Vízia_21.12.2020-MIG a kolektív

Zmysel a náplň verejnej činnosti človeka:

Vízia:  Verejnou činnosťou vytvárame možnosti na to, aby človek pochopil a naplnil zmysel svojej existencie na Zemi.

,,Zmyslom života človeka je jeho slobodný tvorivý celostný rozvoj. Náplňou verejnej činnosti slobodného človeka je zabezpečiť na to vhodné podmienky: primerané bývanie, materiálne zabezpečenie, dostatok prostriedkov, možností a času na starostlivosť o rodinu, výchovu detí, na svoj osobný telesný, duchovný a duševný rozvoj. Slobodný Človek s úctou k svojim predkom a k ich poznaniu a skúsenostiam, ochraňuje a rozvíja tradície, bohatstvo,  kultúrnu svojbytnosť a súlad s prírodou a národmi. Verejnou činnosťou vytvárame a udržujeme také životné podmienky, aby každý jedinec mal možnosť si plne uvedomiť, rozvinúť a naplniť svoj talent a potenciál  a využiť ho pre dobro seba a spoločnosti tak, aby každému bolo umožnené stať sa Človekom.“

Aktualizácia: Spornú pasáž som vymazal.

 

21 thoughts on “Vízia_21.12.2020-MIG a kolektív

 1. Kráľovstvo Božie,skutočná identita,pravé ja je ukryté v každom človeku,len je potrebné vôľou a voľbou zmeniť sa a presvetliť , potlačiť vonkajšie kráľovstvo negativity,pseudoja,démonov a navŕšených umelých identít.Hľadanie,nájdenie a rozvoj samého seba,svojej podstaty

  Liked by 2 people

  • Však hej, ale na to hľadanie a rozvoj seba samého sú dôležité podmienky – prostredie. Pripodobním to k sporu o podstate zdravia medzi Pasteurom a Bechampom: prvý tvrdil, že za všetko môžu baktérie, druhý vysvetľoval, že sa všetkým je “pôda”, t.j prostredie k ich prežitiu – stav organizmu.
   Preto máme povinnosť meniť to prostredie – verejnou činnosťou/osvetou v rámci možností, aby sme zabezpečili zdravú spoločnosť, v ktorej sa Človek môže – slovami Giordana Bruna – vzpínať k dobru.

   Liked by 1 person

   • Samozrejme,no v prvom rade je potrebné zapracovať na osobnej zdravej,správnej a pozitívnej fyzickej,duchovnej a duševnej kondícii aby sme mohli vedieť nasmerovávať do takejto kondície ďalších blížnych a odstraňovať ich z kondícíí a situácií ubližujúcich sebe i iným(napr.príkladom).Takže to prostredie v prvom rade si musíme vytvoriť najprv my sami osobne.A je to potrebné už teraz v tejto chorej a šialenej spoločnosti vytvorením si vlastného vonkajšieho i vnútorného mikroprostredia slobody,dobra,pravdy,lásky,múdrosti,poznania atď.Vytvárať spoločnosť kde každý jednotlivec i národ sú rovnocenné celky prispievajúce k spoločnému blahu,nie nepotrebný dav ako nahraditeľná masa slúžiaca nadradeným elitám bojujúcim o moc.

    Páči sa mi

    • Súhlasím, ide o druhý stupeň úplnej funkcie riadenia – formovanie stereotypu. Inak povedané – pokiaľ daný problém vidí len zopár jednotlivcov, ostatní ich považujú minimálne za čudákov. My však vieme, že z iskry rozhorí sa plameň. Hlavne keď hlad a chlad začne liečiť.

     Páči sa mi

 2. Pápež František v Urbi et Orbi dňa 25.12.2020 okrem inšieho vyzval korporácie na spoluprácu namiesto konkurencie ?! Predtým 14.12.2020 tzv. Koalícia pre inkluzívny kapitalizmus podpísala dohodu s Vatikánom. Viac detailov tu – https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/25/takzvany-inkluzivny-kapitalizmus-je-spolocnym-projektom-rothschildovcov-a-papeza-valentin-katasonov/ .

  Že by kapitalizmus s ľudskou tvárou?! Určite nie.

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: SNP – pokračovanie dva | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 4. Spätné upozornenie: SNP – pokračovanie 5 – HESLO | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 5. Zdravia Vám. Prvá a štvrtá veta hovorí o človeku, druhá a tretia o slobodnom človeku. Pôsobí to na mňa, ako keby hovorili o dvoch rôznych druhoch (resp. stavoch) človeka. Môže, nie plne slobodný, ale predsa človek, pracovať na dosiahnutí vyššie uvedených cieľov? Podľa mňa môže. MIG, súhlasil by si s vynechaním prívlastku slobodný v druhej a tretej vete?

  Páči sa mi

 6. Spätné upozornenie: ad. Generálny štrajk 3 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s