Od Moravy k Morave

Snáď mi čitateľ prepáči túto slovnú hračku, ktorá naráža tak na geografiu, ako aj na dejiny. Ide totiž o to, že nielen Moravania, ale aj Srbsko má svoju Moravu, konkrétne Veliku Moravu. A druhá Morava je tá naša historická, ktorá podľa toponým zaberala dosť veľké územie a mala viacero centier. A napriek tomu všetkému niekoľko tisícročí, až do príchodu Rimanov dokázala udržať územnú a politickú celistvosť z jediného dôvodu: ležala na strednom povodí Dunaja, ktorý sa právom prezýva Európskou Amazonkou a bol dosť dlhú dobu diaľnicou svojej doby resp. hlavnou obchodnou tepnou.

Prečo tento úvod?

Pretože sa tento štátny útvar obnoví a rozšíri z vôle národov žijúcich na tomto historickom území z toho dôvodu, že alternatíva je vymretie. Otázka preto je, na základe akého konceptu sa obnoví. Keď sa obnoví na základe doterajšej koncepcie založenej na delení vyvolených a hovoriaceho dobytka resp. dav a elita, tak vznikne ďalší žalár národov, ktorý rozpadne buď pod vlastnou ťarchou, alebo pod ťarchou okolností, či sa pretransformuje na iný ľudskejší koncept, konkrétne na koncept ruský koncept súbornosti, kde všetci dostanú svoj spravodlivý diel z „koláča“.

Ako sa to obnoví?

Začne to obnovou ČSFR kvôli udržaniu a posilneniu potrebného priemyselného potenciálu, lebo Nemci a ostatní kolonisti spolu s touto „podarenou slovenskou“ vládou likvidujú tunajšie podniky (primárne služby a montovne) a jediná vec čo nás drží nad vodou je priemysel. Lenže samotné české a slovenské firmy neprežijú, a preto sa začnú združovať a vytvárať vlastnícke a dodávateľské siete. Nad týmto procesom sa snažia prevziať riadenie rôzne pochybné indivíduá, ale návrat k výrobe a priemyslu ozvučil Zeman dávno pred tým, ako to títo jedinci zbadali.

Avšak toto zoskupenie bude kvôli globálnemu ochladeniu a nasledujúcej dobe ľadovej z pohľadu potravinového a zdrojového nedostatočne zabezpečené, a preto bude potrebné pribrať do federácie ďalšie a ďalšie krajiny, aby sa to tu stabilizovalo, pričom hlavné obchodné tepny budú práve železnice a splavné rieky.

Toto ale môže rozhodiť jedna vec, a to je tvorba vnútorného mora resp. obnova pradávneho Panónskeho mora (vyznačené modrým pozadím) buď kvôli tvorbe ľadovcov (záplavy atď) alebo kvôli geologickým procesom napr. zemetrasenie a následné poklesnutie časti zeme, prípadne náhle a masívne obmedzenie prietoku Dunaja cez roklinu Železné vráta, či vytrysknutie nových podzemných prameňov (termálnych prameňov je na území Uhorska neúrekom). Za takýchto okolností by sa veľká časť obyvateľstva dala do pohybu a tí, ktorí by zostali, museli by investovať do bývania na hausboatoch a začať praktikovať akvakultúru spolu chinampami, alebo začať pestovať plodiny na pltiach, tak ako to robia v Bangladéši (odkaz tu a tu).

Čo tomu predchádza a bude ešte predchádzať?

Slovensko je štát v rozklade lebo vláda nielen že nerieši problémy ľudí, ale rovno pácha ekonomickú (uzavretie malých obchodov, hotelov a reštaurácií) a biologickú genocídu (po teste človeka pošlú domov zdochnúť, lebo mu nedajú ani prípravky na posilnenie imunity a ani lieky, a preto u nás s covidom zomrelo už vyše 8000 ľudí s tým, že považujem toto číslo za pochybné a covid vakcínu za nástroj masového ničenia a genocídy) s tým, že tak Zuzka zo smetiska, ako aj celá Matelkova bezvládna vláda a tiež médiá sú zbierkou zradcov a zahraničných agentov. Fico toto už naplno hovorí tak na tlačovke, ako aj v FB príspevkoch. V takýchto podmienkach držia pohromade tento štát len Ficom cez referendovú kampaň budované paralelné riadiace štruktúry a VÚC a obce s tým, že pár bombastických ťahov, ako celoplošné testovanie od Matelka bude mať pre vládu a krajinu neblahé dopady. Konkrétne, vládna moc sa rozsype a už nebude záležať na tom kto sedí v parlamente, vo vláde a v prezidentskom kresle, pretože moc de facto prejde do rúk Fica a miestnych samospráv a tým je bližšia košeľa ako kabát hlavne kvôli tomu, že s dotyčným si volič môže vybaviť veci ručne-stručne (a hlavne brutálne).Potom ani anglo-americký močiar s centrálou v Londýne (Clinton, Gates, Soros a spol) a ani globálne zákulisie (GP) nebude mať možnosť priamo ovplyvňovať dianie na Slovensku t.j. budú informačne vymknutí z procesov na Slovensku (budú radi, že za nimi ani pes neštekne).

