„Na Budapešť!“

Táto parafráza výkriku Švejka je narážkou na jedno Slotovo vyhlásenie, ktoré urobil v podnapitom stave. Konkrétne na to, že treba nasadnúť do tankov a zabrať Budapešť, lebo sme to postavili my a preto je naša, a Maďari si to privlastnili neprávom (priznávam sa, že pamäť ma môže klamať-bolo to pred viac ako 15 rokmi). Je to absurdný návrh, ale Budapešť a Maďarský parlament skutočne stavali aj naši remeselníci, vlastne remeselníci celého vtedy prevažne Slovanského Uhorska za uhorské peniaze. A nebyť násilnej maďarizácie, ktorá prebiehala s tichou, ale o to výraznejšou podporou Viedne/rakúskych elít a kvôli ktorej má Slota zášť voči každému Maďarovi, tak Uhorsko by bolo stále celistvé a prevažne Slovanské.

Keď nie tankami, tak ako zaberieme Budapešť eventuálne Maďarsko?

Politicky a ideológiou, a preto to bude trvať dlhšie, ako keby sme išli na tankoch, ale na druhú stranu to bude stabilnejšia. Totiž, Orbán síce chráni národné záujmy, ale robí to z peňazí Bruselu a pokiaľ nie je niekto za dobre s Fidesz, tak v Maďarsku si ani neškrtne s tým, že veľká časť Maďarov z tých bruselských peňazí neuvidí prakticky nič. To má za následok silnú vertikálnu aj horizontálnu integráciu moci (s pochybnou podporou zdola), čo je rovnako sila aj slabosť mocenského systému. Sila preto, lebo to vytvára jednotu a slabosť preto, lebo systém je krehký a správny faktor prostredia resp. zmena rozloží celý systém.

Takže po tom, čo sa rozpadne systém založený na US$, kvôli prepadu/chaosu na finančných trhoch spôsobenému nedostatkom striebra, dôjde k rozkladu riadiacich štruktúr, a najviac to v našom regióne postihne práve Maďarsko.

Ako je to možné?

Česko je pod útokom anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne (v podstate vyrábajú ústavnú krízu) s tým, že pre časť 5. kolóny je úplne jedno či obskakuje Anglosasov alebo Germánov (viac o tom tu). Medzitým Matelkova vláda de facto zrádza štát tým, že chce odovzdať riadenie pod rúškom výpomoci s covidom Rakúsku, Maďarsku a Poľsku a Zuzka zo smetiska zas robí zo seba klamára a užitočného idiota.

A napriek tomu všetkému tvrdím, že preberieme ideologické a politické riadenie v Maďarsku a asi aj časť území Poľska (územia, ktoré historicky patrili k Uhorsku a Česku/Morave/Sliezsku) a dôvod je prostý: budujú sa u nás paralelné resp. alternatívne štruktúry riadenia presne tak, ako som to predpovedal minulý rok (2020), keď sa preberal generálny štrajk a hlasovanie o referende v parlamente.

A to ako?

Priznám sa, vtedy som nevidel jasné kontúry toho, ako sa to udeje, len som vedel, že sa to udeje. Začnime tam, že na zorganizovanie referenda treba mať štruktúry a Fico tie štruktúry aj vytvoril, a k tomu využil tak štruktúry strany, ako aj ostatných zoskupení. Keď k tomu prirátame vzburu miestnych samospráv (čo de facto ohlásil ZMOS), ktoré vidia neschopnosť vlády a tlak občanov a miestnych záujmových zoskupení a aj to, že vláda delenie peňazí z Brusselu nezvláda a pomoc od Fica neprijme, tak je jasné, že tí, ktorí rátali s peniazmi z EU sa pridajú na stranu Fica. (Jediná vec, čo by sa zmenilo pri prijatí pomoci od Fica by bolo to, že koľko by sme ešte trápili.)

Poskokovia močiara a miestna periféria globálneho zákulisia (GP) pochopila, že je zle, a preto Zuzka zo smetiska skritizovala Matelka a Pellegrini zas požaduje postavenie úradníckej vlády. Lenže na to je neskoro, štruktúry sú vybudované, rodí sa skutočne patriotická strana na pravici (Mazurek a Uhrík už na tom pracujú) a prevzatie moci patriotmi už beží. Skrátka vyzerá to tak, že riadenie Slovenska cez paralelné mocenské štruktúry prevezme ne-premiér Fico s tým, že tieto paralelné štruktúry natoľko stabilizujú Slovensko, že nám umožnia prevziať ideologické a politické riadenie procesov v Česku, Maďarsku, možno v Rakúsku a sčasti aj v Poľsku. Lebo týmito štruktúrami my už riešime krízové situácie a otázky prežitia.

Čo ešte?

Začnime tým, že Matelko je blázon, a preto je neriadená strela s tým, že v poslednej dobe celkom často z jeho úst zaznie aj pravda božia k veľkej nevôli okultistov z radov GP a Močiara. Takže sa majú na čo tešiť.

