Otázky a odpovede č. 117

Do uzávierky, ktorá bola v stredu o 22:00, som dostal dosť veľa otázok a dúfam, že mi nič neuniklo (a ak predsa, tak sa ospravedlňujem, lebo diskusia sa značne zneprehľadnila). Čo sa týka pondelka, tak buď sa budem venovať domácej politike alebo globálnej ekonomike. A ako vždy, budem sa snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď – pred tým však rozoberiem jednu vec:

Trendy vo svete

Inflácia a deflácia je tu, tá prvá síce oficiálne nie je viac ako 2 percentá, ale ceny potravín v USA rastú asi tak, ako ceny tovarov každodennej spotreby v Eurozóne a druhá je zas deflácia, ktorá sa ešte neprejavila, ale v USA už začína vystrkovať rožky vo forme blížiaceho kolapsu štátnych dlhopisov (akože členských štátov USA ako Illinois) o tom je jedno interview Maxa Kaisera.

Ďalšia vec je, že kvôli topeniu morského ľadu v Arktíde Európa zažíva ochladenie a sneženie a to sa u nás prejavuje tak, že na Pezinskej Babe 14.4.2021 nasnežilo 20 cm snehu pri BA a inde, konkrétne v USA zažijú ďalšiu mimoriadnu studenú vlnu tak, ako zažil Texas asi pred mesiacom. Priložený obrázok hovorí jasne aj bez znalosti angličtiny:

2021-04-13_15-31-33 (1)

Otázky a odpovede

Chemik sa pýtal v maili:

Čau Ori. Otázka ohľadom kryptomien. Konkrétne sa chcem spýtať na mincu Tari. Ty si ju odporúčal, ale nikde na burze ju nejdem nájsť. Ako do nej investovať? Základná myšlienka by mohla mať budúcnosť, podobne ako napr. Theta. Vďaka

Mohla by mať, ale pochybujem, že bude mať, a to z toho dôvodu, že Theta má potenciál prevziať úlohu mnohých kryptomien, pretože jeden americký športovec založil firmu, ktorá začne vytvárať vlastné NFT a jeho partneri sú partnermi Theta. Takže nie som proti, ale teraz vo svetle nových informácií vidím obmedzenia t.j. skôr ako špekuláciu, hoci môže sa z toho vykľuť aj niečo užitočné.

Peter sa pýtal:

Ahoj Oracle911,
“Otázka” – ako podla Teba budu prebiehat procesy do konca tohoto roku. Samozrejme ide len o nazor lebo rozumiem, ze nikto nema krystalovu gulu a vysledok je nejasny.
Dakujem

Vzhľadom na to, že súčasný finančný systém je pyramídová hra založená na dlhu, tak zánik dlhu, na základe ktorého bolo vydané obeživo, pre systém predstavuje oveľa väčšie riziko ako nadmerná tlač obeživa, lebo kým tlač navyšuje len ceny, tak zánik dlhu de facto spôsobuje kolaps pyramídy, a vzhľadom na to, že máloktorý členský štát USA má teraz legitímny príjem a talianske a francúzske banky sú do jadra prehnité, tak neplnenie resp.nepriznanie sa k záväzkom v masovom merítku dlžníkmi odpáli finančný systém. Takže podľa mňa najprv príde deflácia a centrálne banky v snahe sanovať tieto banky a finančné inštitúcie t.j. celý finančný systém roztočia tlačiarne. Lenže toto vyvolá paniku (FED už teraz tají aká je skutočná hodnota M1) a tá masa peňazí sa kvôli panike dá do pohybu. Čo v praxi bude znamenať návrat všetkých US$ do USA s tým, že paradoxne cash bude mať väčšiu hodnotu, ako digitálne US$ (drogové kartely budú mať žne a začnú robiť legitímny biznis) a u nás padne € kvôli finančnej a politickej instabilite s tým, že nemáme také šťastie aby sme prijali ruský rubeľ.

Alna73 napísal(a)::

Zničenie MOMky:
https://www.aktuality.sk/clanok/881573/vandali-znicili-mobilne-odberne-miesto/

Otázka”: ide naozaj iba o obyčajný vandalizmus,alebo to môže byť úmyselné zlikvidovanie nezmyslených špajchlovacích biznis MOMiek? Podotýkam, že túto konkrétne prevádzkuje Červený kríž. Hneď vzadu je roh reštaurácie, na ktorom je kamera,ktorú nainštaloval majiteľ v minulosti kvôli poškodeniu áut.

Jednoznačne matrica o konci riadenia GP na Slovensku s tým, že bude likvidovaná cez covid ako jeden z mnohých aspektov.

Fero sa pýtal:

otázka”….rád by som sa opýtal na nové teplotné pásma-oblasti, ktoré vzniknú počas novej doby ľadovej,myslím geograficky, kde bude približne aká teplota a kde bude možný život a kde nie, ďakujem
Fero

Dobrá otázka, a odpoveď je, že pásma Maunderovho a Daltonovho minima by dali nápovedu, keby nebolo vo veci to, že planéta Zem prejde do iného elektromagneticko-tepelného režimu, ale ak sa dá veriť rôznym predikciám, tak Sibír sa bude naďalej zohrievať, ľadová pokrývka na kontinentoch rásť (Európa, USA Južná Amerika a Afrika) Sahara a stredný východ sa zazelená, ale neviem povedať kam sa posunie klíma Karpatskej a Českej kotliny t.j. ktoré prúdenie bude vo väčšine roku prevládať. Ja osobne dúfam, že v Karpatskej a Českej kotline bude prevládať južné až juhovýchodné/juhozápadné prúdenie, a tým pádom budeme môcť pestovať pomaranče, hrozno a aj figy. Viem len toľko, že vo všeobecnosti bude ťažké vytvoriť kalórie na konzumáciu t.j. farmárčenie naberie na prestíži (to sa dialo aj na Kube) a obrovská masa ľudí sa dá do pohybu s tým, že ľudia budú musieť byť naozaj vynachádzaví a inovatívni lebo alternatíva bude to, že zdochnú (to aj ukazuje, že kam pôjde vývoj a čo sa stane s niektorými inštitúciami).

