Dvaja prezidenti v USA?

Na úvod musím povedať, že kvôli časovému posunu to, čo napíšem v čase uverejnenia, už nemusí platiť. Druhá vec je, že anglo-americký močiar s centrálou v Londýne má ako užitočný idiot (alebo ideálny materiál na užitočného) príliš jasno v odpovedi na jednu zásadnú otázku, ktorá ich určite privedie k strategickej prehre:

Vyhrali sme, a teraz čo?

Mám na mysli to, čo začali robiť – pár vecí námatkovo:

Skrátka – robia to, čo robili svojho času nacisti – očierňujú svojich oponentov z toho, čo robia sami a využívajú to na to, aby upevnili svoju moc resp. zvrátili zmeny.

Prečo je to hlúposť?

Pretože je to prudký riadiaci manéver, ktorý urýchli rozpad už tak otlčeného riadiaceho systému t.j. nechápu riadenie resp. chápu primitívne (napr. Antifa nielen zaútočila na sídlo demokratov, ale vyšlo najavo aj to, že stránka Antifa sa presmeruje na oficiálne stránky Bieleho domu (článok tu).To je prvá vec.

Druhá vec je, že Trump im nastražil pascu. Začneme tam, že doterajšia riaditeľka CIA z ničoho nič odstúpila (odkaz), Trump povolil lobing bývalých verejných činiteľov (odkaz tu) a nechal prebiehať druhý impeachement (obžalovanie) . Ten, kto má čo len trocha rozumu je proti tomu, lebo vie, že sa to obráti proti nim (odkaz tu). Keď k tomu pridáme možnosť, že vláda USA od 1871 bola korporácia a Trump to v podstate redukoval na územie Washington DC (článok o tom tu, tu a tu), a tiež totálnu skorumpovanosť Bidena, tak je jasné, že Trump nielen vytvoril predpoklady na dokonalú búrku, ale aj na to, aby USA boli prestavané na základe ideí 1776, t.j. na základe ideí pilgrimov a pionierov. Dodávam, že keby Trump nepostavil túto pascu, tak by občianska vojna v USA by prešla do horúcej fázy.

A čo ďalej?

Poskokovia močiara ako Ursula v Bruseli alebo Zuzka zo smetiska (naša p-rezidentka), či Zelenskyj spolu s Macronom vyjadrili nehynúcu podporu a vernosť Bidenovi a jeho administratíve. Háčik je v tom, že ako budú vychádzať ďalšie pre močiar nepríjemné informácie, tak ich verejné vyhlásenie sa stane stigmou, ktorá pomôže nielen k ich informačnej likvidácií, ale aj tých štruktúr, ktoré ich dostali do vedúcich pozícií. Skrátka, tí chytrejší už prevliekli kabáty a zvyšok bude „zomletý“ životnými okolnosťami.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Ďalšie nezmysly, ktoré podpísal Biden.

PS: Močiar (hlavne americká vetva) chápe riade tak, že “sadnú si do auta, auto urobí brr” a sú tam viď všetky tie nezmysly čo Joe podpísal. Totiž myslia, že takto vyriešia všetky svoje problémy.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

38 thoughts on “Dvaja prezidenti v USA?

 1. Díky za zajímavé čtení. Je dost pravděpodobné, že Amerika s Bidenem nebude moc stabilním státem. Bidenovci budou vládnout na 4.-6.prioritě. Možná i ta 4.priorita nebude tak úplně jistá. Nicméně Trump dokázal oslovit svými vlasteneckými myšlenkami koncentrovanými ve zkratce M-A-G-A velký počet Američanů. Ale tady už jsme na 3.prioritě řízení. A taky nezapomínejme na Trumpův projev u Alama. Připadá mi, že tady se už dotknul chronologicky-matričního řízení. Leitmotiv je velice silný: “Skupina Texasanů nejdříve musela zemřít za svobodu, aby se pak jiní Texasané vschopili, zorganizovali, a vyhnali nepřítele ze své země.” Víme, že vysoké priority řízení neprobíhají tak rychle, jako ty nízké. Ale změny v sociu v důsledku jejich působení jsou dlouhodobě stabilní. Myslím, že je zaseto …

  Liked by 5 people

 2. Ja sa najviac bojím turbulencií na periférii. Najmä čo sa týka Maďarska a Poľska, ktoré sú tŕňom v oku slniečkarov. Trump aspoň chápal ich úlohu. O to viac sa tieto dve krajiny budú snažiť osamostatniť od režimu, ktorý teraz v USA chaoticky nastolujú a my sme priamo medzi nimi.

