ešte nemajú životné skúsenosti, a sú systematicky hnaní k múru agentmi cudzích síl).
  Je nutné myslieť metodicky a nepodliehať manipuláciám ani emóciám.

  Páči sa mi

 4. budem reagovať na Jakuba,suhlasim ,tiež som videla a počula ešte v začiatkoch ,že Mečiar nechce byť vo vláde a po ohlásenej kandidature a vytvorení strany sme sa všetci prekvapili….ako tak čítam ,úvaha o tom ukázať prstom na “vlastencov”v strane ktorí sa pohádali o miesta na kandidátke bol zámer ….odkopali sa ešte pred úvodom….takže ak by Liga pokračovala ,všetci vedia kto je kto…. aj keď bez Mečiara a dúfam ,že sa do parlamentu nedostanú….za tu zakernosť

  Liked by 1 person

 5. Zdielam názor s Idevpasom. Dá sa povedať, že situáciu vnímam presne ako on. A najmä ako tak počúva niektorých okolo seba, tak “…. slovač najskôr ešte potrebuje dostať poriadnu facku po papuli …”. Smutné je, že za Dzurindových vlád dostávali zprava zľava, ale akosi pamäť davu je neskutočne krátka. Všetko ide podľa scenára, ktorý vyvrcholil v 98. Od Remiáša po Kuciaka. Proste liberasti sa neštítia ničoho a časť obyvateľstva im to žerie a časť je znechutená.
  Budem rád ak Idevpasova predpoveď nevyjde, ale … Čo bude so Slovenskom? No ako píšeš, hrozí, že budú napáchané nenapraviteľné škody. Ale z nášho národa mám akosi pocit, že je nepoučiteľný. A ono v podstate by možno stačilo, aby tí čo nechodia voliť, šli a hodili to komukoľvek z pronárodného tábora.
  K ĽSNS – moj názor je, že táto strana tu nie je na to, aby bola s niekým v koalícii. Ani podpora menšinovej vláde. To si jednoducho SMER nemôže dovoliť, a ani by si to nedovolili. Jednoducho situácia to ešte neumožňuje. To, že Kotleba vyvesil čiernu vlajku na výročie SNP. Ich úloha je jasná. Viazať na seba pronárodný voličský elektroát a tým uberať voličov napr.aj Smeru tak, aby Smer nebol dostatočne silný.

  Páči sa mi

  • Chápem tvoje pocity, ale čo chceš keď nielen váľať svoje “šunky” pred telkou je pre väčšinu legitímnym spôsobom strávenia voľného času, ale väčšina aj konzumuje správy prezentované médiami bez rozmýšľania?

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s