Už som povedal, že SNP II. je politická nevyhnutnosť?

Ak áno, tak je to opakovanie – a to je zas matkou múdrosti. Opakovaním je aj ďalšia vec, a tou je obnova Československa, ktoré bolo jedným z cieľov prvej SNP. A je naozaj dosť dôvodov nielen na to, aby sme pracovali na obnove Československa v nejakej novej, napr. federatívnej forme, ale aj dotiahli SNP II. do úspešného konca.

Prečo som posadnutý myšlienkou SNP. II?

Ide o dôvody nielen z oblasti reálnej, ale aj dennej politiky, a vzhľadom na to, že záležitosti dennej politiky začnem rozoberať v inom odstavci, budem sa venovať reálnej politike.

Sú totiž dva hlavné, vzájomne súvisiace dôvody preto, aby som bol za obnovu Československa vo federatívnom usporiadaní:

 • Slovensko je príliš malá jednotka na to, aby existovala samostatne – napr. za Tisa sme boli príveskom III. ríše, ktorá dodávala štátnu ideológiu a podporovala svetonázor spolu s ekonomikou (boli sme dodávatelia) a teraz sme sú časťou EÚ, ktorá má korene v III. ríši, a tak isto sme dodávatelia pre túto ríšu.

 • Ak neobnovíme ČSFR, tak sa obnoví v novej forme Rakúsko-Uhorsko, ktoré bolo žalárom národov, a to by zase bolo v dlhodobom horizonte katastrofou pre všetky zúčastnené národy.

Skrátka, ak máme všetci prežiť ako národy (nemyslím len naše bratské národy), tak musíme obnoviť najprv ČSFR, a potom na jeho základe Veľkú Moravu.

A čo sú otázky dennej politiky?

Nuž, Matovičova vláda je pre Slovensko a jeho ekonomiku katastrofou, a veľa ľudí už začína šípiť, že zvolenie usvedčeného klamára, daňového podvodníka a podľa všetkého aj psychopata neochotného niesť zodpovednosť nebol práve najlepší nápad. Situácia však začne byť ozaj horúca, keď ekonomika začne padať (čo podľa Pellegriniho i mňa aj hrozí cca o 2 týždne). A o mesiac – dva sa ekonomika začne totálne sypať. Toto ale, žiaľ, Matovičovu vládu nevymení – skôr primäje Matoviča zaviesť drakonické a protiprávne/protiústavné opatrenia, ktoré nezavádzal ani Tiso, ktorý žehnal nacistom, čo vypálili slovenské dediny. Lenže sú tu dve súvisiace veci:

 • Akonáhle začne padať ekonomika, začnú sa kaziť aj obchody oligarchov, ktorí si rýchlo uvedomia, že sú pomerne mastné sústo pre zahraničie.

 • Matovič a jeho vláda je bezvládna, t.j. nie je schopná riešiť to, na čo ich slovenskí oligarchovia, ktorí nemali v láske Fica, dosadili.

Skrátka- nezostáva nič iné, ako odovzdať vládu Pellegrinimu, ktorý podľa všetkého bude v jednom balíčku s Ficom.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Pre tých, ktorí to nechápu: oligarchovia chcú „kravu len dojiť“ a Fico im povedal, že treba „tú kravu aj kŕmiť“ (to je jasné z Ficovej politiky). Fica kvôli tomu chcú vyštípať z vedenia Smeru (vyhlásenie členov z Banskej Bystrice a Rašiho) mysliac si, že Pellegrini nebude od nich chcieť aby „kŕmili tú kravu“.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

6 thoughts on “Už som povedal, že SNP II. je politická nevyhnutnosť?

