Otázky a odpovede č. 116

Do uzávierky, ktorá bola v stredu o 22:00, som dostal dosť otázok a dúfam, že mi nič neuniklo (a ak predsa, tak sa ospravedlňujem, lebo diskusia sa značne zneprehľadnila). Čo sa týka pondelka, tak sa budem venovať domácej politiky. A ako vždy, budem sa snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď – pred tým však rozoberiem jednu vec:

Otázka chybovosti riadenia, hromadenie chýb a ich dôsledkov

V stredu som zabudol napísať jednu dôležitú myšlienku hoci som na to cez deň po práci myslel (stáva sa to). Ide o to, že v lineárnej časti sociálnych systémov sa chyby len sčítavajú až do kritickej hodnoty, po tejto hodnote sociálny systém prechádza do nelineárnej oblasti, kde sa chyby už nesčítavajú, ale sa aj násobia a v extrémnych prípadoch sa umocňujú. Preto v takýchto prípadoch korekcia chýb narobí problémy inde a to z toho dôvodu, že sociálne systémy sú previazané. Nehovoriac o tom, že tá nelinearita sťažuje predikčnú činnosť (spolu so zákonom času – vymení sa pomer obmeny generácie a kultúry), a preto núti riadiace kádre používať obranné stratégie a reagovať na vzniknuté situácie namiesto toho, aby ich vytvárali a hnali dav žiadaným smerom.

Otázky a odpovede

Václav Čermák sa pýtal:

Nevím, jestli jste někdo zaregistroval Slovenské podielové družstvo ROD (https://spdr.sk/) – jak tento projekt vnímáte? Mohl by se stát přínosem ve snaze vzít si naše země zpět?

S deklarovanými cieľmi súhlasím (ak by som bol proti, tak by som bol poriadny krivák), ale problémom sú práve nástroje, kto a podľa akého kľúča rozhoduje (je tam aj video) napr. kto určil, že 5000 peňazí za mesiac bude stačiť, kto a ako určuje, že kto dostane extra peniaze (smrdí to papalášizmom). Skrátka nepodarená imitácia základného príjmu, kde bol odobratý faktor individuálnej motivácie a smrdí to čínskym fašizmom sociálneho kreditu. Skrátka držať sa od toho čo najďalej.

Soldier sa pýtal:

OTÁZKA: Ahoj Ori, prosím ťa čo si myslíš o tom čo sa dialo na bielu sobotu v Egypte?Odkaz globalistov https://aeronet.cz/news/video-globaliste-na-bilou-sobotu-o-velikonocich-v-kahire-usporadali-triumfalni-prehlidku-desivych-okultnich-symbolu-vladcu-nad-planetou-zemi-arijske-dite-prineslo-ohen-planety-zeme/

Gréta mala v maili podobnú otázku:

Globalisti na Bielu sobotu v Káhire usporiadali prehliadku okultných symbolov. Prikladám video https://www.youtube.com/watch?v=bnlXW7KZl0c

K článku sa vyjadrovať nebudem, to urobil Počtár inde a pán VK si v tom jeho článku viackrát protirečí:

…ale jako rovných partnerů, se kterými globalisté a Dům Sion spojuje síly…”

Globalisté podle všeho uzavřeli spojenectví s jedním ze členů Syndikátu, s rasou Amon Ra, což je činí rovnými partnery z pohledu exopolitiky.”

Vůdčí úlohu bílé árijské rasy na planetě Zemi…”

A všimněte si, nikde v ceremoniálu žádní Židé, nic. Jenom íránští a kurdští Árijci, Arabové a černoši.”

Skrátka riadny, ale v žiadnom prípade výživný guľáš. A čo sa týka ceremoniálu, tak k tomu len toľko, že globálne zákulisie (GP) oznámilo svetu, že podľa plánov sa presúva do iného centra, lebo staré múzeum postavil Napoleon III. na britský pokyn (a možno aj za britské peniaze) a nové múzeum, ktoré je v novej vládnej štvrti bolo zas postavené za čínske peniaze. Lenže toto prehlásenie v dnešnej dobe je na dosť pochybnej úrovni.

Štefan f. sa pýtal:

Zdravím. Ja sa chcem opýtať aký máte názor na krízu na Ukrajine, ohľadom presunu vojsk NATO k Ruským hraniciam. Mám dosť veľké obavy z možnej vojny. To západné krajiny ako Nemecko, Francúzsko a iní si neuvedomujú že horieť môže celá Európa? Im to je fakt jedno , im nejde o ich zem, to sú tak zapredaní ? Ďakujem.

