Žalár národov, alebo čaká nás niečo iné?

Tým žalárom národov mám na mysli nielen Rakúsko-Uhorsko a jeho moderné reinkarnácie, ale aj EÚ. Lenže EÚ je de facto po smrti a čaká na obhliadku koronera s tým, že najchytrejší už pracujú s touto eventualitou, trochu pomalší už hlasno hovoria, čo by malo EÚ nahradiť, a politickí analfabeti zas buďto hovoria to, čo im slina na jazyk prinesie, alebo vyhlasujú osvojenie západnych/európskych hodnôt a nehynúce priateľstvo k Bruselu a NATO.

Čo je východiskom mojich tvrdení?

V minulosti som napísal, že EÚ je po smrti, lebo Brusel nielenže neposkytol efektívnu pomoc Taliansku a ostatným štátom, a „neusadil“ Nemecko, keď zadržalo medicínsky tovar smerujúci do postihnutých krajín, ale začal aj robiť drahoty, keď krajiny v rámci bezpečnostných opatrení uzavreli hranice (a na to sme mali právo). Keď k tomu prirátame to, čo stvára Turecko na turecko-gréckej hranici (de facto vojnový stav medzi dvoma členmi NATO), tak by som povedal, že len politický analfabet alebo liberál z presvedčenia nevidí rozklad týchto inštitúcií.

Ďalšia vec je, že Matovičova bezvládna vláda rozkladá Slovensko svojou nekompetentnosťou, a to hovorím na základe toho, čo v relácii “O 5 minút 12” 17.05.2020 natárala Remišová ohľadom ekonomiky (mal som to „šťastie“ ju počuť). Skrátka, táto vláda nie je schopná riešiť potravinovú, energetickú a sociálnu bezpečnosť, a nielenže vedie prázdne reči, v ktorých zvaľuje za všetko vinu na vládu Smer-SD, ale ani nerieši akútne problémy malých a stredných podnikateľov, t.j. tých, ktorí ich zvolili a ktorí sú pred bankrotom.

Posledná vec je, že v ČR sa začalo nostalgicky spomínať Rakúsko-Uhorsko (a to si všimli aj na Slovensku) s tým, že Matovič zas dačo bľabotal o Československu (typický príklad na ľudovú múdrosť „nauč hlupáka modliť a horlivosťou si rozbije hlavu“).

Čo z toho vyjde?

To s istotou vie len pán Boh, ale treba vedieť, že Matovič dotlačí tento štát ku krachu a k zodpovedajúcemu sociálnemu výbuchu s tým, že ak by začali zavádzať svoje poriadky Maďari alebo Rakúšania, tak by to skončilo občianskou vojnou. Takže jediným reálnym riešením je určitá obnova Česko-Slovenska na novom základe – musí to byť základ na bratskej spolupráci dvoch národov, a od toho je už len pár malých krokov k obnove Veľkej Moravy (usporiadanie bloku). Hovorím to preto, lebo ak najskôr vznikne Rakúsko-Uhorsko (usporiadanie konglomerátu), tak vznikne región plný hladových dolín a potenciálne miesto pre sociálne výbuchy. Na riešenie miestnych problémov treba viac zdrojov, ako sa získajú s tým, že tie zdroje by sa dali využiť aj inde, a oveľa lepšie. Skrátka, pre každého zúčastneného (vrátane globálneho zákulisia -GP) z dlhodobého hľadiska je lepšie, keď sa obnoví ČSFR a k tomu sa pridá Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Bulharsko, Západný Balkán a Rakúsko, ako silou mocou tu pretláčať maďarské a rakúske elity, a to už len z toho dôvodu, že odstrániť ekologické škody v zrýchlenom režime treba na väčšom území, a riešiť to v podmienkach hašterenia je prakticky nemožné.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Žalár národov, alebo čaká nás niečo iné?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s