Julo sa pýtal:

Akonáhle sa úplne prejaví kolaps súčasného finančného systému obmedzím články na týždenne dva a na krátke analytické vstupy.”
Zaujíma ma, kvôli čomu si sa takto rozhodol.

Legitímna otázka, odpoveď súvisí s tým, čo som povedal vyššie Ferovi, lebo síce kvalitná analytika a prognóza môže človeku zachrániť krk (predsa nejde do situácie úplne nepripravený), ale to na prežitie nestačí, lebo treba ľudí uživiť, a na to treba ľuďom dať prácu a nakŕmiť ich. A práve s týmto súvisí aj to utlmenie mojej činnosti, lebo chcem priložiť ruku k dielu aj inak, ako analýzou a prognózou, konkrétne chcem byť prítomný pri tvorbe spravodlivého a dlhodobo udržateľného systému, ktorý ľudí uživí a nakŕmi s minimálnymi až nulovými vonkajšími vstupmi.

Wiliam sa pýtal:

Otazka:
1. prebehla informacia, ze Pfitzer moze zvysovat riziko vzniku rakoviny.
Aky je Tvoj nazor?
2. Novy Zeland zaviedol No vacine no Job, aka je pravdepodobnost, ze rovnako bude aj v Australii/Europe?

1. Pravda, čítal som ten výskum. 2. Prakticky nulová, pretože vychádzajú na svetlo sveta negatívne dopady západných vakcín s tým, že na NZ, elity chcú redukovať obyvateľstvo na také úrovne, ktoré bude ich obsluhovať elity a nebude konzumovať priveľa zdrojov. Už teraz viem, že sa to obráti proti nim tak, že sa nebudú stačiť diviť.

William sa pýtal:

Otazka:
Aka je pravdepodobnost zavedenia nepodmien. prijmu a zrusenia dlhov?

Teraz už prakticky nulová, lebo pred asi 5-10 rokmi by uspeli, ale teraz, uprostred hlbokých geofyzikálnych/klimatických a sociologických zmien, ktoré boli vyvolané vnútornými a vonkajšími faktormi je to prakticky nemožné.

Teta256 sa pýtal(a):

otázka- budú mať morské oká Inovec, a iné, ako i slov.pyramída kota 664 na uzemí Slovenska vplyv na dobu ľadovú u nás. Myslím , že zmenou smeru vetra a zrážok, výkyvmi teplôt, a prúdením vetrov i po Žofii začala už pred niekoľkými rokmi . otázka-váš názor na budovanie pyramíd v Rusku, znovu odkrývanie pyramídy neviem presne myslím, asi v Slovinsku, môže s tým súvisieť zmena klímy?

Prvá otázka, čo sa týka morského oka asi nie, pyramída ale môže zosilniť/stabilizovať lokálnu klímu. Detto Slovinsko s tým, že vyjde pravda o našej histórií na svetlo sveta.

Soldier sa pýtal:

OTÁZKA: https://www.facebook.com/robertficosk/videos/316854259799152/ ahoj ORI čo povieš na to že Robo chodí do alternatívy? Určite nezavita k Norovi ,ten by si ho podal ako maslo na chlieb ale aj tak skúša druhé dvierka ?

Videl som to YT, a ja si myslím, že je to dobrá vec už len z pohľadu riadenia. Totiž formuje sa takto informačné pole, ktoré nahradí to existujúce protificovské a protinárodné.

Martin sa pýtal:

Otázka: Ori, ako vidíš, časovo, toto testovacie šialenstvo u nás? Vzhľadom k tomu, že sa jedná skôr o politickú udalosť než zdravotnú, by ma zaujímalo kedy sa asi dá očakávať ukončenie testovania ( v školách, kvôli práci a pod.) a povinnosť respirátorov, či rúšok. Niečo sa už začína otvárať, no všade skoro kričia, že len pre negatívne testovaných. Vďaka.

Najneskôr koncom októbra, ale ja tipujem, že koncom mája či júna.

Tina sa pýtala:

Tiež sa pripájam k predchádzajúcej otázke + doplnenie OTÁZKY:

Kedy skončí toto testovanie? Je v tom nejaký hlbší zmysel (samozrejme okrem finančného pre určité osoby)? Napr. ako zdravotný experiment na obyvateľstve alebo psychologický experiment (pripadá mi to ako psychologické podrobenie a z toho následne plynúca apatia obyvateľstva – veľa ľudí v mojom okolí je zmierených s každotýždňovým testovaním a keď som aj v rodine povedala, že je možné si dať urobiť aj test zo slín, ktorý by som im aj dala (zadarmo), tak je odpoveď, načo veď je to jedno)?

Má zmysel vôbec počkať, kým toto skončí a zostať na SR alebo radšej emigrovať? lebo síce neviem, čím by som sa mohla živiť v zahraničí, ale keď som aj dnes videla vonku na uliciach tých “zarespirátorovaných” ľudí bolo mi zle, nehovoriac keď počujem názory niektorých ľudí, ktorých som pokladala za rozumných a spočiatku boli aj proti testovaniu, vakcínam…neviem, či sú zblbnutí/ ohlúpnutí vymývaním mozgov masmédiami alebo tým testovaním?