Peter Peto mal podobnú otázku:

Otázka:
Nazdar Oracle.
Nakoľko hrozí vypuknutie veľkého vojenského konfliktu na území Ukrajiny. Naši hlupáci, poskoci oplotenej ambasády už dali na Ukrajine vedieť že ich plne podporujú. Zároveň celý západ plače lebo “zlí” Rusi zmenili rozmiestnenie jednotiek a pôvodné plány sú nepoužiteľné. Útok ukrajinských nacistov bude, to je takmer isté, útok nemá vyhliadky na úspech bez priameho zapojenia NATO do operácií a bez zrady v Rusku. Aký vývoj situácie predpokladáš ty.
S pozdravom Peter.

Nič pre nás nebezpečného z toho nevzíde, lebo anglo-americký močiar s centrálou v Londýne zo seba urobí na verejnosti idiota a Biden a jeho administratíva spolu s kongresom a Demokratmi a akože Republikánmi (RINO) urobí zo seba vec posmechu a nepodarenú paródiu samého-seba (čo je poriadny výkon). Totiž loď Evergreen zablokovala americkú flotilu v Červenom mori, po tom, čo bola tá loď uvoľnená, tak loď Admirál Kuznecov (ruská lietadlová loď) spolu s ďalšími loďami z ruskej flotily prešli ako prví (mimo poradie) cez Suezský kanál (znova sa tam zasekla nejaká tá loď na niekoľko hodín) a teraz sú tak isto v Červenom mori s tým, že NATO stále nenašlo tie ruské ponorky. Takže Ukrovia sú v tom sami, lebo NATOvské a americké vojská nebudú mať vzdušnú podporu a väčšina ich technológií bude aj tak vyradená (americká loď asi v roku 2018 – vtedy im podľa chýrov Rusi vyradili celý riadiaci systém a vykonali pár cvičení útočných náletov), a na západe nikto nebude chcieť zdochnúť pod dúhovou vlajkou pre nejakého Ukra. Z toho logicky vyplýva, že NATO vojská sa stiahnu alebo nič neurobia, nechajú tam zbrane (de facto sa odzbrojí už nepotrebné NATO), urobia sa silácke politické vyhlásenia v centrále NATO a vo Washingtone a celé to skončí tak, že Banderovcov a podobnú čvargu nechajú napospas svojmu osudu a Európa sa zatvári, že nič vážne sa neudialo. To samozrejme povedie k tomu, že NATO sa s konečnou platnosťou rozpadne v horizonte niekoľkých mesiacov či rokov.

Kancelar sa pýtal:

Ahoj, co hovoris na tuto iniciativu Cyber Polygon?

https://cyberpolygon.com/about/
https://www.weforum.org/projects/cyber-polygon

za ciel v 2020 mali prevenciu digitalnej pandemie.
za ciel v 2021 je prevencia kybernetickych utokov v zasobovatelskom retazci.

podla toho pdf ich podporuje WEF so Schwabom, RF s Mishustinom a infrastrukturu poskytuje IBM cloud.

Myslím si, že „sadnem do auta, auto urobí brr a som v cieli“, lebo na takéto veci, aby boli úspešné treba urobiť náležitú informačnú prípravu a močiar to neurobil.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

18 thoughts on “Otázky a odpovede č. 116

 1. “Lineárna časť socialnych systémov” – mohol by mi niekto prosím Vás vysvetliť na nejakom príklade čo toto slovné spojenie znamená? Viem, že v knihe DVTR sa o tom píše, mám však veľké problémy s porozumením tejto knihy… Vopred ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

  • Podľa mňa sa tu myslí riadenie lineárnych procesov, to sú také, kde sa dajú celkom jednoznačne určiť vstupné parametre a algoritmus je dostatotčne predvídateľný.
   Myslím, že v terminológii použitej v DVTR implicitne odkazujú na lineárne programovanie, ktoré je dobre popísané v študijných textoch na Matfyze. Tam sa píše:

   Lineárne programovanie je matematická metóda riešenia úloh, ktorá uľahčuje manažérom robiť
   optimálne rozhodnutia. Všeobecne možno tieto úlohy charakterizovať tak, že treba určiť optimálnu
   hodnotu lineárnej funkcie na množine riešení sústavy lineárnych rovníc a nerovníc. K úlohám tohto
   typu vedú mnohé praktické problémy. Prvú takúto úlohu sformuloval v roku 1939 ruský matematik
   Leonid Vitaljevič Kantorovič pri riešení problémov z drevárskeho priemyslu a navrhol metódu rieše-
   nia istej triedy úloh LP. V roku 1947 George Bernard Danzig pri riešení problémov logistiky v ame-
   rickej armáde navrhol simplexovú metódu riešenia všeobecnej úlohy LP a je považovaný za zakladate-
   ľa lineárneho programovania.

