Aktuálna situácia z uhla pohľadu GP

Analýza ktorú uverejnil môj dobrý priateľ popolvár, týka sa toho, že v akej situácie sa sme ocitli. Originál môžete nájsť tu s tým, že jednak diskusia pod vláknom je výživná a jednak kam smeruje riadenie nielen globálneho zákulisia (GP), ale aj ostatných globálnych hráčov:

Vektor cieľov, vektor stavu, vektor chýb.

Vektor cieľov. Nebudem vypisovať všetky, to už nech si podľa svojho vedomia doplní každý, ja len uvediem tie, ktoré sú relevantné v súvislosti s tým, čo sa dnes deje. Tu došlo ku korekcii poradia cieľov. Ich priorita, akú načrtnem, je definovaná nielen ich dôležitosťou, ale aj postupnosťou realizácie v čase (najprv toto, tak toto, tak toto…).
Pôvodný vektor cieľov (v zátvorke vektor stavu):
1. Zavŕšenie globalizácie, t.j koncentrácia výrobných síl celého ľudstva do „jedných rúk“, t.j. pod kontrolu GP (akt. stav: ešte plne nezavŕšená, Putin do toho“hodil vidly“, takže dajme tomu je to aktuálne cca na 80%. No problémom ani nie je tak to, že Putin zastavil zavŕšenie tohto globálneho procesu ako objektívneho javu, ako to, že začína tomu dávať iný subjektívny charakter, preberá tento proces pod svoju koncepciu).
2. Inštalácia nových centier koncentrácie riadenia – Čína, Irán (akt. stav: proces nezavŕšený, Irán úplne nepripravený, neschopný čo i len ašpiráciu na CKR reálne potvrdiť, a nie to ešte aj sa tejto funkcie chopiť. Myslím si, že vražda Sulejmaniho bola takými „vidlami“ do plánu spraviť z Iránu CKR. A sankcie USA detto. Čína – vnútorná príprava krajiny zavŕšená, dá sa povedať tak na 90%. Čína sa chce ako CKR už aj reálne presadiť, no niekto do tohto procesu opäť „hodil vidly“ – Putin, USA sú zjavní, no myslím si, že aj samotný GP to momentálne pribrzdil (dôvodom je zmena poradia položiek podľa priority vo vektore cieľov, predovšetkým na mieste najurgentnejšej položky – k tomu dôjdeme)
3. Likvidácia predošlých CKR – VB a predovšetkým USA (akt. stav: napriek nezavŕšeniu procesov dosiahnutia cieľa 1, a predovšetkým cieľa 2 na 100%, proces likvidácie predošlých CKR beží na plné obrátky)
4. Preformátovanie globálnej ekonomiky na trvale udržateľný stav ohľadom ekológie, t.j. zachovať podmienky života na Zemi, zachovanie biocenóz. S tým súvisí aj zmena sociálno-ekonomická na model spoločenského usporiadania a spotreby tovaru služieb ala S. Kórea.
5. …podľa vlastného uváženia…

Otázka za 100 bodov: „Prečo GP spustil body 3 a 4, ak body 1, a predovšetkým 2, nie sú úspešne dotiahnuté do konca?“

Odpoveď: GP musel urgentne zmeniť priority cieľov v pôvodnom vektore cieľov! Prioritou číslo 1 sa stal bod 4 a prioritou číslo 2 sa stal bod 3, resp. tieto dva body sa stali prepojenými nádobami.

Najvážnejším dôvodom je dlhodobá ekologická kríza a aktuálna hrozba kolapsu biosféry. Je to tak urgentné, že všetko ostatné sa stalo menej dôležitým, až nepodstatným.