Prvá sada otázok: áno prakticky si sama odpovedala s tým, že tí, ktorí sa nepreberú a nevymania sa z kúzla napriek ponúknutým možnostiam, zdochnú.

Druhá sada otázok: emigrácia teraz uprostred boja o národ = zrada a útek. Čo ja by som trestal.

William sa pýtal:

Otazka
Zacne sa v USA obcianska vojna odtrhnutim Texasu, alebo to vidis na “Sametovejsie rozdelenie” ala CeskoSlovensko?

Skôr to druhé, lebo viacero štátov vypovedáva poslušnosť federálnej vláde a keď sa naplno prejaví rozklad finančného systému, tak USA sa začnú znova dávať do kopy a je jedno či Texas sa oficiálne odtrhne alebo nie.

Peter sa pýtal:

otazka”
“PS: Ospravedlňujem sa za expresívne výrazy a musím sa priznať, že síce som vedel, čo urobí Matelko, ale nevedel som, ako to urobí a aj keby som vedel, že ako, tak by som o tom mlčal (holt síce poznám jeho zadanie, ale neviem ako rozmýšľa).”
2. Aké ma vlastne Matovič zadanie?
3. A bolo to zadanie este pred volbami 2020 alebo po prvom cel. testovani?
Dik

2. Rozbiť riadenie močiara spolu s rozbitím Slovenska s tým, že si myslí, že koná z vlastnej vôle. 3. Skôr to bolo zadanie ešte pred voľbami.

Sloviena napísala:

,, otázka ” Ori , prosím, ako sa dá vysvetliť fakt o práškovaní ľudstva – chemtrails. Teraz v správach – kdesi u nás na Slovensku padali krúpy, ale pani povedala, že boli ako kocky z polystyrenu a keď sa v ruke zohriali, ostala želatína. Aj to ukázali, bolo to také. Ak je pravdou konšpiračná t. o chemtrails, určite Fico o tom niečo vedel, vie. Prečo dovolil, aby to vypušťali cudzie lietadlá nad našim územím a aby tie ťažké kovy nivočili zdravie Slovákov? Ja tomu totiž verím, že je to forma genocídy ľudstva.

Prvá vec je, že chemtrails ťa zavedie do králičej nory a ríše zázrakov konšpiračných teórií, ktoré majú s realitou máločo spoločné, preto odporúčam vyhľadávať termín geoengineering/geoinžinierstvo/klimatické inžinierstvo, tam nájdeš potrebné informácie napr. tento dokumentárny film. Druhá vec je, že moderné prúdové turbodúchadlové motory prakticky netvoria kondenzačné čiary (okolo 90% nasatého vzduchu prejde motorom bez toho aby sa zúčastnil horenia). Tretia vec je, že ak by aj Fico vedel, čo sa robí, tak s tým nedokáže urobiť nič, lebo je to záležitosť oveľa väčších pánov, ako je on.

Alna 743 sa pýtala:

Otázka:
tvoj názor na tento článok? ďakujem

https://www.extrastory.cz/desive-proroctvi-aloise-irlmaiera-o-treti-svetove-valce-vse-zacne-na-blizkem-vychode

Istý čas naozaj hrozila takáto vojna, ale predchádza sa tomuto vďaka riadeniu Putina.

Marek sa pýtal:

Otázka:
Na koľko %vnímaš pád finančného systému tento rok a prečo sa to podľa teba udeje?
Myslíš, že sa tento rok poprípade ďalší rok niečo veľké, zlomove ešte udeje? Mnoho ľudí, hovorí a spomína koniec leta a jeseň, ze tam by sa mohlo niečo udiať zlomiť.
Čo sa udeje teraz podľa teba u nás na Slovensku, čo tým sledujú, tým uvoľňovaním opatreni…?
Neviem či si postrehol, ale akosi viac a viac vykukuju správy o UFO uz aj v hlavných správach v zahraničí, čo kedysi nebolo tak. Aký je cieľ?
Nový Zéland prijal rozhodnutie, že len očkovani do práce. Príde to aj tu, alebo je iný plán? Snaží sa toto matelko prekazit, alebo práve naopak ma byť táto hra so sputnikom toto aby nalakali ľudí na to?
Posledna:
Prečo močiar robí to co robí. Prečo ak majú technológiu, ktorá prevyšuje aj Teslu, potrebujú robiť to čo robia, ovládať a vyvolávať strach a obmedzenia? Prečo sme my pre nich takí dôležití? Ak čítaš historické knihy, je to v jednom kuse to isté. Ďakujem vopred za Tvoje odpovede.
Ďakujem za Tvoje odpovede.

Dobre, tak heslovito: uvolnením opatrení Hger sa snaži zachrániť svoj krk (asi márne), to UFO v správach je v podstate príprava davu na pravdu s tým, že močiar presne takto chystal istý čas frašku, NZ-to bolo už zodpovedané a močiar len robí to, na čo bol vycvičený a chcú nás dostať pod kontrolu a zlomiť.

Soldier sa pýtal:

OTÁZKA: Ahoj Ori čo si myslíš i tomto https://euractiv.sk/section/vonkajsie-vztahy/news/dve-stolicky-traja-prezidenti-ukazal-erdogan-prstom-na-rodove-pokrytectvo-v-unii/

Ukázali jej a zbytku únie, že čo si o nich Erdogan myslí.

Martin sa pýtal:

Otázka – je to len samostatná akcia Egypta, alebo to má aj ďalšie globálnejšie dôsledky? https://dennikstandard.sk/59465/za-chyby-sa-plati-egypt-zadrzal-lod-ever-given-a-pozaduje-giganticke-odskodne/
Vďaka.

