„Štát budem riadiť ako koncern.“

Niečo podobné povedal Babiš keď sa stal premiérom Českej republiky, a mám dva dôvody, prečo začať práve týmto. Prvý je, že koncern je previazaný systém systémov, t.j. sieť firiem a funkcií, ktoré treba harmonicky riadiť v dynamicky sa meniacom prostredí. Druhý dôvod je, že sa dotknem aj toho, čo sa deje v Česku.

Prečo spomínam koncern?

Pretože Babiš je síce oligarcha – nenabalil sa zo dňa na deň a nezískal svoj majetok tak úplne čestným spôsobom (syn papaláša, ktorý študoval vo Švajčiarsku a ktorý dostal príkazom, aby to tu skonsolidoval), ale nebol šmelinárom a daňovým podvodníkom, t.j. to čo má, vybudoval vlastnými silami a umom (nie tak celkom pravda, lebo potrebuje mať tím).

Hovorím to preto, lebo Matelko privádza náš štát na bubon z toho dôvodu, že majetok získal šmelinou a daňovým podvodom – napr. najazdil svojou mamkou denne 600 km na aute bratranca (a tachometer na tom aute ukazuje menej ako údajne najazdil), doviezol tlačiareň ako náhradné diely, zmontoval ju a tlačil na nej letáky s tým, že za to neodviedol dane, či ten obchod s Majským, po ktorom získal lukratívne pozemky za babku. Skrátka, Kiska v bledomodrom, a bol by na tom lepšie, keby zostal v opozícii, a cez svoju ženu (z ktorej urobil bieleho koňa) riadil rodinný biznis. Hovorím to z jedného prostého dôvodu – vlastne dvoch:

  • Slováci boli naučení, že sa nemajú starať o panské huncútstva. Kým sa nezatne do živého, do tej doby môžu aj drevo štiepať na našom chrbte. Avšak kvôli tomu, že Matelko a jeho bezvládna koalícia rozkladá tento štát a živobytie (lebo cez Kollára sa diskredituje zákonodarstvo, cez Matelka exekutíva, cez Kočnerov prípad – vlastne cez Lipšica sa diskredituje súdna moc, cez vládu zas ekonomika a sociálne istoty), tak pán Boh ochraňuj túto vládu, lebo na jeseň poriadne zabolí, že nám zaťali do živého.

  • Reakcia kvôli tomu, že UVB a UVC so zvyškom slnečného a kozmického žiarenia vo zvýšenej miere preniká na zemský povrch, povedal by som, že reakcia bude silnejšia, ako zvyčajne (náš nervový a hormonálny systém na to reaguje).

Znamená to, že anglo-americký močiar s centrálou v Londýne pracuje na tom, aby tu nastal sociálny výbuch ako na Ukrajine. Našťastie, Fico a globálne zákulisie (GP) tomu bráni.

Pár slov k ČR

Aj tam ich močiar rozkladá – začalo sa to odstránením sochy maršala Koneva a nahradením sochou Vlasovcov, ktorí boli nacistický kolaboranti, a potom sa ozvali nacistickí pohrobkovia (konkrétne Sudeťáci a Luxemburgovia), že chcú naspäť svoje právom odobraté majetky (kolaborantom odoberali majetky aj v demokratickom Francúzsku), a k tomu spustili príslušnú kanonádu. Výpočet končím tým, že Vystrčil a spol. odišli na Tchaj-wan, čím naštvali Čínu, ktorá po niekoľkých tvrdých slovách zrušila aj zákazky na piána. Lenže je tu aspoň jedna dobrá správa – obe akcie močariska boli prevzaté dospelými, t.j. Zeman počkal na správnu chvíľu, zasiahol a tak usadil aj tých troch z Prahy, ktorí mali na triku akciu s odstránením sôch, ako aj Vystrčila (šéfa senátu), ktorého nebude pozývať na akcie prezidenta. Skratka elegantným spôsobom vyriešil dve veci:

  • odkázal miestnym finančníkom, za kým majú ísť v prípade ekonomických škôd z odozvy Ruska a Číny za tieto akcie, t.j. bola na nich vyhlásená lovecká sezóna;

  • odkázal zahraničiu, že vyvádzanie týchto pajácov nie je oficiálnym názorom orgánov ČR, a preto Rusi a Číňania si s nimi zasadnú za jeden stôl, a pohrobkovia náckov zas utrú hubu, lebo Benešove dekréty neprelomia.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “„Štát budem riadiť ako koncern.“

  1. Tak snad se to Zemanovi podařilo, protože včera jsem na Svobodném vysílači (https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-09-06-komentovane-zpravodajstvi-ing-tichy-a-ivo-gec/) slyšel, jak právě akce Koláře, Hřiba, Vystrčila a podobných jsou účelně zaměřené na to, abychom naštvali Rusy a Číňany, kteří nás pak nepodrží jako garanti našich hranic, až se bude vyjednávat nová Jalta. Poláci i Němci by jistě ihned přispěchali s územními nároky. Ve vysílání také zmínili, že řešením je znik projektu Slovanské konfederace na bázi Velké Moravy, což se zmiňuje i zda. Tak snad k tomu nabereme směr.

    Liked by 1 person

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 95 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s