Čo sa týka Česka, tak tam sa močiar s povolením GP pokúša zopakovať volebný prevrat ako na Slovensku. Našťastie Česko má Zemana a Babiša, ktorí čiastočne dokážu blokovať podvratnú činnosť tak močiara, ako aj GP. Skrátka je tam dosť limitovaný pokus previesť úplný slovenský scenár.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Boletus, kľudne to môžeš prevziať.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

36 thoughts on “Od Moravy k Morave

  • Už som to tu pred časom dával na debatu, ohľadom tohto problému… V skratke, že ako USS slabne, tak potrebujú najsilnejšie štáty EU si udržať svojich vlastných otrokov, napriek projektom ako je Intermaris. Do toho zapadá tlak na Benešove dekréty (Mníchovská zrada 2.0), činnosť podpindosnej lobby ako v SK aj CZ a veľa iného… Teda je možné, z môjho pohľadu, že sa jedná o pokus o vtiahnutie do EU kalifátu…

   Liked by 2 people

  • ten dokument je známy už dlhodobejšie a zaoberali sme sa ním už ksb-fóre, ak nie ešte predtým na vode. Ten dokument vznikol hneď po Brexite, ako sa F a DE dalo dokopy. Následne vzniklo aj hanlivé pomenovanie tohto dvojspolku prezidenta a kancelárky – “Makrela”.
   Je to plán – vlhké sny ich bábkovodičov. Otázkou je, nakoľko je to ešte platné – vývoj ide rýchlo dopredu aj vo Francúzsku. Medzitým Matovič bol vo Francúzsku. Tie Matovičove slová o účese sme už rozoberali, no jeden aspekt toho sme neozvučili. Matovič povedal, že ho strihá vlastná 11-ročná dcéra, ktorá doteraz strihala len bábiky. V rozbore sme dávali dôraz na 11 a bábiky. Ja by som pouvažoval nad symbolikou slova VLASTNÁ (dcéra) v danom kontexte a v protiklade s tým, kto a za aké prachy strihal Macrona.
   Panarinom práve teraz ozvučená obnova Veľkej Moravy tiež nie je náhodná a všimnite si, že počíta tam aj s Rakúskom, resp. jeho podstatnou časťou. Kráľ Matej Korvín svojho času tiež obsadil Viedeň a časť Rakúska. Nepoznám vnútorné pomery Rakúska až tak dobre, no včera zaznelo v správach, že celý Voralberg (najzápadnejšiu spolkovú krajinu) zvažujú dať celú do karantény. Zbytok Rakúska považuje obyvateľov Voralbergu viac za “švajčiarov”, než za “rakúšakov”.
   Navyše najvýchodnejšia spolková krajina Burgenland, pôvodne súčasť Uhorska, bola k Rakúsku pripojená až po rozpade RU po prvej svetovej vojne. Takisto na politickej scéne to vrie a dnes bol zverejnený prieskum, že prvykrát od roku 2018 väčšina opýtaných nie je spokojná s vládou – vládnou koalíciou (“tyrkysoví” (Kurz) a “zelení”). To znamená, že opätovne je možný návrat “čiernych” (národovcov) do vlády, a tí migrantov nemusia. Kickl bude opätovne ministrom vnútra. Prerozdeľovanie a prijímanie migrantov zo Západnej Európy do V4 isto nehrozí. Skôr by som mal obavu pred prílivom “Farlafov” – koordinovaná návšteva Kurza, Orbána a Babiša v Izraeli – navonok prezentovaná ako inšpirácia izraelským úspechom v očkovaní… O čo v skutočnosti išlo, môžme len hádať.
   Ad. doba ľadová a Panónske more. Čo sa týka územia Veľkej Moravy – podľa mňa nebude ani jedno, ani druhé. Tento rok a budúci môže byť chladnejší, ako priemer posledných desať-dvadsať rokov, ale to je tak všetko.