  Liked by 2 people

 3. Dobre popsana prognoza Ori, a ja jen doplnim par veci. Dnes pisou na RT,ze hned po inaguraci vyhodili vojaky narodni gardy ven z kapitolu a ti vojaci byli nuceni nocovat na parkovistich v okoli, samozrejme bez poradneho pristupu k toaletam ..
  https://www.rt.com/usa/513295-national-guard-parking-lot/
  To samozrejme nastvalo mnoho lidi, takze honem narychlo zase vojaky povolali zpet, privezli jim pizzu apod. Neni jasne kdo dal prikaz,ale me to pripada ze to byl rizeny manevr proti nove administrative.

  Dalsi vec, vsimnul jsem si, ze zde na Floride jsou stale otevrene obchudky se suvenyry na podporu Trumpa a MAGA hlavne vlajky,čepky,apod. Stale se to prodava. Jeden muj znamej ma u domu stozar s americkou vlajkou a s vlajkou Trump, nechava ji dal viset a jeho kluk si ted u sveho domu postavil taky stozar a vyvesil na nej stejne vlajky. Mnoho lidi dal vozi na autech amecke vlajky nebo nalepky Trump.

  Mnoho lidi uz neveri MSM ani pozdrav ..
  https://www.rt.com/usa/513269-edelman-trust-barometer-media/

  Liked by 3 people

 4. Zaujímavý záver od priateľa na FB:
  Ján Zach
  1 h ·
  Rozuzlenie vírusovej frašky je na spadnutie. Viacerí z nás od začiatku tvrdili, že ide o politickú a nie medicínsku záležitosť, a mali sme pravdu!
  Uznávam, nie je ľahké v našej epoche orientovať sa v zložitej spleti informácií a vôbec sa nečudujem ľuďom, ktorí podľahli mimoriadne sugestívnej celosvetovej “vírusovej” promokampani, ktorá milióny ľudí doslova prinútila uveriť nezmyslu. Nemusíte sa cítiť zahanbene, veď vás predsa “dobehli” skutočne špičkoví profesionáli, to bol nerovný zápas.
  Čo je za tým všetkým? Túto otázku si kládlo množstvo ľudí, no dlho nikto z nás “obyčajných” nemal odpoveď. Až teraz sa začínajú z dezinformačného oparu pomaly vynárať kontúry celej veci, ponúkam svoje závery…
  Čína je už niekoľko rokov globálnym lídrom č.1. Jej hlavnými konkurentmi sú USA a EÚ. Ešte donedávna bol jej náskok pred rivalmi minimálny a svetové líderstvo preto nepresvedčivé. Donedávna …kým Čína nespustila grandióznu celosvetovú operáciu “COVID-19” a nedostala súperov politicky aj ekonomicky na kolená. Odpor kládol jedine Donald Trump, no dostal KO a už je na jeho mieste čínsky pucflek Biden alias China Joe.
  Ekonomicky odrovnať konkurenčné mocnosti nebol jediný cieľ tejto operácie, Čína potrebovala zásadne zmeniť doterajší politicko-ekonomický globálny systém aj s jeho štruktúrami a nahradiť ho pre seba vhodnejším systémom vzťahov. A darí sa jej veľkolepo, len sa pozrite ako sa vyspelé demokracie (a ich satelity vrátane Slovenska) menia na policajné štáty, ako narastá totálna kontrola jednotlivcov, ako sa nám doslova pred očami vyparuje demokracia ako princíp organizácie spoločnosti a ako ho nahradzuje bezohľadný diktát vládnucej elity. Je náhoda, že toto o čom hovorím, je vlastne normálny obraz života v Číne?
  Zvláštnu úloho zohralo Rusko, ktoré sa už zrejme dávno dohodlo s Čínou a so zaťatými zubami prijalo vedúcu úlohu Pekingu na svetovej scéne. Chladný kalkul, racionálne zváženie možností. Rusi by radšej spolupracovali s kultúrne a hodnotovo blízkymi Američanmi, no blbečkovia zo sorosovského Deep State za zasekli v studenej vojne a odvrhli a opľuli Rusko, zbaviac sa tak poslednej šance na prežitie, spolupráca Ruska a USA bola totiž jediná šanca zastaviť čínsku diktatúru.
  A to je celé. Teraz si v očakávaní ponurých zajtrajškov užime aspoň jednu malú radosť – pozorujme, ako mega-hyper-super dôležitá téma koronavírusu ako mávnutím čarovného prútika mizne ako jarný sneh z hlavných správ a politického harašenia – operácia “COVID-19” nad očakávanie splnila všetky ciele a končí. Už hodinu po inaugurácii Bidena WHO vydala zásadne novú metodiku a evidencie koronavírusu, čo znamená v praxi okamžitý pokles evidovaných prípadov o viac ako 90% – stane sa zázrak, čínsky…
  P.S.: …mal by to niekto oznámiť aj tomu trnavskému vakcinátorovi, nech už nerobí, že je koniec…
  https://www.hlavnespravy.sk/who-aktualizuje…/2415180

