Splatenie dlžoby

Priznám sa, že som sa nevedel zbaviť pocitu, že článok z minulého piatku bol podpriemerný. Hlavný dôvod nie je to, že príspevok bol krátky, alebo to, že Matoviča už nepovažujem za klauna – ale to, že som nepovedal, že kto ťahá za Matovičove nitky a aké procesy určujú Matovičove činy.

Čo robí Matovič?

Ako som v piatok napísal, Matovičov obrat nie je prejavom jeho politického génia, ale celkom priamym zásahom zákulisia do politického života Slovenska. Konkrétne to bol zásah miestnej periférie globálneho zákulisia (GP), ktorý má vlastné ciele. Ide o to, že Matovičovi prikázali, aby neprezentoval voličov ĽSNS ako holohlavých debilov, ale ako tých, ktorí majú pocit, že posledné vlády na nich zabudli- s tým, že prebral časť tém tak od Kotlebu, Harabina, ako aj Smeru-SD, a ozvučil aj to, že politická moc vychádza od ľudí, ktorých treba zapojiť do politického diania aj cez inštitút referenda.

Čo je dôvod tohto počínania GP?

Výsledky odvolávania (impeachmentu) Trumpa, resp. stratégia, ktorú použil Trump, keď čelil tomuto odvolávaniu. Totiž namiesto toho, aby šiel do frontálneho útoku a nechal obviniť predstaviteľov močiara zo zločinu, nechal celý proces prebehnúť do konca. Čo v praxi znamenalo, že väčšina Demokratickej strany pácha politickú samovraždu v priamom prenose, a to zase znamená, že žiadny republikán sa nepridá k tejto fraške. To ale znamená dve veci:

A pre nás je to druhé dôležitejšie – totiž zrátali, že momentálne nedokážu zložiť úradnícku vládu podľa svojho gusta, t.j. bolo by to nielen v réžii anglo-amerického močiara (čo by znamenalo vládu liberálov a v konečnom dôsledku stratu riadenia a Európu, a následne svet v plameňoch), ale ani nemajú na to pripravené kádre.

Čo teda vybrali?

Vybrali scenáre: menšinová vláda Smeru, alebo nestabilná koalícia Smeru. Nie sú to síce pre GP optimálne scenáre, ale dokážu poskytnúť prijateľné výsledky. Totiž rátajú s tým, že takto Fico nebude príliš vyskakovať, a budú môcť uchovať protiruský a konglomerátový charakter projektu Medzimoria.

Vyjde im to?

O tom už mám veľké pochybnosti. Nie kvôli tomu, že to nemôže byť menšinová vláda s tichou podporou Matoviča a Kotlebu, alebo nestabilná koalícia (lebo tomu nezodpovedajú predvolebné nálady voličov), ale kvôli tomu, že patriot Fico je schopný politik, ktorý podľa všetkého chápe aj globálnu politiku. Inými slovami bude robiť takú politiku, ktorá z jednej strany zaručí jednoznačné víťazstvo v ďalších parlamentných voľbách, a z druhej strany položí základy nielen na zmenu charakteru Medzimoria, ale aj na ďalšiu suverenizáciu Slovenska (rád by som bol konkrétnejší, ale nemôžem).

Čo ďalej?

V podstate nezáleží na tom, že Pellegrini bude premiérom, pretože on bude riešiť úkony súvisiace s fungovaním vlády a prezentovať oficiálny názor vlády s tým, že Fico bude určovať politiku vlády, rétoriku strany, prezentovať polo- až neoficiálny názor vlády a pracovať v zákulisí, aj na schvaľovaní zákonov. Samozrejme, to bude za cenu toho, že kde-kto tu bude vykrikovať, že Pellegrini zrádza, a medzi ním a Ficom je rozkol, a podobné nezmysly.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

7 thoughts on “Splatenie dlžoby

  1. za to, ze matovic urobil jednu tlacovku kde zase povedal nieco ine sa nezmeni vnimanie ludi jeho osoby zo dna na den aj ked dostal akekolvek noty z pozadia. cela ta jeho sarada nema vplyv na narodnych volicov, ale skor na liberalnych, kde nastavaju zmeny. tam treba hladat motivaciu pozadia. upravu ich podielov a vobec ich existencie ci neexistencie v buducom parlamente. dost by ma zaujimal nazor autora clanku na to ktory z liberalov je z gp a ktory zo stranovikov usa, lebo sa mi zda, ze ich dava vsetkych do nie dobreho jedneho kosa 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s