   Liked by 3 people

   • S väčšinou súhlasím, no s klimatickými zmenami to môže byť všelijaké. Planéta sa rozhodla opäť nastoliť rovnováhu. S tým sa nedá nič urobiť. Len sa pripraviť na obdobie turbulentných zmien podnebia. V Arktíde dochádza k posunu kontinentálneho šelfu smerom hore. S tým dochádza k posunu magnetických pólov, súbežne prebieha spomaľovanie oceánskych prúdov. Dochádza k vyššej sopečnej aktivite, čo spôsobí ochladenie. Sĺnko má minimum to tiež spôsobí ochladenie. Tak ochladenie voči priemeru bude skôr na desať a viac rokov. Zlý prístup k vodnému hospodárstvu spôsobuje vysychanie území. Jav narovnávania Zemskej osi nie je potvrdený. Teda ak za normálny stav budeme považovať kolmosť na rovinu ekliptiky. Ak k nemu dochádza dôjde k zníženiu hladín oceánov v blízkosti osi rotácie a v oblasti rovníka k nahromadeniu vody. To zmení klímu v globálnom meradle. To na konci je zatiaľ iba čistá špekulácia.

    Liked by 4 people

 1. To sú zaujímavé informácie. A aj celkom povzbudivé. Odkiaľ to čerpané? Podľa toho, by to malo byť na dobrej ceste. Možno aj preto povedal Matelko že sa trochu stiahne , bude premiérom aj nebude premiérom. Asi niečo vie a pomaly sa prace? Takže Fico má šancu sa vrátiť? Ja osobné by som bol za Fica , aj keď má za sebou rôzne kauzi ,ako za návrat Peleho on je hat a nebezpečnejší ako Matelko. Ficovi ako tak záleží na štátne a aj vie vystupovať, pozná medzinárodnú situáciu je v tom zbehli, raz darmo. Fico mal okolo seba špekulatívnich ľudí, tak ako Mečiar a tomu zlomilo väz. To si myslím no neviem či dobre.

  Liked by 3 people

  • Matelko svojim spôsobom ohľadom covid pandémie ozvučil obyvateľstvu všetko, čo bolo treba. Navyše je povolený Ivermectin a dovezený Sputnik. Minister zdravotníctva Krajčí je v demisii, Matovič sa podľa jeho slov chystá trocha stiahnuť, takže všetka pozornosť a zodpovednosť pôjde teraz na zbytok koalície. A pri pamäti davu plus-mínus dva týždne to nebude nič prekvapujúce. Indikátorom správnosti tohto tvrdenia budú TB SMERu. “Krajčí nemusí byť zlý človek…” – to už ozvučené bolo. (Koalícia Matovičovi odpálila kľúčového človeka, tak im to nechá vyžrať všetko až do dna.) Počítam, že teraz začne SMER búšiť do zbytku vlády a Matoviča postupne do leta nechá vyšumieť aj v TB.

   Liked by 3 people

    • “Matovič ako krysař”?
     do značnej miery áno, a Smer to podľa všetkého pochopil správne a snaží sa do tej vyvedenej tlupy nahnať aj liberastov okolo p-rezidentky z Pionierského paláca – manéver, že sa táto banda vystrieľa a potom nastúpi ešte horšia Eset čvarga ako výraz “záchrany” – to treba brať viac ako vážne..

     Liked by 5 people

    • nie tak celkom. Matovič je svojim spôsobom určitý fenomén – nový jav, ktorý je potrebné poriadne zanalyzovať.
     Čo za “krysař” to je, sa nedá úplne správne zodpovedať bez opomenutia vplyvu M.Krajčího…
     Momentálne nie je potrebné to bližšie rozvádzať. Proste začal som vnímať I.Matoviča trocha inak po jeho prvej legendárnej hláške “aj keď si negatívny, nie si negatívny”. Dovtedy som na I.Matoviča tiež len nadával a nevedel som mu prísť na meno – bol pre mňa len matelkom, bláznom a pod. Od určitej chvíle je pre mňa I.Matovičom – nič viac, nič menej.
     Tak ako je potrebné sa triezvo a realisticky vysporiadať s J.Tisom, bude potrebné sa realisticky vysporiadať aj s I.Matovičom. “Sme vo vojne!” a J.Tiso bol tiež vo vojne.

