Navaľnyj je bezcenný aj ako mŕtvola – neočakávaná analýza

V podstate celá ruská 5. kolóna v žolde anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne nemá cenu už ani ako mŕtvola, resp. prestalo o nich platiť príslovie „poslúžil ako živý a poslúži aj ako mŕtvy“. Dôvod prečo hovorím, že je to neočakávaná analýza je prostý: správa, ktorá ma prinútila napísať túto analýzu prišla po tom, čo som napísal piatkový článok.

Prečo 5. kolóna nemá cenu ani ako mŕtvola?

Pretože Putin na adresu otravy Navaľného povedal, že „Navaľnyj nebol až tak dôležitý, a Rusi by to dotiahli do konca“, čo v praxi pre 5. kolónu znamená:

 • ak otrava je neúspešná, tak to neboli Rusi, a ruská 5. kolóna má problémy, lebo Putin si môže umyť ruky, a prst ukazuje na ich zahraničného pánka;

 • ak otrava je úspešná, tak propagandový obraz Ruska to oveľa nezhorší – a ruská 5. kolóna má problémy lebo to znamená, že sú na odstrel s tým, že Putin stále môže povedať, že dotyčný nebol dôležitý, a tým zodpovednosť hodí na močiar;

 • ak po 5. kolóne pôjde prokuratúra a celý trestno-právny aparát kvôli korupcii a vlastizrade, tak dajaká vražda člena 5. kolóny stratí zmysel, a výkriky typu „Putin väzní politických oponentov“ vo svetle Biden- škandálu strácajú zmysel a vyznievajú falošne.

Skrátka, je to Putinov geniálny ťah hlavne v tom kontexte, že pred týmto vyhlásením:

 • vyhlásil, že je pripravený spolupracovať s hociktorým americkým prezidentom;

 • zagratuloval Bidenovi;

 • urobila sa skúška výstrelu medzikontinentálnych rakiet z ponorky.

Čo to znamená z pohľadu Ruska a globálnej politiky?

Putin zrejme usúdil, že riadenie v Rusku je dostatočne stabilné, aby tu prebehli rozsiahle čistky 5. Kolóny – močiar môže skúšať svoje staré triky (vojnu, farebnú revolúciu atď.), no v Rusku si neškrtne. Tým v podstate odkázal globálnemu zákulisiu (GP), že Rusko je suverénne natoľko, aby mohlo robiť vlastnú globálnu a vnútornú politiku s tým, že GP sa môže naplno venovať likvidácii nepotrebného a škodlivého nástroja, t.j. močiara. A GP nemá inú možnosť, ako prijať ponuku Putina a spoliehať sa na ruskú pomoc (lebo alternatíva je, že nielen táto civilizácia zahynie, ale aj biosféra utrpí nenávratné poškodenie).

Čo to znamená pre nás?

Tak či onak skončíme v ruskej sfére vplyvu spolu so zvyškom Európy – otázkou je len, akým spôsobom sa tam dostaneme. To je tá otázka, na ktorú sa hľadá odpoveď.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

25 thoughts on “Navaľnyj je bezcenný aj ako mŕtvola – neočakávaná analýza

 1. tá otázka, na ktorú sa hľadá odpoveď, nie je len otázkou ako sa tam dostaneme, t.j. akým spôsobom, ale predovšetkým v akom stave. Či ako štát s potenciálom viesť plnohodnotnú suverénnu domácu aj zahraničnú politiku – to jest, budeme v sfére ruského vplyvu ako štát s vlastnou funkčnou štátnosťou, alebo, ak aktuálny neútešný stav nezvrátime, tak len nejakou, v tom lepšom prípade, autonómnou oblasťou so zbytkami pôvodnej kultúry a osídlenia…

  Liked by 4 people

  • 1:20 – ohľadom ľudí za Matovičom trocha zvláštná formulácia: ľudia s transatlantickou dimenziou…
   Inak nepovedal nič nové: to, že v zákulisí ohľadom výmeny Matoviča je všetko už dohodnuté, je známe už dlho.
   Matovič nie je až taká hrozba, hrozbou je odkaz, že s príchodom Naďa sa všetko dostane pod kontrolu. A to dobré nie je. Matovičova nekontrolovateľnosť je doslova dar od Boha pre Slovensko, pre toto ťažké obdobie.
   Lebo ak to tu dostanú plne pod kontrolu Naď a noví imagemakeri, tak to potom nám už vôbec nebude do smiechu. Vďaka Bohu za Matoviča!

   Liked by 4 people

  • Historie poučuje : velké peníze měli vždy sílu jen na rozpoutání “revolucí”. Na udržení a dotažení je potřeba přidat ke 4.prioritě alespoňˇtu třetí a úspěšné jsou jen ty vedené první prioritou . Stačí si vzpomenout . Bolševici měli v Říjnu 2017 jen hole zádky, ale nechyběla jim jasná koncepce. Proto strčili do kapsy esery a menševiky. Tak to bude vždy a proto jsou všechny tyhle divadelní spolky na dvě věci.

