Bude sa Európa islamizovať alebo fašizovať, či sa presadí iný scenár?

V minulosti som napísal, že Európa (za predpokladu, že Rusko neurobí nič) sa buď priamo premení na kalifát, alebo zažije najprv fašizmus na spôsob Tretej ríše a potom sa presadí kalifát. Našťastie sa tieto scenáre sa zdajú byť čoraz menej priechodné – to ale neznamená, že si môžeme vydýchnuť, a že to bude prechádzka ružovou záhradou.

Viete, čo majú spoločné kolaps západnej Rímskej ríše a Vestfálsky mier, ktorý ukončil 30 ročnú vojnu?

Obe sa odohrali počas obdobia, ktoré sa vyznačovalo výrazným ochladením v Európe. To je jediný spoločný menovateľ, lebo socio-ekonomické pozadia oboch udalostí boli rozličné.

Prvá vec je, že Vestfálsky mier bol uzavretý kvôli tomu, že mešťania a poľnohospodári už mali dosť toho, že kedykoľvek hociktorá nepriateľská armáda prešla krajinou, skončilo to rabovaním a reálne hrozilo, že bez ohľadu na vieru zvrhnú elitu. Totiž v tom období prebiehalo práve Maunderovo minimum, ktoré sa vyznačovalo ochladením (napr. Temža zamrzla, a niektoré roky ani nemali leto), čiže ak vladár chcel uživiť svoju armádu, musel pristúpiť na rabovanie, a zámienka – kto k akej kresťanskej konfesii patril, slúžila ako perfektná výhovorka na útok.

Druhá vec je, že kolaps západnej Rímskej ríše spočiatku sprevádzali tieto veci:

 • všeobecný morálny rozklad, vrátane rozmachu korupcie;

 • debilizácia obyvateľstva, resp. úradníckeho aparátu;

 • nahradenie štátnej ideológie, resp. import nekompatibilnej kultúry (vládcovia začali najímať aj cudzích žoldnierov).

Avšak ochladzovanie pokračovalo, a slabšie výnosy nielenže spôsobili, že obyvateľstvo severu sa začalo sťahovať na juh (Vandali cez územie Španielska prešli na územie Kartága), ale začal sa aj boj o zdroje – primárne o potraviny. Tí, čo prežili sa stali nositeľmi novej kultúry, ktorú v žiadnom prípade nemôžeme nazvať antickou. Zaujímavá paralela so súčasným vývojom situácie v dnešnej Európe.

Zatiaľ sa neochladzuje, prečo potom o tom píšem?

To „zatiaľ“ je práve kľúčové slovo – totiž podľa tejto analýzy existujú nielen 11/22 ročné slnečné cykly, ale aj 320-350 ročné slnečné cykly, ktoré regulujú tie 11/22 ročné slnečné cykly. Podľa tej profesorky, ktorá tú analýzu robila, medzi rokmi 2020-2053 nás čaká globálne ochladenie, podobné Maunderovmu minimu. A keď k tomu, prirátame, čo sa deje na póloch (videá tu a tu), s istotou môžem tvrdiť, že nás čaká ďalšia ľadová doba v horizonte 20-30 rokov.

Čo to v praxi znamená?

Že globálne zákulisie (GP) chcelo použiť rímsky scenár na redukciu konzumu Európanov. Totiž morálny rozklad a debilizácia obyvateľstva prebiehali, import nekompatibilnej kultúry sa dial od 70-tych rokov 20. storočia, čo by malo byť umocnené vojnami na Blízkom východe a v Afrike. A dielo skazy by dokonal boj o zdroje (hlavne o potraviny), resp. o kontrolu ich výroby a distribúcie. A potom to, čo by na Západe zostalo, by prešlo pod riadenie Iránu, a my by sme sa stali de facto kolóniou Číny.

Lenže kvôli interferencii anglo-amerického močiara sa veci začali vyvíjať inak. Totiž nával utečencov zalarmoval dav na Západe a politikov v Strednej Európe s tým, že slniečkárstvo Bruselu je nezlučiteľné so životom, a začali klásť odpor. Preto museli prejsť na „plány B“, propagovať ten zelený ošiaľ (hoci Gréta je skôr prekážka) a umožniť krajinám vykázať problematických „utečencov“. Lenže to nebude stačiť – výpadky v esenciálnych produktoch (ako potraviny, lieky atď.) budú spôsobovať sociálne nepokoje, a preto dav bude požadovať poriadok a jednoduché, viditeľné riešenia. A to môže skončiť nielen fašizmom na spôsob Tretej ríše, ale aj etnickými čistkami – t.j. kto nebude dostatočne biely alebo Európan, pôjde do plynu, resp. budú proti nim použité chemické zbrane.

Naozaj sa to stane?

Dúfam, že nie – šanca na naplnenie týchto scenárov sa zo dňa na deň znižuje. Prvá vec čo mi napadá je, že Rusi začali budovať ostatné veľké plynovody, resp. my ich začíname budovať – t.j. Nord Stream 2 je len začiatok.

Druhá vec je, že ruské poľnohospodárstvo sa kvôli sankciám vzmáha, a pomaly ale isto sa stáva netto exportérom. Ak to pôjde takto ďalej, tak sa stane nielen obilnicou Európy, ale aj celého sveta (už teraz riešia Blízky východ a Afriku).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Bude sa Európa islamizovať alebo fašizovať, či sa presadí iný scenár?

 1. Zdravim, mna by zaujimalo ako do celeho hodnotenia ochladzovani zakomponujete stavbu ruskych atomovych ladoborcov,ktore maju sluzit na osvojenie si arktidy, na sprechodnenie severnej morskej cesty a pod.

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 70 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 3. Slovo fasizmus prestava mat zmysel lebo zacina byt povazovane za urazku niecoho co sa nam nepaci.
  Musoliny zakladatel fasizmu, modifikoval marxismus ktory prestal byt releventny a zmodernizovany komunisticky system nazval fasizmus, mimochodom komunisticky manifest a fasisticky manifest je v podstate na nerozoznanie. Mimochodom Hitler bol socialista a ked ho kvalifikuju ze bol fasista lebo bol dictator tak potom aj Stalin a Castro boli fasisti.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s