Zlatý to Fico

Toto teraz mnohým dochádza. Čo sa týka nadpisu, tu parafrázujem jedno príslovie a jedno posmešné a dosť urážlivé označenie. Konkrétne „komunisti neboli červení, ale zlatí“ a Fica zas istý čas označovali za „birmovaného komunistu“, čo nie je až taká urážka vzhľadom na to, že pojem „komunista“ pôvodne označoval niekoho, kto bojuje, resp. presadzuje blaho väčšinovej spoločnosti. To, že sa to slovo sprofanovalo, je už vec iná.

Prečo mnohým teraz dochádza, že Fico je zlatý?

Nuž, Fico na tlačovej besede, ktorá sa konala 24.9.2020 v podstate povedal to, že za vzniknutú ťažkú situáciu a za všetky nešťastia, ktoré odteraz postihnú Slovensko môže bezvládna vláda Igora Matoviča. To je v mojom ponímaní výstrel z Auróry, ktorý má odštartovať palácový prevrat. Totiž, neexistuje skupina, ktorej by Matelkova bezvládna vláda nesťažila život – t.j. od obyčajných pracujúcich, doktorov, cez učiteľov, jarmočníkov, umelcov, športovcov až po oligarchov naštval každého, a jediní, ktorí z toho niečo majú, sú bankári (aj to je otázne, že dokedy) – a keď soc. demokrat chce pomôcť pracujúcim a samosprávam tak, ako to chcel urobiť Pellegrini, tak jednoducho zablokujú jeho návrh.

Čo to znamená z procesného a štrukturálneho hľadiska?

To, že existuje tieňová, resp. paralelná vláda (zložená z členov Smeru a možno aj členov Hlasu), ktorá nielen supluje činnosť tejto súčasnej bezvládnej vlády, ale je aj ochotná a schopná prevziať aj jej funkciu. To, že ako sa to môže udiať, by som nateraz nerozoberal, ale viem, že to nebude náhoda (aj keď sa to bude maskovať ako náhoda alebo súhra okolností, a môže to zvonka vyzerať aj ako boj mocenských/mafiánskych klanov), ale podstata bude iná, ako sa prvoplánovo zdá.

Z procesného hľadiska vec je pomerne jednoduchá – sťaženie života pre väčšinu vedie cez medzikroky k tomu, že sa z opojenia zo zmeny postupne vytriezvie, lebo ak toto bola tá zmena, tak to bola zmena jednoznačne k horšiemu. Najprv, samozrejme, vytriezveli priemyselníci a zamestnávatelia, ktorí pomáhali dotlačiť Matelka do premiérskeho kresla, a potom prichádzajú na rad i ostatní ( čo vzhľadom na minulú a súčasnú proti-ficovskú propagandu sa síce sa rozbieha z tuha – ako nákladný vlak). Keď ten však neberie rýchlosť a hybnosť, tak je to prakticky nezastaviteľná vec, ktorá zmetie zo svojej cesty všetko – bez ohľadu na to, či v ňom niekto sedí, alebo nie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Zlatý to Fico

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s