Česko zažíva ústavnú a politickú krízu, Zeman a Babiš stabilizujú situáciu a bratia Česi snáď zdvihnú zadok, ale bez našej pomoci a bez obnovenia federácie a pripojenia Maďarska ďaleko nezájdu.

Rakúsko, nuž to má dosť veľkú populáciu imigrantov (páchajú zločiny o ktorých MSM mlčí) a keď už nás nebudú môcť vysávať cez €, tak sa tam spustí veľká mela s tým, že Viedeň to už nebude môcť riešiť ani ekonomicky a už vôbec nie ideologicky, lebo hrubá sila na to nebude stačiť.

Poľsko, nuž, tento umelý štát, ktorý bol vytvorený GP a niekoľkokrát rozobratý medzi mocnosťami aj vzhľadom na nepoučiteľnosť miestnych elít, zas príde o významné územia (veľká časť pripadne Rusku a niektoré zas nám). Hovorím o rozpade preto, lebo katolícka cirkev, ktorá tam má dosť veľké slovo a de facto drží Poľsko pohromade, a vzhľadom na to, čo robí pápež a ostatné močiarne kreatúry vo Vatikáne (aj de facto nútené očkovanie proti covidu) a ďalší cirkevný/pedofilný škandál v Nemecku (tentoraz ide o mníšky-článok a video) tak by som povedal, že krátko po tom, čo sa rozpadne katolícka cirkev, rozpadne sa aj Poľsko. A Česko a Slovensko získa naspäť časť historických území (a zvyšok Poľska prejde pod konceptuálne riadenie Ruska).

A aj preto hovorím, že ďalší pokus o prelomenie Benešových dekrétov vyjde močiar, európske elity a GP pekne draho.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Niečo o striebre a hedgeových fondoch t.j. súčasný finančný systém pred kolapsom.

PS2: Prosím ešte raz prečítať Popolvárov manifest.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

70 thoughts on “„Na Budapešť!“

 1. No neviem, či Miňo Mazurek patrí k tým, ktorí boli v ĽSNS tí rozumnješí. Spomínam si na prezidetnské voľby, keď práve on sa postaral o očiernenie Harabina. Aby som ale uznal, že Tvoj optimizmus ohľadom budúceho potenciálu Slovenska je aspoň z časti na mieste, tak je dobré, že tu máme veľa šedej ekonomiky (peniaze na ruku), ktorá ide mimo systému a stabilizuje národ. Zlomový čas pre ekonomiku bude asi zatváranie veľkých automobiliek, čo je len otázka času. Šedú časť ekonimky treba na ten čas dostatočne predpripraviť.

  Páči sa mi

 2. článok dobrý, ori, ale prosím preštylizuj pasáže v duchu “manifestu” na ktorý poukazuješ, a vyhni sa konštrukciám ako “zaberieme Maďarsko a asi aj časť Poľska”, “prevziať riadenie v Česku, Maďarsku, možno v Rakúsku a zčasti aj v Poľsku ” – skús to čítať z pozície Maďara, Čecha, Poliaka – to okamžite u nich vyvoláva podvedomú aj vedomú potrebu sa tomu brániť. A my chceme spájať, združovať, spolupracovať systémom win-win.
  Našou snahou je obnoviť pôvodné Uhorsko, Veľkú Moravu…, kde všetky historické národy, tu teraz žijúce, majú rovnoprávne postavenie. Jedná sa približne o územie, ktorému vládol kráľ Matej Korvín.
  Takže treba rátať aj s celým územím Sedmohradska

  Liked by 8 people

   • Ide o to že vojensky (6priorite riadenia) by sme takéto niečo nedokázali Veľká morava č.2.
    Len na 1. a s podporou 4. priority (náš šedý systém ekonomiky).
    Ale Ori myslím dobre predikoval. Uvidíme aká korekcia prebehne.
    Niekedy sa aj z mála dá urobiť veľa ak sú znalosti.
    ps. nová únia by mala mať červenú vlajku. A slovensko bude mať červenú zo zlatým dvojkrížom. Alebo proste zástavu nitrianskeho kniežatstva. (červenú)
    Ešte červená vlajka zo zlatími spojenými rukami nieje na pretrase dňa ale aj to bude.

