A zaznel výstrel z pušky

Matelko je komediant či showman, a robí to, čo mu prinesie viac popularity. Keď treba, povie lož, napíše niečo infantilné na svoj facebook, alebo urobí trojhodinovú tlačovku o tom, ako bojuje s koronou. A keď veci dopadnú preňho zle, tak on nenesie za nič zodpovednosť, a zlý je ten, na koho ukáže.

Prečo ten nadpis?

Dôvod je jednoduchý – jeho preferencie podľa posledných prieskumov padajú, a je v podobnej situácii, ako bažant z tohto vtipu/vtipného poučného príbehu:

Bažantovi sa zachcelo vyletieť na najvyšší konár vysokého stromu, ale mal dosť síl len na to, aby vyletel na najnižší konár. Byvol mu na to povedal:

Začni zobať zrnká z môjho trusu a posilníš sa.“

Bažant tak urobil, každý deň silnel a dokázal vyletieť na vyšší konár. Asi po týždni dokázal vyletieť na najvyšší konár. Vtom ho uvidel poľovník, zacielil a zastrelil ho. Poučenie:

Môžeš sa dostať na vrchol vďaka exkrementom, ale tie exkrementy ťa tam neudržia.“

A presne to sa udialo – dostal sa tam vďaka prázdnym sľubom. Robí prakticky to isté, čo ho dostalo na vrchol, a snaží sa tam udržať (hoci tvrdí opak), ale preferencie to nielenže neprináša, ale dokonca ich aj stráca.

Čo to znamená z pohľadu štruktúr a procesov?

Matelka dostal do pozície anglo-americký močiar a globálne zákulisie (GP) pravdepodobne cez štruktúry Vatikánu. Tomu nasvedčuje aj fakt, že je z Trnavy (prezývanej aj „malý Rím“), a aj kandidátna listina pre voľby v roku 2020 (samá „kresťanská“ strana). Lenže GP teraz odpisuje cirkev a neutralizuje činnosť súčasného pápeža, no vzhľadom na to, že cirkev nie je jednotná ( je v nej množstvo frakcií) je otázne, na ktorú sú naviazané slovenské štruktúry. Takže ak sa slovenské štruktúry podriadia GP a prejdú nielen pod riadenie Ruskej pravoslávnej cirkvi, ale ak sa aj aktívne zapoja do boja s močiarom a začnú zabraňovať ukrajinskému scenáru, a tiež podporia projekt obnovy Rakúska-Uhorska (či projekt Trojmoria), tak Matelka čoskoro odpracú. Avšak keď slovenská katolícka cirkev poslúchne močiar, tak cirkev bude informačne zomletá spolu s Matelkom a 5. kolónou močiara.

Prečo?

Dôvod je prostý – z jednej strany je cirkev pre GP už skôr na príťaž (pre túto dobu neefektívny a teda čoraz menej potrebný nástroj), a z druhej strany GP nepotrebuje nikde konflikt, ktorý by nejakým spôsobom posilnil močiar. To znamená, že ak sa Matelko neodprace v horizonte mesiac – dva (maximálne tri mesiace), tak začnú také škandály, ktoré efektívne zlikvidujú slovenskú katolícku cirkev, a prevezme to tu cez grécko-katolícku cirkev Ruská pravoslávna cirkev. Dodávam, že to vyzerá rovnako aj z hľadiska riadenia, ale pre cirkevníkov nie je jedno, či udržia svoje pozície alebo nie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s