Ústavné právo na odpor

V tomto článku https://www.eurorespekt.sk/politicka-vrazda/ JUDR. Lukáš Machala v závere už otvorene vyzýva občanov k využitiu Článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

Mňa však zaráža jedna vec, ktorú doteraz žiadny právnik, ani politik nevyslovil: každý poslanec parlamentu a ústavný činiteľ, prokurátor, sudca, atď. skladá pri menovaní do funkcie sľub – poslanec poslanecký sľub, v ktorom jasne bez donútenia hovorí, okrem iného, že bude chrániť a rešpektovať zákony a Ústavu Slovenskej republiky. Všetci koaliční poslanci a najvyšší ústavní činitelia (prezidentka, predseda parlamentu, vláda), mnohí sudcovia a prokurátori tento sľub za posledné mesiace nie jedenkrát porušili. Porušením tohto sľubu/prísahy jednoznačne stratili svoje mandáty. Pre mňa osobne tieto osoby nie sú viac zákonnými predstaviteľmi ani zákonodárnej, ani výkonnej, ani súdnej moci – sú to svojvoľní uzurpátori moci a navyše v službách cudzích mocnosti – sú to vlastrizradcovia. Ja odmietam rešpektovať a riadiť sa nariadeniami a zákonmi tých, ktorí porušením sľubov/prísah, stratili v tom momente právo niečo občanom nariaďovať, prikazovať. Podľa mňa, keďže svoje mandáty stratili porušením týchto sľubov, sa na nich už nevzťahujú ani zákony na ochranu verejných činiteľov, ani poslanecká imunita a pod. Takisto každý policajt, ktorý vymáha na občanoch dodržiavanie týchto nulitných a ničotných paaktov stráca automaticky štatút verejného činiteľa a je možné sa voči nemu brániť v zmysle Článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

Na Slovensku momentálne neexistuje žiadna zákonná vláda, ani parlament, ani prezidentka – reálne je tu bezvládie. Tento stav treba napraviť. Napravia to politici a iné mocenské zložky, ktoré sa nespreneverili platným zákonom, Ústave Slovenskej republiky, nezradili Slovensko a jeho ľud, alebo budú čakať až ľud zoberie spravodlivosť do vlastných rúk a spraví nemilosrdne a kruto poriadok so všetkými nezákonnými uzurpátormi moci? To terajšie koaličné strany, prezidentka a Matovičova (ne)vláda vyhrotili aktuálnu situáciu do takéhoto stavu – ľudu Slovenska inú možnosť, než využiť Článok 32 Ústavy Slovenskej republiky, nedávajú.

21 thoughts on “Ústavné právo na odpor

 1. Ak sú v tomto štáte čestní, poctiví vysoký dôstojníci polície a armády (a hlavne patrioti), mali by zobrať veci do svojich rúk a odstrániť túto bandu neľudí, vrátane tej z paláca. V čo najkratšom možnom termíne vypísať voľby parlamentné spolu s prezidentskými. Rovnako eliminovať z riadenia štátu krčmára, jarok, krompáč, vyšinutého, počtára, pretože tieto nástroje sú prepojené so skupinami, ktoré presadzujú praktiky ohrozujúce väčšinu ľudí.
  Viem, je to prevrat, nie je to zákonné riešenie, ale znášať ďalšie experimenty tejto stoky je neúnosné. Malý príklad najaktuálnejší. Je choré kričať a vypisovať, že kolabujú nemocnice pod náporom kovidových pacientov, keď na lôžko a deň starostlivosti o pacienta s kovidom navýšime neúmerne platby. Keď dáme do nemocnice aj bezpríznakových ľudí.

  Liked by 4 people

  • V duchu som sa s takou predstavou zaoberal-len teoreticky pochopiteľne- a bolo by to najrýchlejšie riešenie, ak by tých patriotov a odvážnych bola väčšina v uvádzaných zložkách. Chýba však na to v prvom rade osobnosť, čo by sa toho ujala. Ale; ako by na to zareagovali naši tútori za morom a v Bruseli? Toto si ani predstaviť nechcem a ani neviem.

   Liked by 1 person

   • Máš pravdu. Taká možnosť nie je schodná, ak by sme aj boli v sfére ruského vplyvu, ani Rusko by takej možnosti netlieskalo.
    Len to, čo sa deje, je ako zo zlej kriminálky. Ak dokázali behom týždňa zlikvidovať generála, bývalého policajného prezidenta, čo urobia bežným ľuďom, ak sa vzpriečia tomuto zlu?

    Liked by 2 people

    • Naozaj? Nesuhlasím. Čo sa stalo na Kryme? Prišli taki slušní ľudia s veľmi slušnou vybavou a chuntou podporovani teroristi si ani neškrtli. A ľudia sa mohli slobodne rozhodnúť.

