[Aktualizované] Man, máni, Sulejmáni

Ospravedlňujem sa za slovnú hračku, keďže ide o vraždu generála, ktorá býva často casus beli (dôvod pre vojnu), a to už je závažná vec. Hlavne keď si uvedomíme, že niektorí hlupáci stále môžu rozpútať horúcu fázu 3. svetovej vojny (ktorá je momentálne v studenej fáze) a vzhľadom na nedávne cvičenie ruských námorných síl, na ktorom sa zúčastnili aj nadzvukové rakety, tak by som povedal, že dosť dlho studenou aj zostane.

Chronológia posledných dní

Začalo sa to útokom rozzúreného davu na americkú ambasádu (de facto okupačná správa, lebo je najväčšia na svete) v zelenej zóne Bagdadu. Z tohto útoku obvinili Irán (vzhľadom na to, čo tam Američania robia, tak zorganizovať takúto akciu nebol problém ani pre Irán, ani pre anglo-americký močiar). Po tomto útoku zabili Sulejmániho, ktorý bol podľa správ vylákaný na rokovania so Saudmi, ktorí tam chceli upokojiť situáciu. Pritom Sulejmáni nebol žiadnym orezávadlom a ani anjelom – skratka: priateľ šáha, hrdina revolúcie, generál, ktorý velil tajnej iránskej jednotke so samostatnou rozviedkou, a jeho meno bolo spomínané ako kandidáta na ďalšieho prezidenta (podľa chýrov prebral riadenie niekoľkých iránskych firiem – skratka niekto ho miloval a niekto nenávidel). Následne došlo k raketovým útokom (na iránske a americké vojenské základne, a aj na zelenú zónu), k zákazu vstupu iránskeho reprezentanta do OSN, a k pádu ukrajinského lietadla pri Teheráne, v ktorom podľa všetkého cestovalo dosť amerických agentov s kanadskými pasmi. A po tom všetkom prišlo vyhlásenia Iránu, že americká armáda je teroristická organizácia a že s odpoveďou skončili, a Trump sa zas ozval, že chce s Iránom rokovať.

O čo ide?

Je to celé dobre organizovaná fraška, kde podľa všetkého anglo-americký močiar a ich periféria zohrali úlohu nič nechápajúceho užitočného idiota – veď si stačí spomenúť, čo povedal a urobil Fico, Pellegrini, Harabin, rezidentka Čaputová a zvyšok liberálnej opozície. A je jedno, že tak iránskym kruhom, globálnemu zákulisiu, ako aj anglo-americkému močiaru prišla vhod Sulejmániho smrť. A naozaj je jedno, či zomrel dvojník, či kto ešte s ním sedel v tom aute (ak to bol pohlavár Saudov, tak pre močiar je to katastrofa). Dôležité však je, že všetok kredit, čo mali USA v regióne a u vazalov, je tatam.

A čo na to Rusi?

Nezachytil som žiadne oficiálne vyjadrenie, ale návšteva Putina v Sýrii a v Turecku, jeho telefonát so Si/Xi (čínsky prezident) a Šojgu (minister obrany) s Iránom hovorí viac než dosť o tom, že sa činia. Keď k tomu prirátame to, že Irak sa nielenže chce konečne zbaviť Američanov, ale aj kúpiť systém S-300, tak človek dôjde k záveru, že je tu veľká šanca, že Blízky východ pripadne Rusku.

Ako nás to dotkne?

Politická mapa celého sveta a Európy bola prekreslená, a to takým spôsobom, že liberál-fašisti hľadia na celú vec ako teľa na nové vráta – chápu len to, že je to pre nich zlé. A nakoľko zlé to je, uvidíme v čase volieb.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s