Otázky a odpovede č. 66

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal dve otázky. Čo sa týka piatka nie som si istý, čomu sa budem venovať. Ak má niekto nápad, nech mi to napíše medzi komentáre, lebo inak napíšem niečo k tomu čínskemu koronavírusu. Ako vždy, budem postupovať chronologicky a snažiť sa dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Pavol sa pýtal:

Zdravím všetkých. Môžeš Ori okomentovať akciu ciganskeho vajdu Kisku v Levoči. Mám pocit že práve pridal ĽSNS 2% a bude to jeho zásluha keď Kotleba vyhrá voľby. Vyslúži si opičiu pracku za toto?

Každý v miere chápania pracuje pre seba a každý v miere svojho nechápania pracuje na toho, kto chápe viac“.

Ruské príslovie (Kozma Prutkov?)

Snáď nemusím rozoberať, ako je to s Kiskovým chápaním, ale tvoje podozrenie je na mieste. Nebude to však „opičia pracka“ tak, ako si to myslíš. Totiž túto nedeľu – t.j. 28.1.2020, Zuzka zo skládky (rezidentka Čaputová) vyhlásila 2 zásadné veci:

 • Kiska, ak bude obvinený, tak nedostane žiadny silový rezort;

 • už je ochotná aj Kotlebu poveriť zostavením vlády, ale neverí tomu, že to dokáže, a preto úradnícka vláda je tiež riešenie.

Skratka, chcú pretlačiť jeden z tých najhorších scenárov, o ktorých som už písal. Lenže povolebná realita je niečo úplne iné, ako predvolebná rétorika – t.j. veci môžu skončiť inak, ako ich plánujú.

Pavol sa pýtal:

Ahoj Ori. Môžeš prosím ta komentovať tuto správu? Táto myšlienka je stále živená a myslím si že by to bol dorby krok keby sa BB stala hlavným mestom, je v strede SK a hviezdicovo by všetky jeho tepny sa schádzali do jedného bodu z celej SR. Mám taký pocit že keby sa to stalo kaviarnici z BA by to nikdy neprežili.
https://www.hlavnespravy.sk/nove-hlavne-mesto-slovenskej-republiky/2029831

https://www.bratislavskenoviny.sk/samosprava/43050-schuster-vzdy-sme-chceli-aby-hlavnym-mestom-bola-bystrica
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/146020-kralik-sr-bude-potrebovat-nove-hlavne-mesto/

Vzhľadom na to, že ak je adekvátna infraštruktúra vybudovaná, tak pri dnešných komunikačných technológiách je jedno, kde je hlavné mesto. A preto si myslím, že je to diverzia a odvedenie pozornosti.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Otázky a odpovede č. 66

 1. Ahoj Ori

  Kludne moze byt aj clanok o Koronoviruse v piatok. Ale nenapisal by si este pred volbami clanok, ktory by odradil ludi volit LSNS? Respektive aby volili pronarodne strany? Mam par ludi v okoli, ktori uz neveria nikomu/nicomu a mozno ich to presvedci. Vdaka

  Like

 2. Už som sa ťa raz pýtal na NAKu. Uvažujem nad možnosťou, že takto budú pokračovať aj po voľbách, ale na druhej strane rieky, t.j, že napríklad vykonajú domovú prehliadku v Kiskových firmách, ako pro forma, lebo naňho stačí napísať už len obvinenie a posunúť ho na prokuratúru. A možno už je aj niekde pripravené v zásuvke.

  Like

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 67 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s