Čo a ako

Táto koalícia podľa Fica vydrží asi tak dva roky – podobne sa vyjadril aj Pellegrini, keď povedal, že poslanecký klub OľaNO je najmenej stabilný, a že nepodniknú nič, aby rozbili koalíciu. Ja osobne si myslím, že 6 mesiacov, prípadne rok je reálnejšia doba, a sci-fi sú zas 3 roky s tým, že podľa mňa vo všetkých prípadoch Smer-SD bude podnikať kroky na to, aby tento zlepenec zostal čo najdlhšie stabilný. Nie kvôli tomu, že radi trápia slovenský národ, a ani kvôli tomu, že by boli masochisti – ale aby z jednej strany zdiskreditovali liberál-fašistov a ich ideológiu, a z druhej strany aby pripravili kroky na suverenizáciu Slovenska.

Čo by mal obsahovať ten zoznam?

Budem teraz veľmi stručný, lebo formát blogu mi neumožňuje ísť do hĺbky a rozoberať súvislosti. Takže na tom heslovitom zozname by mali byť tieto veci :

 • Zákon o médiách, ktorý by nútil novinárov rozlíšiť fakty a názory s tým, že šéf štátnych médií by mal mať väčšie právomoci na prípadné čistky.

 • Zákon o politických hnutiach a stranách, v ktorom by strany museli mať stranícke štruktúry, t.j. aby nemohli vzniknúť a fungovať útvary ako OľaNO/ Nova.

 • Vrátiť školstvo na úroveň pred 1989, t.j. štátne financovanie a dozor nad školami.

 • Vypracovať a zaviesť paralelný finančný systém, ktorý by bol viac-menej nezávislý na bankách, a cez ktorý by sa stimulovala slovenská ekonomika.

 • Pretransformovať štátne strategické podniky na národné podniky.

 • Stimulovať malé a stredné podnikanie cez dotácie a blokovanie byrokratickej šikany.

 • Podporovať výrobné družstvá, hlavne tie poľnohospodárske a pridruženú výrobu.

 • Znova vytvoriť armádu, t.j. znova zaviesť brannú povinnosť, resp. aby muži povinne absolvovali základný výcvik.

Prečo tieto body?

Cez médiá, politické hnutia a školstvo sa rieši štátna ideológia, a vzhľadom na to, že Slováci podporujú ideológiu spravodlivosti a sú alergickí na panské huncútstva, tak po páde ideológie liberál-fašizmu má Smer-SD dosť veľkú šancu začať propagovať práve ideály spravodlivosti s tým, že je to jediná možná cesta nášho prežitia a prosperity.

Cez paralelný finančný systém, vytvorenie národných podnikov. Podporou miestnej výroby nielen získame naspäť riadnu časť vlastnej suverenity, ale budeme môcť byť tiež rovnocenným obchodným partnerom takých gigantov, ako Čína či India (napr. veľkú šancu pre nás predstavuje 3D tlač).

Cez oživenie poľnohospodárskych družstiev a pridruženej výroby budeme môcť nielen oživiť vidiek a zaviesť šetrné poľnohospodárske technológie, ale aj adekvátne reagovať na klimatické zmeny.

Cez armádu budeme riešiť nielen obranu, ale aj patriotizmus.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Dnes mi to nešlo, preto prosím berte tento článok, ako prvý krôčik.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

24 thoughts on “Čo a ako

 1. Dobry clanok ohladom brannej povinnost: https://www.armadninoviny.cz/nazor-obnoveni-odvodu-do-armady-zavani-drahym-prusvihem.html
  podla toho, to je proces pri sucasnom napredovani tak na 10-20 rokov, skor by sa zrejme malo ist cestou cvicenia dobrovolnikov (nie profesionalov), ktori by mohli byt zacleneni do regionalnych struktur (vid Slovenski branci) alebo ist svajciarskou cestou, vyzbrojit kazdeho a de facto ist ruskou cestou (kazdy si rozmysli, ci to ma cenu). Ale prd sa tomu rozumiem. Tož food for thoughts.

  Ostatne body by si mohol rozviest v dalsich clankoch, druzstva podporujem, je to cesta pre vidiek. Tu bude cochvila tolko roboty ako po vojne…

  Co sa tyka paralelneho financneho systemu, bez statnych vyrobnych prostriedkov to nepojde, ako hovori Kollar, 20k bytov rocne 😀 ale ako, ak stat nema ani vlastne cementarne? Sukromnik sice zabezpeci vsetko efektivne, ale efektivne pre seba.