    Liked by 4 people

    • Dvoj kríž je symbolom záboru Slovenského územia (Trojvršia) zo strany Východorímskej ríše…. Biela, modrá, červená – Euroatlantické krídlo GP. Vodorovné pruhy, so znakom – závislé teritórium… Vo všeobecnosti zástava vyjadruje to, čo daný útvar zmôže, obháji (takpovediac “Proti všem”) alebo mu pridelia…

     Liked by 1 person

  • – “Našou snahou je obnoviť pôvodné Uhorsko” – to snáď nemysliš vážne???
   Len hlupák si myslí, že zlý človek bude robiť dobré veci !!!
   Myslíš si snáď, že Slovák ( správne má byť: SLOVIEN ) nemá genetickú pamäť? 1.000 rokov maďarskej poroby a ty chceš aby sme sa vrátili do pôvodného Uhorska? Mám dojem, že sa chceš vrátiť len ty – Popolvár, ale žiaden Slovák.
   A na Oriho mieste by som nerobil žiadne úpravy podľa tvojich požiadaviek, Ori má pravdu, je to tak ako vraví, lebo sme na tom koncepčne najlepšie.
   Už chápem, Popolvár, prečo tak trváš na občianskom ( zo začiatku to bol obyvateľský ) princípe a nie na národnom. Genetická pamäť nepustí, sme len krátko NÁRODOM aby si nás chcel preformátovať na Občanov. Občianský princíp je výdobytok francuzskej revolúcie a odtiaľ už vietor prestal fúkať. Ako si na začiatku svojho manifestu ( pri obyvateľoch ) argumentoval, že nás nemajú radi, no tak nech začnú nás mať radi ako Národ, lebo mi ich už radi máme a chceme sa spájať, ale jedine ako rovný s rovným. Ak chceš ísť do nových geopolitických útvarov, tak Slovensko tam môže vstúpiť len ako suverenný národný štát, tak ako to majú deklarované ostatné krajiny V-4. Príliš sa ponáhľaš, pre nás je dôležité aby sme do nového formátu najprv vošli spolu s Čechmi ako Československo.

   Liked by 1 person

   • “ 1.000 rokov maďarskej poroby a ty chceš aby sme sa vrátili do pôvodného Uhorska”
    Vzhledem k dějinným okolnostem minulosti počítám s tím, že to bylo myšleno tak, že ne Slovensko, ale Maďarsko se má vrátit do původního Uhorska. Jehož je Slovensko zbytkem. Pokud tedy nejdeme ještě dále do minulosti a nehovoříme o tom, že Uhorsko je zbytkem Velké Moravy…

    Páči sa mi

   • “1000 rokov madarskej poroby”. Dejiny starsie nez 19 storocia by som bral s velkou rezervou.
    Ako tak sledujem dejiny, cim dalej, tym viac mam pocit, ze gro dejin 18. a starsich storoci su vymyslene, dokreslene, dopisane aby sluzili udalostiam 19 a 20 storocia. Madarsky utlak prisiel viacmenej s nacionalizmom v polke 19 storocia a Uhorsko to roztrhlo.

    Liked by 1 person

   • Naša vlasť je Slovensko, náš jazyk je Slovenčina, naše ženy sú Slovenky a preto naši muži musia byť Sloveni… Len veľmi ťažko Slováci a už vôbec nie Slovieni… Túto dilemu za nás vyriešili naši predkovia, ktorí sa pomocou nášho jazyka s nami rozprávajú… V Slovenčine má koncovka -ák, hanlivý tón, výraz…. (chud-ák, hlup-ák, kriv-ák, lajd-ák, čur-ák, smradl-ák, hajzl-ák, vidl-ák…..Rus-ák, Slov-ák….)

    Liked by 2 people

    • Na tom něco bude. S malou výhradou. Nestavěl bych do protikladu Sloveni/Slovieni. Tedy jde o to, zda se “e” má číst tvrdě nebo měkce. Pokud měkce, pak obojí splývá. Pokud tvrdě, tak je správnější varianta “ie”. K tomu se kloním proto, že naše původní písmo obsahovalo hodně měkčení. (konec konců, čím jdeme z Čech více směrem na Slovanský východ, tím více přibývá měkkosti) Takže současným písmem by to mohlo být psáno taky jako Slověni/Slověny, Slověnky zní trochu jako zdrobnělina. Je třeba vycházet z toho, že latinka nám byla vnucena. Není to naše původní písmo. Z toho plyne, že ne pro všechny zvuky/hlásky naší řeči (Slovenštiny i Češtiny) máme adekvátní latinka-znaky (grafémy, ligatury). Hodně dokáže suplovat diakritika (dle mého výpočtu vynález jewrejů), zaplať pán bůh za ni. Došlo to dokonce tak daleko, že díky vnucení latinky některé zvuky (hlásky) z našich jazyků ve finále dokonce zcela vymizely. Následky tohoto útoku na 1. prioritě zobecněných prostředků řízení si zde dovolím nerozebírat.
     Uzavřu to příměrem: vzhledem k našemu původnímu písmu a jazyku, jsme na tom momentálně asi tak, jako kdyby Rusové měli od zítřka zapisovat Ruštinu v latince bez diakritiky nějak takto:
     Vstavaj, strana agromnaja,
     Vstavaj na smertnyj boj!
     S fasisckoj siloj tomnaju,
     S prakljatoju ardoj.

