Otázky a odpovede č. 96

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 19:00, som dostal dve otázky – dúfam, že nič mi neuniklo a ak predsa, tak sa ospravedlňujem. Čo sa týka piatka, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budem opäť venovať tomu, čo sa deje v USA a vo svete, alebo sa budem venovať Slovensku. Pôjdem chronologicky, a tradične budem sa snažiť dať na otázku čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Pavol sa pýtal:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/562882-v-bratislave-stavaju-nemecku-skolu/
Ahoj Ori. Môžeš okomentovať tuto správu? Je to príprava RU II?

Žiaľ, odpoveď je áno – totiž vytvára sa tam pro-nemecká kádrová základňa, ktorá sa skôr podriadi Rakúsku a Nemecku, ako miestnym špičkám. Musím ale dodať dve veci:

 • umožnilo nám to zasadiť Sulíkovu SaS do príslušného rámca;

 • tento pokus im nevyjde, resp. dopadne inak, ako plánovali.

Brunero sa pýtal:

Nazdar. Netušíš, čo mohlo znamenať vyjadrenie Radačovského k prípadu Kováča ml. a šokom z rozsudkov Kočnera,že môžu prísť ďalšie šoky?

Tuším, a neverím vlastným očiam, lebo niečo také vypustiť do éteru znamená len jednu vec: zacítil tektonický posun, o ktorom už nejaký mesiac hovorím. Konkrétne medzi riadkami (v súvislosti s Kočnerom) v rozhovore povedal, že do zavlečenia Kováča mladšieho sú zapletené aj rakúske a nemecké orgány (na FB sa k tomu vyjadril tiež, ale Kováča ml. nespomínal). To v praxi znamená, že to bolo naozaj organizované zahraničím (ako to pán Mečiar medzi riadkami neraz naznačil), pričom horúcim kandidátom na organizátorov je anglo-americkým močiar s centrálou v Londýne, vrátane Sorosa, a „naši“ v tom boli pešiaci, na ktorých poukazovali ako na poskokov Lexu a Mečiara.

Keď vyjde najavo, že v tom pán Mečiar bol nevinne a naozaj to bol zahraničný komplot, tak celá 5. kolóna bude v podstate odpísaná a pán Mečiar zrehabilitovaný. Hovorím o odpísaní preto, lebo „slušní“ postavili aj na tomto svoje riadenie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č. 96

 1. Cau Ori, chcem sa spytat, citam prave knihu potrebujeme inu skolu. Propagaciu veganstva/vefetarianstva povazujem za chybu, ktora sa tam vludila na zaklade nerozpoznanych instalovanych podvedomych automatov. Aky mas na to nazor?

  Páči sa mi

  • v drahych kovoch by si mal mat cast uspor. Pri zlate a striebre je jeden zasadny rozdiel, zlato je oslobodene od DPH. Pri SHTF situacii ak by peniaze stratili svoju hodnotu, tak ti zase 1uncova zlata minca bude na dve veci ak by si chcel kupit jeden chlieb a 5 rozkov. Takze na drobnejsie veci je striebro lepsie. Ale kazdopadne, drahe kovy su uchovavatelom hodnoty. Ak by si chcel dlhodobo nakupovat strieborne mince, doporucujem silverum.sk a ich strieborny ucet. Netreba zabudat ani na tzv. premium, to jest naklady na razbu. Pri striebre je to dajme tomu 5% z ceny, pri zlate uplne minimum. Ja som nakupoval 2-3 strieborne mince mesacne pri cenach okolo 500KC, pozeram, ze teraz je to uz pomaly 1000KC a zrejme to pojde neustale nahor najblizsie roky, kym bude trvat tato vseobecna kriza. Az sa to vsetko utrasie, cena moze spadnut, je vysoky dopyt.

   Ak by som mal napr 1mil eur, tak 10% by som dal do drahych kovov a zbytok do nehnutelnosti, byty na prenajom ci orna poda. Ak zijes od vyplaty do vyplaty, tak sa nad tym nemusis zamyslat, nejaka forma obeziva bude vzdy.

   Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 97 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s