Otázky a odpovede č. 68

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal tri otázky a odpoviem aj na dva príspevky. Čo sa týka piatka, nie som si istý, čomu sa budem venovať. Ak má niekto nápad, nech mi to napíše medzi komentáre. Ako vždy sa budem snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď a budem postupovať chronologicky.

Otázky a odpovede

Brunero sa pýtal:

Otázka do O-O č.68.
Opätovne oživená téma – Mečiarove amnestie.
-Prečo sa táto téma opäť oživila = stíhanie Mečiara?
-Prečo Smer / Fico súhlasil so zrušením amnestií?

Myslíš okrem patologickej nenávisti a jasného cieľa pošpiniť náš štát? Tak mi napadá tá možnosť, že globálne zákulisie (GP) chce, aby sme nemohli efektívne klásť odpor, keď u nás prevezme kormidlo Viedeň a Budapešť v rámci projektu Medzimoria/B9/V4+. Nie je to fantazmagória, lebo na tom podľa Panarina (asi jeho video 87 z cyklu Svetová politika/Mirovaja politika) sa už pracuje, čo potvrdzuje aj Lajčákov harmonogram. Čo sa týka tvojej druhej otázky, tak treba spomenúť čo sa vtedy dialo – totiž vtedy sa pumpoval dav filmom „Únos“ a hrozilo, že nielen padne koalícia a vláda (možno práve kvôli sabotérovi Bugárovi), ale že aj Fico príde o krk. Samozrejme, Fico vedel, že ak sa priamo zrušia amnestie, tak bude problém, a preto šiel na to cez novelu ústavy, a prenechal konečné rozhodnutie na ÚS. Žiaľ, ÚS to zrušenie schválil kvôli tomu, že bol v hrsti anglo-amerického močiara.

Mirec napísal:

Mečiar onoho času povedal, že nejde o jeho osobu, ale zachovanie právneho štátu. A že nejde oňho, ale o Fica. Tým, že zrušili amnestie, ktoré sú nezrušiteľné, môžu v budúcnosti zrušiť čokoľvek. A nielen v takomto prípade, ale v akomkoľvek voči ktorémukoľvek občanovi,precedens tu je. Určite bol pripravený aj plán “B”, teda ak by Smer zrušenie nepodporil, tlak by sa neustále zvyšoval (si zober aký bol vyvíjaný mediálny tlak, pripravený film, ktorý premietali v parlamente, nafúkaný Kramár v parlamente, ktorý odpálkoval Danka tým, že ho nepozná). Čiže týmto Smer upustil paru. No pomohlo to len na chvíľu, tým že zmrdom nevychádzali veci tak ako chceli, museli pristúpiť k sakrálnej vražde.
Ak budú stíhať Mečiara tak tuším obrovskú opiču pracku. Myslím si, že nielen Mečiar, ale viacerí vedia, veľmi presne ako to bolo s únosom, ako bol starý Kováč vydieraný cez svojho synka atď (z mediálne známych Tóth. Nicholson, Lipšic,vtedajší KDHáci v tom mali prsty určite, Jano Čarnogurský starý by tiež vedel rozprávať na Americkom veľvyslanectve bol vtedy varený pečený, ale Jano ako človek s prehľadom prvý už pred mnohými rokmi pochopil, že situácia vo svete sa mení a dnes navštevuje Ruské veľvyslanectvo). Starý Kováč, ako starostlivý otec určite aj pod celoživotným vplyvom svojej manželky sa zachoval ako sa zachoval. Kováčovci mali toho za ušami viac
https://gumurin.blog.pravda.sk/2016/11/04/prezident-michal-kovac-st-inak/.
Ono všetko so všetkým súvisí len pamäť davu je+- dva týždne a tisíckrát opakovaná lož sa stane pravdou. A o čom sa nepíše ako by nebolo. Dav je lenivý a namiesto toho aby porozmýšľal a hľadal sj z iných zdrojov, utváral si mozaiku, tak radšej žerie predvarené sračky zahraničných médií pracujúcich v slovenskom jazyku.
Ešte k Mečiarovi onoho v jednom rozhovore povedal, že píše niečo v zmysle pamätí, a že to má v podstate aj hotové, ale ešte neprišiel časna zverejnenie. Ono stále Lebo Mečiar, Mečiar klame, Mečiar používa lož ako pracovnú metódu, to stále rezonuje v spoločnosti. mladý síce o tom h**no vedia, ale takto im to je predkladané a oni to majú takto zafixované. V novodobej histórii sme nemali lepších a výraznejších politikov ako bol Mečiar, či je Fico. Je to aj o tom, že napriek všetkým príkoriam boli ochotný ísť s kožou na trh, bez akéhokoľvek krytia.
Ori prepáč, že sa ti tu pletiem pod nohy. Ja som z Husákových detí a dá sa povedať, že som bol Mečiarovec, takže som si trochu zaspomínal. Samozrejme zaujíma ma ja tvoj názor.