     Páči sa mi

   • bielovodie, prepáč, ale vobec nechápeš, resp nechceš chápať, napriek mnohým vysvetleniam, prečo občiansky princíp v tejto fáze.
    Genetickú pamať zamieňaš s pocitmi krivdy.
    Ideš vo svojej pomýlenosti zaslepene práve voči tomu, čo sa snažíš obhajovať.
    Daj pozor, aby ťa práve ten samý národný egregor “neprefackal”, aby si pochopil, prečo práve takto.

    Liked by 2 people

  • “Som za dorbrovolne ockovanie” zadrie clovek, ktoreho vlada (na papieri maximalne pronarodna aj s HZDS a SNS) prijala zakonom povinne ockovanie (od toho casu takmer vylucne big pharma produktami, so sovietskou klasikou co spominal Blaha tu uz davno nemame nic spolocne) bezbrannych deti so sankciami, co nakoniec posvatil ustavny sud 10. decembra 2014 (v zlozeni, ktore by mal poznat kazdy, kto si spravil domacu ulohu), kedy povysil zaujem splocnosti nad vlastne telo jednotlivca.

   A mnohi ludia tu dumaju kedy sme sa vydali na cestu aktualne zatial stale smerujucu k ockovacej totalite. Jaj vlastne Fico to zachrani…asi hej, bohuzial na viac asi nemame.

   Páči sa mi

   • Tu je niečo o Sputniku :
    https://zemavek.sk/sputnik-v-je-geneticky-upravena-vakcina-ktoru-tvori-modifikovany-adenovirus-obsahujuci-gen-na-tvorbu-spike-proteinu/
    Za bývalej ČSSR niečo ako Európska lieková agentúra neexistovalo (keď počujem vraj to je “najvyššia autorita” pre povoľovanie “bezpečných” liekov, tak ma krúti od nebotyčnej blbosti tých, čo to šíria), lieky (väčšinu potrebných, život zachraňujúcich) sme si vyrábali v Slovakofarme, alebo v Biotike a dnes sme sa dostali do situácie, že liek, ktorý stojí v egyptskej lekárni 0,80€ (aj s maržou pre výrobcu a lekáreň), je odskúšaný desaťročiami používania, desiatkami vedeckých štúdii, nevieme ani len doviezť z Rakúska a ľudia ďalej umierajú. Dokonca zodpovední za tento stav chodia úplne vysmiati, ako keby sa nechumelilo, vedomí si svojej beztrestnosti. No najhoršie je, že pár miliónov obyčajných ľudí ich podporuje v protiľudskom konaní, doslova im tlieskajú, hoci sú na rane.

    Liked by 4 people

    • cital som o tej vakcine dost…samotni rusi sa do toho velmi nehrnu (ale co viem od znameho z ruska tak ich nikto ani nenuti/nevydiera), zaockovali len cca 2,2 miliona ludi co je 1,5% populacie

     pravdepodobne tu ide o biologicku vojnu a rovnako ako frekvencie aj vakciny mozu byt nastavene cloveku prospesne alebo skodlivo a nevylucujem moznost, ze sputnik moze byt nastaveny prospesne…ale dokazy nie su a s kazdou vakcinou je to ako ruska ruleta (alebo skor hod mincou?)

     Páči sa mi

 3. Neverím vlastným ušiam. Matel je Matel, alebo klon? Tlačovka o Sputnik V mi nejde do hlavy. Dostal noty na stretnutí V4, alebo priamo od GP, alebo čo? Alebo ako tomu rozumieť? Uveďte ma do rozumu, prosím…..

  Páči sa mi

  • @sloviena,
   presne na tuto tvoju otazku najdes odpovede vo vyssie spomenutej a linkovanej dnesnej tlacovke SMERu … matelko hra len svoje sofistikovane hry, velmi pekne je to tam vysvetlene
   skutocne velmi dolezita tlacovka

   Liked by 6 people

   • Fico v podstate vysvetlil, že prečo veci nemohli ísť ako mu bežny dav vykrikuje…čo mal urobiť a neurobil…a prečo to robí teraz…..
    Priamo ukázal na 5.kolónu a ich poskokov…. ako tu 30 rokov”formovali a programovali ”
    Veľmi dobrá tlačovka….

    Liked by 2 people

 4. Ahoj Ori. V článku uvádzaš, že sa rodí patriotická strana ( Mazurek, Uhrík). Môžeš prosím v prípade otázok,odpovedí bližšie rozobrať aj novovzniknutú stranu Patriot? Príp. či a akú úlohu bude zohrávať v ďalších procesoch strana Vlasť, resp.jej členovia? Nakoľko Tsurumi rumi dobre spomenul,že Mazurek špinil Harabina. Ďakujem.
  Ps: tlačovka p.Fica výborná. Trocha mi rezonuje v hlave niekoľkokrát opakovaná a zdôrazňovaná jeho otázka k novinárom,či si myslia,že by Orbán chcel pozabíjať svojich obyvateľov očkovaním Sputnikom V. Chcel tým niečo naznačiť?

