Za právne a sociálne spravodlivý štát. Programová obnova Slovenska. 6. priorita

Dosiahnutie plnej suverenity Slovenskej republiky:

Plná suverenita na 6. Priorite (silové a ozbrojené zložky):

 1. Dosiahnutie vnútornej bezpečnosti a plnej ochrany štátnych hraníc, vrátane hraníc s krajinami EÚ.
 2. Obnova plnej bojaschopnosti Armády Slovenskej republiky založenej na princípe oddanosti Vlasti a obnova branných schopností obyvateľstva.
  1. Profesionálna armáda založená na vysokej profesionalite a mravnosti vojakov.
  2. Obnova ZVS v dĺžke 6 mesiacov, zameraná na intenzívny vojenský výcvik zaobchádzania s ručnými zbraňmi, sebeobranu, techniky prežitia povinne pre všetkých mužov po ukončení stredoškolského vzdelania, t.j. vo veku 19 rokov. Dobrovoľne pre všetky ženy, ktoré o tento výcvik prejavia záujem.
  3. Absolventom ZVS ponúknutá na základe dobrovoľnosti možnosť Špeciálneho vojenského výcviku podľa potrieb Armády SR na vytvorenie záloh pre jednotlivé zbraňové systémy s možnosťou stať sa po jeho absolvovaní profesionálnym príslušníkom Armády SR.
  4. Všetky ženy, okrem žien, ktoré absolvujú ZVS, povinne po ukončení stredoškolského vzdelania , t.j. vo veku 19 rokov absolvujú intenzívny zdravotnícky výcvik pre prípad vojny a techniky prežitia.
 3. Zavedenie zložiek domobrany (obdoba bývalých Ľudových milícií), do ktorých budú v mierových časoch začlenené všetky vycvičené zálohy. V prípade mobilizácie domoobrana prechádza pod velenie Armády SR.
 4. Zákaz cudzích vojsk a cudzích vojenských základní na území Slovenskej republiky.
 5. Reorganizácia Polície SR tak, aby heslo „Pomáhať a chrániť!“ bolo o pomoci a ochrane ľudu, a nie o ochrane nezákonnosti. 
  1. Polícia – špeciálne a vyšetrovacie zložky
  2. Milícia – všetky terajšie zložky Polície SR, majúce na starosti verejný poriadok, vrátane mestskej a obecnej polície.

9 thoughts on “Za právne a sociálne spravodlivý štát. Programová obnova Slovenska. 6. priorita

 1. Mám taký malý doplnok k bodu 2.Obnova plnej bojaschopnosti Armády Slovenskej republiky založenej na princípe oddanosti Vlasti a obnova branných schopností obyvateľstva.
  Ideme tvoriť niečo nové,celú koncepciu ochrany a preto ma napadla takýto myšlienka ,ktorá by vychádzala z našich mnohoročných skúseností-zameraním sa i na obnovu našich ženijných skúsenosti a s tým súvisiacou činnosťou .Myslím rozšírenie odborností. Toto by sa určite dalo využiť i pri živelných pohromách ,ktoré neprivolávam ,ale môžu prísť.I prezident Trump hovorí “sledujte vodu”.
  Ináč veľmi dobre spracované,ďakujeme.

  Liked by 1 person

  • súhlas. Odborníkov v rámci vojenstva máme dosť po každej stránke. Len im dať príležitosť prejaviť sa tvorivo. Oni vedia, že ženijné vojsko je dôležité. A nemusí sa využívať len pri živelných pohromách. Prečo ich namiesto hlivenia v kasárňach nezapojiť do budovania infraštruktúr aj v mierových časoch – budú užitočný pre Vlasť i pre zvyšovanie vlastných praktických návykov a odbornosti. Ich technicko-technologické vybavenie treba využiť.

   Liked by 1 person

 2. @Popolvár.
  Dosiahnutie plnej suverenity Slovenskej republiky:
  Plne sa stotožňujem s Tvojou snahou ohľadne vytvorenia memoranda a definovanie
  funkcií Štátu v službách občanov. Len nie som si celkom istý, akým spôsobom chceš
  zmeniť myslenie štatistickej väčšiny obyvateľstva?
  V roku 1988 tu bol korpus vojenských aj policajných zložiek na 6-tej priorite.
  Školstvo, zdravotníctvo, minimálna zadĺženosť, potravinová sebestačnosť…
  Vybudované zázemie pre normálny život. Napriek tomu zasiahla ,,vyššia moc”
  a všetko sa rozsypalo. Podľa hesla: Nikto vám nemôže dať viac, ako vám ja sľúbim.

  Páči sa mi

  • Mali sme korpus na 6., 5., 4. priorite. No nemali sme vlastný korpus na tých dôležitých, vyšších, čo by držali po kope tie nižšie.
   Zmeniť myslenie štatisticky závažného, pre zmenu kritického množstva obyvateľstva presne tou prácou, ktorú robíme. A pôjde to aj štruktúrne zhora. Kádre sú, žiadne obavy. Až nastane čas, zoberú to do rúk.

   Páči sa mi

   • Dúfam, že sa nemýliš. Zatiaľ nám obyčajným zostáva len pracovať na sebe, vedomostne v súlade s morálkou. V smere telesnej a duševnej rovnováhy, svojím príkladom postupne usmerňovať najbližšie okolie.

    Páči sa mi

 3. Dobre si to zhrnul, nemám veľmi čo dodať.
  V mnohom sa asi môžeme inšpirovať aj Švajčiarskom v tejto sfére. Myslím, že niekto na KSB Fóre tam aj žije.
  Inak poprosím ťa, nedávaj dva takéto články v jeden deň. A keď potrebuješ spätnú väzbu, zaves výzvu aj na KSB Fore, Telegrame aj Paulovom KSB na Facebooku. Mne by to tu ušlo, nebyť odkazu na KSB Fore. Už len kvôli prepojenosti je dobré mať a používať tieto aplikácie.

  Liked by 1 person

  • vieš jardob, Programová obnova Slovenska je základom. Proste konečne dať na papier do konkrétnej podoby to, čo chceme realizovať, aby sme viac nemuseli vyplakávať nad svojim osudom a osudom Slovenska, ako to robíme posledné roky. Mňa osobne prekvapuje pomerne nízka angažovanosť publika s konkrétnymi návrhmi. Dôvodom nie je, podľa mňa, nezáujem, ale skôr je to znakom toho, že skoro všetci vieme “čo nechceme”, ale veľmi málo ľudí má čo i len predstavu o tom, čo by to nechcené malo nahradiť. Pritom všetkých 6. priorít sa bytostne dotýka každého človeka. Nemajúc vlastnú predstavu, nechávame to na odborníkov, no často sa nám spätne dostanú len návrhy “odborníkov”, a my to nevieme ani posúdiť, či sú to pre spoločnosť prospešné návrhy, lebo nemáme ani hmlistú rámcovú predstavu. Programová obnova má za cieľ byť takou celonárodnou, zrozumiteľnou aspoň trocha viac, než hmlistou predstavou. Konkrétnu vykonávaciu finálnu podobu tomu jasne že budú musieť dať skutoční odborníci svojho fachu.

   Liked by 1 person

 4. Spätné upozornenie: SNP – pokračovanie 5 – HESLO | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s