Myslím, že si fajnovo doplnil odpoveď na otázku vyššie s tým, že tak Mečiar ako aj Fico čakajú na vhodný čas na úder. A mám ten dojem, že sa z toho úderu kde-komu zatočí hlava, vrátane GP, ktorého plány ohľade charakteru Medzimoria budú vážne ohrozené.

Rado napísal:

Ahoj Ori, ja by som k tvojmu komentáru pridal video s Matovičom s pred roka /február 2019/ kde sa pred voľbami do europarlamentu vyjadril že “precitol s USA”, skús posúdiť či to má niečo spoločné.
video:
https://www.infovojna.sk/article/video-matovic-tvrdi-ze-precitol-a-usa-uz-nepovazuje-za-mierotvorcu

Poviem len toľko, že Matovičov „styčný dôstojník“ odvádza dobrú prácu a podľa všetkého prešiel do iného tábora.

Miso sa pýtal:

Ako hodnotíš súvislosť medzi koronavírusom a vyjadrením Pelegriniho, že sme pripravení (vojenská nemocnica v Ružomberku a poľná nemocnica) na pripadný výskyt na území SR ? Je možné že to bol z jeho strany odkaz pre realizátorov koronavírusu v číne, že sa nenecháme zastrašiť napríklad vzhľadom k voľbám ?

Ja si myslím (na základe neoficiálnych a polooficiálnych zdrojov) to, že koronavírus je biologická zbraň. To je tá zlá správa.

Dobrá správa je, že jeho primárnym cieľom nie je zabíjať, ale vyvolať paniku, napáchať ekonomické škody a spretŕhať väzby medzi Čínou a anglo-americkým močiarom. Totiž vírus spôsobuje (mechanizmus je teraz nepodstatný), že imunitný systém dáva prehnané reakcie. Prosto, v extrémnych prípadoch sa človek udusí vo vlastných hlienoch, čo by sa za normálnych podmienok nemalo stať, lebo vylučovanie hlienov a zdurenie lymfatických uzlín chráni telo pred tým,aby zomrelo. A keď prirátame vyhlásenie Trumpa ohľadom toho, že teplo hubí vírus a v apríli očakáva koniec epidémie, tak dôjdeme k tomu, že vírus svoj účel plní.

Ďalšie veci, ktoré musíme zohľadniť sú: umelo živená hystéria a to, že GP presúva centrá koncentrácie riadenia do Číny a Iránu. Keď to zvážime, tak vidíme, že Pellegriniho vyhlásenia a kroky majú za cieľ:

 • upokojiť situáciu, resp. verejnosť;

 • prejaviť úctu, resp. zaplatiť daň novému centru koncentrácie riadenia.

Hladacpravdy sa pýtal:

Ori nieco na odlahcenie…
Vedel by si odporucit nejake konceptualne filmy resp serialy ktore ta zaujali? Na roku ani druhu zanra nezalezi

S ničím takým som nestretol, resp. si to nepamätám, ale keď niekto chce pozerať, tak filmy z éry Stalina, alebo Mrázik či podobné filmy.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

8 thoughts on “Otázky a odpovede č. 68

 1. Zdravím priatelia,
  ospravedlňujem sa za gramatické hrubky. Teóriu ovládam nominatív, plurál, mužský rod sa v prídavnom mene píše i. Bohužiaľ, keď píšem rýchle, tak sa mi takéto preklepy, pripletú pod prsty. Ešte raz drahí priatelia, prijmite moje ospravedlnenie. Ďakujem.