Podľa toho, čo som počul, tak tá loď je zapletená do pašovania a obchodu s ľuďmi s tým, že oficiálny dôvod je niečo iné ako skutočnosť, a preto príkaz prišiel z oveľa vyšších miest ako egyptské úrady.

Lubo sa pýta:

otazka:
je dobry napad ostat byvat v meste?
alebo predat byt a odist na dedinu, aby som bol viac sebestacny?
ak klesnu ceny bytu, tak to uz bude horsie odist a ak nebudem zaockovany, tak este horsie nieco vybavit

vdaka

Prežiť a dopestovať si potraviny sa dá aj v meste a ak chceš odísť na dedinu, tak sa drž čo naďalej od osád a choď tam, kde máš známych/korene. To je maximum toho, čo ti môžem povedať.

Eva sa pýtala:

Zdravim. Mna zaujima jedna vec, ak ma prist k velkym celoplanetarnym klimatickym katastrofam, bude vobec fungovat satelitne prepojenie a internet? Ak nie, resp. bude velmi poruchove, tak k bitcoinom a inym kryptomenam sa ako dostaneme?
Eva

Čo tak čítať veci s porozumením, alebo si chcela vytvoriť „argument slameného muža“? Pýtam sa vážne, lebo takto domiešať dojmy a pojmy som dávno nevidel, lebo ja nehovorím o celo-planetárnej klimatickej katastrofe, ale o geofyzikálnych a klimatických zmenách na tejto planéte, ktoré budú sprevádzané katastrofami. To je prvá vec.

Druhá vec je, že internet bol navrhnutý tak, aby sieť fungovala aj po tom, čo by utrpela masívny výpadok (sabotáž je iná záležitosť).

Tretia vec je, že súčasný bankový a finančný systém je tiež závislý od internetu (viem to, lebo pracujem v takejto technickej firme) a keď padne internet, tak nielen banky a peniaze sa stanú zbytočnosťami, ale padne aj celá globálna ekonomika spolu s civilizáciou a prežije tak asi 10% ľudskej populácie. Takže otázka na teba stále platí.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Vážení, čítať veci s porozumením je nad vaše sily, kto vám povedal, že k slovu otázka treba aj úvodzovky?!

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

49 thoughts on “Otázky a odpovede č. 117

  • Si si istý že mal fico všetko pod palcom?

   Stále nechápem prečo si ľudia myslia že jeden človek ktorí niečo povie tak sa to udeje?
   Hovoril jasne o zradcoch.

   To sú len otázky ktoré ťa majú naviesť na otázky o tlupoelitarizme a riadení sociálnych supersistémov.

   Liked by 1 person

  • Tak ono to skutočne nieje tak jednoduché! V tomto ma prsty napríklad aj pán sudca Harabin, či pani Žitňanská! Aj napríklad vyjadrenie Danka, že sme historický dlžníci Izraela.

   Páči sa mi

 1. Otazka ku kryptomenam:
  Odporucas ludom napr. Thetu, ktora je momentalne podla mojho nazoru velmi nadhodnotena (voci BTC) a myslim ze je ovela lepsia alternativa Litecoin, ktory je zase velmi podhodnoteny a zaroven ludia vedia kupit napr. cez Bitcoinmat – co si o tom myslis?
  Dik za odpoved

  Páči sa mi

 2. ,,emigrácia teraz uprostred boja o národ – zrada a útek. Čo ja by som trestal.”
  Ja tiež uvažujem o emigrácii napr. do ČR. Nemá zmysel bojovať za niekoho kto o to nestojí, toto testovacie a respirátorové šikanovanie je možné poraziť jedine jeho masívnou ignoráciou a na to sa už ľuďom vykotúľali guľky z gatí. Ja som urobil čo bolo v mojich silách, ignorujem to celý čas a výsledok- babky mi nadávajú že ich zabíjam, deti z okna školy na mňa vykrikujú prečo nemám dusítko a bonzáci volajú rovnako pokakaných servilných fízlov ktorí rozdávajú pokuty.
  To akoby si chcel trestať ľudí ktorí sa odmietnu postaviť vlne tsunami- lebo tí skončia akurát tak zmytí v mori.
  ..lebo veru neviem čo by som mohol ešte spraviť..okrem ignorácie buzerantských opatrení nakupujem väčšinu produktov u lokálnych producentov a to je asi tak všetko. Niekedy je asi najlepšie vyliezť na kopec a nechať vlnu nech zmyje všetkých ktorí si to priali.

  Liked by 3 people

  • Vnimam to podobne ako Ori.. Z boja utekaju len zbabelci, nikdy neopustaj Cloveka…Ja tiez po vonku vobec nenosim ten zobak a nikto ma neatakuje, nenadava mi. Byvam v centre mesta, pravidelne stretavam vela policajtov, mestkych, ci statnych a NIC…Asi nieco bude na tom, ze co vyzarujeme, to si pritahujeme.. Ja vidim, vnimam prebudzanie.. V obchodoch, na ulici, vsade.. Dodavam, ze som dasial netestovany a chodim Slobodne, kde chcem.. Bez problemov a pokut.. Pan Putin povedal nieco taketo: “Viem, ze nasa krajina ma problemy a je chora, ale je to nasa mat- rodina. Ked ochorie vasa Matka, alebo otec, tiez ich neopustite, ale ostanete pri nich a budete im pomahat liecit sa…” netreba viac slov.. Ja urcite zostavam vo svojej vlasti, s rodinou…