     Liked by 2 people

 2. Nazdar Oracle.
  Neviem či si zachytil túto správu. https://www.hlavnespravy.sk/izraelska-vlada-zalovana-v-haagu/2467518
  Je to zaujímavé som zvedavý akým spôsobom sa to vyvinie. Možnosť vytvorenia veľkého vnútrozemskeho mora je pravdepodobne dosť možné. V okrese Sobrance máme tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku. Jeho meno je zaujímavé, Morské oko cca 615m nad morom. Preto skôr očakávam vytvorenie dvoch menších sladkovodných morí v dôsledku geologických udalostí. Moja už nežijúca babka mi niekoľko krát vravela : ak sa taktom kopci navŕta diera na správnom mieste potečie odtiaľ veľká rieka. Na tomto kopci je niekoľko prirodzených prameňov. Či už vo forme studničiek alebo malých tokov. V mieste kde sa stretávajú dva kopce je malé jazierko cca 7 x 3 m hĺbka ťa 1 až 2 m pomaly rastie. Celý kopec je plný podzemnej vody. S tým ochladením to vyzerá reálne kolega z práce sa smial z predpovede počasia, zase hlásili ochladenie.
  S pozdravom Peter.

  Liked by 3 people

 3. “Čo sa týka Česka, tak tam sa močiar s povolením GP pokúša zopakovať volebný prevrat ako na Slovensku. Našťastie Česko má Zemana a Babiša, ktorí čiastočne dokážu blokovať podvratnú činnosť tak močiara, ako aj GP. Skrátka je tam dosť limitovaný pokus previesť úplný slovenský scenár…”
  Však už také prezentují v ČR zdroj Aktuálně.cz ) novou vládu – s premiérem Bartošem k tomu v článku výstižně fotka dvou největších současných grázlů – Rakušana s Bartošem.
  A co se týče Babišovy návštěvy v Izraeli s Orbánem atd. , též to na mne nepůsobí zcela pozitivně, ale může to být i tak, že někdo Izraeli chápe procesy vakcinačního holocaustu a snaží se najít “spojence” ve východní Evropě na výrobu vlastní vakcíny, tj. neauathanastické pro miliony lidí.
  Občas proskakují i v českém mejnstrýmu celkem nevinně znějící články o stahování 700 000 Astra Zeneca vakcín, o krevních sraženinách v Dánsku, podezřelých úmrtích po očkování, k tomu bažina gang(Soroš a spol.) intenzivně pracují na diskreditaci ruské vakcíny Sputnik. Možná jsem příliš velký optimista, ale třeba je to pomalá otočka v informačním poli , otočka směrem k diskreditaci architektů covid projektu .
  A závěrem otázka pro ORIHO – jak vidíš časově konec celého tohoto šílenství jménem Covid-19. Pjakin párkrát řekl, že to skončí tak náhle jak to přijde. Jenže to bylo v období, kdy se předpokládalo, že presidentem USA bude Trump a uvolní informace o podílu bažiny na této biologické válce proti lidstvu. Nakonec GP volil číslo 46 do Bílého domu takže GP tato situace a) vyhovuje b) – vyplývající ze a) -konec projektu covid je stále v nedohlednu – předem díky za reakci.

  Liked by 2 people

 4. Fico sa na tlačovkách úplne otvorene vyhraňuje a priamo pomenúva to, čo hovorí “alternatívna” scéna už dávno (vplyv US ambasady, piate kolony atd). Síce hovorí pravdu o zasahovaní do diania na Slovensku ale na druhej strane bez servítky klame o dobrovoľnom očkovaní, iní členovia tej strany presadzujú prísnejšie trestanie covid-fašistických opatrení a Beňová si v Bruseli veselo ďalej hlasuje za kadejaké “EÚ pro-LGBTYXZ zóny” či čo…

  Buď ešte nevyhádzal všetok bordel z tej strany alebo to je klasický Fico: jedno hovoriť, druhé konať, ideálne hrať na všetky strany ako to jemu vyhovuje a len začal loviť v revíri “alternatívnych” voličov. Bude potrebné sledovať konanie vo vnútri tej strany, v každom prípade platí pradávna karpatská múdrosť, že “ak Vám chýba Fico tak je to už naozaj veľmi zlé”.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s