  Liked by 4 people

 5. Myslim, ze rozpor medzi tebou a Popolvarom tkvie v tom, ze mate diametralne odlisnu predstavu o povodnom Uhorsku. Tvoja geneticka pamat spomina akusi 1000 rocnu madarsku porobu nas Slovakov, ci Slovienov.. Ja osobne netusi, kde si prisiel k tomu casovemu useku.. Ak poroba bola, tak od struktur GP, ktore nas systematicky nicili cez svoje nastroje-Habsburgovci/RKC.. Madarsko bol umely konstrukt, ktory posluzil na rozostvanie bratskych narodov(urcite nie 1000 rokov stary) .. Kto je podla teba ten ZLY clovek, ktory nemoze robit dobre veci? Madar, ktoreho genetika je totozna s nasou? Alebo su to ti pani Prstena moci, ktori nas postvali proti sebe?

  Liked by 2 people

  • Zlý človek je Uhorsko. Tan bol Národ Slovenský potláčaný. A sú zdroje, ktoré hovoria, že Maďarsko nie je umelý konštrukt, ale historický vzniknutý štát. A o tom, že väčšina Maďarov má slovanskú DNK viem. A že príčinou sváru medzi nami bol GP, áno, ale maďarské elity na túto hru veľmi radi pristúpili – lebo davo-elitárny systém: žiť na úkor druhých ( otrokov ). A ak to takto nebolo, potom začo bojoval Štúr – štúrovci.
   A kto chce teraz v EU otvoriť Benešové dekréty? Sú to Slováci??? Sú to opäť maďarské elity ( nehovoriac už o rakúskych a nemeckých elitách ). A myslíš si, že na základe týchto udalostí bude v novom Uhorsku platiť rovnosť národov? Historická skúsenosť je hlboko v nás.
   Všetky štáty sú na národnom princípe – možno okrem SŠA, Austrálie, Nového Zélandu … – nie som expert. A tu je snaha z národného princípu Slovákov urobiť nejaký občianský – do akej matrice GP nás to ťaháte?

   Liked by 1 person

 6. Dovoľ mi korekciu pri Maďarsku. Fidesz to tam síce pevne drží, ale dáva obciam. Vysvetlím. U nás išiel regionálny dobre len vtedy, keď mu šéfoval Maďar, pretože vtedy si vládna moc nadbiehala starostov, snažila sa robiť pre nich veci a peniaze sa naozaj začali dostávať aj do územia a k ľuďom. Maďari si viac ivedomujú, že bližšia košeľa-starosta ako kabát-vláda. V tomto smere pracoval aj Fico, aj keď za Rašiho dosiahlo rozkrádanie eurofondov obludné rozmery a on to neustrážil.

  Je to tak aj teraz, odboj v ZMOS, resp. na regionálne úrovni VÚC je aj vďaka Maďarom, napríklad Farkasovi z SMK. Vidno viac Hornú Nitru a Becíka, ale pod povrchom je aj dostatok Maďarov.

  Liked by 2 people

 7. No. Ja, za seba aj za široký okruh mojich známych a priateľov, sme jednoznačne za SAMOSTATNÉ SLOVENSKO, so všetkými atribútmi, ktoré ktoré k tomu patria. Ako ZVRCHOVANÝ štát, potom môžeme byť súčasťou nejakeho
  zoskupenia bratskych štátov, (ako V4) ktorých smerovanie nám bude blízke a prospešné, ale podstata je, byť SAMOSTATNÝ SUVERÉNNY ŠTÁT. Staré známe
  ,, Spolky-čertove volky” vždy platilo, aj platiť bude. Nikdy a nikde to nerobilo dobrotu (Francúzi, Baskovia, Íri, Škóti, Srbi, Chorváti, Katalanci, .firemné.a iné spolky. ..) Totiž, ** VŽDY ** v každom zlepenom útvare, je menší a väčší, slabší a silnejší, produktívny a menej produktívny, ale hlavne, servilný cudzím pánom a menej servilný, alebo priam odporca servilnosti. Vždy bude väčší mať pocit, že dopláca na menšieho a menší sa bude cítiť okrádaný. Ak ten silný príde do zväzku so silnou výrobou, vývozom a inými plusmi voči slabému, bude si nárokovať viac prostriedkov pri rozdeľovaní. Presne tak to bolo po nežnej. V r. 1992 bola v Martine oficiálna návšteva z Francúzska a Holandska, kôli kontraktom s Neografiou (tlačiarne) Pri súkromnej debate s jedným predstavitelom mesta, mu bolo povedané.,, Keby ste neboli okrádaní Prahou, celých 40 rokov, za peniaze z vašej výroby tankov v ZŤS, ste tu už mali mať bežiace chodníky, posypané diamantami. ” Tak. A toto je len jeden príklad, ostatne ani nespomeniem, lebo má fakt berie. Kde není rovnosť vo veľkosti a produktivite, tam není rovnosť ŽIADNA A V NIČOM. Napríklad. Už teraz sme smetiskom pre isté štáty. Dovoľujú si do nás, ilegálne sem vozia biologický odpad z nemocníc a hádžu ho na komunálne skládky. Myslí si niekto, že po spojení v celok to bude lepšie? Figu. Ešte horšie, lebo pôjde o vnutrozväzové prerozdelenie, v záujme kt. bude ochrana tých veľkých. Budu mať na to páky. PRESNE TOTO SA TERAZ DEJE V RÁMCI ÚŽASNE SPRAVODLIVEJ EÚ. Prečo Rakúšania neťažia drevo u seba, ale u nás, potom ho vozia do Nemecka a inde po Európe? Veď sa im to predraží. No preto, lebo okrem dobrého ovzdušia im hory produkujú bohatstvo z cestovného ruchu. Horstva majú požehnane, ale nezabijú sliepku, čo im nesie zlaté vajcia. A takto by to bolo zo všetkým. VŠETKÝM, na čo si len spomeniete. Slabý by bol chudobným žobrákom, odkázaným na milosť a omrviny silného. Slabý by mal pocit krivdy a využívania, silný by mal pocit, že hádže peniaze do bezodnej jamy a musí niekoho živiť, lebo ho má na krku. Samostatnosť je sloboda vo všetkom. Čo si vyrobíme, to si predáme, čo si vypestujeme, to si zjeme, čo nemáme, musíme kúpiť, čo si pobabreme, to budeme musieť naprávať. Ale vždy len SAMI A PRE SEBA.