  Nedavno cestou do Brna sme mali v aute debatu, nejako sa prislo k teme “komunizmu” (sme sli okolo Lenina v Drietome) a povedal som, ze za cias CSSR sme boli daleko vyspelejsi, ze toto je kruty regres. Moc nesuhlasili a zacal som menovat: CSSR vyrabala vlastne: bicykle, motorky, auta, traktory, tanky, elektricky, vlaky, sucasti jadrovych elektrarni, mali sme takmer vseobecnu sebestacnost aj zaoceanske namorne lodstvo (o tom ani nepoculi), vyborne skolstvo, druzstva, byty pre vsetkych, jasle i skolky, bol to ekonomicky zazrak, len sme holt nemali banany a mandarinky. A na tom to zakapalo. Ako mandarinky mam fakt rad, ale prezil by som aj bez nich. Neviem uz co s tymi radmi v obchodoch, s tym by som si asi ani ja nebol neporadil.

  Liked by 1 person

  • Rady v obchodoch boli o organizacii prace.
   Ako maly chlapec si pamatam, ze boli dva druhy obchodov:
   – s obsluhou: clovek tam dosiel k pultu, povedal co chce, predavac mu to pripravil a az potom sa venoval pokladni. Logicky, ze takyto system bol pomaly, predstavte si, ze by vam dnes pokladnicka behala po tovar co pozadujete, namiesto pipania ciarovych kodov.
   – samoobsluhy. V samoobsluhach fungoval taky srandovny system: cakalo sa na kosik. Kedze kosikov bolo relativne malo, po predajni sa prechadzalo malo ludi, pri pokladni bolo malo ludi a az ked niekto z nich vysiel, dal kosik tomu, co cakal pri vchode.
   Pokial by sme dnes zobrali rady pri pokladni, poskladali ich do jednej a dali ich von z obchodu, dostali by sme presne to, co vidno na dobovych fotkach – rady pred obchodom. Doteraz si myslim, ze zavedenie kosikoveho systemu bola samotaz, aby presne takyto obrazok vznikol.

   Liked by 1 person

  • > Sukromnik sice zabezpeci vsetko efektivne, ale efektivne pre seba.
   Obvykle, ale nie vždy.
   A čo sa týka výstavby štátnych nájomných bytov s regulovaným nájmom, tak “rodina” Kolára by si na to istotne trúfla, až sa jej pri myšlienke na to mešce trasú.

   Liked by 1 person

  • Čo sa týka “Slovenských brancov”, tak každý štát by sa mal usilovať o to, aby takéto bunky na jeho území v ideálnom prípade vôbec neexistovali a neoperovali, lebo ide evidentne o ideologicko-paravojenské nástroje, ktoré boli buď účelovo vytvorené, alebo podchytené, a ktoré sú riadené určitými zahraničnými silami a ich tajnými službami.
   Lenže to už je otázka zdrojových možností a kompetencií danej krajiny.

   Páči sa mi

  • Dotácia môže mať rôznu formu a nemusí byť priama.
   Dotácie samy o sebe nie sú zlé – to ľudia sú zlí.
   Tu ide o to, že ľudia si musia uvedomiť, že naši domáci malí a strední podnikatelia a firmy musia začať byť bez debaty nejakým adekvátnym spôsobom a v adekvátnej miere preferovaní voči zahraničnej konkurencii, ako sa to robí aj na tom “skvelom” západe, inak nám Smithova “neviditeľná ruka trhu” nikdy neprinesie reálnu národnú suverenitu, lebo tá pracuje iba v prospech nad-národného súkromného veľko-kapitálu, ktorý je už z princípu proti-národný.
   A až potom sa môžeme baviť ako presne to spravíme.
   Ale ešte predtým si musíme zvážiť, že či SR ako zatiaľ len geo-politický bod na mape disponuje potrebnými kompetenciami na realizáciu tohto plánu, a či dokáže (a či sú aj ľudia ochotní) ustáť následné tlaky nepriateľských zahraničných síl, ktoré by istotne voči SR nasledovali ako odpoveď na pokus o našu aspoň čiastočnú suverenizáciu.
   A od toho sa následne budú odvíjať aj ďalšie kroky.