   Liked by 2 people

     • Dovolím si nesúhlasiť, na Rusy žiadna koncepcia nebola, bola dovezená zo zahraničia a to dokonca dve. V Rusku skúšal GP globalizáciu po novom, zúčastnili sa jej obe krídla, ako evolučné, ktoré predstavoval Lenin, tak revolučné, ktoré reprezentoval Bronštejn. Ako vieme z minulosti, krídla nespolupracujú, vedú vzájomný súboj a miera krvavosti im je ľahostajná, nakoľko ich sa to osobne netýka. Doslova hrajú globálny šach, kde figúrkami sme my ľudia vrátane kráľa.
      V Rusku sa iba pripravili podmienky, zmes zúfalosti, agresie, stavu, kedy už dav nemal okrem holého života čo stratiť. Do toho prišli “revolucionári” s nadiktovaným programom. Ten v prvom kroku mal v rámci občianskej vojny začistiť všetky staré feudálno-buržoázne štruktúry(aké nepodobné súčasnej dobe u nás, proste oni idú stále podľa tých istých šablón už cele stáročia, čo sa im vypomstí), aby mohli nastoliť nový poriadok. Revolučná vetva chcela revolúciu vyviezť do celého sveta v jednej vlne, Evolučná, ako jej názov napovedá postupne krok za krokom silou príkladu. Lenin tej prvej hodil vidle do koncepcie brestlitevským mierom a vývoz koncepcie sa nekonal, lebo Európa napriek stratám nebola na tom tak zle ako postcárske Rusko. Odplata sa teda dala čakať, čo asi aj Lenin pochopil a pripravil si Stalina. Netreba však zabúdať, že ruský priestor bol aj v tej dobe vyčlenený len ako zdrojový prívesok sveta pri vedení revolúcií a formátovaní sveta na nový, socialistický poriadok (spomeňme si, aké zdroje náš priemysel v tých časoch využíval).
      Podľa udalostí spred Vlasteneckej vojny je zrejmé, že Josif mal stále podporu evolucionistov, minimálne v informačnej činnosti, bol opakovane vystríhaný o dejoch za západnou hranicou. Ale aj v materiálnom zabezpečení bojových operácií, kedy mu bola poskytovaná bojová technika a zásoby od američanov ako jeho úhlavných nepriateľov. Nemusíme si nahovárať, že nimi neboli, keby mohli, Rusov utopia v lyžičke vody, no niekto im v tom úporne bránil. A ten niekto, auroázijská vetva musela mať silné páky na kapitalistov, keď odolali pokušeniu doraziť ruského medveďa, na to netreba zabúdať. Ved to zlato, ktorým sovieti platili, mohli v prípade ich porážky mať celé aj vrátane ostatných zásob nerastov a otrokov.
      Vývoj socializmu môžme preskočiť, podstatné z toho obdobia je to, že GP pocítil obavu, že pri jeho ďalšom pokračovaní stratí monopol na informácie (aké to muselo byť zdesenie, keď z feudálneho štátu sa stala atómová a jadrová veľmoc v priebehu púhych dvoch generácií), že sa ľudstvo začne rozvíjať podľa bohom daného zámeru. Preto ten urýchlený zvrat, pád socialistického zriadenia v strednej a východnej Európe. Veď suroviny, ľudia sa nestratili, čo sa stratilo a čo dnes vnímame čoraz zreteľnejšie, je strata informácií najmä riadiacich, rozvojových a vedeckých, k čomu prispela absolútna a cielená degradácia školstva a zmena ekonomiky na biorobotickú, bez možnosti realizácie tvorivého potenciálu pracujúcich.

      Liked by 1 person

        • Zdravia ti otec. Tu sa veľmi mýliš. Koncepcia na Rusi bola práve preto tam cez figúrky ako Bronstein bola dovezená degenerativna ideológia marxizmu. Problém s koncepciou bol iný národ bol nedostatočne vzdelávany a chýbala dialektika, názvoslovie a pojmy ktoré by masy pochopili správnym spôsobom a naštartoval sa tak duševny a duchovný rast naroda. Marx, Engels, ti popísali to o čom sníva GP. Absolútne totalitný režim kde by neexistovala iná voľba. Správne si napísal o Ulianovi že zastavil export ideológie podpísaním Brest-Litovskeho mieru. No nikdy ho Trocki neobvinil : zradil si revolúciu. Z toho obvinil práve Stalina, priamo ty si zradil Marxisticku revolúciu. Stalin mal podporu hlavne v ruskom národe , práve preto trockisti rozpútali na Rusi peklo ktoré neskôr zožralo aj mnohých z nich. Samozrejme to vraždenie spichli na Stalina. GP dostal oprávnený strach Rus za Stalina sa do značnej miery vymanila z riadenia GP. Ak by Stalin žil dlhšie tak by sa to podarilo. To čo považuješ a vo veľkej miere považujeme za koncepciu KOB či KSB iba vytvorilo dialektiku pochopenia pre masy. Čo ti vraví veta Stalin nezanikol v minulosti ale rozpustil sa do budúcnosti. Práve preto ho tak nenávidia položil základy ktoré nedokázali trockisti zničiť aj keď mali celú Rus v rukách.

         Liked by 1 person

        • Prvá vec je, že zo Stalina robíš všemocného Boha a to bez ohľadu na jeho zásluhy a propagandu ním nebol s tým, že bez konceptuálnej opory ruského národa by to všetko nedokázal.
         Druhá vec je, že Brežnev a Stalinovské kádre sa snažili ísť v Stalinovych šľapajách ale chýbala im metodika, dialektika, názvoslovie a hlavne nemali to vyjadrené v lexikálnej forme.
         Tretia a najdôležitejšia vec je, že každý národ nosí dajakú ideu a koncept (či už nanútený alebo vlastný), a Rusku síce nanútili davo-elitárny koncept, ale ruský národ to neprijal za vlastný a preto síce elity sa snažili budovať spoločnosť po nejakom vzoru (pred revolúciou v 1917 francúzsko-anglický a po 1985 anglo-americký) ale tieto snahy sa nielen stroskotali, ale aj elity zdegenerovali po 1-2 generáciách.

         Liked by 3 people

 2. Одноразовые перчатки Валли Пластик – оптовые поставки в во все регионы России. Доставляем в регионы через транспортные компании.
  Тел: +79147116482 Дмитрий

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s