   Liked by 8 people

  • Poznam osobne par ludi, ktori odisli do inych krajin. Vobec ich nepovazujem za zbabelcov, pretoze jednak to bolo tesne pred tym, ako sa na jesen zatvorili hranice a v podstate to bol ich sen na ktorom pracovali a presne sa to vsetko doohralo tak, ze ani spielberg by to lepsie nevymyslel. Budem sa opakovat, ale znova to pouzijem, nikdy sa nic nedeje nahodou. Ak niekto chce ist do inej krajiny, alebo byvat do ineho mesta, alebo vymenit pracu, zalozit biznis. Pytam sa, kto je tu na to, aby tomu cloveku nieco vravel, co ma robit alebo nema? To je ako povedat na Petra Stastneho a dalsich, ktori odisli v byvalom rezime do USA/Kanady, ze su zbabelci. To je ako povedat niekomu kto je nestastny vo vztahu a trapi sa, ze ked odide a opusti to miesto, ze je zbabelec. Sme vo vzrusujucej dobe, ktora mnoho odhaluje a zrkadli. Myslim, ze sa zacina delit viac a viac ludstvo. Na ludi, ktorych zaujima rast, nove poznatky, rady spoznavaju seba a maju oci otvorene, rady sa dozvedaju nove veci a skusaju ich a na ludi, ktori si doma zapnu spravy, ziju v strachu a vo svojom zivote nemenia nic. Laska alebo strach? To budu dalsie skusky pre kazdeho z nas co si bude vyberat. Prinasa to osobnu zodpovednost a myslim, ze tam aj smerujeme. Cakaju nas este zaujimave “dni”…

   Liked by 2 people

  • S tou emigráciou sa aj ja v kútiku duše pohrávam ak bude najhoršie. Uvažoval som Maďarsko, aj keď neviem ani ceknúť maďarský. To Maďarsko ma napadlo len preto, lebo si myslím že ma väčšiu šancu prežiť kultúrne aj rasovo. Ale inak chcem zostať tu, lebo tu je môj domov a moja vlasť. Skôr uvažujem sa utiahnuť do nejakej zapadlej dedinke s malým domčekom a niečo vychovať a pestovať , aj keď už mám stredný vek. Takže doma je doma a treba skúsiť vydržať.

   Liked by 3 people

  • čo by si mohol ešte spraviť? Zmeniť nastavenie mysle, nebojovať proti covidu, ale ísť za svojimi cieľmi, životom ignorujúc covid a predovšetkým covidzombíkov. Takto nebudeš priťahovať pozornosť a reakcie covidzombíkov…
   Ak neprestavíš nastavenie mysle, budeš takýmto terčom všade, všade tam, kde sa čo i len jeden covidblázon nájde…

   Liked by 2 people

  • Je to len názor blogera, považujem to za postoj ultras – treba fandiť aj keď mužstvo hrá mizerne.

   Ľudia sú pronarodní keď z toho niečo majú, elity sú pronárodné keď z toho niečo môžu mať.

   Kto chce odísť nech ide tam kde nájde podobne zmýšľajúcich ľudí, možno tak vytvorí vzorovú komunitu pre iné štáty, možno aj ten náš.

