Otázky a odpovede č. 97

Do uzávierky, ktorá bola v utorok o 19:00, som dostal niekoľko otázok a dúfam, že nič mi neuniklo (a ak predsa, tak sa ospravedlňujem). Čo sa týka piatka, s najväčšou pravdepodobnosťou sa budem opäť venovať tomu, čo sa deje v USA a vo svete, alebo sa budem venovať Slovensku. Pri zodpovedaní otázok v maily pôjdem chronologicky, a tradične sa budem snažiť dať na otázku čo najlepšiu odpoveď.

Otázky a odpovede

Olap v maily sa pýtal:

Ahoj,
bez ohľadu na to ako covid vznikol, príde mi to ako súčasť procesu kde ak je treba niečo presadiť s čím by ľudia nesúhlasili tak sa vytvorí iný problém a hneď sa ponúkne riešenie, ktoré dosiahne želaný zámer.
Takto mi napríklad príde aj téma rúška / nerúška zástupná, ktorá má v spoločnosti vytvoriť napätie medzi dvoma polopravdami. Obávam sa, že problém bude niekde inde. Keď jazdím po slovensku všade vidím vyrastať BTS stanice mobilných operátorov. V poslednej dobe vyrastajú ako huby po daždi. Je reálny zámer zaviesť 5G, ktorému sa teraz nik nevenuje?
Ďakujem

Počul som (a to je kategória JPP), že isté frekvencie 5G dokážu iniciovať v kožných bunkách tvorbu istých proteínov, ktoré zas produkujú podobné symptómy ako zápal spôsobený vírusom COV-SARS-2. Inak tvoje tušenie je na mieste.

Kancelar sa v maily pýtal:

Ahoj Ori, jedna taka otazka, ake su vlastne oficialne majetkove pomery Roberta Fica? Lebo okrem hodiniek za 20k, ktore sa mu omielaju dookola, neviem o nicom (na hodinky za 20k by si vedel nasetrit aj clovek zo strednej triedy, keby velmi chcel, nie len elita). Bolo by fajn to porovnat s Matovicovymi nepotrebnymi 10mil.

Zaujímajú ma aj Ficove majetkove pomery, ale pochybujem, že má na mene on či jeho blízki rodinní príslušníci viac, ako uvádzajú v majetkovom priznaní. Matelko je šmelinár a daňový podvodník, takže toho má zaiste viac, ako na verejnosti tvrdí. A mám tušenie, že to má ukryté v Belize.

Martin sa v maily pýtal:

Ahoj Oracle,
sledujem nejaký čas tvoj blog a tvoje články sú veľmi zaujímavé. V jednom zo svojich nedávnych článkov si spomenul osobu Jozefa Tisu v tom kontexte, že bol skúsený politik a že sa obklopil ľuďmi, ktorí hrali významnú úlohu v organizácii SNP. Chcel by som sa spýtať, či by si mohol bližšie objasniť jeho úlohu resp. činnosť pre náš štát. Pracoval vedome pre GP, ale v skutočnosti vedome pre záujmy SR (poprípade nevedome?) a preto nakoniec musel byť popravený?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Martin

Ďakujem za krásne slová a prejavenú dôveru. Čo sa týka tvojich otázok, skúsim ich zodpovedať čo najstručnejšie. Takže Tiso chodil do viedenskej jezuitskej školy, kde mu bola vštiepená istá korporátna morálka, t.j. pracoval nevedome pre globálne zákulisie (GP), a plnenie rozkazov, nariadených cirkvou, mu bolo prednejšie ako národ – preto ho organizátori vynechali z organizácie SNP (napokon, na Slovensku vtedy bol dosť veľký kádrový nedostatok). To, že ho popravili má korene hlavne v dvoch veciach: jednak vedel toho priveľa aj na Beneša, a jednak po inštrukciách od nadriadených urobil všetko, aby ho obesili – asi mu sľúbili matrýrium a následné svätorečenie. Ďalšia vec je, že podľa jednej herečky (meno si nepamätám), ktorá sa zúčastnila SNP (alebo prinajmenšom ho zažila), bez Tisa by nebolo SNP.

lierox316 sa pýtala:

Cau Ori, chcem sa spytat, citam prave knihu potrebujeme inu skolu. Propagaciu veganstva/vefetarianstva povazujem za chybu, ktora sa tam vludila na zaklade nerozpoznanych instalovanych podvedomych automatov. Aky mas na to nazor?

