Zlato na Slovensku a vo svete [Aktualizované]

Otváram túto tému kvôli aktuálnosti, a to tak na Slovensku, ako aj vo svete. Dokonca ide o závažnejšiu tému, než samotná ekonomická a finančná stabilita Slovenska či jeho suverenita – ide totiž o prežitie. A teraz nedramatizujem – situácia finančného systému je vskutku katastrofická, a aj keď je pripravená náhrada, prechod v žiadnom prípade nebude hladký a bezkrízový.

O čo ide?

Prvá vec, ktorú musím spomenúť je, že to tak s americkými štátnymi, ako aj súkromnými dlhopismi nevyzerá vôbec tak dobre, ako nám to podsúvajú, a jednak deriváty – konkrétne CLO (collaterized loan obligations forma CDO-collaterzed dept obligations) sa chystajú odstreliť systematicky dôležité banky.

Druhá vec je, že existuje pojem rehypotekácia, t.j. že vec sa dá do úschovy, a u banky máte pohľadávku. Lenže banka to zlato predá a vám zostanú len oči pre plač, lebo banka sa s vami vyrovná iba finančne. A ak vám to znie ako legalizovaná krádež za bieleho dňa, tak vaše podozrenie je namieste.

Tretia vec je, že v Šanghaji sa dajú kúpiť zlaté certifikáty a tie certifikáty sa dajú vymeniť za ropu.

Štvrtá vec je, že nový systém (ktorý zatiaľ pôjde podľa starého konceptu) je/bude založený na zlate, resp. zlatých certifikátoch.

Posledná vec je, že sa šušká o tom, že Saudi majú o 80% menej ropy ako priznávajú a začali predávať Číne ropu za RMB/Yuan (čo nepriamo potvrdzuje aj to, že v účtovných knihách ARAMCO a v saudských rezervách sa objavilo RMB/Yuan), a šušká sa aj to, že pod pieskom Saudskej Arábie sa nachádzajú ložiská strategických kovov, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou rozvinuté spolu s Ruskom.

A čo to znamená pre Slovensko?

V praxi to znamená, že to zlato uložené v Londýne potrebujeme ako soľ, lenže v prvom kole chýbali hlasy Smeru-SD aby sa to presadilo, a vo štvrtok zas celú vec sabotovali poslanci ĽSNS, keď- (citujem Blahu):

VEĽKÍ VLASTENCI SA UKÁZALI – ZLATO OSTÁVA V ANGLICKU

Ešte jedna novinka z parlamentu. Kotlebovci dnes v parlamente na pokyn poslanca SaS Ondreja Dostála vytiahli karty a znemožnili tak, aby sa slovenské zlato vrátilo z Bank of England na Slovensko.

Tak čo, liberálne médiá – znamená to, že sa chystá veľká koalícia pravice a kotlebovcov?

Takže, ak ešte niekto mne alebo vám, milí čitatelia povie, že Kotleba je vlastenec a nie je pozér a záškodník, tak kľudne vytiahnite tento argument s tým, že ak dotyčný odpovie „urobili to, aby Fico to zlato neukradol“ tak mu kľudne odpovedzte „a je lepšie aby to ukradli anglickí bankári v rámci svojich čachier tzv. legálnym spôsobom?! Veď čo je doma to sa počíta“.

Aktualizácia: Podľa webu NR SR bol v 18:33 parlament uznášaniaschopný a zamietol pozmeňovacie návrhy opozície (SAS), ale v čase hlasovania o návrate zlata t.j. o 18:34 zrazu nebol uznášaniaschopným.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

7 thoughts on “Zlato na Slovensku a vo svete [Aktualizované]

  1. Ten Kotleba je fakt neuvěřitelnej. Kvůli svým malicherným politickým zájmům kašle na zájmy Slovenska. Pozér? Ano. Záškodník? Asi ano. Ale že až tak tupý a na zájmy své země v této otázce otevřeně kašlající, to mi hlava nebere.
    Jinak, opět dík za analýzu Oracle.

    Páči sa mi

  2. Jestliže novej finanční systém bude založenej na zlatě, resp. zlatých certifikátech, musí to způsobit eplozi ceny zlata a ostatních drahých kovů. Podle M. Chazina bude nový finanční systém založen 1. 1. 2022.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s