Zorganizuje nakoniec Smer-SD SNPII.?

SNP II. by mala byť len politická záležitosť, mala by prebehnúť vyslovene len zákonným spôsobom a majú byť použité len legálne prostriedky – hovorím to na margo toho, že niekomu by mohlo z karantény „prepnúť“ , a buď zobrať kvér do ruky, alebo zažalovať ma za to, že vyzývam k páchaniu násilia s cieľom prevziať moc. Totiž SNP II. by mala byť obroda slovenského národa, obnova suverenity a konečné odmietnutie systému vykorisťovania človeka človekom – a to nemôže byť dosiahnuté krviprelievaním.

Prečo ten nadpis?

Je to čiastočne výzva čitateľom z radov Smeru (ktorých týmto pozdravujem) a čiastočne je to dôsledok Popolvárovho odkazu a analýzy (vlastne analýz, na ktoré som už dal odkazy v starších článkoch), a čiastočne aj apelu Mojmíra Moravského. Totiž pán Fico na nedávnej tlačovke poznamenal, že súčasný premiér je poloblázon a vláda je neschopná s tým, že medzi riadkami naznačil, že sa Slovensko ocitlo v kríze. To je dôsledok toho, že ľudia nielen podľahli mediálnej masáži, ale tiež toho, že mnohí namiesto robenia bilancie výsledkov vlády Smeru pristúpili k tejto veci, ako infantilní pubertiaci s heslom „volím Matoviča aby bola sranda“ (dúfam, že majú „srandu“, lebo mne a mnohým iným do smiechu veľmi nie je). Čo je veľká chyba najmä z toho dôvodu, že voľbami občianske povinnosti (aspoň tie politické) nekončia, ale začínajú. (A porozmýšľajte nad tým, že prečo.)

Znie to dobre, kde je háčik?

Je ich viacero – prvý je, že to musí byť vedomá voľba tak, ako osvojenie si postojov z básne „Mor ho!“ – s tým, že svojim spôsobom to musia učiniť aj ostatné národy.

Druhý a oveľa vážnejší je to, že Slovensko je naozaj malá krajina, a tým pádom nie je mu daná úplná suverenita, hoci vlády premiérov Fica a Pellegriniho v procese suverenizácie často šli aj nad možnosti (a viac z toho by mohol vyťažiť len Putin). Dôvod je prostý: je nás málo, a nemyslím len patriotov, ale občanov Slovenska vôbec. Totiž niektoré funkcie riadenia štátu musia zabezpečiť vonkajšie, resp. nadriadené subjekty (napr. sme malý trh, a vnútorný trh nevykryje domácu produkciu). A teraz musím použiť jednu dosť nepríjemnú historickú paralelu – ide o prvý Slovenský štát, ktorý mnohí popisujú ako raj na zemi kvôli tomu, že práce bolo dosť, mena bola silná, každý mal kde bývať a mali plné bruchá. Lenže Slovensko v takejto podobe nemohlo existovať, lebo nielenže bolo oklieštené o teritóriá, ale ani nemalo dosť ľudí, aby mohlo samostatne fungovať s tým, že aj vtedajší domáci trh bol malý. Skratka, muselo byť príveskom 3. ríše, ktorá bola zas postavená na masovom vykorisťovaní. A to aj vysvetľuje Ficove staršie vyhlásenia na margo EÚ a V4, ktoré sa zase tým, ktorí velebia Tisa a prvý Slovenský štát, príliš nepáčili.

Čo urobiť?

Po tom, čo sme si narovnali chrbticu musíme sa dohodnúť s bratmi Čechmi na vytvorení federácie, lebo máme s nimi nadštandardné vzťahy a pomerne dobré skúsenosti so spolužitím s tým, že dohoda bude taká, že v základoch to eliminuje Pragocentrizmus, ktorý v konečnom dôsledku poškodzuje aj ich. A túto dohodu zas použiť ako základ pri tvorbe zoskupení Medzimoria/Trojmoria.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Celá hymna Slovenskej republiky v podaní Metalindy.

PS2: Ďalší Popolvárov príspevok, tentoraz o Sulíkovom sociálnom podraze (niekto čakal niečo od takého sociálneho monštra?).

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

11 thoughts on “Zorganizuje nakoniec Smer-SD SNPII.?

 1. Zdravím. Nie som si istý či Trojmorie je pre nás to pravé orechové… Práve vzhľadom na to, že sme malá krajina a hlavne s malým počtom obyvateľov, ktorá samozrejme na svoju suverenizáciu potrebuje zdroje, ako ekonomické, energetické, vojenské a ľudské. O príprave riadiacich kádrov môžeme uvažovať iba teoreticky. Nevidím inú možnosť z našej strany, ale aj z Českej, pre zabezpečenie aspoň elementárnej možnosti znovuzískania aspoň obmedzenej suverenity ako vytvorenie federácie Česka a Slovenska, pre zabezpečenie funkčnosti spoločných mechanizmov zabezpečujúcich štátnosť a štát… Čo sa týka Trojmoria, ako súčasť tohto usporiadania mám veľmi veľkú obavu, či by sme si vzhľadom na dlhodobejšiu perspektívu vôbec uchovali v národe určitý stupeň kultúry, ktorá by bola štátotvorná, vzhľadom na zavedenie multikulturalizmu v spoločnosti a Západnom ponímaní kultúry… Čo sa týka historických skúseností s týmto štátnym usporiadaním ani v tomto prípade vzhľadom na Slovensko a Slovákov(-venov) asi nemôžeme zvlášť poukázať na nejaký rozvoj nášho národa a jeho svojbytnosti, prípadne suverenitu… Aj, teda, nedá mi nepoukázať na projekt “Ukrajina”, ktorý má dohru ešte dnes a ešte si myslím, bude veľmi dlho “dútnať” v Slovanskom svete… No, vzhľadom na dnešný stav našej spoločnosti a všeobecného povedomia o riadení a riadiacich procesoch, zavedenej západnej “kultúry” a ideológie do všetkých vrstiev, čo aspoň z môjho pohľadu dokazujú posledné dvoje, troje voľby, (Kiska, Čaputová, Matovič) moc optimizmu v zásadnej zmene z “dola” neprechovávam… Preto je priestor pre nových “Štúrovcov” aby ukázali cestu Slovači aj vzhľadom na to, že sa neustále prikláňa národ k davoelitárnej štruktúre spoločnosti… (zas tie voľby…), teda dúfam, že “mimovoľne”, aby to nebolo až tak pesimistické…
  Veľa zdaru a úspechov želám.

  Like

 2. Zdravím všetkých. Otázka. Pracuje už markíza na odpise Igora? Topiaceho Igora potopil profesor z Košíc v relácii na telo. Zmohol sa len na pochvalenie svojho ega že to on objednal ventilátory ale prizvať ho do krízového štábu to nie s nim by asi kšeft nemohol urobiť ako s mokrou handrou Mistrikom . Vďaka

  Like

 3. Spätné upozornenie: Nikto čo len trochu súdny tu nechce „pole neorané“ | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 76 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 5. Spätné upozornenie: Dôležitá mimoriadna poznámka | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s