Otázky a odpovede č. 119

Do uzávierky, ktorá bola v stredu o 22:00, som dostal dosť veľa otázok a dúfam, že mi nič neuniklo (a ak predsa, tak sa ospravedlňujem, lebo diskusia sa značne zneprehľadnila). Čo sa týka pondelka, tak sa budem venovať globálnej ekonomike a politke resp. finančnému systému a rozpadu riadiacich systémov. A ako vždy, budem sa snažiť dať na všetky otázky čo najlepšiu odpoveď – pred tým však rozoberiem dve veci:

Pôvod zlata a kryptomena ako investícia

K prvému bodu, teória o vzniku a o stavbe Zeme sú nesprávne, lebo pod Afrikou a Pacifikom existujú zóny s nízkou strihovou rýchlosťou, ktoré by podľa teórií byť nemali a to znamená, že veľká časť zlata kvôli elektromagnetickej separácii počas vzniku planéty sa dostala aj do kôry a časť sa vytvorila in situ pri masívnych elektrických výbojoch, alebo ako dôsledok činnosti mikroorganizmov.

Nie každá kryptomena je vhodná ako investícia, lebo niektoré sú súčasťou podvodných schém dosť nepríjemných osôb. Samozrejme sú aj legitímne a o tom som aj v minulosti písal. Chcem ale upozorniť na jednu vec: príde bod, po ktorom sa investícia do kryptomeny zmení na bránu do budúcnosti.

Otázky a odpovede

Peter Peto sa pýtal:

Nazdar Oracle.
Otázka:
Zaujímalo by ma nakoľko nás ohrozí pandemický zákon ktorý sa ” naša vláda ” snaží v tichosti presadiť. Z toho čo preniklo na verejnosť to vyzerá ako keby sa u nás zavádzal systém podobný ako bolo gestapo. To spojené s povinnosťou vykonávať aj nútenú prácu ako za vojny.
Druhou podotazkou by bolo nakoľko je ohrozený zdroj pitnej vody na žitnom ostrove kôli zamoreniu skládkami a výstavbou na pôvodné ornej pôde v blízkosti vodných zdrojov. Konkrétne takzvaný Šamorínsky zdroj. Ten zapadnejši už znehodnotený je.
S pozdravom Peter.

K prvej otázke: dobre, že to urobia, ale nie kvôli tomu, že zavedú gestapácke metódy, ale kvôli tomu, že vyjasnia pravidlá (nebude to už svojvôľa) a poskytnú Ficovi a Smeru-SD proti súčasnej vládnej koalícii a Zuzke zo smetiska dosť veľa politickej munície.

K druhej otázke: dosť, a viac ako si myslíme, lebo klimatická zmena rozhodí na Slovensku hydrologický cyklus a táto zlodejská čvarga chystá vývoz vody.

Mbaca007 sa pýtal:

Otázka:
Dobrý deň. Prosím aký máte názor na kapitálovú životnú poistku. Oplatí sa naďalej platiť, alebo zrušiť a odkupnú hodnotu ( v mojom prípade 1800,-€ ) investovať do striebra / krypta. Ďakujem

Ďakujem za reakciu.Platím 13 rokov po cca 260 €. Čiže cca 3400 € total. Aj tak trošku ďakujem tejto plandemii lebo asi by som sa nikdy nezapodieval výdavkami v domácnosti vrátane poistiek lebo veď biznis išiel a poistka sa platila. Skôr ma zaujíma že čo sa stane s takýmito poistkami keď nastane hyperinflácia.

Nie som investičný poradca a preto napíšem súkromný názor. Veľakrát sa stáva, že klienti neprečítajú zmluvu a poisťovňa sa chce vykrútiť z platenia, čo priemerný klient vníma ako podvod a vzhľadom na to, ako konajú súdy, tak oprávnene. Takže áno, vybrať KZP a investovať do fyzického striebra t.j. žiadne ETF ako SLV, PSLV atď. ale mať to doma s tým, že aj kryptomena je dobrá investícia, len treba dávať pozor na to ktorá, lebo nie všetky to prežijú resp. nie všetky sú legitímne. A to, že v akom pomere investovať (prišla aj taká otázka asi deň po uzávierke t.j. neodpovedám na to priamo), tak to je vec preferencií a situácie. Ja uprednostňujem menšie zliatky a staré rakúske strieborné mince. Čo sa týka hyperinflácie, tak do menovej reformy budú bezcenné a možno aj po nej, lebo finančná inštitúcia, ktorá to vydala zanikla a nikto neprebral tie poistky. Ďalšia vec je, že ak zmrzne kredit, tak v podstate je to akoby človek nemal nič. Dodávam na koniec, že JankaS položila dobré otázky.

