Pár vecí

Prišlo mi mailom článok v ktorom autor de facto navrhuje zrušiť kapitalizmus a rozbiť veľké finančné domy, našťastie je na ten článok odkaz. Pomerne dobrý článok len mám s nimi 2 hlavné problémy:

  • nehovorí o zoštátnení emisie obeživa a zákazu tých legalizovaných podvodov ako frakčný rezervný systém a iné parazitické praktiky;
  • nehovorí, že čím by sa mal nahradiť kapitalizmus.

Dodávam, že participatívna ekonomika je dobrá náhrada za kapitalizmus.

Gréta sa pomaličky ale isto odpisuje, lebo nielen sa objavujú články o tom, že ju prevádza profesionálny filmový štáb ale aj vyšlo najavo, že banka Goldman Sachs je ochotná poskytnúť financovanie, poradenstvo a investície pre iniciatívy vo výške 750 miliárd US$. Čo sa ale nespomína, že dostane  3-5% provízie od investorov, ktorí sadli na lep tomuto podvodu. Článok a kto nerozumie po anglicky tomu preložím podstatu:

Goldman zarobil asi 15 miliónov dolárov predajom dlhopisov pre skupinu „zelených“ liberálov spravujúcich peniaze ostatných liberálov. Keď využil pocit viny liberálov.

Premiér Pellegrini medzi rečou sa poriadne obul do pravice a na nich naviazané finančné a záujmové skupiny na tlačovke po poslednom tohtoročnom zasadnutí vlády.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Ospravedlňujem sa za pravopisné a štylistické chyby, tento článok nebol editovaný.

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s