Vegánstvo, t.j. totálne vylúčenie živočíšnych produktov z jedálnička (vrátane medu) je chyba, lebo nie sme na to stavaní. Vegetariánstvo, t.j. vylúčenie mäsa ako takého, chybou nie je – zhodná je aj paleo diéta a ketogénna diéta (v podstate to, čo robia Eskimáci).

mimono sa pýtal:

Ahoj Ori mam otázku. Už dlhšie počúvam rôznych ekonomov že treba investovať do drahých kovov, najlepšie do striebra. Teda mám nakupovať fyzicke striebro vo forme mincí a tehličiek napríklad toto
https://zlataky.sk/investicni-stribrne-mince
https://www.investicnezlato.sk/ponuka/strieborne-tehly
Ďakujem.

Nie som síce investičný poradca, ale Kancelar na to pomerne dobre odpovedal. Čo musím ale doplniť, sú dve veci: striebro je priemyselný kov a má využitie v high -tech oblasti a ďalšia vec je, že zlato prerazí limity, ale striebro bude závratnou rýchlosťou stúpať.

Karol sa pýtal a boli tam aj doplňujúce otázky a čiastkové odpovede:

Patri Pelegrini k skupine “Velkeho Inkvizitora” alebo ku skupine “Velkeho Kombinatora” ?

Dobrá otázka. Povedal by som, že ani jedno, hoci skôr kombinuje, ako robí inkvizítora. Inkvizítor je skôr Fico. Na druhú stranu, Pellegrini vie, že sú tam väčšie ryby ako on (veľký kombinátor s tým neráta), a Fico sa nepasuje do roly záchrancu národa (ako to robí Orbán), nenarieka, prečo dav je tak hlúpy, a nespytuje sa Boha, prečo musí byť on záchrancom (čo je znakom veľkého inkvizítora).

Peter Peto sa pýtal (dúfam, že pseudonym):

Zdravím ťa Oracle. Zdá sa že viacero skupín urýchľuje procesi na Slovensku. Na moje veľké prekvapenie stanica STV1 púšťa v stredu ruský seriál Spiaci ktorý ukazuje ako pracujú mimovládky a agenti na zrade vlastného Štátu a národa. SaS stále bluznia o finančnej odluke cirkvi a štátu navyše spomínajú preskúmanie Vatikánskych zmlúv. Hlavné kôli nezrušíteľnosti zmlúv. Korčok posiela státisíce eur na podporu farebnej revolúcie v Bielorusku no zároveň s tým vláda vykrikuje špajza je prázdna. K tomu pridali pobyt amerických vojakov na našom území. Vyzerá to na pomerne výbušnú situáciu. Otázka znie kto má v rukách tromfy kto čierneho Petra a ako je rozohraná hra o strednú Európu. Bude to ešte veľmi nebezpečná a pre nás dôležitá hra. Nebudem sa radšej pýtať na najbližšie udalosti. Všetko vyzerá tak že mnohí nedostanú to čo chcú a zámer búde pozmenený Božím zámerom. S pozdravom Peter.

No podľa toho, čo sa deje v parlamente okolo klubu Hlasu-SD (Pellegrini bude mať klub) a podľa toho, že Sulík uvažuje o tom, že opustí predsednícku stoličku SaS, tak by som povedal, že čierny Peter zostane Nicholsonovej, Matelkovi, Remišovej a Kollárovi. Čo to znamená aj pre zvyšok Slovenska záleží na tom, čo podporíme svojimi slovami, postojmi a činmi.

Čo sa týka tromfov, tak neviem kto okrem Boha – s tým, že hra sa dá vyhrať aj so slabými kartami, ak niekto vie tú hru hrať , t.j. Fico a možno aj Pellegrini sú medzi dobrými hráčmi.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Ospravedlňujem sa za slabšiu úroveň, v čase písania som mal problémy s trávením.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

8 thoughts on “Otázky a odpovede č. 97

 1. @mimono – vseobecne komodity by mohli byt lepsia volba ako zlato

  But it’s not just gold. Lumber prices hit a record last month. Since March, lumber jumped 250%.
  Iron ore has been rising. Same with battery metals like cobalt and nickel. Even sleepy commodities like natural gas have perked up in recent months.
  Same with copper. The red metal’s two-year high this month is inflation at work.

  https://www.caseyresearch.com/daily-dispatch/inflation-is-sending-copper-prices-higher/

  Páči sa mi

 2. “Veganstvo je chyba, lebo nie sme na to stavani”.
  Podľa mojich osobných skúseností a vedomostí z tlstých kníh je človek frugivor = plodožravec. Čiže nie len, že je vegán ale dokonca je vitarián.
  V matrici človek-všežravec sa podľa mňa psychika “Človeka” nedá dosiahnuť.

  Páči sa mi

 3. Ahoj,Oracle.Viac-menej súkromná otázka.Už druhý deň sa nedokážem pripojiť do Voda KSB. Nevieš,čo sa deje,resp ty s tým problém nemáš?Pre mňa je to fórum už ako droga,chýba mi to.

  Páči sa mi

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 98 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s