  Liked by 1 person

  • Myslim si, ze pozicia Ruska bola v tej uvahe velmi ale velmi podcenena. Sledujem vyvoj technologii a zbrani v Rusku a verte ci nie, cina nema sancu. Moze ich byt aj 10 miliard Rusko na kolena nepolozia. Ale to nie je az take dolezite, dolezite ako ziju ludia v cine? Ved to je terror, diktatura, je to zivot daleko od ciest danych stvoritelom. Takto to fungovat nemoze a ani nebude. Ved napriklad ste vedeli o tom, ze v cine bol zakaz premietania filmu AVATAR? A preco? Pretoze keby si miliarda ludi zacala uvedomovat co je to sloboda, tak by nepomohla ani jadrova bomba a aj tak by zlikvidovali otrokarsky system.
   Dalsia cesta civilizacie nie je cestou do otroctva, je to cestou k slobodnemu vyvoju. Taku cestu ponuka len Rusko. Mimochodom cinani maju jasne zapisane (napriek vede zapadneho typu) ze ~7500 rokov dozadu dostali poriadne na frak od rusov a ze uz sa nikdy v zivote nemaju dat do vojny s rusami. Takze vojnou Rusov zrusit nepojde a koncepciu cinania nemaju ziadnu … nemaju co ponuknut svetu. Uz teraz ma svet dost tych ich technologickych hracniek, ktore robia z cloveka opicu. Tiez je dost pravdepodobne ze cinania sa spat vratia k svojemu povodu – archanrop\pitekantrop a to hlavne kvoli tomu ze nahradia rozum umelou inteligenciou. Globalisti si myslia, ze cina je zklad dobry, stabilne zotrocovany, ale to uz davno nie je pravda.

   Liked by 2 people

 5. Autor v článku bez úcty k “majáku demo(n)kracie” celkem dobře, a mejnstýmově stravitelně pojmenovává situaci v SSA.

  >Poprvé v historii se americký prezident při své inauguraci musí schovávat za těly tolika vojáků, kteří se navíc k němu ten den staví při průjezdu ostentativně zády, nebo mu ve dveřích odmítají vzdát klasicky poctu, jak je zvykem,“ říká k dění v USA odborník na výcvik bezpečnostních složek a prezident organizace LIGA LIBE Pavel Černý. Podle jeho názoru byly tamní prezidentské volby minimálně diskutabilní, a polovina národa nevidí Joea Bidena jako legitimní hlavu státu. < viz. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Biden-se-musi-kryt-za-vojaky-USA-hrozi-komunismus-varuje-bezpecnostni-expert-Cerny-651335

  Páči sa mi

 6. Ještě mne zaujal výrok Bidena, že chce dostat vlastnictví zbraní v SSA plně pod kontrolu státu – viz. https://russian.rt.com/inotv/2021-01-23/Fox-News-namerenie-Bajdena-postavit . Zajímavý je i závěr článku:

  “Soudce státu New York nepřijal návrh Národní střelecké asociace (NRA) na zamítnutí žaloby od nového newyorského generálního prokurátora, který se snaží tuto organizaci rozpustit. Rozhodnutí přišlo jen několik dní poté, co NRA podala návrh na bankrot, a oznámila, že po 150 letech v New Yorku se plánuje přestěhovat do Texasu, který je přátelštější ke zbraním.