Sloviena sa pýtala:

Otázka– Panarin spomínal, že by mal vzniknúť útvar Veľká Morava a jedným z centier mala byť Bratislava…. Myslím si, že,, Americká vláda s poverením vládnutia na Slovesku”- vláda Hegera sa postarala, aby žiadna Veľká Morava nevznikla. S veľkou pravdepodobnosťou tu bude R-U 2,lebo Maďari, ani Rakúšania sa nepodriadili USA prianiam a veľvyslancov RF nevyhostili. Ori, čo si myslíš? A ešte toto som našla na stránke Biely jazdec. ČR má asi,, vystaráno” a my, asi čoskoro tiež. Vďaka americkým fašistom v Hegerovej vláde. Len okrajovo–veľmi správne a trefne Fico označuje túto vládu ako,, vláda Hegera”, nie ako,, vláda Slovenska”. Lebo toto nie je naša vláda. Toto je vláda americká. https://m.facebook.com/bielyja/?__tn__=~-R

Kdeže, procesy na vytvorenie Veľkej Moravy resp. R-U 2 stále bežia, Heger (ten zapredanec) podporil práve R-U 2, ale vzhľadom na to, že Maďarsko nielen prinútilo vyškrtnúť najrusofóbnejšie pasáže zo spoločného vyhlásenia V4 a zatiaľ nevyhostilo žiadneho ruského diplomata (ktovie čo urobí EU), tak by som povedal, že rakúske a nemecké elity ešte utrú hubu. Dodávam, že po vyčíňaní agentov anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne budeme naše domovy budovať od nových základov spolu s Maďarskom. Rumunskom a bývalou Juhosláviou.

Pavol sa pýtal:

Otázka. Ahoj Ori. Rumunom spadol pohár v priamom prenose. Opona spadla na redaktorku a zvalilo pohár. Môžeš to okomentovať. Vďaka
https://futbal.pravda.sk/me-2020/clanok/585972-kadre-na-me-by-mali-mat-viac-clenov-rumunom-v-priamom-prenose-spadla-trofej/

Matrica, aspoň to tak vyzerá, a hovorí: Vonkajšie sily povalia rumunskú štátnosť.

Tibku sa pýtal:

Otázky:
1. Politickú sejbu na Slovensku Soros zrejme ukončil. Neprichádza dnes už na žatvu? Neskončí všetko s podielom Penty v jeho rukách?
2. Fáza testovania vírusových biologických zbraní je vo finále a získané výsledky sú pre „zadávateľov“ pozitívne: zbrane vysoko účinné, štáby dobre vycvičené, nepriateľ v panike. Budú teda pokračovať podľa plánu no s vyššou dynamikou. Čo mi uniká z pohľadu GP?

Nie je to celkom žatva, skôr je to ručné riadenie s tým, že slovenskí oligarchovia sú biele kone oveľa väčších chlapcov t.j. tak či onak plánujú privlastniť si ich majetok a servítky a medzičlánky budú vynechané. To je k prvej otázke.

K druhej otázke, opičie pracky resp. nepredvídané dopady prídu, pretože už sa roznieslo, aké dopady má očkovanie a aké boli ciele covid akcie napr. články tu, tu, tu a tu t.j. už sa vytvára kvôli tomu odpor aj u nás (tu a tu) a je len otázkou času, kedy sa do toho pustí aj mainstream, lebo ľudia už začínajú klásť otázky. Keď k tomu prirátame, že kvôli tomu asi miliarda ľudí zdochne (pokojná smrť to nebude) a/alebo sa zmrzačí (neurologické problémy po Pfizer vakcíne), tak tu zostane kopa doslova nasraných ľudí, ktorí budú chcieť vidieť krv a zadávatelia nikam neutečú, lebo kvôli internetu sa o tom dozvedia aj Indiáni v amazonských pralesoch, bushmani v Afrike a Aboriginals v Austrálí t.j. budú lovnou zverou a beda tomu debilovi, ktorí vypustí ďalší takýto vírus a spustí očkovaciu kampaň. O tom viac v pondelok.

Wiliam sa pýtal:

Otazka:
1. Aky je Tvoj nazor na Kovid pasy u nas a v EU? Zdvihne sa vlna odporu, alebo budeme druha Cina so skoring systemom? A co pandemicky zakon?
2. Francuzsko: Generali varuju Makrona pred obcianskou vojnou. Je to proces odputania pozornosti od Ruska, alebo realna hrozba?
3. Kedy dosiahne Rusko uplnu suverenitu, tj. Kedy zmeni vlajku?
4. Aky format bude mat “Trojmorie” resp. “Rak-Uhorsko 2”? Federacia?
Dakujem za odpovede.

1. Schválili to, ale bude z toho veľký poprask, lebo vychádza najavo, aké svinstvo to je t.j. EU to nerozchodí a úradníci budú radi, že sa z toho vyviaznu živí.

2. Reálna hrozba, ktorú nezažehná ani potrestanie generálov, lebo Francúzsko je plné migrantov, ľudia sú iritovaní kvôli kozmickej radiácii a naozaj chýba len jedna udalosť, aby ľudia po sebe vyštartovali.

3. Podľa správ 9. mája paráda sa má konať pod červenou/sovietskou vlajkou Červenej Armády t.j. Rusko sa suverenizuje.

4. Právna forma je druhoradá, prvoradé je, o aké formovanie ide. Či centrála určuje čo sa deje = vzťah metropolis-kolónia t.j. funguje ako konglomerát, alebo členovia sa snažia dosiahnuť konsenzus = vzťah rovnocenných partnerov t.j. funguje ako blok.

