[Aktualizované] Matovič, strašidlo Mníchovskej zrady a SNP II.

Myslím, že nie je od veci a ani prekvapujúce povedať, že Matovičova vláda pracuje na tom, aby tu nastal sociálny výbuch, ktorý zmetie Slovensko ako štát. Čo vzhľadom na to, že Orbán robí pomocou armády poriadok v ekonomike tým, že preberá strategicky významné podniky znamená, že ak nastane na Slovensku sociálny výbuch, veľmi ľahko to môže znamenať, že prídu sem robiť poriadok. A bude to taký poriadok, ktorý nechce nielen žiadny Slovák, ale ani žiadny triezvo uvažujúci Maďar na juhu Slovenska.

Prečo píšem o strašidle Mníchovskej zrady?

Začnem tam, že dejiny sa síce neopakujú, ale celkom isto rýmujú, a tak rámcová podobnosť situácie v ktorej sa svet ocitol je zjavná mnohým analytikom, medzi ktorých patrí aj môj internetový známy Popolvár, ktorý vypracoval analýzu, rozdelenú na niekoľko častí (tu, tu, tu, tu a dodatok tu). Podobnosť s udalosťami z toho obdobia je obzvlášť markantná, ak si uvedomíme, že Matovič oznámil p-rezidentnke Čaputovej mená novej vlády presne na výročie vzniku vojnového Slovenského štátu. Skrátka, slovenský národ si neosvojil tú lekciu, ktorú si mal osvojiť pred 80 rokmi, a teraz nielenže si musíme zopakovať to učivo v zrýchlenom režime, ale aj zložiť skúšky s tým, že toto je náš posledný termín, a ďalší termín už nedostaneme.

Prečo hovorím o SNP II.?

SNP II. by mala byť nielen politická obroda Slovenska vyslovene nenásilnými metódami, ale aj odmietnutie fašizmu v akejkoľvek podobe (vrátane tej súčasnej „demokratickej“) – s tým, že národ (a nielen politické špičky) by pracovali na vytváraní spravodlivej spoločnosti. Ideálne by bolo, keby p-rezidentka Čaputová odvolala vládu tak, ako to pani Teleki medzi riadkami tohto článku navrhuje. Totiž táto Matovičova vláda bola vybratá anglo-americkým močiarom tak, aby plnila príkazy a mala chápanie minimálne, resp. prakticky nulové – len preto, aby im nedošlo, že takto páchajú samovraždu. Pritom paradoxné je, že toto vyhovuje globálnemu zákulisiu (GP) len preto, lebo potrebuje liberalizmus a „močiar“ odpísať čo najskôr a najdôkladnejšie. A nakoľko je na tom táto vláda biedne ilustruje tento článok. Skratka, ak vláda úspešne dosiahne to, že na Slovensku dôjde k sociálnemu výbuchu, tak naozaj hrozí, že Maďari tu začnú zavádzať svoje poriadky, čo nikto triezvy nechce (po obsadení južného Slovenska maďarskými vojskami dokonca aj samotní Maďari po 2-3 týždňoch chceli naspäť Beneša, ktorého tiež nemuseli).

Čo ak sa Matovičova vláda odvolá?

Na odvolanie vlády Matovič a spol. dodali, resp. dodajú dosť dôvodov – najmä keď sa bude musieť obnoviť normálny chod Slovenska, čo je väčšia fuška, než teraz bašovať len preto, lebo Pellegriniho vláda odviedla skvelú prácu pri riešení tejto krízy, a to napriek tomu, že na nich Matovičovci nadávajú. Takže ak bude Matovičova vláda odvolaná, tak sa vymenuje úradnícka vláda s najväčšou pravdepodobnosťou na čele s Pellegrinim, ktorý povedie tento štát do predčasných volieb.

Aktualizácia: Popolvár ma upozornil na aspekt, nad ktorým som neuvažoval, citujem:

Oracle, jeden aspekt by som opravil, resp. ponúkol aj iný uhol pohľadu ohľadom vstupu maďarskej armády na Slovensko. Ako som uviedol už minule, karmu môžeš vyrovnať nielen prežitím na vlastnej koži tebou spáchaných minulých krívd, ale aj, a to je účinnejšie, ivh napravením. Maďarsko vojensky už dvakrát neoprávnene bez pozvania vstúpilo na územie Slovenska, aby si dané územie podrobilo – Maďarská republika rád po 1. svetovej vojne a Hortyho Maďarsko po Mníchove.
Myslím si, že nie je žiadna možnosť, anilen teoretická, aby takúto skúsenosť Maďarsko zažilo na vlastnej koži od Slovenska. Preto vyrovnávka bude tentokrát formou odčinenia krívd: vstup maďarskej armáda bude teraz v prospech Slovenska. Treba si uvedomiť, že predchádzajúca vládna koalícia mala nadštandartne dobré vzťahy s Maďarskom – aj jej zloženie parlamentu bolo symbolické: SNS s Mostom v jednej koalícii – dovtedy niečo neslýchané. Apropo, takto odčiní aj zradu Bugára…

 

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “[Aktualizované] Matovič, strašidlo Mníchovskej zrady a SNP II.

  1. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 75 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s