Otázky a odpovede č. 70

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal päť otázok, a odpoviem tiež na dva komentáre. Čo sa týka piatka, nie som si istý, čomu sa budem venovať – predbežne to budú širšie dopady koronavírusu covid-19. Ako vždy sa budem snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď, a budem pri zodpovedaní otázok postupovať chronologicky.

Otázky a odpovede

Mirec sa pýtal:

https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-sr-vrazdy-jana-kuciaka-presla-dlhu-cestu-spolocnost-sa-meni
Najprv som sa rozculil, aj stále som. Aj stále som. Tej slepici zo skládky musí načisto prepínať. Má dobrých poradcov. Ja som si myslel, že nič tupšie ako Kiska v prezidentskom paláci už nemôže byť. Na druhej strane aký prezident, takí hostia. Mravnosť Kisku je na úrovni kozy, ktorú prijal, Mravnosť Čaputovej na úrovni tých škrabákov. Kľudne to okomentuj. Z môjhopohľadu,zbierajú body pre libero fašistov, kde sa dá.
Videl si video Trubana s bejzbolovou palicou? To ma hneď napadlo,že čo by libero-fašisti vystrájili, keby sa takto predvádzal niekto z Kotlebovcov. Skutočne úbohé. Sú skkutočne takí úbožiaci aj ich voliči? Ja chápem, že dav je hlúpy, ale ako to sledujem, tak mnohí, ktorí volia Matoviča sú jeho úrovne. Tí čo volia napr.SAS, tak presne ako Sulík, alebo iná libero fašistická čvarga, obedy zadarmo?, čo je to za nezmysel, nech si každý platí. To isté pri vlakoch a podobne? Katastrofa občania Slovenska,alebo Blavaci.Pochádzam od BA a pracujem tu.Neviemako v iných regiónoch.
Ešte jedna vec. Zaujímavá osôbka tá Denisa Bárdyová. Je to agent? Dvojitý,či trojitý? Má relatívne vysokú hodnosť pplk.

Dobré otázky – za vystrájaním rezidentky Čaputovej a Trubana (video som nevidel) vidím manipuláciu periférie globálneho zákulisia (GP) lebo ten, kto hoci len trochu rozumie pracujúcej väčšine vie, že takýmito ťahmi síce pritiahne liberálov z presvedčenia (takých je minimum, lebo je to podľa mňa stav už pre klinickú psychológiu), ale za cenu toho, že sympatie väčšiny stratí, resp. poštve proti sebe väčšinu. Čo sa týka ich voličov, je to ich spôsob uvažovania, v ktorom ustrnuli – skrátka nemôžu, resp. nechcú sa zbaviť pre seba škodlivých myšlienkových skratiek a automatizmov. A Denisa Bárdyová, ak naozaj vynášala spisy a nebola dvojitou alebo trojitou agentkou (močiar, GP a patrioti), tak bude mať vážne problémy.

Pavol sa pýtal:

Ahoj Ori. Nerozmýšľa niekto z vás čo už dlhšie študujete ” tlste knihy,, nad vstupom do politiky? https://blog.hlavnespravy.sk/17813/ekonomicke-a-ine-opatrenia-ktore-budem-presadzovat-v-politike-za-stranu-vlast/

Napadlo mi to, ale rozhodol som sa do toho nejsť priamo (čo teraz poviem, bude trochu antireklama na seba):

 • viem, že by som asi podľahol pokušeniu a začal by som hrabať pod seba (nie nutne peniaze), čo by v konečnom dôsledku poškodilo aj spoločnú vec;

 • nie som ten typ človeka, ktorý rýchlo robí operatívne rozhodnutia.

A čo sa týka iných, o jednom študentovi viem, že šiel.

Zbojník napísal:

len pripomeniem, ze dopravcov sa to az tak tykat nebude – dialnicne znamky sa budu rusit len pre vozidla do 3,5 tony. ak by mal niekto cisla, kolko kamionov a nakladiakov vs. dodaviek sa denne pohybuje po SR budem vdacny.

Pravda, a ďakujem za upozornenie. Lenže musíme porozmýšľať nad tým, koľko malých podnikateľov používa vozidlá nad 3,5 tony s tým, že malé dodávky nie sú vždy najlepšou prepravnou metódou, čo sa týka efektivity. A takú drobnosť – výpadok môžu kompenzovať práve zvýšením daní na takéto vozidlá.

