Spoločnosť Microsoft uviedla, že obeťami rozsiahleho kybernetického útoku bolo viac ako 40 organizácií

Tlačová správa zdôrazňuje, že v posledných týždňoch boli postihnuté spoločnosti z rôznych sektorov. Americká spoločnosť Microsoft určila, že v posledných týždňoch bolo viac ako 40 organizácií vystavených rozsiahlym kybernetickým útokom. Tvrdí to vyhlásenie prezidenta spoločnosti Brad Smith zverejnené v piatok. „Zatiaľ čo vyšetrovanie (ako aj samotné kybernetické útoky) pokračuje, spoločnosť Microsoft identifikovala viac ako 40 organizácií, ktoré boli najviac zacielené a kompromitované sofistikovanejšími metódami. Tento týždeň pracujeme na upozornení týchto organizácií na útoky.“ – hovorí text. Je potrebné poznamenať, že 80% postihnutých štruktúr sa nachádza v USA, obete útokov sa však našli v iných krajinách. Medzi nimi je Kanada, Mexiko, Belgicko, Španielsko, Veľká Británia, Izrael a Spojené arabské emiráty. Spoločnosť je presvedčená, že počet napadnutých organizácií a krajín bude naďalej rásť. Tlačová správa zdôrazňuje, že boli ovplyvnené organizácie z rôznych sektorov. Najväčší počet štruktúr vystavených hackerským útokom je v IT sektore (44%). Okrem toho boli ovplyvnené vládne agentúry (18%), analytické centrá a MVO (18%) a štátni dodávatelia (9%).
Agentúra Reuters v pondelok informovala, že skupina hackerov, ktorí údajne pracujú pre Ruskú federáciu, získala v dôsledku kybernetického útoku 13. decembra prístup k počítačovým systémom amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť. Rezort skutočnosť vlámania potvrdil a uviedol, že na vzniknutú situáciu reagujú v spolupráci s vládnymi a súkromnými štruktúrami. Podľa agentúry Reuters došlo k hacknutiu divízie ministerstva obchodu – Národnej správy pre telekomunikácie a informácie a amerického ministerstva financií. Podľa denníka The Washington Post navyše hackeri získali prístup k údajom amerického ministerstva zahraničia a Pentagónu.
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v pondelok odmietol všetky obvinenia USA z účasti Ruska na takýchto počítačových útokoch a vyzval americké úrady, aby zastavili „neopodstatnené obvinenia Rusov“. Pripomenul, že ruský prezident Vladimir Putin ponúkol americkej strane, aby uzavrela dohodu o spolupráci v oblasti informačnej bezpečnosti. Podľa jeho názoru by to „umožnilo obom krajinám spolupracovať a bojovať proti akejkoľvek počítačovej trestnej činnosti, pokusom o počítačovú špionáž atď.“ V piatok šéf Národnej hospodárskej rady Bieleho domu Lawrence Kudlow uviedol, že za súčasný rozsiahly hackerský útok na počítačové systémy vlády USA môžu zodpovedné iné krajiny, nie Rusko, ako tvrdia niektorí americkí odborníci a médiá.
https://tass.ru/ekonomika/10299907

3 thoughts on “Spoločnosť Microsoft uviedla, že obeťami rozsiahleho kybernetického útoku bolo viac ako 40 organizácií

  1. Zdravia všetkým. Vyzerá to ako keby niekto využil zadné vrátka ktoré Billovi odborníci umiestnili do operačných systémov. Mikrosoft si už hambu urobili keď ich slávnu ochranu prelomili za 24hodin. Druhov možnosťou by mohlo byť získavanie informácií oboma najväčšími stranami v sša. S pozdravom Peter.

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s