Deň našej poroby a deň nášho oslobodenia

Hovorím o dňoch 8. a 9. mája- a to, čo teraz napíšem o týchto dňoch prinajmenšom rozžeraví dobiela kdejakého liberálneho cenzora na sociálnych sieťach. Preto sa musím už teraz ospravedlniť tým, ktorých rôzni cenzori zablokujú, či dajú na čiernu listinu za „like“, alebo za zdieľanie môjho článku.

História týchto dvoch dátumov v krátkosti

1. mája 1945. Západní spojenci podpísali s nacistickým Nemeckom v meste Reims dohodu o bezpodmienečnej kapitulácii, ktorá vstúpila do platnosti o týždeň – ale táto dohoda riešila len západných spojencov a nie Sovietsky zväz, čo bolo proti dohode medzi spojencami. Toto malo za následok, že konečná dohoda o bezpodmienečnej kapitulácii bola podpísaná 9. mája v Berlíne, a právne nadväzuje na dohodu z Reims.

A dôvod, prečo trvali Stalin a Žukov na takto podpísanej dohode je ten istý, ako bola príčina toho, prečo Stalin trval na dobití Berlína, prečo nechal preskupiť jednotky tak, akoby očakávali útok, a prečo prezentovali nový tank len na víťaznej paráde v Berlíne. Totiž Stalin veľmi dobre poznal vierolomnosť západných spojencov, a právom očakával, že vyhovárajúc sa na formality začnú novú svetovú vojnu, v ktorej použijú aj jednotky Wehrmachtu (existujú ruské archívne dokumenty o tom, že západní spojenci chceli vo Švajčiarsku podpísať separátny mier s nacistickým Nemeckom).

Prečo hovorím o vierolomnosti Západu?

Lebo Hitler bol ich „zk@rvysynøm“. Totiž Hitler spočiatku pracoval pre nemeckú vojenskú rozviedku a mal za úlohu sledovať/infiltrovať NSDAP, neskôr (podľa Starikova) dostal podporu od americkej tajnej služby cez nemeckého Američana, ktorý mal údajne v Amerike obchod s umením, aby bol prijateľný aj pre berlínsku smotánku. Keď sa dostal k moci, tak dcérske spoločnosti Rockefellerovho Standard Oil, IBM (tetovania v táboroch boli kódy pre IBM počítače), Ford, atď. mu pomohli vybudovať tú priemyselnú základňu, ktorú potom vrhli proti nám a Sovietskemu zväzu (viem, je toho viac, ale potom by som písal knihu a nie článok).

Čo to v praxi znamená?

Znamená to, že by sme oslobodenie od nacistov mali sláviť 9. mája, a tým, že sme prijali 8. máj, deklarovali sme nielen svoj koloniálny štatút, ale aj štatút nástroja voči Rusku. A preto teraz v sobotu pôjdem k najbližšiemu sovietskemu pamätníku a položím tam kahance aby som ich uctil.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Dúfam, že je už jasné, prečo som zvolil tento nadpis.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

10 thoughts on “Deň našej poroby a deň nášho oslobodenia

 1. “chybička se vloudi” – 1. mája 1945
  V Remeši bola kapitulácia podpísaná 7. mája ca po 2 hod v noci.
  To už bolo teda 8.mája Moskovského času.
  … a tu je princíp potupného datovania zo strany “spojencov” a vnucovania ich “víťazstva” celému svetu.
  A áno, dnes sa chystám urobiť to isté, pri našom pamätníku Červenej armáde za naše oslobodenie.

  Jany

  Liked by 2 people

 2. Dovolím si ešte doplniť kapitulácia Berlínskej posádky bola 02.05.1945. Dva dni po údajnej samovražde Hitlera. Následne úplná a bezpodmienečná kapitulácia Nemecka bola podpísaná 08.05.1945. v čase 23:00. To už v Moskve bolo o dve hodiny viac. Preto je dňom viťaztva 9 máj. Do toho zapadá aj vyhlásenie mestá Plzeň z 5 mája ktorá oznámila oslobodenie od nacistov. Krátko na to Plzeň okupovali vojská USA. Tie prepustili nemcov a odzbrojili domobranu. 6. mája začalo povstanie v Prahe. Podľa mňa úplne zbytočne no nevadí. Teraz zo zradcov sa istý Pražaci snažia urobiť hrdinov. Z tých čo potlačili povstanie vo Varšave, kde strieľali aj ženy a deti.

  Liked by 3 people

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 81 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s