Ako Matovič a Sulík ruinujú Slovensko

Myslím, že nadpis napovie všetko. Napriek tomu nezúfam – nie kvôli tomu, že sa rozbieha SNP II., či kvôli neschopnosti vlády, ale kvôli veciam, o ktorých nemôžem priamo hovoriť. Skrátka, sú to veci, na ktoré momentálne môžem len narážať a nepriamo upriamiť na ne otázkami.

Čo sú chladné fakty?

Ten ekonomický stimul zamestnávateľom, ktorý sľubujú je nielen na nanič, ale je rovno likvidačný (200000 € pre US Steel nestačí), a spolu s pôvodne navrhovanou novelou zákonníka práce z dielne Sulíka by tieto kroky zlikvidovali živobytie mnohým ľuďom. A keď k tomu prirátame, že banky a nebankové subjekty by požadovali úrok na čas odloženia splácania pôžičky, tak exekútori by mali žne, a napakovali by sa tiež zahraniční investori, ktorí by tu urobili to, čo urobili v Argentíne počas hyperinflácie -skúpili by za babku všetko, čo má nejakú hodnotu. Keď to porovnáme s plánmi Orbána je jasné, odkiaľ fúka vietor.

Odkiaľ fúka vietor?

Takže, plán je jednoduchý – cez nastrčených pajácov Matoviča a Sulíka sa zbedačí obyvateľstvo a zruinuje sa štát i ekonomika. Potom prídu investori hlavne z Rakúska (oni plánujú ukončiť opatrenia po Veľkonočných sviatkoch), z Nemecka, a možno aj z Číny a pekne to tu všetko skúpia. Skrátka, vybudovanie Rakúsko-Uhorska II. na ekonomickej priorite riadeniapresne tak, ako by to globálne zákulisie (GP) chcelo.

Prečo môj optimizmus?

Pretože Sulíkova a hlavne Matovičova hlúposť nielenže boli budíčkom pre väčšinu Slovákov, ale primäli zúčastniť sa na SNP II. aj úradnícky zbor a silové zložky. Totiž Matovič nielenže nesie zodpovednosť za debakel so zápchami (článok a video), ale chcel dokonca hodiť zodpovednosť tak na Pellegriniho (ako vždy), ako aj na policajtov. Pritom jeho klamstvá odhalil a poukázal na ne kdekto (Pellegrini a aj on a on) s tým, že v oficiálnych dokumentoch nielenže nebola reč o „námatkovej“ kontrole, ale hrozil aj kolaps zásobovania – z toho všetkého sú liberáli zúfalí (články tu a tu).

Prečo som optimista?

Pretože nielenže sa rozbieha SNP II., ale ani zahraniční investori neprídu – dôvod je odpoveď na otázku:

Oplatia sa robiť masívne investície, keď viete, že produkciu budete musieť preorientovať na vnútorný trh, a vaša obeť je v horšom stave ako ste počítali?

S pozdravom

Oracle 911

PS: Teraz som si uvedomil, že som vynechal dôležitý element z SNP II., a to oligarchov, ich klanov a mafiózne (nie nutne zločinné) štruktúry. Totiž aj týmto dochádza, že nielen kolaps Slovenskej a štátnosti v konečnom dôsledku nie je v ich záujme, ale aj to, že keď sem príde cudzí pánko, tak s nimi urobí krátky proces.

PS2: Musím upresniť, do celej akcie GP boli investované nielen peniaze, ale aj iné veci-vrátane času, čo nemajú.

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Ako Matovič a Sulík ruinujú Slovensko

 1. Presne to iste ma napadlo, ked som videl, ze US steel chce skrachovat … odkupit ich este za nizsiu cenu ako boli predavane, tjs slovensko by bolo “v zisku” hrubo povedane. A ked sa bude stazovat zahranicny “investor” (alebo skor imperialista) tak sa vyhovoria “to kvoli korone”. Treba byt odvazny, teraz by si stat mohol zobrat spat vsetko o co prisiel.

  Like

 2. Mne zas príde že Matovič nemôže byť až taký blbý, aby si neuvedomoval ani základné, nie tak ďaleké, dôsledky svojich činov. Alebo ho majú až tak “podchyteného”, že fakt sa musí znemožniť na celej čiare a odpísať pri tom aj Slovensko. z jeho vyjadrenia, že kľudne príde aj o posledného voliča, mi signalizuje, že si vyberá zo samých zlých možností, a teda sa snaží poslúchať, aby si zachránil aspoň holý život.

  Like

 3. „Kto ovláda Československo, OVLÁDA Európu“ – J.V. Stalin. Stredná európa bola vždy záujmovým miestom nielen anglosasov ale aj Stalina a tým aj ZSSR a neskôr aj Ruska. Možno aj preto musel ČSR padnúť. Ak vsádzali na matelka pri ovládnutí Slovenska, tak podľa mňa urobili jednu veľkú chybu. A to 25%.
  Myslím, že začiatok konca matelka a jeho vlády práve začal. Dňa 08.04.2020 bol uverejnený článok bývalého šéfa rozviedky SIS, ktorý bol adresovaný hlavne koaličným partnerom oľano. Odkaz bol jasný – zbavte sa ho. 09.04.2020 prezidentka v prejave medzi riadkami povedala, že národ potrebuje vodcu, ale ten tu nie je. Medzitým matelko pokračoval vo svojom normálnom rytme – urážky, obviňovanie, plač a potom aj prosba. Podľa všetkého koaliční parteri dostali na výber – matelko alebo celá vláda. Avšak je tu jeden problém. Tým problémom je volebný výsledok 25 % pre OĽANO a OĽANO nemá žiadnu náhradu za matelka. Ak sa zbavia matelka súčasná vláda končí, lebo pochybujem, že oľano podporí iného kandidáta ako z vlastnej strany, plus matelkove ego. 25% je 25%, príliš veľa pre takú stranu v súčasnej situácii. Podľa mňa jediným možným kandidátom na premiéra v tejto situácii je Pellegrini. Procesy sa už rozbehli a veľa tomu napovedá aj situácia keď počas tlačovky Sáková oslovila Pellegriniho “pán premiér”.
  Neviem, ale možno do toho zapadá aj Pellegriniho návšteva v Rusku tesne pred voľbami. Rusi tiež nesedia so založenými rukami a koronavírus už tu bol.

  Like

 4. Spätné upozornenie: Matovič je de facto politická mŕtvola | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s