     Páči sa mi

     • Len tu by bolo opačné garde. Táto háveď, čo je pri moci, prišla k nej ústavnou cestou, voľbami. Nie prevratom, ako v Kyjeve. Je otázne, ako by sa Vladimír Vladimírovič Putin na takúto výmenu díval. Najmä, ak by predčasné voľby znovu dali blbý výsledok. Na Kryme to vyšlo úplne jednoznačne, presne v duchu “začem bukvy, vsjo jasno!”

      Liked by 2 people

      • Ja si pamätam inu realitu.
       – Ustavná sťaznost legit. prez. kandidáta po 1 kole volieb nebola prijatá
       – Ustavna sťaznost tohonistého kandidata po 2 kole nebola prerokovná a predseda US inauguroval protiustavne
       Takže de facto aj de iure nemáme legit prezidentku, prrtože bola vymenovaná v NEsulade s Ustavou SR.
       (Viď ten istý postup v SŠA teraz).
       Pána Harabinova staznost je už na medz. sude pre ľudské práva…
       Následne staznosti dvoch polit. strán neboli riadne prerokované a nebola otvorena volebna dokumentacia na preskumanie (ten isty typ sťaznosti, ako pri prez. voľbách).

       Nasledne neÚstavne inaugurovaná spravkyňa Prezidentského paláca vymenovala teda de facto aj de iure, lebo nie je prezidentkou ale p-Rezidentkou,NELEGITIMNE novu Vládu SR, pretože ako neÚstavne inaugurovaná osoba nemala na toto pravomoci.
       Teda Vlada de facto je nelegitimna.
       Co sa tyka parlamentu, viacerymi priamymi ppruseniami Ústavy SR, väčšina jeho clenov ma zaniknutý mandát…

       @Graul, pane kolego ja to vidim tak, ze to, co som pisal hore je presna paralela s ukruinou (bojuziaľ), len miera krvavosti bola.menšia…

       Liked by 1 person

  • Víťazstvo môžeme v našich podmienkach a s našimi možnosťami dosiahnuť len postupnými krokmi. Napr. naša iniciatíva v lokálnom školstve, medzi lekármi, miestne samosprávy, cirkev – dedinskí farári. Snívanie o tom, že sa zrazu obráti Šavol na Pavla (mocenské zložky) alebo snívanie o krvavej revolúcii je cesta do nebytia. Ako sme už raz uviedli, my nemáme prostriedky a ani dovolenie na krvavé revolúcie. Všetko chce svoj čas. Dnešná doba triedi a vyčisťuje charaktery. Človek si musí uvedomiť, že až keď sa zbaví strachu, potom môže slobodne konať. Národ dostanú právo viesť prirodzení vodcovia, a nie mediálne kreatúry. MIG

   Liked by 1 person

   • Určite som nemyslel krvavú revolúciu, násilie. Nemôžme vybudovať spravodlivosť a zákonnosť násilím a bezprávim.
    Len niekedy ma chytí bezmocnosť z tej prepojenej mašinérie politici – vedci – média – väčšina davu.
    S tými charaktermi je to presné. Teraz sa uvidí kto je kto, čo sa v kom skrýva.

    Liked by 1 person

  • A čo by si tým dosiahol okrem toho isteho marazmu čo je tu dnes? Ved stado zase prehlasuje mudru menšinu a pravdepodobne zvoli ineho igiota. Ak nahodov nie hned tak neskor. Jedine riešenie je kopné právo.

   Páči sa mi

 2. No, možná už článek 32 Ústavy SR vložil v polovině 19.století do následujících veršů Janko Matúška:

  “Ešte jedle rastú na krivánskej strane.
  Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chytí
  A medzi nás stane.”

  Liked by 2 people

 3. Popolvar, presne o tomto som pocula hovorit Harabina. Asi viac ako pred mesiacom. Cas teraz tak zvlastne leti a to, co bolo pre par dnemi sa uz zda vzdialene…
  Stastny a spokojny novy rok prajem tebe a aj vsetkym ostatnym.❤️❤️❤️

  Liked by 1 person

 4. Slovensko ešte existuje, návod sme dostali v roku 2005 a bude sa realizovať nielen tu a anglomočiar už vtiahol dosť poslušných pudlíkov už som to dnes písal ešte sa môžu niektorí zachrániť, kým bude ponúknuté nachystané riešenie….PF2021 big ben boom

  Liked by 1 person

 5. Veď je to jednoduché. Návod overil M.K.Gándhí. Tu ide o angloamerický močiar, čo nie je iné ako v Indií. Občianska neposlušnosť, bez násilia prinútila po zuby ozbrojenú Britániu ustúpiť.
  M.K.Gándhí vyhral najprv morálne a potom “de facto”.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s