  Páči sa mi

  • Nerád ale musím súhlasiť. Nevybavujem si vo svojej pamäti štát, ktorý po rozdelení bol následne spojený a spoločnosť úspešne funguje ďalej.
   Kto by namietal, že Nemecko, tak upozorním, že Nemecko boli Nemci. Nie Slováci a Česi. A aj po spojení Nemecka je vnútri spoločnosti rozdiel medzi východným a západným Nemcom.
   Ak existuje úspešný projekt, rád sa poučím.

   Páči sa mi

  • @sloviena, som rád, že sa voláš Sloviena a nie Slovena ako by chcel @Moon aby sa volali Slováci – Sloveni. Ja Som Slovák, to je teraz objektívny fakt, ale znalosť dejín my hovorí, že som Slovien. Keď už sa budeme odvolávať na Cyrila a Metoda, tak oni prišli do krajiny SLOVIENOV. To, že nás niekto premenoval na Slovensko a Slovákov je iná vec. Sme dedičmi Veľkej Moravy ( Maravy ) krajiny Slovienov. My sme Slovieni.
   Tvoj popis stavu medzi národmi, malými, veľkými a vzťahoch medzi nimi je reálny, teraz je to fakt. Chcem len podotknúť, že toto je dielo GP – globálnej predikcie, ktorá presadzuje myšlienku: “kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí”. Je to jej nástroj presadzovania moci. ( samozrejme, nástrojov má viacej ). Ale ja osobne verím v inú budúcnosť. Je to spoločnosť rovnoprávnych Národov. Je to koncepcia, ktorá je známa pod názvom: “Ruský svet”. Na dokreslenie ti dávam asi minútový preklad Putinového príhovoru k redaktorom prostriekdov masovej komunikácie:
   Vystupenie Putina na zakrytom stretnutí s hl. redaktormi prostriedkov masovej informácie:
   Začiatok: 1:04:47 hod.
   …preto aby sme zachránili Rusko, ktoré je mnohanárodnostné a má mnoho vierovyznaní, je potrebné aby predstaviteľ každého etnosu ( národnostnej menšiny ) cítil, že toto je jeho vlasť, druhej on nemá. Tu sa cíti bezpečne i je hotový za ňu aj život položiť aby ochraňoval svoju vlasť. A v tomto je zainteresovaný každý z nás – a to je jedno k akéj národnosti prislúcha – a v tom zmysle aj ruský človek. A keď sa zamyslíme z tohto pohľadu nad týmto prablémom, tak pochopíme, že jaskynný nacionalizmus – riešením ktorého je: Rusko len pre Rusov – len škodí Rusom, len škodí Rusku a spôsobuje jeho rozkolísanie z vnútra. A toto nesmiene dopustiť.
   Koniec: 1:05:35 hod.

   Toto je odkaz na Putinov príhovor.
   Toto je Ruský svet. A ja si myslím, že tu bolo povedané len “A”. Je potrebné povedať aj “B”. A z môjho pohľadu “B” je to, že celú koncepciu Ruského sveta urobil, uskutočnil a udržiava Ruský národ – Rusi. Áno, Slovania sú jediný schopní vytvoriť takú koncepciu a žiť ju. Pre nás Slovienov, inej cesty niet.