 1. Ahoj Oracle a všetci…
  Súhlasím v podstate s navrhovaným postupom, ale môj názor je ten, že mám veľmi veľké pochybnosti o jeho uskutočnení vzhľadom na vec, ktorú som tu spomenul pri inej téme, ktorá sa mi zadala príhodná: https://oracle911blog.wordpress.com/2020/04/27/par-slov-k-druzstevnictvu/#comment-3406
  Dokonca sa v tomto smere vyjadril aj p. Pjakin v poslednom diele z 18.5.2020…
  Ako najzávažnejší problém vidím absenciu novej silnejšej ideológie ako je liberálna (skryto fašistická)…
  Danú ideológiu dokáže poraziť iba silnejšia a tú, sme zatiaľ nedokázali sformulovať… Áno máme koncepciu KSB, ale nemáme vzhľadom na štatisticky zastúpené typy psychiky v spoločnosti žiadnu ideologickú príručku – ” Do Ruského sveta”, s ktorou by sa mohli jej konzumenti stotožniť a v samoriadení ju začať napĺňať… Ideologickú príručku, ktorá zastreší koncepciu KSB a zahalí ju “šatom” zrozumiteľným pre masy… Marxovi stačilo pár strán a zrodil sa Komunistický manifest, Hitlerovi skompilovali Mein Kampf… Naše pokolenie zatiaľ nič podobného nestvorilo vzhľadom ku projektu globalizácie, na ktorom sa máme záujem zúčastniť… Jednoducho povedané, ľudia nevedia ako naložiť s vlastným životom, akú spoločnosť stvoriť a na tento preklenovací čas potrebujeme príručku “Do Ruského sveta”, lebo sa nám o ňu postará skôr či neskôr niekto iný… Čo sa vlastne aj deje na pozadí demontáže EU, nás znova zaženú do RaU 2.0, ako prostriedok nátlaku proti Rusku… Aj Stalin na obrodenie Ruska a zrod ZSSR využil ideológiu Marxizmu a pre špecifiká Ruska-ZSSR Leninizmu, keď bolo jasné, že sa rozhodol od tejto dočasnej technológie pristúpiť k ďalšiemu kroku, likvidácií davoelitárnej spoločnosti, dielom Ekonomické problémy socializmu v ZSSR, bolo jeho protivníkom jasné, že ide o likvidáciu červenej elity a znamenala pre samotného Stalina koniec… A koniec koncov v 89aj ich koniec,aj náš, keď nás vydali na pospas Západu, ako baránkov vlku… U nás sa objavilo zopár autorov pracujúcich na bezštruktúrnej, informačnej algorytmickej historickej úrovni ako napr. Oskár Cengrosch a pod., čo mi pripadalo ako určitý test úrovne chápania spoločnosti, ale dá sa to taktiež použiť ako povedzme možný zdroj základu… Čo sa týka problematiky spomenutej hore, zatiaľ nevidíme aktívne celospoločenské procesy, ktoré by mali za cieľ zjednotenie našeho národa-ov na ideologickej úrovni, ale je dosť zavedených opačných-Rozdeluj a panuj… Až na výnimky na fórach ako Leva net – Voda Ksb (prispievam tam málo, ale môžeš to dať aj tam) a pod… Zatiaľ prekladáme, prepisujeme, študujeme hlavne samostatne, teda každý pracuje sám na sebe a konfrontujeme svoje názory s ostatnými. Pri čom si myslím, že túto problematickú tému aj vzhľadom na Autorský kolektív, by mali mať takpovediac posúdenú… S čím som sa teda doposiaľ nestretol aj keď tento trend sledujem… Dokonca som postrehol aj stretnutia ako boli v Prahe… Možno som to prehliadol, ale nečítal som žiadny zápis, prehlásenie, alebo niečo podobné v tomto smere…
  Teda záverom, aj keď by som súhlasil s navrhovaným postupom, nie som si istý zdrojmi, ktoré by ho podporili… Teda keď sa nás na likvidáciu Československa nikto nepýtal, nebude sa nás pýtať ani na obnovu RaU2.0, hlavne kvôli tomu, že naše národy sú nateraz konceptuálne nesamostatné a tento proces nie je ani z NAŠEJ strany ideologicky podchytený, ako dočasné(!) riešenie potrebné pre vstup do Ruského sveta, čo sa nateraz javí ako nevyhnutnosť pre dosiahnutie cieľa… Veľa zdaru a úspechov želám.