   Click to access Zaklady_linerne_programovanie.pdf

   V kapitole 1 je celkom zrozumiteľný výklad na pochopenie pre potreby DVTR.

   Liked by 2 people

   • @vito
    Celkom dobrý pokus, hoci ja som celý deň rozmýšľal nad jednoduchšou odpoveďou na túto dôležitú otázku.

    A tu je moja odpoveď na otázku @boriso14:
    Pri lineárnej časti správania systému hovorím o takom stave systému keď sa urobí A, stane sa B a dá sa to opakovať s dajakou chybovosťou lebo rovnaká situácia sa nezopakuje lebo nastáva sa podobná situácia.
    Pri nelineárnej časti správania sa systému ak sa urobí A, tak spočiatku B, C a D pri zopakovaní situácie, a neskôr B vypadne ako výsledok a E pribudne k C a D lebo síce podobné situácie sa opakujú neustále, ale správanie a vnútorné nastavenie systému sa dôsledkom riadiacich zásahov mení.

    GP riadi tak, že systém zmenil správanie a vnútorné nastavenie, ale močiar riadi tak, ako by bolo stále na lineárnej časti, lenže my dávno nie sme na lineárnej časti resp. v 2012/2016/2019 s tým, že GP šepká močiaru, že A je dobrý nápad lebo doteraz fungovalo a jedna z ďalších výsledkov A je väčšia divoká karta, ako GP predpokladá.

    Liked by 2 people

  • Včera som napísal že matel cestou do Ruska dal libretardom medzi oči ale bol to skôr uder na solar dnes kopnutie do hlavy a ďalšie ešte prídu. Potkany sa ukazujú a odkopávajú z najhlbších hlbín. Aj najmenší potkan bude brechať a už každý bude vedieť čo je zač a kam ho zaradiť. Baťová ako neschopná krava s celou bandou šuklu. Ako Igor povedal Bude dobre. :-))))
   https://www.cas.sk/clanok/1111449/cekan-zuri-vedec-reaguje-na-slova-matovica-toto-je-nieco-nehorazne-no/
   https://www.cas.sk/clanok/1111549/kauza-sputnik-statny-tajomnik-ludovit-paulis-sa-zastal-slovenskych-vedcov-velavravny-odkaz-no/

   Liked by 2 people

    • Je a na 1*. Igi má ešte nevybavené účty s PS, Žaludi, sas. Pred voľbami ho mali za úplného ch.. (ináč to neviem nazvať). Vôbec s ním nepočítali u nich bol odpísaný aj keď robil všetku tú špinavú robotu a teraz im to dáva vyžrať do dna a horkého, pre neho je to sladká pomsta. A ako píšeš cvok čo mu je všetko jedno a kvôli tomu ho aj vybrali. Pomaly si každý príde na svoje. Každý každého drží za gule len Igi im ich aj zviera (lebo musí?).

     Liked by 1 person

   • je to tak cele naplánované a je to očividné aby boli niektoré skupiny odhalene aké majú reálne záujmy

    keby Matovič veľmi chcel tak by spravil všetko ako by chcel bez tejto akože drámy pre priemerných voličov, ŠÚKL je pokiaľ viem obyčajná podriadená organizácia MZ SR, ktorej vedenie je vymeniteľné lusknutím prsta (tuším sa takáto zmena deje s novým ministrom zdravotníctva v ČR práve kvôli Sputniku, nemôže sa však všade robiť rovnaký scenár lebo by to asi bola nuda), ešte aj jeho minister to zariadil aby sa to takto vyvŕbilo aby Rusi mali legálny dôvod odstúpiť od zmluvy (tliachanie Denníka N je reálne ohrozenie obchodných záujmov Ruska asi ako prd vo vetre)

    tiež by mohol zo dňa na deň schváliť zákon v skrátenom legislatívnom konaní o liberalizácii trhu s liekmi a vakcínami, keď sa chce tak to ide (ako napríklad cez vianočné sviatky)

    tuto som sa zasmial z toho nového času: “…výskum slovenských vedcov je rovnako kvalitný naprieč všetkými odbormi…” – tak to je totálna blbosť, je zopár schopných pracovísk ale 90-95% by sme kľudne mohli škrtnúť