   Liked by 3 people

    • @Popolvár, ja chápem tvoju snahu tak, že Slovensko by malo vstúpiť do nadnárodných štruktúr na občianskom princípe. s čím ja nesúhlasím. Ak by sme mali vstupovať do nadnárodných štruktúr tak určite na národnom princípe, lebo aj ostatné štáty budú vstupovať na národnom princípe. Nechcem ťa poúčať, ale národ má vyššiu frekvenciu ako občan. Národ je to, čo zjednocuje jeho príslušníkov na vytvorenie vlastného útvaru – štátu. To, že v tomto štátnom útvare sú aj iné národnosti, to je v poriadku. Vo vnútri daného útvaru sa môžeme zhovárať na báze občianského princípu, lebo je to nižšia frekvencia ako národ. Je jasné, že príslušníci národnostných menšín v danom štátnom útvare majú aj vlastné štátne útvary na národnom princípe – na iných územiach, ale chcú bývať a žiť v našom národnom Slovenskom štáte, lebo sa tu narodili a majú tu svoje korene.
     Ale všetci občania tohto štátu sa musia hlásiť ( lebo chcú ) k slovenskej ústave a jej základnému princípu, že štát bol založený na základe vyslovenej vôle: “MY, NÁROD SLOVENSKÝ” . Takúto vôľu vyjadrili všetky národy Európy, nikto nezaložil štát na občianskom princípe.
     A ty kladieš základný kameň nového spravodlivého Slovenska. Odvolávaš sa na našu slobodnú vôľu žiť v právne a sociálne spravodlivom štáte. Chýba mi potvrdenie národného princípu štátotvornosti Slovenskej republiky a jednoznačné prihlásenie sa k existujúcej Slovenskej republike ( nech je, aká je, ale ona je a je etablovaná de-facto i de-jure v OSN – akceptovaná a uznaná všetkými štátmi zemegule. ) My máme medzinárodne garantované hranice, jazyk a kultúru. Nie je možné tvojim memorandom toto spochybniť a snažiť sa vytvoriť nové Slovensko na občianskom princípe.
     Oslovuješ občanov Karpatskej kotliny, ale oni nie sú občania, oni sú už dávno príslušníci svojich národných štátov. Nikto z “občanov” Karpatskej kontliny na tvoju výzvu nebude reagovať – občanov v Karpatskej kotline niet.

     Liked by 1 person

     • bielovodie, ale ja tou výzvou riešim vnútro štátneho útvaru – my sa okrem vonkajšej skrytej agresie predovšetký likvidujeme sami z vnútra. Ja neriešim vstup Slovenska do nadnárodných štruktúr na občianskom princípe, lebo štátotvorným národom je národ slovenský – preto Slovensko. Maďari majú svoj štát – Maďarsko. No žijú aj tu na Slovensku. detto Poliaci, Nemci…
      Občiansky princíp som zvolil preto, lebo ak prebieha predovšetký rozklad zvnútra, tak aj obnova a suverenizácia musí ísť z vnútra. Zjednotenie všetkých bez ohľadu na narodnosť, ktorí považujú Slovensko za svoju Vlasť, Domovinu.

      Liked by 1 person

 8. Díky za článek s pozitivním obsahem. Myslím, že spolu s Panarinem jste výrazně zapracovali na infopoli k návratu ke kořenům Velké Moravy. Dříve jsem dosti přemýšlel, proč je pro nás Čechy potřebný návrat až tak daleko. Teď mi je už docela jasné, že je to nejspíš jediná šance, jak překonat dopady historické zrady a poroby v kolektivní psychice národa. I z té nedávné historie. Pokud přijmeme informaci, že základy české státnost byly od prvopočátku postaveny na zradě zneuznaných velkomoravských elit, tak nemáme asi ani jinou pozitivní možnost, než skutečně začít podporovat tento staronový základ. A to je dobře 🙂 . Pak už jenom bude chybět začlenění konfederace do většího bloku.

  Liked by 2 people

  • je potrebné si uvedomiť, že skutočná povodná Veľká Morava zaberala rozsiahle územie, zhruba identické s Uhorskom za Mateja Korvína plus veľkú časť Moravy a Rakúska vrátane Viedne, ktorú Matej Korvín obsadil. Dá sa povedať, že ju aj svojim sposobom územne obnovil.

   Liked by 2 people

   • Souhlasím. Teď mne ještě napadlo – ve vztahu ke zmíněné Vídni. Vídeňákům snad kdysi vojensky pomohl některý z českých knížat (anebo králů), když na město útočil jakýsi rakouský vévoda. Už si nepamatuji, do které doby to patří.

    Liked by 2 people

   • Podle Maura Orbiniho, za Velkomoravského císaře Svatopluka se Velká Morava rozkládala od Baltu k Jadranu. Min. půlka bývalé Jugoslávie tam patřila, vždyť Srbskem se táhne řeka Morava a je tam dokonce historický kraj Morava. Velká Morava se táhla horizontálně přes půlku Německa po západní Ukrajinu.