  Páči sa mi

 2. Ahoj Ori, ohľadom témy na piatok by si mohol napísať článok, ktorý by bol pokračovaním časti tohto dielu O-O č.68. Máme tu dve veľké osobnosti – Vladimír Mečiar a Róbert Fico, ktoré majú (mali) takmer rovnakých voličov, obaja viedli strany, ktoré oslovili masy, obaja sú charizmatickými osobnosťami. Hoci sa voči sebe občas vymedzujú, majú veľa spoločného – obaja pracujú v prospech slovenského národa, v prospech Slovenskej republiky a sú za nimi konkrétne výsledky. Za jeden spomeniem Vodné dielo Gabčíkovo. Vladimír Mečiar v procese delenia Československa a avizovaného odstúpenia od zmluvy o výstavbe Vodného diela Gabčíkovo Nagymaros maďarskou stranou a dištancovaním sa Prahy od tohto diela (Vašek povedal, že “tuhle opachu tšeba zbourat”) dal pokyn na dobudovanie VD Gabčíkovo. To sa vybudovalo v podobe varianty C. Myslím si, že VD Gabčíkovo je veľmi dobrý príklad životaschopnosti a prejavom suverenity Slovenskej republiky, ktorá sa v tom čase formovala. VD bolo dostavané v rekordne krátkom čase aj napriek nepriaznivým okolnostiam. A je potrebné uviesť, že v roku 1997 Slovenská republika vyhrala medzinárodný spor s Maďarskou republikou o dostavbu VD Gabčíkovo. Naproti tomu Dzurinda dal VD Gabčíkovo do prevádzky Talianom nad rámec privatizačnej zmluvy o elektrárňach zadarmo na 30 rokov a s úplnou ľahostajnosťou voči okolnostiam v ktorých VD Gabčíkovo vzniklo.
  Róbert Fico sa zaslúžil o to, že táto zmluva bola napadnutá a VD Gabčíkovo bolo navrátené do majetku SR, čo mu aj dobre zrátali.
  Druhá vec, na ktorú by som chcel upriamiť pozornosť je, že vláda (teda “Smer a aj Róbert Fico”) podporujú mimovládky, ktoré Slovensku škodia, miliónmi eur zo štátneho rozpočtu. A taktiež to, že je tu podpora – financovanie rôznych vysokých škôl, kde je podhubie rôznych ľudí, ktorí tiež len škodia – tzv. užitoční idioti.
  Túto tému je podľa mňa potrebné rozvinúť do tej podoby, prečo to Smer robí, resp. akceptuje – za toto je často kritizovaní, napr. v diskusiách na HS. A kritizujú ho najmä politici a voliči LSNS, Vlasť apod.
  A tiež aj často sám Vladimír Mečiar, čomu celkom dobre nerozumiem. V roku 1998 totiž zostavila vládu opozícia na čele s Dzurindom za výdatnej pomoci mimovládok, médií a financií zo zahraničia a samozrejme “našich osobností.” V tom čase mala vláda Vladimíra Mečiara pod “palcom” Slovenskú televízia a rozhlas, iné média a tiež veľké množstvo svojich voličov a napriek tomu neustála nápor na zmenu vlády.
  A odvtedy sa nám tu tieto živly udomácnili. Preto mi je divné, že je tu takáto kritika vlády a Smeru ohľadom podpory mimovládok.
  Ori, toto sú témy, ktoré ma zaujímajú. To, či sa rozhodneš o tom písať, resp. v akej podobe, je len na tebe.
  S pozdravom
  Robo

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Kto je väčší patriot – Mečiar alebo Fico? Chlapi, to vám už úplne preskočilo?! | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s