  Páči sa mi

 7. Tipuji, že jak se sáhne Amíkům na jejich zbraně, tak se rozpad SSA raketově urychlí. I pokud si odmyslíme, že držet zbraň je historickou tradicí, tak si lidé pamatují, že ozbrojené občanské hlídky v mnoha městech bez jediného výstřelu odradily fašisty z Antify a BLM konat výtržnosti. V kontrastu s impotentní státní správou. Taky si kladu otázku, či je ten Biden vlastně člověk. Demokratů? Globalistů? Anebo je jen obrazem svého stařecky-dementního já.? Zcela určitě není vlastenec.

  Páči sa mi

 8. mimo temu: funguje ksbforum.eu? od rana mam chybu:

  This site can’t provide a secure connectionksbforum.eu sent an invalid response.
  Try running Windows Network Diagnostics.
  ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

  Vdaka za info ci je problem len u mna alebo na stranke.

  Páči sa mi

 9. Viete niekto povedať, na čo je Alex Jones napojený?

  Voľný preklad:
  Chcem teraz každému niečo vysvetliť… ja už s týmto všetkým končím (nie doslova). Myslel som, že sem dnes prídem a poviem, že toto je moje posledné vysielanie. Tým myslím, že budem pokračovať v robení relácií, ale ľudia, myslím, že rozumiete, že si myslím, že v najbližších mesiacoch všetko zrušia. Budú vyhadzovať do vzduchu federálne budovy, dajú jedy do zdrojov vody, je koniec, je to koniec. Vaša cukrová cirkev to bude robiť, vaši cukroví šéfovia to budú robiť, sme národom cvičených opíc. Nie sme to, čím Američania zvykli byť. Už nie sme spravodliví individualisti, už sa nestaviame za ústavu a zákony, sme vtip, dobre.. Majú ľudí ako Brain Stelter, ktorí žiada zrušiť všetkých, ktorí mu v TV oponujú. On si myslí, že vás vlastní. Jeff Zucker si myslí, že vás vlastní. Toto sú zlí ľudia, OK? Ja som spravil najlepšiu prácu, akú som vedel, a to sa nevychvaľujem pred štábom ani pred nikým. Len vravím, že je pre mňa ťažké sem prísť a spraviť normálnu reláciu, keď máme skupinu korporátnych zločincov, ktorí nás doslova znásilňujú. Myslím, že ak týchto ľudí niekedy porazíme, tak sa to dostane do dejín ako porážka Hitlera. Toto je neuveriteľné. To nie je tak, že ó to je zlé, už tam spejeme, veci sa vymykajú kontrole, to je.. to je.. oni práve iba začali. Zoberú vaše dôchodkové sporenia, zbankrotujú vás, vypnú elektrinu, ropu, otvoria hranice.. je koniec… Aktivujú násilnosti, aktivujú FBI, ADL… začnú všetko vyhadzovať do vzduchu, potom prídu pozatýkať všetkých vlastencov a idioti tomu budú tlieskať. Potom vypnú prúd, oni vás chcú nechať hladovať na uliciach, chcú vám znásilniť ženu.. sú to boľševici, jakobiáni, je koniec, užite si. Amerika hnije a zaslúži si to. Je koniec vašim hrám, pozeraniu TV, lenivosti a ulievaniu sa. Budete ako 6 mesačné bábätko vysekané z maternice jeho matky. Nie ste ľudia, nie ste esenciálni (ako kľúčoví pracovníci), ste mŕtvi. Zabijú vás, pretože sa nestaráte.

  Liked by 1 person

 10. Spätné upozornenie: Perestrojka ČR, SR a USA | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s