Otázky a odpovede č. 67

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal štyri otázky a odpoviem aj na dva príspevky. Čo sa týka piatka, nie som si istý, čomu sa budem venovať. Ak má niekto nápad, nech mi to napíše medzi komentáre. Najprv odpoviem na otázku v maily, a potom budem postupovať chronologicky. Ako vždy sa budem snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Vlado sa pýtal v maily:

Ahoj Ori,

prosim Ta, vies nieco o historickom povode naroda Ciganov (tusim je to historicky spravnejsie oznacenie nez slovo Romovia)?

Mam pocit, akoby ich povod bol ucelovo zahmlievany. Aka je ich uloha v interakcii s ostatnymi narodmi v strednej Europe? Neda sa nevidiet, ze su miestami privilegovanejsi oproti inym ludom.

Dakujem pekne

Podľa legendy z Indie, ale ja by som povedal, že sú to kočovné kmene z Blízkeho východu, a títo sociálni vyhnanci boli zámerne inštalovaní ako privilegovaná vrstva, lebo jednak sú ideálnym sociálnym hromozvodom (koluje o tom pár židovských vtipov), a jednak sú ideálnym generátorom sociálneho napätia. Čiže ak vládnuca elita chce systematicky vyvádzať psie kúsky, tak urobí z Rómov chránený druh, a kým dav na nich nadáva, tak elity pekne oberú zmienený dav aj o posledný halier.

Avšak problém, ktorí Cigáni/Rómovia predstavujú, nemôžeme riešiť primárne ako cigánsky/rómsky problém – treba to riešiť ako spoločenský problém, v ktorom sa naraz rieši tak odstraňovanie sociálneho parazitizmu, ako aj vychovávanie týchto vrstiev k obžive z vlastnej práce. Pretože ak to neurobíme takto, veci naberú spád veľmi zlým smerom.

Zuzka sa pýtala minule po uzávierke:

Ahoj Oracle ,otázka do OO…v jednej diskusii na fb sme mali siahodlhú debatu na stránke KSB s jedným diskutérom “antificom” (ktorý síce študuje KSB no zdá sa ,že nie dostatočne) ,kedže neustale tvrdil ,že Pellegrini zradí po voľbách Fica a roztriešti stranu na dve časti a Fica tak pochová,lebo je skrytý liberál a ešte k tomu teplý ….a vytvorí koalíciu s terajšou opozíciou(Kiska)lebo to povedal v debate Na telo .Ja osobne verím ,že to tak nebude… ďalej tvrdil ,že NRSR mala povinnost Ek oznámiť ,že ID(Istanbulský dohovor) NRSR neschválila ,no nikto to nedoručil do EK….ako to vlastne je s tým dohovorom?…..kto má podávať rozhodnutie štátu? a prečo nebolo odoslané(?)…skús sa k tomu vyjadriť…vďaka
PS:tešíme sa na teba 2.2 2020 na Vode…teda ja určite : )

Či sa bude strana Smer trieštiť záleží od toho, aké budú výsledky, t.j. kto koho dokrúžkuje do vyššej pozície cez preferenčné hlasy (Blaha, Fico, Eliáš a ďalší), a tiež ako schopný je Fico. Fico je momentálne najschopnejší aktívny politik na Slovensku (ak by pán Mečiar bol znova v politike, tak by bol druhým), takže delenie je veľmi nepravdepodobné, ale to neznamená, že veci pôjdu v Smere hladko. Na druhú stranu prípadné delenie, alebo podobný debakel, sa dá využiť dosť kreatívne.

Karoy79 sa pýtal:

Ahoj Ori

Kludne moze byt aj clanok o Koronoviruse v piatok. Ale nenapisal by si este pred volbami clanok, ktory by odradil ludi volit LSNS? Respektive aby volili pronarodne strany? Mam par ludi v okoli, ktori uz neveria nikomu/nicomu a mozno ich to presvedci. Vdaka

Technicky vzaté, mohol by som to urobiť, ale z praktického hľadiska je to zbytočné, pretože väčšina voličov Kotlebu volí kvôli nespokojnosti s doterajšou vládou, a účinnej propagande liberálov s tým, že niektorí berú kritiku osobne (čo zas vedie k agresivite).

Mirec písal:

Už som sa ťa raz pýtal na NAKu. Uvažujem nad možnosťou, že takto budú pokračovať aj po voľbách, ale na druhej strane rieky, t.j, že napríklad vykonajú domovú prehliadku v Kiskových firmách, ako pro forma, lebo naňho stačí napísať už len obvinenie a posunúť ho na prokuratúru. A možno už je aj niekde pripravené v zásuvke.

Doplním to, čo som ti odpovedal. Teraz v nedeľu (2.2.2020) Saková (ministerka vnútra) povedala, že NAKA prechádza cez reorganizáciu, a keď niekto pozná 8. bod plnej funkcie riadenia (strana 54), tak tuší kam to pôjde. Mám na mysli to, že buď vykopnú poskokov „močiara“, alebo použiteľných kádrov z jednotky presunú na iné oddelenia, po čase NAKU zrušia a liberál-fašisti môžu ísť kade ľahšie. Celé to záleží na tom, nakoľko je to prehnité.