    Liked by 2 people

     • ťažko povedať čo sa bude diať, vidím viacero scenárov a obyvateľstvo začína byť niekde v podvedomí pripravované na akceptovanie akýchkoľvek hoc aj drastických zmien

      Keďže rokovania EÚ o prerozdelení vakcín stroskotali o čom Babiš najprv klamal ale už to priznal ako aj potrebu nákupu Sputnika, Kurz ohlásil vetovanie plánu obnovy lebo nedostal vakcíny z EÚ a tiež ide (už kúpil) Sputnik, Maďari ho už majú (ich “šúkl” ho “vraj” tiež tak nejako schválil aj neschválil a len odporučil, zase sa o tom píšu nejaké články od “anonymných” zdrojov odtiaľ ale to beriem ako jedna baba povedala). Tuším Bavorsko tiež ide kúpiť, Nemecko ako také má tiež nejaké rokovania…každopádne ostáva z našich susedov Poľsko (vraj zatiaľ nie, ale pochybujem) a Ukrajina (odkiaľ bežní ľud cestuje do Ruska za vakcínou zadarmo a je vysoko pravdepodobné, že to už náš sused čoskoro ani nebude ako sa posledne Putin vyjadril na svojom Facebooku “this escalation could cost Ukraine its own statehood”). V tejto geopolitickej konštelácii hviezd by bolo naivné si myslieť, že len my ako nejaký suchozemský ostrov Sputnikom očkovať nebudeme a všetci okolo nás áno…

      Tento Matelkov manéver buď zhovädí jeho (čo už všetci berú ako samozrejmosť ale je v silnej pozícii a má priestor v médiách takže ho aj tak ľudia sledujú) alebo Maďari deklarujú zhodu vakcíny s vedeckými článkami (čo asi aj urobia ak ten Sputnik chcú) a naštrbí to neoblomnú vieru ľudí v “slovenské vedecké kapacity” (ak také niečo vôbec existuje) keďže to z mediálneho obrazu vyzerá, že len naši “vedci” majú pravdu aj keď idú úplne proti najnovším zisteniam z prestížnych vedeckých časopisov. Už mnohí kričia ako Matelko ohrozil našu “štátnosť” týmto manévrom, že tým ukázal na neschopnosť našich inštitúcií.

      Ja tam vidím aj jasný odkaz, že nejaké ministerstvá v takejto podobe sú nám úplne zbytočné lebo keď jeden chce tak si niekam odletí, povie chcem toto a toto, podpíše sa kontrakt a vybavené…väčšina ľudí to však takto nevidí, niektorí sa maximálne zamýšľajú načo nám je šúkl keď je tu EMA a Maďari nám otestujú akýkoľvek liek, na začiatok asi aj to stačí na demontáž našich inštitúcií.

      Liked by 1 person

 2. Trefa do čierneho: otázka chybovosti riadenia je dnes skutočne kľúčová!
  Áno, pri analýze nelineárnych systémov je princíp superpozície (zjednodušene: výsledný účinok od súčtu príčin je rovný súčtu účinkov od jednotlivých príčin pôsobiacich samostatne) nepoužiteľný (aj preto bola v technických disciplínach tória chýb rozšírená o teóriu neistôt). Korekcia chýb nelineárnych systémov s vyššou dynamikou je skutočne veľmi náročná a problematická – plne súhlasím s Orim! Potvrdzuje to
  aj aktuálna situácia s vakcínou Sputnik V, pričom Matelko podľa mňa koná účelovo sebecky (sociopat). „Verchuška“ sa dostala pod tlak, stresuje a chybovosť rozhodnutí dramaticky narastá. Možno je vhodné „prikladať polienka pod kotol“.

  Liked by 2 people

  • Pekne napísané, no doplnil by som pár drobností. Ak dnes chceš riadiť systém spoločnosti bez teórie súvislosti a teórie náhody to fungovať nebude. Je až veľmi zarážajúce ako veľmi spolu súvisia také drobnosti ako napríklad hlboká orba a organické hnojivá s kvalitnou prostredia, zadržiavaním vody, bránením úbytku spraše a zdravým ľudí. Teória súvislosti nádherné ukazuje ako extrémne ničí Európu systém psevdo zelených projektov. Túto tému veľmi kvalitne vysvetľuje Peter Staněk. YouTube je plný jeho prednášok, odporúčam každému vypočuť aspoň jednu.

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s