Z reťaze utrhnutá štátna elita USA prepojená tesne so štátnou elitou VB, ašpirujúca na presadenie vlastného vektora cieľov, konfliktného s vektorom cieľov GP a s koncepciou realizácie svojich cieľov, t.j. výberu prostriedkov ich realizácie v duchu hesla „účel svätí prostriedky“ je momentálne ešte väčšou hrozbou pre biosféru a zachovanie života na Zemi, než priemyselno-dopravné exhaláty a surovinové drancovanie Zeme. Sme na hrane!
No, keďže GP sa vždy snažil pracovať efektívne a svojich cieľov sa tak ľahko nevzdáva, tak v tieni koronavírusu sa viac-menej snaží zrealizovať toho čo najviac, a čo najmenej sa položiek z vektora cieľov vzdať. To vidíme, že sa rieši toho naraz veľa.
A teraz si do tohto celkového rámcového obrazu dosadzujme jednotlivé kúsky skladačky. Ad. Čína nie je schopná sa globálne presadiť ako nové CKR. Áno, je tu Rusko a jeho koncepcia organizácie sveta, ale to by Čínu brzdilo len Rusko. No Čínu potápa celý svet: Taliansko, Belgicko, Holandsko, VB, USA, správy z Etiópie…, ešte aj náš nič nechápajúci Matelko, keď chcel čínske rýchlotesty hodiť do Dunaja. Prečo zrazu „vidly“ do finišujúceho stroja? Dôvodom je jedna maličká správička: Pred pár dňami Čína ohlásila, že jej ekonomika a priemyselná výroba je už na 80% stavu pred epidémiou a do dvoch mesiacov sa dotiahne na pôvodnú úroveň. Rozumej: Na pôvodnú úroveň najväčšieho znečisťovateľa planéty! Súdruhovia z Činy asi niečo nepochopili, alebo im zachutila úloha svetového hegemóna a hrozí jej utrhnutie sa z reťaze ako u štátnej elity USA s ešte väčšou ekologickou záťažou planéty na čínsky spôsob. Ale to je v príkrom, smrteľnom rozpore s urgentnou prioritou č. 1 vektora cieľov GP. Aké praktické nástroje štrukturálneho riadenia na to GP využiť môže, resp poprosiť o spoluprácu? USA a Rusko. Preto názor Milače/Salvini, že USA a Rusko spolu zdržiavajú Čínu, že prebieha celosvetový boj proti Číne, je na mieste. A toto V.V. Pjakinovi uniklo, preto Milače poukázal aj na to, že sa Pjakin mýli.
No, a prečo som si tak istý, že urgentnou prioritou je zvrátiť biosféricko-ekologickú katastrofu? Čo sa predovšetkým utlmilo pod hrozbou koronavírusu? Doprava krížom-krážom naprieč planétou a priemyselná výroba. Cena ropy je toho potvrdením – niet dopyt. Preto sedíme doma, všetko okrem životne dôležitého zásobovania je zatvorené a zrazu zisťujeme, že nám až tak veľa k životu netreba. Obyvateľstvo je nútené si zvykať na znížený komerčný štandart konzumu. No princíp fungovania ekonomiky je trhový: ponuka-dopyt. Ponuku zabezpečuje kapitalistický trhový finančno-ekonomický model hospodárstva a dopyt americký model života na princípe všetko-si-dovoľovania a bezbrehého konzumu. Reakcia atmosféry na znížené spaľovanie ropy a zníženú priemyselnú exhaláciu je prakticky preverená, virtuálny počítačový model funguje, čo ihneď zasväteným ohlásili cez zverejnenie satelitného merania znečistenia nad Čínou po cca. dvoch týždňoch drastickej karantény Wu-chanu. Merala to NASA. To bol signál na globálne spustenie akcie (viď. http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-19/#comment-302323). Každý štát to spustil podľa miery inteligencie a chápania a aj zasvätenia do plánu jeho lídrov. Miera intenzity koronavírusu, rozumej vystrašenia populácie za účelom jej ovládania zodpovedá historickej skúsenosti obyvateľstva s rôznymi sociálno-ekonomickými modelmi a princípmi fungovania individuálnej a kolektívnej psychiky – najviac sú postihnuté krajiny, kde súčasné generácie socializmus a kolektívne hospodárenie nezažili a ani tie najstaršie ročníky takúto skúsenosť hoc i len informačne od svojich otcov a dedov nedostali, a kde hlavnou črtou fungovania spoločnosti a jedincov je individualizmus. Popritom sa riešia aj čiastkové iné úlohy, napr. Orbán v Maďarsku testuje prevzatie hospodárstva krajiny do štátnej exekutívy, viď. http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-111/#comment-302566 – to je záložný krok, ak trhový mechanizmus ekonomiky a modely konzumného života spoločnosti skrze ponuku a dopyt sa budú snažiť vrátiť výrobu do pôvodných koľají. V tomto aspekte reakcia svetového zákulisia na posledné kroky slovenskej vlády, zamerané na oživenie ekonomiky, na seba nedá dlho čakať. Jej intenzita bude úmerná vedľajším úlohám, riešeným na Slovensku. Tá úmera bude indíciou na odhalenie toho, čo a či vôbec je so Slovenskom ako takým do budúcna plánované. Putin utlmenie výroby a dopravy vyriešil po svojom – dal celému Rusku týždeň voľno – na otestovanie reakcie atmosféry nad RF to bude stačiť, karanténne opatrenia pre Moskvu majú charakter prevýchovy Moskovčanov od konzumného západného životného modelu naspäť k socialistickej skromnosti. Podobný krok očakávam v súvislosti s Petrohradom a ďalšími veľkými mestami, prešpikovanými 5. kolónou.
Ďalšie dielčie fakty, skladačky do tejto rámcovej mozaiky si už nech každý doplní sám, informácií je dostatok – toto je len náčrt, z akého uhla pohľadu treba informácie triediť a spracovávať, ako napr. tieto: http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-20/#comment-302617, http://www.vodaksb.eu/diskuse/zdravi/comment-page-19/#comment-302596
Záverečné zhrnutie: Riadenie GP prebieha v havarijnom režime, nad niektorými procesmi už riadenie úplne stratil alebo sa musel oň podeliť. Okrem všetkých tých argumentov, ktoré sme na podporu tvrdenia o strácaní kontroly GP nad riadením niektorých procesov tu v minulosti rozoberali, pribudol aj ten najzávažnejší: GP nemá čas, už nemá čas presahujúci život mnohých generácií… Teraz už ide o mesiace, možno dni a hodiny… Ak chce prežiť, ak chceme my prežiť, musíme sa maximálne sústrediť na odvrátenie ekologicko-biosférickej katastrofy. A že ideme správnou cestou, nám každý deň potvrdzuje samotná Príroda, ktorá deň za dňom viac naberá na sile.

Vysvetlenie niektorých pojmov a dodatočné informácie s tým, že jeden obrázok má väčšiu cenu ako 1000 slov.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

 

 

5 thoughts on “Aktuálna situácia z uhla pohľadu GP

  1. Spätné upozornenie: Zorganizuje nakoniec Smer-SD SNPII.? | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

  2. Spätné upozornenie: Nikto čo len trochu súdny tu nechce „pole neorané“ | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s