Mirec sa pýtal:

Ori čo myslíš? Nacvičujú si libero-fašisti na námestiach akože protestami proti konaniu predvolebných mítingov ĽSNS majdan na ukrajinský spôsob v prípade, že voľby nedopadnú podľa ich očakávaní, alebo vznikne vláda, ktorú neočakávajú? Mne čosi našepkáva, že áno. Lebo aj takým tupcom ako je Turban, Miuko, Hlina, Biháriová, či vajda bez čugane (Kiska) musí byť jasné, že týmto Kotlebovi voličov určite neuberú, ale naženú. Alebo preceňujem ich obmedzený intelekt. Kľudne zaraď do otázok a odpovedí.

Ondrej na to v podstate aj odpovedal:

čím ďalej tým viacej nadobúdam dojem, že liberálom sa veci vymykajú spod kontroly a jediný liek, ktorý na toto vymysleli je vyhrotenie situácie. Majdan nevyhovuje nikomu a zdá sa, že zákulisí si uvedomili narastajúci prúser a snažia sa to riešiť. No a na toto si vybrali Matoviča. V poslednej dobe má dosť veľa priestoru. Avšak reakcia liberálov je očakávaná. Z ich reakcie mi vyplýva, že buď sú hlúpi a neuvedomujú si vážnosť situácie alebo prekročili Rubikon a nevedia ako z toho von, chytili sa do vlastnej pasce.

Totiž liberál-fašisti naozaj chcú použiť ulicu, ak veci nepôjdu v ich prospech, a preto periféria GP vystrkuje do popredia Matoviča. Lenže on to zobral ako známku úspechu – preto sľuboval „masaker“, a potom z ničoho nič to otočil. Skrátka, v sobotu pred tlačovkou na TA3 buď dostal nový scenár, (t.j. je niekoho agent), alebo mu po lopate povedali, že ak nezaradí spiatočku, tak ho predhodia tej ulici, ktorú pomáhal vyhuckať (je to moja špekulácia, takže berte to rezervou).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č. 67

 1. Otázka do O-O č.68.
  Opätovne oživená téma – Mečiarove amnestie.
  -Prečo sa táto téma opäť oživila = stíhanie Mečiara?
  -Prečo Smer / Fico súhlasil so zrušením amnestií?

  Páči sa mi

 2. Mečiar onoho času povedal, že nejde o jeho osobu, ale zachovanie právneho štátu. A že nejde oňho, ale o Fica. Tým, že zrušili amnestie, ktoré sú nezrušiteľné, môžu v budúcnosti zrušiť čokoľvek. A nielen v takomto prípade, ale v akomkoľvek voči ktorémukoľvek občanovi,precedens tu je. Určite bol pripravený aj plán “B”, teda ak by Smer zrušenie nepodporil, tlak by sa neustále zvyšoval (si zober aký bol vyvíjaný mediálny tlak, pripravený film, ktorý premietali v parlamente, nafúkaný Kramár v parlamente, ktorý odpálkoval Danka tým, že ho nepozná). Čiže týmto Smer upustil paru. No pomohlo to len na chvíľu, tým že zmrdom nevychádzali veci tak ako chceli, museli pristúpiť k sakrálnej vražde.
  Ak budú stíhať Mečiara tak tuším obrovskú opiču pracku. Myslím si, že nielen Mečiar, ale viacerí vedia, veľmi presne ako to bolo s únosom, ako bol starý Kováč vydieraný cez svojho synka atď (z mediálne známych Tóth. Nicholson, Lipšic,vtedajší KDHáci v tom mali prsty určite, Jano Čarnogurský starý by tiež vedel rozprávať na Americkom veľvyslanectve bol vtedy varený pečený, ale Jano ako človek s prehľadom prvý už pred mnohými rokmi pochopil, že situácia vo svete sa mení a dnes navštevuje Ruské veľvyslanectvo). Starý Kováč, ako starostlivý otec určite aj pod celoživotným vplyvom svojej manželky sa zachoval ako sa zachoval. Kováčovci mali toho za ušami viac https://gumurin.blog.pravda.sk/2016/11/04/prezident-michal-kovac-st-inak/.
  Ono všetko so všetkým súvisí len pamäť davu je+- dva týždne a tisíckrát opakovaná lož sa stane pravdou. A o čom sa nepíše ako by nebolo. Dav je lenivý a namiesto toho aby porozmýšľal a hľadal sj z iných zdrojov, utváral si mozaiku, tak radšej žerie predvarené sračky zahraničných médií pracujúcich v slovenskom jazyku.
  Ešte k Mečiarovi onoho v jednom rozhovore povedal, že píše niečo v zmysle pamätí, a že to má v podstate aj hotové, ale ešte neprišiel časna zverejnenie. Ono stále Lebo Mečiar, Mečiar klame, Mečiar používa lož ako pracovnú metódu, to stále rezonuje v spoločnosti. mladý síce o tom h**no vedia, ale takto im to je predkladané a oni to majú takto zafixované. V novodobej histórii sme nemali lepších a výraznejších politikov ako bol Mečiar, či je Fico. Je to aj o tom, že napriek všetkým príkoriam boli ochotný ísť s kožou na trh, bez akéhokoľvek krytia.
  Ori prepáč, že sa ti tu pletiem pod nohy. Ja som z Husákových detí a dá sa povedať, že som bol Mečiarovec, takže som si trochu zaspomínal. Samozrejme zaujíma ma ja tvoj názor.

  Liked by 1 person

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 68 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s