  Liked by 1 person

  • Ospravedlňujem sa, iba jedna malá poznámka.
   Pokiaľ to teraz nezvládneme, pripraví nám na pozadí korona ilúzie, buď Americký močiar vojnu horúcu pre zachovanie Pax Americana alebo GP na pozadí čínskeho “socialistického kapitalizmu”- novofeudalizmus… Stačí sa poobzerať iba okolo seba. Zatvorení už sme, potom “očkovanie” za “právo na prežitie”, 5G frekvencie, čipovanie a pod.. Všetko bez možnosti úniku…

   Liked by 2 people

  • Kedy konečne prestanete blúzniť o Československu. Tento projekt sa neosvedcil a ani jedna strana na jeho obnovení nemá záujem. Z dážďa pod odkvap. Slovensko, rovnako, ako iné štáty, má na to, fungovať ako suverénny štát, ale treba zastaviť tú tragédiu nášho školstva, co doslova vyraba liberalnych idiotov, neschopnych pochopit beh dejin. Co volia od buka, do buka. Generacia 18-35-rocnych ma mizerne vzdelanie, dospeli a maju volebne pravo. Dozaduju sa ucasti na sprave krajiny, co sa im umoznilo a zistujeme, ze to je obrovska chyba. Nekompetentni diletanti s psychickymi poruchami a nosmi v americkom zadku sa dostali do vedenia statu. A Pellegrini je jednym z nich. Liberalny zradca, tajtrlik, bez charizmy vizie a koncepcie. Nikdy som neverila, ze to niekedy napisem, ale Slovensko z ekonomickej a moralnej krizy vyvedie len Fico. Zaznavany a prenasledovany, stvany mediami, ako zver. Ale je to jediny konceptualny politik na Slovensku, dostatocne pronarodny, s prirodzenym strategickym myslenim a dostatocnymi skusenostami. Smer po odchode Pelleho bude mat volnejsie ruky v uplatnovani politiky suverenneho Slovenska. Potrebuje vsak, koalicneho partnera. Kotleba je v zasade proti, rovnako ako Fico. A to je chyba.

   Páči sa mi

   • Je nás asi 5 miliónov t.j. ani nie polovica Moskvy alebo New Yorku s tým, že máme totálne otvorenú ale veľmi výkonnú ekonomiku, ktorá je prakticky ovládaná a vlastnená zahraničím t.j. o skutočnej suverenite nemôže byť ani reč. Dokonca by som povedal, že nemáme ani toľko suverenity, ako sme mali za Tisa, kedy sme boli príveskom 3. ríše lebo vtedy aspoň mali aspoň skutočný priemysel a nie montovne zo 4. ríše.
    A ako to, že sa ČSR neosvedčil? Snáď si nemyslíš, že sa to rozpadlo len tak, samo-sebou lebo sme sa nevedeli dohodnúť na veľkých a malých písmenách a pomlčkách? Kde to žiješ?!
    Ide o to, že sme boli ako priemyselná veľmoc pre zahraničie konkurenciou a preto cez 5. kolónu huckali proti sebe pražské a slovenské klany, ktorí zas chceli mastné sústa českého a slovenského priemyslu/ekonomiky. Čo si myslíš prečo bola ponuka pragocentrizmus alebo samostatnosť pred delením ČSFR?

    A po tom všetkom napíšeš, že nemáme obnoviť ČSR v nejakej podobe (najlepšie vo federácií).

    Skús ešte raz nad tým všetkým porozmýšľať.

    Liked by 1 person

 2. Spätné upozornenie: POROŠENKO, BIDEN, NĚMECKO, POLSKO, SLOVENSKO – VĚCI NABÍRAJÍ SPÁD | NWOO.ORG

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 83 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s