Otázky a odpovede č. 61

Do uzávierky vo
štvrtok o 20:00 som dostal štyri otázky. Čo sa týka pondelka, v
ten týždeň sa vraciam k štandardnému rozvrhu publikovania, a po
tom sa odmlčím do 6. januára. Nebudem však len tak sedieť na
zadku - budem pripravovať ďalší blog, venovaný primárne
ekológii a energetike (možno bude aj ďalší blog, venovaný
alternatívnemu „kadečomu“). Ako vždy, budem na otázky
odpovedať chronologicky, a samozrejme, budem sa snažiť dať na ne
čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Pavol sa pýtal:

Vďaka za článok. Aj som sa chcel spýtať v OaO na Košice. V mestách kde vyhrali slušný je vidieť ako dopadne SK po voľbách. Ináč na KVP sme mali odpratane chodniky asi jediný z Košíc. Mám otázku k tejto správe (trošku staršia). https://www.webnoviny.sk/kosicky-kraj-sa-chce-zapojit-do-novej-hodvabnej-cesty-trnka-sa-zucastni-na-summite-v-hongkongu/ Ako vidíš vybudovanie globálneho logistického prekladiska v Bočiari? V Čiernej nad Tisou je obrovská prekládka nemohlo by sa to využiť lepšie?

Preto hovorím, že k voľbám treba prísť v čo najväčšom počte, lebo voličská základňa liberálnej pliagy, t.j. „slušných“ je malá, ohraničená, ale mimoriadne disciplinovaná, a to minimalizuje možnosť katastrofy v podobe ich vlády. A nech mi nikto nehovorí, že koalícia tzv. slušných, alebo úradnícka vláda vymenovaná prezidentkou Čaputovou, by v týchto neistých časoch – hoci len na jeden rok – nebola katastrofou. Dodávam, že podľa mňa tá choroba, ktorá nedávno postihla Čaputovú bola asi dôsledkom toho, že ju dosť nevyberaným spôsobom usadila periféria globálneho zákulisia (GP) kvôli jej vyhláseniam na adresu poverenia zostavenia vlády a predvolebného moratória.

Čo sa týka prekladiska v Bočiari, tak to nie je až taký zlý nápad, lebo širokorozchodná ide až do Hanisky pri Košiciach (existuje aj Haniska pri Prešove), a predĺžiť to do Bočiara a urobiť odbočku z rýchlostnej cesty nie je až taký problém. Košice a v podstate aj celé Slovensko by získalo priame spojenie do Číny, lebo by to bolo od Košíc cca 20-25 km vzdušnou čiarou. Nehovoriac o tom, že predĺženie širokorozchodnej do Bratislavy či Viedne je hudbou budúcnosti. To je prvá vec.

Druhá vec v tejto súvislosti je, že Čierna nad Tisou je primárne prekladiskom pre suroviny resp. produkciu VSŽ (USS Steel Košice). Viem, že niečo ide aj do Čiech a Rakúska či Maďarska, ale primárne je to prekladisko pre VSŽ.

Vaclavcermak sa pýtal:

Mohl bys prosím okomentovat rozsudek Evropského soudního dvora ve věci zbraňové směrnice? Může to být krok v duchu tohoto článku: https://www.info.cz/nazory/zrno-lepe-by-to-nevymyslel-ani-putin-brusel-zbytecne-nastval-strelce-v-cele-evrope-43845.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR1JIdn0DGEZEIxbefwJyyVJ36DxEZQYy0wkbUu_DE-Hhr2alYRlMtAVReo ?
Díky!

Čiastočne je to tak, lebo z jednej strany anglo-americký močiar chce zapáliť celý svet, t.j. chce pustiť hordy teroristov na odzbrojených Európanov, a že tento krok by skončil aj pre nich katastrofou – to nechápu. A z druhej strany je to odpis Bruselu ako centra koncentrácie riadenia zo strany GP. Takže väčšina elít začína chápať, že Brusel, resp. EÚ v súčasnej podobe je aj proti nim, hoci biznis mohli robiť naďalej. Lenže tu sa vynára otázka, na koho sa orientovať, lebo Čína je ďaleko, a s Ruskom zas chcú mať spoločné len minimum vecí, takže zostáva len V4/B9/Medzimorie/Trojmorie ako centrum.

Brunero sa pýtal:

Otázka :
1/ Možno považovať návštevu pápeža Františka naším Pellegrinim za štandardnú, zdvorilostnú ako tomu bolo pri podobných návštevách našich politikov už skôr? Ako to vnímaš ty?
2/ Potom, čo Mečiar skončil so Slovenskou ligou, o ňom informácie chýbajú. Máš dojem, že sa už odmlčal alebo ešte je možná nejaká varianta jeho opätovného zapojenia do politiky?

A s druhou otázkou súvisí aj Jurajova otázka:

Čo sa asi udialo? Nedávno si písal, že sú veci o ktorých Mečiar zatiaľ nemôže hovoriť. Pravdepodobne sa tak veci globálne vyvýjali, že si myslel, že ten čas prichádza a on môže začať hovoriť. No stiahol sa. Obrátil sa vietor?

Návšteva Pellegriniho u pápeža – jezuitu je všeličo iné, len nie zdvorilostnou návštevou. S najväčšou pravdepodobnosťou to súvisí s návratom slovenského zlata a slovenskými parlamentnými voľbami – možno sa uzavrie nejaká dohoda medzi predstaviteľmi periférie GP a Ficom/Pellegrinim ohľadom zlata, volieb a smerovania Európy.

Čo sa týka Slovenskej ligy a Mečiara, nuž liga zažíva ticho pred poriadnou búrkou a Mečiar viackrát povedal, že priamo do politiky sa nevracia, t.j. nebude na kandidátke, nebude zastupovať len riadiť veci z pozadia – s tým, že sú tu zadné dvierka, ako sa do parlamentu dostať. To je ale predikcia toho, čo som v minulosti povedal ako možnosť.

Ďalšia vec je, že o niektorých veciach stále nemôže otvorene hovoriť, a to nijako nesúvisí s jeho návratom do politiky (ospravedlňujem sa, ak som vyvolal tento dojem), lenže momentálne u nás posledné slovo má v niektorých veciach stále anglo-americký močiar. Po tom, čo ho Trump prevalcuje, veci sa zmenia a väčšina ľudí potom bude kukať ako vyoraná myš, že Trumpovo víťazstvo je na dosah ruky.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

One thought on “Otázky a odpovede č. 61

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s