   Páči sa mi

 3. Viking, dobre pises. Toto je uz mimo moznosti jednotlivca – pretoze jednotlivcov prebudenych je malo. Bod vzdelania a uvedomenia nebude dosiahnuty v dohladnej dobe. Spolocnost sa rozdelila – ludia sa zaradili, uz je zrejme viac ako kedykolvek predtym, na ktorej strane kto stoji ci uz zo vzdoru, servilnosti, strachu alebo tupej poslusnosti.
  Je iluzia mysliet si, ze ludi nejako vzdelate masovo, kto sa prebudil tak sa prebudil, mozno este par dalsich sa casom prebudi. No malokedy bude dost prebudenych – od matrixu sa neodpoja vlastnou volou a ani vyvoleny vid. Matrix v podstate neurobil ziadnu revoluciu odpojenia – svet podlahol a musel byt zachraneny inak, ludia samotny na to nestacili. Ziadne masove prebudenie sa nekonalo. Je vsak dobre mat tieto informacie – ale nemat ocakavania. Nikdy vsak nebudete mat (kto chce byt buditelom) zdroje (ani finnacie) a moznosti (pristup k ludom) nech su vase myslienky na riadenie systemu akokolvek dobre alebo vznesene. Ani vam to nedovolia. Ci malo mudrosti je vo svete od davnych cias v podobe mudrych ludi a knih so vsetkych oblasti poznania? Ci malo filozofie a politickych vied podporujucich dobro cloveka bolo napisanych? Nakoniec nic z toho neostalo, dokonca medicina a lekarska veda, pravo a dalsie vedecke oblasti poznania boli uplne odignorovane… Svet dospel do patologickeho stavu a pravda uz takmer nikoho nezaujima.
  Ta zmena moze prist len od zmeny systemu a tu zmenu urcuju, spustaju a kontroluju ti co stoja vzdy na vrchole vsetkych zmien v historii – tazvana elita a ich sluhovia. Ludia sice doma nadavaju ale navonok nic neurobia – to je podstata cloveka. Uz sa ani nedivim, ze v historii bolo mozne tolko zla v podobe vojen alebo dalsich rozmanitych konfliktov, spolocenskeho a nabozenskeho utlaku. Urcite vzdy existovala vyznamna ale mala skupina ludi, ktora videla bliziace sa zlo. Urcite aj informovala, apelovala…ako vieme nic nepomohlo, nie je to mozne zrejme zastavit.
  Vzdy rozhodne nakoniec tupa masa ludi, ktora sa rada necha kontrolovat a vyuzivat, nech uz dovody a sposoby su akekolvek.
  Mozme si tu rozoberat rozne teorie, sledovat nitky udalosti kam sa zbiehaju, vytvarat obraz mozneho… Sledovat konspiracie, vyvodzovat z cinnov politikov plany, ano urcite idu podla planu, ten plan je vsak uz viacmenej znamy, cele storocia. Pozname aj jeho jednotlive modifikacie, upresnenia, poslednu dobu minimalne od 2001 tu agendu pozname verejne, informacie su napriek zahmlievaniu vsade, vieme uz vidiet jednotlive kroky do predu, dokonca ich aj riaditelstvo planety zverejnuje (cez rozne ich stretnutia, konferencie a vyrocne spravy a prehlasenia). Je to do istej miery vsak k nicomu – uspokojuje to akurat tak inteligenciu, vsetci sme viac menej uviaznuty v realite, ktoru nam definuju uz veky ti ktory to cele kontroluju a mozno aj vytvorili. Kdesi som videl vtip: Urychlene potrebujeme nove konspiracne teorie, tie z pred pol roka sa uz stali realitou.
  Urobil – mal moznost s tym urobit – niekto nieco za ten cas?
  Preco osoby ako Soros, Gates a mnoho dalsich miliardarov (mena si doplnte) podporuju projekty smerujuce k pretvoreniu a zniceniu ludskosti. Preco maju cele storocia prednost verzie usporiadania sveta kde clovek je v nejakej forme zotroceny a vladnemu mu Elita. Stale ta ista elita – podla ovocia ich poznas.
  Kde su miliardari ktory podporuju a maju rovnako silnu agendu na pozdvihnutie cloveka, podporujuc to najlepsie cim sa clovek moze stat – duchovne, dusevne a materialne. Prave naopak nikde nic a urcite ak aj niekde, tak nie v masovom meradle. Preco “dobro” nema v tomto svete tak silnych mecenasov a kazatelov ako zlo?
  Ako by to niekto oznacil, vsade sami “satanizmus” a snaha znicenie cloveka. Tolko bohatych ludi a stoja takmer vzdy na druhej strane – rovnake spravanie, rovnaky pohlad na svet a na zivot – rovnaka mysel.
  Netvrdim, ze nema zmysel, podporovat a vytvarat komunitu rovnako zmyslajucich ludi, ci uz fyzicky alebo takto virtualne, ale ostane to vzdy len skupinkami, ktore nakoniec tak ci tak budu ako jednotlivci stat za nejaky cas proti systemu a budu sa musiet rozhodnut ako a ako dlho a ci este vobec bojovat. Malokto vydrzi do konca. Mozno vsak aj vplyvom Prozretelnosti a zakona casu sa tato sanitarna totalita a pripravovana zelena totalita bud rozpadne alebo nejako zmierni. A bude umoznene nejako dostojne prezit. Mozno. Ved nic netrva vecne. Aky vsak budeme mi, potom co vidime a prezijeme toto sialenstvo, ktore na jednej strane je dobre, ze vyplavalo na povrch a odhalilo pravdu o svete a hlavne pravdu o ludoch. Aky to bude svet?

  Liked by 2 people

  • @AB
   to co si popisal, je Gaussova krivka premietnuta do reality, vzdy tu bude mensina tych, co tomu lepsie rozumeju a su tzv. prebudeni, a 80-90% tych, co sa vezu v realite, takej aka momentalne je, ale…
   ta mensina pomalicky dviha to uvedomenie a impregnuje nim informacne pole, ktore nasledne tiez pomalicky ovplyvnuje tu masu nevedomych, ale predsa len ich trosicku posuva vyssie…
   je to skratka beh na dlhe trate a nikdy sa neskonci, je to nizkofrekvencny neustaly proces, treba sa obrnit trpezlivostou a nadhladom nad prebiehajucimi procesmi, ziadne zazracne recepty neexistuju
   takze otazka dnes stoji tak: co sa stane s narodom, ked vsetci prebudeni od neho z netrpezlivosti, alebo z nedostatku sil zutekaju?

   Liked by 2 people

   • “je Gaussova krivka premietnuta do reality, ”

    “ale predsa len ich trosicku posuva vyssie” presne os y môže začínať na 0 ale aj na 90 zo 100ky.
    Nezabúdajme na autosynchronizáciu kde stačí asi cca 5 % prebudených/vedome konajúcim za nejakým cieľom, ktorý prebudia aj ostatných.

    Liked by 3 people

    • Presne tak. Gausova krivka má 3 hlavné zložky. V tomto prípade tzv. prebudení, dav – latentní, alebo polospiaci a spáči. Na akúkoľvek zmenu spoločnosti je potrebné kritické množstvo ľudí. Niektoré zdroje uvádzajú rôzne čísla, niečo ako 144 000 a pod. Podstata ale je, že táto kritická masa je za nejaký čas, vďaka svojmu konaniu a mysleniu schopná vytvoriť akési spoločné vedomie, či egregor a tým meniť myslenie a konanie davu. Nie je podstatné, či sa stretávajú, alebo robia rovnaké činnosti, ale rovnaké nastavenie myslí. Teda viac ako spoločná cesta je potrebné vytýčenie spoločného cieľa a za tým ísť. Po nejakom čase sa začnú “prebúdzať” aj ďalší a taktiež bude vidieť zmeny v spoločnosti. Činnosti, ktoré predtým, zdanlivo, neviedli k riešeniu, alebo cieľu sa začínajú dariť. Problém ale nastáva vtedy, keď sa pre zdanlivé nezdary začína kritická masa rozpadávať. V dejinách je mnoho príkladov zdaru aj nezdaru takýchto snách. Toť môj názor, možno som naivný, ale zvyknem sa držať hesla: Byť pripravený na najhoršie, ale očakávať to najlepšie.

