Otázky a odpovede č. 83 [Opravené]

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 20:00, som dostal zopár otázok, a doplním jednu vec z utorka. Čo sa týka piatka, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budem venovať novej ideológii. Po odpovedi (doplnenie včerajšej veci) budem ďalej postupovať chronologicky, a budem sa snažiť dať na otázky čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Včera som napísal, že Matovič bude zažívať hrôzu bez konca, lebo uplietol na seba bič a dal ho do rúk svojim nepriateľom.

A na tom nemení nič ani jeho hrozba, že štrajky a protesty bude kriminalizovať. Urobil totiž to, čo Fico neurobil naozaj nikdy: ukázal verejnosti, že sa dá vydierať. Podotýkam, že Ficov odchod v roku 2018 nevynútili protesty, ale hrozba povalenia vládnej koalície.

Moon napísal:

Je to dosť dlhý príspevok a preto to sem nedávam, ale podstata je, že chce aby sme vypracovali ideológiu.

Koncept je nadradený ideológii a preto do ideológie sa dá “zabaliť” a takto zamaskovať hocijaký koncept, ale ľudský koncept nepotrebuje ideológiu ako maskovanie. Ideológia však poskytuje rámec, ktorý potrebujeme na vypracovanie konkrétnych riešení. A o tom bude spomínaný piatkový článok.

Čtenář napísal:

Nejznámějším slovenským propagátorem obnovy Československa byl Rudolf Vaský. Ten je v současné době ve vězení. Nestojí za jeho uvězněním i to, že se nějaké mocenské kruhy opravdu bojí myšlenky sjednocení Československa?

Mám za to, že Vaský tak trochu provokoval s úmyslem se nechat zavřít, aby ukázal prohnilou podstatu současného systému. Mnozí jeho vzkaz nechápou a mají ho za blázna. On se jako blázen i jeví, vzhledem k tomu, že se rád vyjadřuje dosti vulgárně.

Ako Dušan napísal, Vaský chcel riešiť veci na 6. priorite, t.j. rozbíjať hlavy roxorovou tyčou a bol/je takým testovacím balónikom v súvislosti s tým, ako sa situácia s Matovičom vyvinie (či ho pustia na slobodu). Podotýkam – Vaský mal pravdu v tom, že na nás bola a je páchaná genocída (a to bola aj jeho výhovorka, prečo použiť roxorové tyče – totiž charta OSN povoľuje obetiam genocídy použiť na svoju obranu smrteľnú silu). Napriek tomu, že ho chápem, zásadne s týmto riešením nesúhlasím, lebo to vedie len k ďalšiemu násiliu a preliatej krvi. Takže ak veci riešiť, treba začať u seba.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Otázky a odpovede č. 83 [Opravené]

 1. vďaka za odpovede. zaujímal by ma Tvoj názor na udalosti v SMERe medzi Ficom a Pellem. teším sa na piatkový článok – vyzerá to ako konkrétne kroky k uplatňovaniu občianskej aktivity, verím že sa pridáme viacerí.

  Páči sa mi

 2. Zdravím, chcem sa spýtať na názor. Predpokladá sa, že niekedy v októbri sa spustí druhá vlna tohto corona víru (divadla). Pôjde o definitívu? Vakcinácia, obmedzenie slobôd, rozdelenie ľudí na kategórie? Tí, ktorí sa nedajú očkovať budú prepustení z práce a budú označení ako ľudia druhej kategórie? Máme čakať “stredovek”, alebo je reálna šanca sa týmto snahám postaviť, či nejako vyhnúť? Mnoho ľudí na to naletí a dobrovoľne sa poddajú. Je ale možnosť, aby sa naplnilo kritické množstvo nespokojných, aby sa tieto snahy odvrátili? Ďakujem.

  Liked by 1 person

 3. Ahoj Oracle,
  ak myslíš vetu: Ideologickú príručku, ktorá zastreší koncepciu KSB a zahalí ju “šatom” ZROZUMITEĽNÝM pre masy… Vôbec to nie je myslené tak, že chcem niečo maskovať pred niekým, to je jasné z konceptu… (Lebo práve, net, blogy a fóra nenavštevujú iba ľudia -“odborníci”) Koniec koncov, Koncepcia je zverejnená a prístupná pre každého… Ale je to práve opačne, sprístupniť ju masám vo forme zrozumiteľnej, ktorú môže každý použiť na vytvorenie svojho svetonázoru v súčinnosti s vlastnými životnými skúsenosťami a Zámerom… Na vytvorenie určitej spoločnosti… Ide tu o návrh na širšiu debatu, aby sme sa mohli posunúť niekam, nie o nejakú, povedzme niekoho názorovú vyhranenosť, ale o posúdenie vzniknutej otázky aj vzhľadom na minulosť a stav spoločnosti dnes so Zámerom pre budúcnosť a konceptami globalizácie, teda dopadom aj na Slovensko. Ono v opačnom prípade by to asi ani neviedlo k niečomu pozitívnemu… A teda, nebolo by nás možno ani treba… Veľa zdaru a úspechov želám…

  Liked by 1 person

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 84 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s