Posledné myšlienky k týmto voľbám

Asi je to na tomto blogu môj posledný vstup k tejto téme. Hovorím to z dvoch hlavných dôvodov: jednak som už všetko podstatné povedal (a preto to bude len akýsi sumár), a jednak sa stále môže niečo zásadné prihodiť ešte pred voľbami (preto je tam to „asi“). Samozrejme, keď príde nejaká otázka do rubriky Otázky a odpovede, rád ju zodpoviem.

Čo je východisková situácia?

V týchto voľbách nejde o nič menšie, ako o prežitie slovenského štátu, a v konečnom dôsledku aj slovenského národa. Začnem tým, že štát s cca piatimi miliónmi obyvateľov môže existovať len v rámci väčšieho celku. Ten celok môže byť blok, ktorý zabezpečuje a presadzuje aj naše záujmy v globálnom meradle (nech bol ZSSR akýkoľvek, mali sme v porovnaní s dneškom viac suverenity), ale môže to byť aj konglomerát, ktorý nás považuje za svoju zdrojovú základňu. A presne toto je teraz EÚ s tým, že globálne zákulisie (GP) sa chystá v tomto pokračovať cez oživenie Rakúska-Uhorska vo forme Trojmoria/Medzimoria – prakticky o tom bola Orbánova reč, a smerujú k tomu aj čínske investičné aktivity s tým, že Rakúsko bude hrať druhé husle a hranice štátov budú de iure viac-menej zachované. Ďalšia vec je, že tento konglomerát bude nielen disponovať aj územiami, ktorými pôvodné R-U nedisponovalo, ale bude to aj de facto protiruský projekt.

Ako sa z toho dostať von?

Prvá vec je, že treba ísť voliť, lebo čím nižšia bude účasť, tým viac bude percentuálne zastúpenie liberálnych hlasov kvôli disciplinovanosti ich rozdrobenej voličskej základne. Druhá vec je, že treba to hodiť neliberálnym stranám (sem terajšiu KDH nerátam) – ideálne Smeru-SD (hoci nie sú ideálna strana), lebo nielenže má kádre a je už na konci očistného procesu, ale ani nie je toxický pre zahraničie. Ak to niekto hodí Vlasti alebo SNS, veľkú chybu neurobí (hoci mám voči Dankovi a Harabinovi určité výhrady).

Skratka, musíme zabrániť tomu, aby vznikla vláda liberál-fašistov, alebo úradnícka vláda podľa gusta GP či močiara – a z tohto pohľadu vládna koalícia zložená aj zo Smeru so slabým mandátom a predčasnými voľbami je stále ešte z množiny lepších scenárov.

A čo poviem na kampaň?

Že ide do nových hĺbok, a nie kvôli Smeru-SD (oni pekne vysvetľujú vo svojich videách, čo a ako), ale kvôli liberál-fašistom, ktorí našťastie nerozumejú voličom zo skupiny pracujúcej väčšiny, a preto zväčša strelia capa, a dokážu zmieneného voliča naštvať (pochybujem o tom, že to nie je niekoho zámer).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Posledné myšlienky k týmto voľbám

 1. Doplnil by som len to, čo si nepovedal priamo:
  Komu vyhovuje dobrý výsledok Mariána Kotlebu?
  Dobre to v stredu v diskusii povedal Danko Kotlebovi a Beblavému – vy sa navzájom potrebujete.
  Ak by mal Kotleba 2 -3%, nikoho by nezaujímal. Takto, keď má 10% a viac, tak môže opozícia stavať na tom, že oni sú hrádza proti fašizmu – Danko to pomenoval veľmi dobre – potrebujú sa.
  Zoberme s situáciu, že Kotleba má cca 12 – 15%. Ak by mal hypoteticky len 3% a tých zvyšných 9 a viac % by mali Smer a SNS, nebolo by to pre opozíciu horšie? Proti Kotlebovi sa im “bojuje” lepšie- stačí poukázať na “fašizmus”. Proti Smeru by museli čeliť odbornej komunikácii a to je vždy ťažšie.
  Takto to opozícia hrá spolu s médiami a mimovládkami na oslabenie Smeru vyťahovaním rôznych “káuz” a tým pádom na posilnenie Kotlebu a tlačia Smer do kúta, lebo v Smere sa vyjadrili, že s Kotlebom nepôjdu. To znamená, že ak by aj opozícia nevyskladala budúcu vládu, tak aj Smer to asi neposkladá.
  K tým “kauzám” by som uviedol to, že napr. Galko na mimoriadnej schôdzi asi predvčerom tvrdil, že Smer okradol za posledné roky SR o cca 5 miliárd eur, Blahová hovorila o chvíľu neskôr už o siedmych miliardách, a zaklincoval to Igorko – večer hovoril už o 30 miliardách eur.
  To, čo som napísal nie je proti Kotlebovi, ale o tom, aby sme nevolili tak, ako to vyhovuje opozícii a mimovládkam.
  A mimovládkam to bude vyhovovať aj z toho dôvodu, že Kotleba je pre Rusko neprijateľný, čo je pre Slovensko problém, pretože si želáme, aby sme mali s RF dobré vzťahy; dúfame, že to bude RF kto bude formovať budúce usporiadanie (nielen) Európy. A Slovensko chce z toho vyjsť čo najlepšie.

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 70 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s