Otázky a odpovede č. 65

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal niekoľko otázok, dve v maily a
tri v diskusných príspevkoch. Najprv zodpoviem otázky z mailu a potom ostatné. Ako vždy, budem snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Martin sa pýtal:

Zdravím, ako sa pozeráte na aktuálne informácie o podaní demisii vlády v Rusku? Začína Putin robiť poriadky aj doma? A aký to bude mať vplyv na okolie (Ukrajina, Česko, Slovensko,…)? Vďaka.
Martin

To bude, prosím, téma na piatok.

 

Chemik sa pýtal:

Ahoj, otázka na teba Ori:
A síce opäť voľby. Ak by sme pripustili možnosť, že vyhrajú liberáli, je tu možnosť, že si ich podchytí GP (po Trumpovom víťazstve)…? Situácia bude zrejme iná ako v 98, keďže vtedy bol za mlákou pri moci Močiar. Podobne v 2010. Slovensko je len taká škvarka a bohužiaľ stále závislá na tom čo sa deje za oceánom. Viem, že stále to bude zlé, ale možno nie až tak, keďže globalisti majú iné plány ako Elita. Ďakujem

A s tým súvisí otázka od Patak24:

Teraz si mi dal chrobáka do hlavy lebo neviem či mám dať hlas strane Vlasť alebo zvolím istotu Smeru. Obávam sa že za 1.Harabin nepôjde do vlády so Smerom. 2.Pôjde so Smerom ale nebude to stabilná koalícia.

Situácia je iná ako v rokoch 1998, alebo 2010 – to je síce pravda, ale žijeme v oveľa turbulentnejšom období, a tu je zakopaný pes. Totiž tá zberba je zvyknutá počúvať nejakého pána na slovo, a nad touto zberbou bude prebraté riadenie cez Sorosovu nadáciu (vtedy už hádam bez Sorosa) a americkú ambasádu. A v tom prípade, že prestanú poslúchať, vytiahne sa na nich špina, ktorá ich najprv zničí politicky a potom ľudsky.

Tomuto scenáru môže zabrániť jedine Smer-SD so silným mandátom, a preto ich budem voliť. Pritom nemám problém ani s programom pána Harabina – justícia naozaj potrebuje upratovanie, ale k tomu treba najprv stabilizovať situáciu na Slovensku, a to môže byť jednou z prekážok spolupráce medzi Ficom a Harabinom. Pretože pán Harabin je sudca a nie politik.

Rado sa pýtal:

Pripomínam sa s mojou reakciou v tvojom predchádzajúcom článku:
Len nerozumiem, prečo Mečiar sa nechal “ovplyvniť” Zuzanou Plhákovou v projekte Slovenská liga a všetko čo s tím súviselo, ohľadom aj jeho vycúvanie z tohto projektu. Môžeš to prosím ťa okomentovať v najbližších Otázkach a odpovediach. Ďakujem.

Na to odpovedá anonym (citujem relevantné časti spolu s prípadnými preklepmi, a bez možnosti identifikácie t.j. niektoré detaily som zámerne vynechal):

V den, kedy sa liga rozpadla (teda zostala bez pana Mečiara, vedenia niekoľkych krajov a bez komisarov pre kontrolu financií a sporov) sa stali dve dôležité veci.

Statutári su stale traja. Tibor Cabaj, ktoremu plne dôverujem a nasledne páni Behyl a Ruhig. Mali pripraviť 17000 eur zabezpeky do volieb. Bohužiaľ až v deň skladania kandidátky sme zistili, ze p. Ruhig dal Lige pôžičku 17k Eur napriek tomu, ze predseda dal jasne noty, ze to nesmie byt pôžička. Ruhig s Behylom to podpisali, lebo stacia dva z troch podpisov. Odmietli povedat na aky úrok, to dal.