Robo napísal:

Doplnil by som len to, čo si nepovedal priamo:
Komu vyhovuje dobrý výsledok Mariána Kotlebu?
Dobre to v stredu v diskusii povedal Danko Kotlebovi a Beblavému – vy sa navzájom potrebujete.
Ak by mal Kotleba 2 -3%, nikoho by nezaujímal. Takto, keď má 10% a viac, tak môže opozícia stavať na tom, že oni sú hrádza proti fašizmu – Danko to pomenoval veľmi dobre – potrebujú sa.
Zoberme s situáciu, že Kotleba má cca 12 – 15%. Ak by mal hypoteticky len 3% a tých zvyšných 9 a viac % by mali Smer a SNS, nebolo by to pre opozíciu horšie? Proti Kotlebovi sa im “bojuje” lepšie- stačí poukázať na “fašizmus”. Proti Smeru by museli čeliť odbornej komunikácii a to je vždy ťažšie.
Takto to opozícia hrá spolu s médiami a mimovládkami na oslabenie Smeru vyťahovaním rôznych “káuz” a tým pádom na posilnenie Kotlebu a tlačia Smer do kúta, lebo v Smere sa vyjadrili, že s Kotlebom nepôjdu. To znamená, že ak by aj opozícia nevyskladala budúcu vládu, tak aj Smer to asi neposkladá.
K tým “kauzám” by som uviedol to, že napr. Galko na mimoriadnej schôdzi asi predvčerom tvrdil, že Smer okradol za posledné roky SR o cca 5 miliárd eur, Blahová hovorila o chvíľu neskôr už o siedmych miliardách, a zaklincoval to Igorko – večer hovoril už o 30 miliardách eur.
To, čo som napísal nie je proti Kotlebovi, ale o tom, aby sme nevolili tak, ako to vyhovuje opozícii a mimovládkam.
A mimovládkam to bude vyhovovať aj z toho dôvodu, že Kotleba je pre Rusko neprijateľný, čo je pre Slovensko problém, pretože si želáme, aby sme mali s RF dobré vzťahy; dúfame, že to bude RF kto bude formovať budúce usporiadanie (nielen) Európy. A Slovensko chce z toho vyjsť čo najlepšie.

Pravda, lenže takáto hra na mačku a myš má svoju obmedzenú životnosť, a to konkrétne do doby, kým liberalizmus a liberál-fašisti ovládajú médiá. No potom sa bude musieť hrať iná hra s inými pravidlami, a záleží len na nás, aké to budú pravidlá.

Malysveter sa pýtal:

otázka: ako rozumieť vzťahu Fico a Mečiar? vzhľadom na výzvu Mečiara nevoliť Fica a jeho kritiku sociálnych balíčkov narýchlo pred voľbami?
ďakujem

Prvá vec je, že kto teraz nekope do Fica a Smer-SD, ako keby v politike ani nejestvoval. Druhá vec je, že politika je umenie možného (a často aj nemožného) – viď vláda 2006-2010. Tretia vec je, že pán Mečiar kope do Fica zväčša za konkrétne veci. Posledná vec je, že takto vlastne posilňuje Harabina, lebo mu naháňa tých nerozhodnutých, ktorí nemajú Fica v láske, resp. majú iný hodnotový rebríček.

Martin sa pýtal:

Zdravim, mna by zaujimalo ako do celeho hodnotenia ochladzovani zakomponujete stavbu ruskych atomovych ladoborcov,ktore maju sluzit na osvojenie si arktidy, na sprechodnenie severnej morskej cesty a pod.

Prvá vec je to, že nevieme, ako dlho a aké silné bude to ochladenie. Môžu to byť 2-3 desaťročia s poklesom priemernej teploty až o 5 °C, ale môže to byť aj na 2-5 rokov o 1 °C. Druhá vec je, že nepoznám špecifikácie tých ľadoborcov. Tretia vec je, že Rusi do „toho balíčka“ pridávajú aj plávajúce atómové elektrárne, schopné operovať aj v tropických vodách.

Slovien sa pýtal:

Ahoj , chcem sa opýtať…dnes v Hlavnom denníku bola správa, že …citujem “Británia zrušila islamské manželstvá” všetky tie, ktoré boli uzavreté podľa práva šaria…chápať to tak, že Británia “precitla” a začína sa správať zodpovednejšie voči imigrantom ?
Druhá otázka : to, že Matovič v preferenciách tak “vystrelil” je snaha o jeho “knokautovanie” počas samotných volieb, myslím tým, že takýmito vysokými preferenciami “odradia” sa voliči, ktorí by ho volili a tým pádom sa ohrozí jeho účasť v NR SR…alebo, dostal “noty” a správa sa tak, aby on bol ten, kto bude zostavovať vládu a na základe jeho rozhodnutia určí kto áno, kto nie s ním do vlády…?
Na záver, myslíš že tie videa poškodia Kisku tak, že bude mať problém sa dostať do NR SR…?
Vďaka.

