Prečo musíme zopakovať SNP?

V poslednej dobe prakticky neustále opakujem, že „SNP II. je politická nevyhnutnosť“. Sú tu aj sociologické a historické dôvody, prečo SNP musíme zopakovať. Totiž ako Kozma Prutkov povedal – „história nie je učiteľka, ale vychovávateľka, ktorá trestá, keď si jej lekcie neosvojíme“ – a tak ako my, aj Rusi opakovali 3 historické lekcie: smuta po vymretí Rurikovcov, smuta, ktorú spôsobil svojou politikou cár Nikolaj II., a stalinovské budovanie štátu, ktoré sťažovali zradcovia.

Čo konkrétne máme zopakovať?

Prežijeme znova tri obdobia, ktoré charakterizujú tri dátumy: 1944, 1994 a 1998.

Prvý Slovenský štát vznikol 15. marca1939 zo zlovôle Západu s tým, že zneužili naše snahy o emancipáciu s Čechmi (tomu bránili hlavne pražské klany, ktoré boli spoluvinníkmi na smrti Štefánika). Vzhľadom na to, že Slovensko je malý štát, nedokázalo zabezpečiť funkcie pre riadenie v záležitostiach svetonázoru, histórie a ideológie. Z toho vyplýva, že sme sa nielenže museli stať príveskom 3. ríše a jej spojencov (medzi nimi aj Poľsko a Maďarsko s ich územnými nárokmi), ale aj sme sa museli priamo zúčastniť bratovražednej vojny. Samozrejme, fašistické ideológie (vrátane nacizmu) slovenskému národu nie sú vlastné, a preto po dlhej organizácii v roku 1944 vypuklo SNP (neobnovili sme ČSR a nevyhnali sme „náckov“, ale viazali sme na seba sily, ktoré by inak bojovali na východnom fronte).

V 15. marca 1994 nastúpila Moravčíkova vláda, ktorá sa dostala k moci po „parlamentnom prevrate“ 14. marca 1994, a ktorú vtedajší prezident Michal Kováč starší vyhlásil 11. marca 1994. Skrátka, kvôli zrade na najvyšších miestach republiky bola pomerne schopná vláda, zložená z patriotov vymenená za vládu de facto zradcov vedených politickým odídencom a amatérom.

V 1998 po neskutočnej protimečiarovskej (a de facto protislovenskej) propagande, ktorá trvala prakticky štyri roky, sa na Slovensku uskutočnila farebná revolúcia, po ktorej nastúpil k moci zlepenec de facto zradcov.

Aké sú paralely?

Prvá paralela je, že sme zvolili podobných zradcov kvôli podobnej protivládnej a protinárodnej propagande – tak, ako sme to urobili v terajších voľbách (2020).

Druhá paralela je, že k vláde sa dostal politický poloanalfabet, ktorý vedie koalíciu, čo nedokáže vládnuť – presne tak, ako sa to stalo v roku 1994 s tým, že to už začína byť jasné nielen voličom, ale aj klanom, oligarchom a ostatným záujmovým skupinám.

Tretia paralela je, že zlomová situácia nastane v auguste, lebo vtedy už bude situácia zrelá na zmenu – nielen preto, lebo nám je cudzí fašizmus, ktorého maska je pre súčasných liberálov stále príťažlivá, ale aj preto, že väčšina spoločnosti (vrátane oligarchov) bude riešiť existenčné otázky.

Čo sú lekcie?

Prvá je, že Západ s nami nikdy nemal dobré úmysly, a preto čokoľvek „dobré“ odtiaľ prišlo, malo príliš vysokú cenu – bez ohľadu na to, čo tvrdila minulá, alebo čo tvrdí súčasná propaganda.

Druhá lekcia je, že v jednote je sila, a preto by sme sa mali spojiť a nenechať sa rozhádať zástupnými problémami – ako to urobil Havel a ostatní agenti Západu.

Tretia vec je, že pražské klany sú „škodnou“ tak pre nás, ako aj Čechov, a keďže Moskva je ďaleko a maďarské a poľské elity stále snívajú svoje sny o veľkosti na úkor iných (kto im to asi podstrčil?), tak sa musíme sa bratmi Čechmi dohodnúť.

Štvrtá lekcia je, že musíme konečne pochopiť, ktorá vláda je skutočne patriotická a pronárodná.

A dá sa to doplniť ďalej podľa uváženia.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

7 thoughts on “Prečo musíme zopakovať SNP?

 1. Jak může národní hnutí (které vlastně ani neexistuje) přemoci nadnárodní řízení? Například v Čechách se objevují různá rádoby vlastenecká hnutí, jenže při bližším pohledu člověk zjistí, že etničtí Češi se tam v podstatě nevyskytují.

  Páči sa mi

 2. Nejznámějším slovenským propagátorem obnovy Československa byl Rudolf Vaský. Ten je v současné době ve vězení. Nestojí za jeho uvězněním i to, že se nějaké mocenské kruhy opravdu bojí myšlenky sjednocení Československa?

  Mám za to, že Vaský tak trochu provokoval s úmyslem se nechat zavřít, aby ukázal prohnilou podstatu současného systému. Mnozí jeho vzkaz nechápou a mají ho za blázna. On se jako blázen i jeví, vzhledem k tomu, že se rád vyjadřuje dosti vulgárně.

  Liked by 1 person

  • Vašký chcel veci riešiť tyčami. Po použití 6priority by náš štát skončil. On je taký testovací balónik. Teraz ho odpratali aby nemusel vyvíjať činnosť.

   Čaká sa ako dopadne matovič.

   Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 83 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s