Ďalšim kamenom urazu bola pani, ktora mala byt na kandidatke kvôli “veku a zasluham v hzds” tot vyjadrenie z emotivnej diskusie. Predseda toto odmietol a chcel tam ľudi, ktori sú realne pracujuci v riadení. Na tomto sa to zlomilo v tomto bode. pani, ktora je teraz na kandidatke v prvej trojke urobila hystericky zachvat na recepcii. Ďalej pri preverovani dalších kandidátov vyšli najavo dalšie problemy…

Pri kandidature sme vsetci podpisovali vyhlásenie, že nemáme nedoplatky voči štátu a sme aj inak bezuhonní, toto bolo nieco, co v kombinácii s tým, že tam štatutari tlačili tychto ľudí a nebola istota, kedže urobili to so zábezpekou, ze neurobia zmeny aj na kandidatke, sli sme od toho…

V pripade týzdna navyše by sme boli byvali mohli urobiť snem a očistili to, ale tu to uz nešlo…

Tiež v niektorých krajov zapracovala služba, neciem koho, ale ľudia vo vedení kraja dostali na vyber. Udržíš si postavenie co v kraji más, alebo pôjdeš s p. Mečiarom. A zlomili sa…

Nie je ale vsetkym dňom koniec. Ti čo odišli boli jadro. Stari harcovnici z HZDS aj my mladsí, ktori máme realne skusenosti, ale drzali sme sa viac späť. Bola to skusenost a do buducna to budeme riesiť inak. No tych s morálkou slabšou to teraz zomlelo a to je na druhej strane dobre…

Po upozornení na tvoju otázku:

Ahoj,

pozrel som si ten komentár o ktorom si hovorik a dam Ti k tomu este jednu informaciu na zváženie. Všetci, kto o tejto teme hovoria sa tak alebo onak dotýkaju Zuzany Plhákovej. Bola 2 roky v SDKU a nakoniec odišla. Počas kauzy gorila. Bola jednym z odhaľovateľov korupcie v Bratislavskom samospravnom kraji ak sa nemýlim (no toto nemám overené)

No čo everene mám, že ako mlada poslankyňa sa vrľmi drzo vyjadrila do médií o p. Mečiarovi. Ten sa s nou šiel porozprávať.

Dopadlo to tak, že dostala fakty, ktoré stali SDKU top človeka a stiahla sa z politiky… A v praxi ukazala, že vie pracovať.

Dôvera pána Mečiara sa buduje tažko, u nej to trvalo roky, no dôveru získala. p. Mečiar ma užvek v ktorom hodnotí ľudí na zaklade dlhoročnych skúseností, nie na zaklade vzhľadu (ako pani Zelenayová, ktora dostala kvôli pani Zuzane histericky zachvat v tepliciach)

Takže páni a dama zo Slovenskej Ligy chcú to ich pyrhove vítazstvo a teraz pokracujúce okiadzanie ich byvaleho predsedu na niekoho zvaliť.

Karta padla na pani Zuzanu, kvôli silnému egu Evy Zelenayovej, bohužiaľ… Kozel odpuštenia, ako hovoria nasi bratia Rusi.

Patak24 povedal:

Ešte by ma zaujímalo ako by to dopadlo keby liberal-fašisti vyhlásili vojnu Rusku alebo Iránu veď by nás ubili čapicami to je horší scenár ako 1.scenár.

Oni sú ako ten malý psík – sú hrdinovia len vtedy, keď vedia, že medzi nimi a veľkým psom je plot, alebo je niekto podobne veľký s nimi. Takže tak…

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č. 65

 1. Vďaka Oracle za tvoju reakciu na moju výzvu.
  Keď sa zamyslím na činnosť p. Mečiara a všetkého čo súvisí s ním ohľadom posledných mesiacov, nenachádzam jednoznačnú odpoveď.
  Jediné na čo som mierou svojho chápania prišiel, že je to dianie vedené HNR – hierarchicky najvyššieho riadenia. A pre mňa nezostáva nič iné len začať čítať tlsté knihy.

  Like

 2. Zdravím všetkých. Môžeš Ori okomentovať akciu ciganskeho vajdu Kisku v Levoči. Mám pocit že práve pridal ĽSNS 2% a bude to jeho zásluha keď Kotleba vyhrá voľby. Vyslúži si opičiu pracku za toto?

  Liked by 1 person

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 66 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s