     Liked by 1 person

  • Hm.Pri čítaní tohoto komentára ma napadlo toto:záchrana každého topiaceho je vždy na konci paže topiaceho.Pokazili sme si bez rozmyslu čo sa len dalo.No napriek tomu sú nám nebesá pripravené pomôcť.Ale zase len plný pesimizmom a bez našej pomoci to v žiadnom prípade nepôjde.Nie nadarmo naši starčekovia a starenky hovorievajú:pomôž si človeče aj Boh ti pomôže.

   Liked by 1 person

  • Zdravia ti.
   Spomínaš Matrix čiže Matrixu a vraj Neo vyvolený neuskutočnil revolúciu. Ak niečo také tvrdíš tak si nesledoval pozorne, alebo si to vôbec nepochopil. Revolúcia a zmena nastala. Štandardný cyklus opakovania bol prelomený. Malo to prebiehať. Vyvolení oslobodí prvú skupinu ukáže im vstup do Matrixu naučí ich či potrebujú k prežitiu opravia Mesto a začnú znova s oslobodzovanim spiacich. Tento proces bol prelomený, Neo sa síce vrátil do zdroja no ostali žiť ti čo si pamätali udalosti. Vedeli že vyvolený je opakujúca sa anomália a vedma je ďalšia forma nadvlády. To predtým nebolo. Navyše väzenský systém musel súhlasiť že prepustí každého kto sa chce zobudiť. Mnohí si myslia že to kde oslobodený bojujú so strojmi je realita no nie je tomu tak. Aj reálny svet v matrixe je simulátor. Filmy Matrix a Duna (staré spravovanie nie ten nový nezmysel) majú spoločné posolstvo. Posolstvo znie : Spáč sa musí zobudiť. Teraz prejdem k nášmu svetu. Postavy ako Soroš Gates a ďalší to si iba figúrky na očiach aby si dav mal na koho vyliať svoj oprávnený hnev. Oni nič neriadia tí čo to majú v rukách sú neviditeľný. Samotný priestor okolo nás sa mení, nedá sa zabrániť zmenám tie sú nevyhnutné. Otázka je cena za zmenu. Každý kto bude čakať pomoc od systém čo tu je sa jej nedovča a každý kto nebude chcieť pracovať na novom systéme bude z neho vyradený a tiež neprežije. Čas parazitizmu končí.

   Liked by 2 people

 4. Myslím, že si treba postaviť métu-cieľ.Je potrebné myslieť pozitívne, konať pozitívne a s pomocou Božou ciel sa dosiahne.Odskúšané životom. Len sa nevzdať ani pri čiastočnom neúspechu.Pomáha aj boľševické heslo : V jednote je sila! / aj keď sme iba dvaja/

  Liked by 3 people

 5. Som nevedel ze komentare pod Oraclovou analytikou sa zmenil na klub ufnukancov, co namiesto toho, aby riesili problemy zoberu nohy na ramena. Ja mam pocit ze na tomto blogu dostavate tolko informacii, aby ste boli schopni pochopit aspon tolko, co sa blizi, ako sa pripravit, a ako danu situaciu vyuzit, aby ste ziskali vyhodu nad zvyskom nic netusiacej spolocnosti a postupnymi krokmi menili to, co je na sucasnej spolocnosti tak toxicke . Miesto toho tu urcita cast prispievatelov, uz vzala nohy na ramena namiesto toho, aby sa postavila celom k prichadzajucej vyzve a pretavila ju vo svoj prospech… Raz tu bolo pisane ze toaletny papier nie je zly napad a mam taky pocit, ze niektori budu potrebovat dvojnasobne zasoby a k tomu vreckvoky, aby bolo do coho smrkance utierat… Ospravedlnujem sa ak sa to niekoho dotklo, no s istotou prehra len ten, kto sa vzda pred bojom. Hlavu hore, sme sice poctom maly narod no zato kulturne a duchovne narod obrovsky a silny s bohatymi a velkymi dejinami, stačí s porozumením čitať to čo píše popolvár.

  Liked by 10 people

 6. Dve poučky: Základným predpokladom pre…hodnotu, je…upotrebiteľnosť…(!) učivo VŠ. A pre tých čo uvažujú: Finančná genocída je iba, aká priorita fyzického riadenia spoločnosti?… (!)(4) Biorobot reagujúci na fyzické(!) prostriedky likvidácie spoločnosti, tak ako na vakcíny(5), sám rozhoduje o svojej likvidácií na týchto stupňoch priorít riadenia… Pozor, sám biorobot rozhoduje vedome v samo riadení o svojej likvidácií, s ohľadom na svoj svetonázor… (1) – V spojitosti so svojim svetonázorom reaguje štatisticky… teda na najnižších stupňoch riadenia v svojom samo riadení… Iné stupne nedokáže zohľadniť… To je zasa iba štatistika…

  Liked by 2 people

 7. Ahoj Ori,

  veľmi rád si vždy prečítam tvoje analýzy, nakoľko ťa považujem sa jedného z najlepších analytikov u nás. Vo veľa veciach s tebou súhlasím (najmä čo sa týka politiky), čo mňa skôr tak vnútorne vyrušuje sú skôr niektoré z prameňov, ktoré používaš, najmä z ekonomickej oblasti. Ono to nebude žiaden dramatický kolaps, FED síce ide taktitou buy it all.. banky a korporácie naberajú na sile. Nebude žiaden market crash tento rok (maximálne nejaké pullbacks) a smutné natom bude to, že USA sa v rámci možností zahoja ekonomicky oveľa skôr ako Európa. Market cycle v krypte a najmä altcoin season je niekde na začiatku (to znamená, že akúkoľvek s prepáčením kktinu) ľudia nakúpia, pôjde to hore. Theta, LTC, DOGE, SC, a čo ja viem čo ešte. Inflácia sa natlačí do energo nosičov a pôjde sa ešte pár rokov ďalej…