   Liked by 1 person

 2. štátne nájomné byty by sa dali mohli stavať z toho čo na Slovensku máme a-alebo si vieme ľahko zabezpečiť. moja predstava je stavať bytové domy z konopného betonu, dreva, ovcej vlny. tym sa zaroven automaticky podpori chov oviec a pestovanie konope, t.j. druzstva na vidieku. obnova drevospracovatelskeho priemyslu. kvalitne drevodomy a drevene okna sa u nas robia. takato eko vystavba podporovana statom by rozhybala celym Slovenskom. k tomu samozrejme patria zelene strechy, korenove cisticky, zatravnene parkoviska, retencne jazierka. roboty vyse hlavy pre rozne profesie. mozno by sa na dali cerpat aj EU dotacie, kedze sa EU snazi byt ekologicka, co2 neutralna apod. treba to vyuzit v nas prospech.

  Páči sa mi

  • Ak už chceme zavrieť dobre veci je tiež nutné znova robiť isté veci z minulosti. Napríklad úplne zakázať hliník v potravinárskom priemysle. Dá sa nahradiť cinom. Veď ešte aj dnes lesklý strieborný obal voláme staniol. V pedesiatych rokoch bolo povinné chrániť vnútro konzervy povlakom z cínu. Dokonca aj plechovky na nápoje by mohli byť z cínu. Podporila by sa tým ťažba v dávno zatvorených baniach. Tiež by to dalo prácu, zaujímavé je že EÚ zakázala hliníkové obaly na potraviny no alobal na varenie a balenie nie. Potrebujeme zase mať lesné škôlky na pestovanie stromov. Znovu chrániť a zadržať vodu v korytách riek , jazier a suchých nádrží na zachytávanie prívalovej vody. V poľnohospodárstve zase zaviesť povinnú hlbokú orbu. Zakázať chemické hnojenie alebo ho aspoň čo najviac obmedziť. Tiež zakázať to čo je dnes bežná prax orbu dole svahom, to môj dedo nikdy nerobil vždy sa hralo priečne voči spadu svahu. Na Slovensku naozaj väčšina nerastov ktoré potrebujeme.

   Liked by 1 person

 3. Inymi slovami zrusit fasisticku\liberalnu demokraciu. S povinnou vojencinou treba opatrne pretoze najviac ludi zacne byt zombirovanych prave na vojencine. Ak uz ozaj chceme tu vojnecinu, tak s obrovskym dohladom na jej priebeh pricom za sikanu a ine spolocenske odchylky by bola basa najmenej 15 rokov.

  Liked by 1 person

  • Zrušiť demosKraciu, ktorá zatiaľ v skutočnosti nikde neexistovala podobne ako skutočný komunizmus?
   To je dosť nebezpečná myšlienka s ktorou sa pohráva aj globálne zákulisie, resp. ani nie že pohráva, ale je to ich jeden z cieľov v rámci budúceho plánu na preformátovanie západu.
   V dnešnej dobe podľa sledovania všeobecného chodu vecí globalisti realizujú odpis buržoázneho liberalizmu a konzumného kapitalizmu na západe vybičovaním anti-liberálnych a anti-demokratických nálad v západnom obyvateľstve, a to pomocou dovedenia liberálnej ideológie do extrému a s využitím jednostrannej a zavádzajúcej kritiky demokratických zásad, keď zámerne zamieňajú demokraciu s liberálnym fašizmom.
   Viď u nás napr. kniha od nejakého Kysuckého, v ktorej by ste márne hľadali liek na súčasné problémy západnej civilizácie.
   Hlavným cieľom je obmedziť konzum a zaviesť otvorenejšiu formu fašizmu na západe.
   Globalizátori a ich služobníci využívajú osvedčené metódy riadenia ľudského “stáda” založené aj na princípe – vytvor domnelý problém, prípadne reálny problém doveď do extrému, aby ho spoločnosť nemala čas vyriešiť s chladnou hlavou, a potom navrhni jeho kvázi riešenie, aby si dav dotlačil tam, kam potrebuješ.
   Ide im o to, aby ľudia na západe nedostali príležitosť evolučne prebudovať svoju súčasnú objektívne defektnú spoločnosť.

