Čo je tragédia a čo nie je

Budem sa venovať dvom domácim témam. Prvá vec je, že delenie Smeru pokračuje a daktorí tento proces neuveriteľne prežívajú a vykrikujú, že „Fico zlyhal“ a „Pellegrini zradil“. Ja to beriem tak, že nie je to nič tragické a nič neočakávané. Druhá vec je, že slovenskú ekonomiku čaká väčší prepad, než by to bolo odôvoditeľné s tým, že Slovensko sa dostane do ešte väčšej vývrtky, než tomu bolo v 90. rokoch.

Prečo nie je pokračujúce delenie Smeru taká tragédia?

Nuž, Smer-SD pred rozdelením bola taká agregátna strana – vstúpili do toho marxisti, komunisti, sociálni demokrati a aj centristi. Teraz sa to delí na klasickú ľavicu + soc-dem s konzervatívnym hodnotovým rebríčkom, a na soc-dem + centristi s konzervatívnym hodnotovým rebríčkom. A nie sú to jediné rozdiely, lebo prví tiahnu skôr k Rusku a druhí skôr k Západu. Prví sú skôr stranou zamestnancov a druhí zas skôr zamestnávateľov – priemyselníkov. A o tomto je práve tento prestup s tým, že nebol posledný – ale akonáhle sa veci utriedia, súčasná koalícia a liberáli sa majú na čo „tešiť“.

Prečo je ekonomický prepad tragédiou?

Pretože Matelkova vláda je divnou zmesou neschopných trpákov (ak ide o riadenie štátu) a zradcov v zahraničnom, často nemeckom žolde (Ficova poznámka o nohe nemeckého vojaka napovie dosť). A s tým, že za legitímnu verejnú kritiku vlády „odmena“ bude nielen ignorácia vašich legitímnych požiadaviek, ba možno aj kriminál.

A čo sa deje z hľadiska nadradených procesov?

Na Slovensku prebiehajú dva protichodné procesy:

 • pokus o majdanizáciu Slovenska a následné zapálenie Európy zo strany anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne (provokácie sa dejú po celej Európe);

 • odpis liberálov (odraz globálnych procesov), odštartovaný globálnym zákulisím (GP).

Podľa všetkého tieto protichodné procesy na Slovensku vyústia do politickej a následnej socio-ekonomickej obrody s tým, že to bude priamy dôsledok revolučného obdobia, ktoré nás čaká túto jeseň s tým, že konečným výsledkom bude obnova ČSFR v novej forme.

Dôvody tohto tvrdenia sú nasledovné:

 • Rusko sa úspešne suverenizuje;

 • Európa prechádza cez reorganizáciu a preskupenie s tým, že sa tu rodia nové zoskupenia v rámci dosluhujúcej EÚ (rola Ruska je v tomto kľúčová);

 • Čína zažíva mocenský súboj, kde Kosmomolci (spojenci močiara) bojujú všemožnými prostriedkami voči centrálnej vláde (vrátane sabotáže Priehrady Troch roklín);

 • Trump cez ťaženie proti BLM, COVID a pedofílii odstriháva močiar s tým, že močiar chce realizovať plán „B“, kde z USA chce urobiť britskú kolóniu cez spojenie s Kanadou a Mexikom.

To, samozrejme, znamená, že GP nemá síl na rozdávanie a veľa procesov nemá podchytených.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

7 thoughts on “Čo je tragédia a čo nie je

 1. Nazdar Orakle. Rád by som sa opýtal čo má znamenať vytvorenie mimoparlamentnej skupiny v Nemecku. ( https://www.youtube.com/watch?v=kplSg ) Táto skupina priamo kritizuje Merkelovú aj jej politiku ktorá poškodzuje ekonomiku viac ako je nevyhnutné. Má to niečo spoločné s projektom CCCP 2.0 ? Bude to proces iba pre východné Nemecko?

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 92 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 3. Spätné upozornenie: Odpredaj „rodinného striebra“ – druhé dejstvo | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s