  P.S. a digitally dolár či euro je už len otázkou spustenia…

  Páči sa mi

  • @PJ35
   Každá Ponziho schéma/pyramídová hra a “lietadlo” končí rovnako t.j. kolapsom. Stačí pozrieť BMG invest, jeden deň všetko v poriadku a v druhom panika a preto otázka je, že kedy a ako sa to spustí. A tu je zakopaný pes, totiž banky z tých hypoték, komerčných a iných dlhov spolu s dlhopismi vytvorili cez páky rôzne deriváty a ak klienti v masovom merítku dokážu platiť, tak všetko je v poriadku, ale ak nie, tak systém padá a nezachráni to ani masívne tlačenie obeživa lebo platobná neschopnosť sa šíri kaskádovito. Stačí pozrieť finančnú krízu v JV Ázií. To je prvá sada vecí.
   Druhá sada vecí je, že zlaté a strieborné ETF sú de facto napákované short pozície, a síce sa dajú vyrovnať aj v hotovosti bez dodania drahých kovov, ale tie straty zmienené banky neprežijú ani tak, že FED spustí tlačiarenský lis na plný výkon (čo už podľa všetkého aj robí).
   Tretia sada vecí je to, že riadenie močiara je také, že propagandistickým nástrojom mení čoraz menej ľudí a v populácií vytvára napätie a síce “rozdeľuj a panuj” funguje, ale treba vedieť ako, kedy a čo rozdeliť a preto aj keby to dokázali pretlačiť (čomu dávam de facto nulovú šancu), tak to skončí fiaskom lebo nezvládli časovanie a podmienky viď reakcia populácie na “veľký reset” (dajte sa vypchať je tá najjemnejšia reakcia).

   Liked by 1 person

 8. @Prometeus.
  Rýchly úsudok bez poznania súvislostí?!
  Hlúpy Janko, Popolvár, hromada princov a mnoho ďalších, vrátane mňa, sa vybrali ,,do sveta” zbierať skúsenosti. Väčšina sa časom vrátila domov, ale už riešili problémy iným spôsobom. Každý si musí svoju cestu prejsť sám. Lepšie, než sedieť za pecou a odovzdane čakať na spasiteľa.

  Liked by 3 people

  • Ja len toľko:ale tá hromada princov neodchádzala do sveta na skusy zrovna vtedy keď ich kráľovstvo bolo beznádejne zbedačené,ohrozované 12 hlavým drakom alebo inými hrozbami…také niečo som nečítala,nevidela ale to si pamätám že ten čo myslel len na svoj prospech vždy skôr či neskôr doplatil na to.

   Liked by 1 person

  • @Krystof30 ak niekto odchadza, pretoze sa v danom state neciti dobre a nevie tu najst svoje stastie tak proti tomu nemam absolutne nic. Poznam par takych ludi, ktori odisli a vobec ich zato neodsudzujem jednoducho doma neboli stastni a su pre mna rovnaki slovaci ako ti co ich kazde rano stretavam. No ak sa niekto rozhodne odist alebo nad tym uvazuje a vedie porazenecke reci, ktore seje do spolocnosti ako jed, tak to mi pride nefer.

   Liked by 2 people

 9. Tak inak, mimo rozprávok.
  Rozhodne súhlasím s Prométeusom, že porazenecké nálady sú k ničomu.
  Dokonca odsudzujem pohľad na svet Sigmunda Freuda. Otec nebol pri tom, keď som spadol z preliezky, mám traumu a celoživotnú výhovorku. Nemusím dospieť. Presadzujem skôr zásadu, spadnúť môže, vstať musí.
  Nesúhlasím s odsudzovaním niekoho, kto na sebe pracuje a v danej chvíli vidí jedinú možnú zmenu okolností, len v zmene prostredia. To rozhodne neznamená, že prestane byť Slovák.
  Po nástupe Dzurindu som to tiež takto videl a strávil v zahraničí 20 rokov. Ani dnes si nemyslím, že som mal vtedy inú, lepšiu možnosť.
  K tomu boju. Dospelý jedinec bojuje vždy v prvom rade za seba, svoje deti, blízku rodinu, priateľov, spoločnosť a ľudstvo v súlade s morálkou. Nedozretý človek zvyčajne nezvláda ani boj sám za seba, či lepšie povedané zo sebou (vlastnými démonmi).
  Spôsob a ,,zbrane” si však volí každý sám.
  PS. O živej vode je koprodukčná slovensko-nemecká filmová rozprávka Pavla Dobšinského.
  Rozprávka o krutom kráľovi, ktorý náhle zostárne. Jeho traja synovia sa vyberú hľadať zázračný prameň živej vody. (Trochu sarkazmu pre Camelliu).

  Liked by 1 person

 10. Oracle911, mohol by si vysvetliť tento EMP?
  Dnes vo Vlčom hrdle horel remorkér Lipno.
  https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/65318-foto-vo-vlcom-hrdle-hori-lod
  Bol mimo prevádzky, vytiahnutý na breh. Zaujali ma čísla, podľa mňa je to 100% EMP. V lodenici vo Vlčom hrdle 18 (3X6) príslušníkom Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy pomáhali aj štyria (18+4=22) členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Bratislava – Ružinov a celkovo bolo pri likvidácii požiaru lode využitých šesť (6) kusov hasičskej techniky. Vo vnútri lode hasiči pomocou termokamery namerali viac ako 700°C. (7) Loď je podľa Feng shui symbol vydareného podnikania.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s