    Páči sa mi

 9. to čím si teraz prechádza Slovensko nie je jediná krajina na svete.Nemám na mysli covid, ale obrodu, doslova perestrojku. Význam Slovenska pochopili ako na východe, tak aj na západe. To ako skončíme záleží len a len na nás samotných. Na Slovensku sa začala hystéria ohľadom referenda. Elitám nevadí referendum. Elitám vadí slovo, ktoré je spojené s referendom a to občianske. V tom vidia to nebezpečenstvo. Toho sa boja. To čo sa teraz deje je snaha o urýchlené zmarenie referenda a zachovanie svojej moci . Súčasná situácia odkryla 2 veci, a to, že tí čo sú pri moci sa neštítia ničoho (Slováci vydržia veľa, ale smrť blížneho v danej situácii je prekročenie rubikonu a to pochopili už aj niektorí liberáli) a Pelleho pravú tvár. Pelle si týmto priehľadným ťahom pod sebou podpílil konár. No a to už pochopil aj Fico, že túto situáciu musí nejako ukočírovať, keď na poslednej tlačovke v závere povedal, že veci ohľadom covidu a matelka budú pomenovávať pravými menami.

  V diskusii bolo spomínané národné a občianske, či jedno alebo druhé. A pritom sa to vôbec nevylučuje, ale doplňuje. Ak chce národ pokročiť, napredovať musí prijať samého seba. Presne ako uviedol Bielovodie vo svojom príspevku Putinove slová. No a čo sa týka občianskeho princípu, povedal by som, že to môže správne fungovať len vo zvrchovanom, suverénnom, sebestačnom, právnom a sociálne spravodlivom štáte. Ak chceme ako národ a štát plniť úlohu zjednocovateľa musíme dospieť. Na to nestačí len vhodné politické spektrum ale aj spoločnosť.

  Základy toho o čom píše Oracle alebo hovorí vo videu Panarin je V4. V4 bola silná jedine vtedy keď Slovensko plnilo svoju úlohu zjednocovateľa. Močiar a GP veľmi dobre vedeli ako to vo V4 chodí a kto to drží pokope. Akonáhle eliminovali Slovensko, celé uskúpenie stratilo svoju váhu a moc.

  Liked by 6 people

  • Nepovedala by som, že elitarom vadí slovo,, občianske “, lebo práve toto patrí k ich rétorike. Občan európskej únie,svetoobčan, občan tejto krajiny…. Práve, že im vstávajú vlasy na hlave zo všetkého, čo sa týka slová,, národný”. Lebo jediné, čo je nateraz ich prioritou je,, zničenie a eliminácia národných štátov” Preto musime presadzovať všade a stále všetko, čo je národné, Slovenskeé.

   Liked by 2 people

 10. Pre tých ktorý hrajú na národnostnú strunu:

  V sprvoti by sme mali byť Čelovekmi až potom Slovenmi/Slovanmi.

  Naša zvrchovanosť je našou konceptuálnou mocou a našou spravodlivosťou vyjadrená v spoločnosti slovenčinou/češtinou/ruštinou.

  Liked by 2 people

 11. Mal by som malý návrh k novej vlajke:ávrh na červenú farbu ,so zlatým enblémom rúk je z hladiska ezoterického super.Páčilo by sa mi ,keby tie ruky predstavovali zlatú holubicu.Poznámku pre tých ,ktorí by chceli namietať ,že sme holubičí národ,poviem len toľko ,že sú v hlbokom omyle,lebo holubica predstavuje čistotu,súcit a láskavosť a tým sa máme začať prezentovať navonok i dovnútra národa. Súhlasím s farbou červenou,preto lebo……. netreba to rozvíjať,že čo sa stalo počas vojen,ktoré sme zažívali ako národ.A je mi to blízke z bratmi rusmi ,lebo my jednonačne patríme k sebe. Predpokladám ,že bratia rusi sa v krátkej budúcnosti vrátia tiež k červenej vlajke,lebo vlajka bez rôznych farebných pruhov a rôznych výsečí,svedčí o tom ,že si vieme samy vládnúť a nikoho k tomu nepotrebujeme, ako to bolo doteraz .Teším sa na novú dobu a hlavne treba sa zbaviť strachu,sme úžasné bytosti,nirktorí to vedia,niektorí to tušia ,ale mnohí o tom nevedia.Je treba otvárať energo informačné pole -často.

  Páči sa mi

 12. sloviena
  Použila by som,, My, štátotvorný slovenský národ a ostatné národnostné skupiny, žijúce na území Slovenskej republiky”….
  Môj návrh sa stotožňuje so Slovienou, lebo je mi veľmi blízky “sme národ” ,ale vymenil by som slovo skupiny za etnikum . Vtedy sú k spolupráci prizvané všetky etniká v našom národe. Osobne mi nijako nie je blízke slovo občan .To , ako keď by niekto povedal, “más občiansky -si občan”,ano i tak sa dá , ale je to veľmi strohé a tvrdé. Mne pasuje toto” Som príslušníkom slovenského národa”

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s