Odpoveď na tvoju prvú otázku je, že došlo k fázovým posunom v určitých procesoch, a preto GP musel operatívne zasiahnuť a zmeniť plány. Toto rozhodnutie prišlo viac -menej v čase rozhodnutia súdneho dvora EÚ o vyhostení utečencov.

Odpoveď na tvoju druhú otázku je, že (a to nemám zo svojej hlavy) Matovič sa stal nástrojom GP na kontrolu a následný odpis liberál-fašistov – stačí si spomenúť na jeho 11 bodov a jeho takú „nesystematickosť“, akú má Kotleba.

Čo sa týka tretej otázky, dúfam, že tí, ktorí chceli dať hlas Kiskovi prejdú kvôli týmto videám k Matovičovi.

Hladačpravdy napísal:

Ori, zaujima ma tvoj nazor na 58. schodzu nr sr…13. dochodok presiel, s istan. dohovorom uz bude tiez pokoj…uvidime zajtra este ako to dopadne s rodicovskymi pridavkami…
Aky to bude mat dopad na vysledok volieb?

Áno, a prinajmenšom kvôli tomu, že všetci museli odkryť svoje karty – kto za čo a koho kope. A to je z dlhodobého hľadiska v podstate smrteľný ortieľ pre liberál-fašistov. Čo sa týka volieb, každý teraz vie, že liberál-fašisti sú asociálne monštrá, t.j. Matovič bol posilnený.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

4 thoughts on “Otázky a odpovede č. 70

 1. Druhá otázka : to, že Matovič v preferenciách tak “vystrelil” je snaha o jeho “knokautovanie” počas samotných volieb, myslím tým, že takýmito vysokými preferenciami “odradia” sa voliči, ktorí by ho volili a tým pádom sa ohrozí jeho účasť v NR SR…

  povedal by som presny opak, vacsina ludi trpi konfirmizmom, t.j. definicia davu(ti co nasleduju zvyky a pocuvaju autority – v tomto pripade prieskumy) chcu byt na strane vitazov.

  s efektivitou dopravy mas pravdu, do bacovania dzurindu sa velka cast tovaru prepravovala zeleznicou, co je cesta ako odlahcit cesty. dat Mostu ministerstvo dopravy bolo z tohto pohladu katastrofou(jasne ze nieco im museli dat), ale to by tam musel byt niekto, kto by tomu aj rozumel a nie menageri s diplomom.

  niektore studia hovoria o tom, ze Sibir-Daleky vychod bude o niekolko desatroci subtropickym pasmom, t.j. kvoli zachovalosti pody aj obilnicou Zeme. mozu to byt aj storocia, ked tak vyvijaju ladoborce ale vieme ze technika je dnes za 1-10 rokov zastaralou… s tym ochladdzovanim to je ako, pokial dobre hovorim tak nase JE potrebuju na chladenie vodu pod 7 stupnov celsia?

  Páči sa mi

 2. Otázka do 71-ky :
  1/ Sľúbil si, že sa vrátiš k téme nedávnej návštevy Pelleho v Rusku a jeho stretnutia s premiérom, hoci momentálne rezonuje téma našich volieb. Jedná sa mi konkrétne o vyjadrenie Pelleho, čítal som to iba sprostredkovane v diskusii pod článkom, že všetko bolo dobré resp. v takomto zmysle. Ako si to môžeme vysvetliť? Týkalo sa to aj našich vnútroštátnych záležitostí či iba ekonomiky. Mám dojem, že si sa pri tom aj ty pozastavil a sľúbil aj kvôli tomu návrat k téme.
  2/ Nejaví sa aj tebe, že súd o zmenkách s Kočnerom a Ruskom bol cielene pripravenou súčasťou predvolebnej kampane a nebolo zatknutie Kočnera zásluha Smeru ale nešpecifikovaného režiséra z pozadia za účelom zmeny vlády? Zmenky sa určite nie náhodne prelínali s vyťahovaním jeho komunikácie s kdekým napojeným či dosadeným Smerom a bolo to kombinované aj so súvislosťami vrážd K+K. Nepripomínam tu šaškáreň na súde, kedy sudca aj so Šantom prijímali argumenty obžalovaných dosť “ľahkovážne” a aj podstatné veci nepreverovali.

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 71 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s