   Páči sa mi

 4. Spätné upozornenie: Suverenita Slovenska? Tá je momentálne otázna | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 5. Ideálne by to mali byť práve rodičia, ktorí budú už do malička viesť svoje deti k tomu, aby mali zodpovedný vzťah k vlasti, lenže rodičia sú buď pracovne enormne vyťažení a niekedy si musia po práci aj odfrknúť, aby z toho všetkého nezošaleli, lenže potom zákonite nemajú čas na výchovu svojich detí; alebo sami títo rodičia sú “nepodarkom” po-novembrového liberálneho režimu, takže zákonite budú svoje defektné stereotypy myslenia, predstavy a názory o svete prevzaté z tejto “hamburgerovej” kultúry, v ktorej vyrástli a žijú, ďalej ako vírus prenášať aj na ich vlastné deti.
  V takom prípade musí na seba túto rolu čiastočnej výchovy detí prevziať samotný štát.
  Súhlasím s názormi vyššie, že zavádzať v dnešných podmienkach povinnú vojenčinu (ktorá už zanikla takmer pred 20 rokmi) by bolo viac kontraproduktívne než užitočné, čím by sa celá pôvodne pozitívna myšlienka skôr sprofanovala, a že obranu vlasti je lepšie budovať na báze dobrovoľnej domobrany v mieste bydliska domobranca s doplnením o profesionálnu zložkou (ako je velenie, obsluha zložitej vojenskej techniky, špecialisti a inštruktori).
  Efektívna domobrana môže vzniknúť iba vtedy pokiaľ sa procesu jej vytvorenia, organizácie a riadenia zhostí samotný štát, ktorý by okrem toho musel domobrancom poskytnúť aj určité záruky vo forme dobrovoľného plateného cvičenia ideálne v mieste bydliska niekoľko krát za rok, prípadne poskytnúť zamestnávateľom kompenzácie, a samozrejme by musel zaviesť aj príslušné legislatívne úpravy.
  Budovať nejakú veľkú profesionálnu armádu pre tak malý štát, akým je SR, je v súčasných podmienkach prakticky nemožné a asi aj neadekvátne, hoci v čase tzv. studenej vojny to bolo reálne a pochopiteľné.
  Čo sa týka vzťahu k obrane vlasti u ľudí, tak s postupným “otužovaním”/posilňovaním je treba začať už od malých detí na základných školách a to napr. hravou formou (pomocou rôznych školských krúžkov ako paintball, zápasenie, …), pravidelná návšteva vojenských prehliadok a cvičení ako súčasť výuky, a pod.
  Je nutné chápať, že gaussova krivka neúprosne pôsobí aj na tomto mieste, a že väčšina chlapcov zostane iba u strieľania, a že len malé množstvo si bude chcieť ďalej rozširovať svoj obzor, prípadne sa špecializovať a nakoniec sa pridať k profesionálom – a týmto jedincom je potrebné vyzametať, resp. vytvoriť všetky potrebné cestičky.

  Liked by 1 person

   • Prečo, chystá sa vojna?
    Otázka je, ako by to celé v dnešných podmienkach vypadalo, a či by sa to vôbec dalo zrealizovať.
    Lebo trčať rok v nejakom cudzom meste odlúčený od rodiny, celé dni iba strážiť nejaké polorozpadnuté budovy a nechať sa buzerovať kadejakými dutými hlavami, no tak to je dosť nepekná predstava asi pre každého.
    Aj chodiť každý rok povinné cvičiť na mesiac, obzvlášť dnes, keď majú ľudia kopec iných vlastných problémov.

    Liked by 1 person

   • Asi ti nemusím vysvetľovať, čo je to Švajčiarsko, a síce že je to krajina pod priamou kuratelou GP.
    Takže Švajc nechám bokom.
    Oproti napr. Rusom, ktorí museli odjakživa a stále i dnes musia bojovať o svoj životný priestor pod Slnkom, tak Slováci si nemuseli krvopotne vybojovať svoj vlastný štát, ktorý je len výsledkom určitých riadených globálnych procesov, a preto je logické, že Slováci (predovšetkým mladšie generácie na Slovensku) nemajú až také veľké pochopenie pre povinnú vojenskú službu a ani vlastenectvo.

    Liked by 2 people

 6. Spätné upozornenie: Nakoniec sa budeme musieť suverenizovať I. | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s