PJ135 sa pýtal:

Ahoj Ori,

ako by si za pomocí BTC obchodoval deriváty na burze, komodity, meny a pod. Tak aby si to mal v reálnom case a bez veľkých poplatkov?

Nijako, lebo BTC sa na to nehodí, ale Veritaseum sa už na to hodí (teraz využíva Ethereum zmluvy).

Avalus sa pýtala:

Otázka: vyhosťovanie ruských diplomatov v ČR a následne aj v SR môže mať za následok oslabenie štátnosti ČR? Môže sa stať ČR nemeckým protektorátom? Má šancu projekt štátnosti na báze Veľkej Moravy? Alebo bude predsa R-U2? Resp. možno prechod postupný: R-U2 -> VM?
Ďakujem

Odpoviem na poslednú otázku, lebo na predchádzajúce som už odpovedal vyššie: Áno prechod na to je možný vzhľadom na to, že my z východného bloku sme zvyknutí riešiť ideologické otázky.

Ďalšia otázka nižšie od nej:

ešte otázka: aké bude mať dopady obrovské zadĺženie SR?

Katastrofálne, ale na druhú stranu, môžu byť prehlásené za amorálne, a tým pádom aj za neplatné. Ale či sa to udeje a ako sa to udeje, tak to je vo hviezdach.

Majkl sa pýtal:

Ahoj Ori,

1) Jak vidíš budoucnost ČR? Je možné, že na podzim u nás vyhrají Piráti a bude zaveden nepodmíněný příjem, extrémní zvednutí daní a další nesmysly?

2) Bude nadále Covid využíván jako nástroj a může nastat povinná (násilná) vakcinace obyvatel, nebo bude postupně odpískán a Covid pasy a vše kolem ztratí sílu a význam?

3) Co se týče klimatické změny, kde vidíš ve světě optimální podmínky pro život z hlediska teploty, stability, nezávislosti? (Mořské oblasti, jelikož potřebuji k životu slunce a moře)

Děkuji moc za tvoje odpovědi. At se daří.

1) Asi nevyhrajú, lebo celú akciu „Český majdan pri voľbách“ Zeman prekazil tým vyhlásením o prešetrení výbuchu pri Vrběticiach.

2) Vzhľadom na to, čo sa dostáva na verejnosť o vakcínach (šíri sa to aj ústne a aj na soc. sieťach), tak by som povedal, že o povinnú vakcináciu a covid pas sa bude pokúšať len (politický) samovrah a tipujem že do jesene celý ten cirkus buď skončí, alebo obráti proti tvorcom.

3) Ťažká a záludná otázka, lebo trópy určite udržia svoju tepelnú stabilitu, ale vzhľadom na to, že dôjde k prekresleniu morských prúdov, prevládajúceho vetra a klimatických pásiem (čo je len otázkou času), tak by som povedal, že neviem kde čo bude.

Maia sa pýtala:

Ahoj Oracle,

Otazka: Co hovoris na disciplinarku Kysela ako vysledok Ficovej tlacovky?

Vopred vďaka.

Riadenie v praxi t.j. Kysel sa prejavil ako poskok močiara a príslušné štruktúry sa dali do pohybu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

38 thoughts on “Otázky a odpovede č. 119

 1. Ďakujem za poučné otázky aj odpovede.
  Viete mi niekto dať tip na článok, kde sa vysvetľuje symbolika farieb a pruhov na vlajkách? Našiel som článok na Leva-net, ale týkal sa len vlajok na území Slovenska. Ďakujem.

  Liked by 1 person

 2. ad covid pasy schválené EÚ.
  Vzhľadom na to, že sa schválili zelené covid pasy, a nie žlté očkovacie pasy, tak by som to tragicky nevidel.
  Treba si uvedomiť, že umelý covid vírus tu je a je aj infekčný (jeho infekčnosť je úmerná miere nevyrovnanosti daného jedinca – proste tam, kde nie je absolútna dôvera Bohu, je nakazenie možné).
  Zelený covid pas je “zdravotný covid cestovný pas” – nie je to očkovací pas, ale vydáva sa na základe očkovania, na základe prekonania choroby (prirodzená imunita), alebo na základe negatívneho testu. Proste treba to brať ako “zelený pas” na uľahčenie cestovania počas tejto prechodnej covid doby, aby ste nemali problémy na hraniciach. Problémom sú žlté očkovacie preukazy (žlté “dávidove” gheto hviezdy).
  Názor na očkovanie: Očkovať/neočkovať – toto má byť na slobodnej vôli každého. Očkovanie je vyslovene pre tých, ktorí sú s tým stotožnení a veria tomu, že ich to pre covidom ochráni. Tu je veľmi dôležitý ten psychologický efekt – prestanú mať z covidu po očkovaní strach – to jest aj psychicky sa stávajú imúnnejší voči covidu.
  Problematickí sú tí, ktorí sa dajú pod tlakom okolia, alebo len jednoducho ovplyvnení názorom okolia, zaočkovať a nie sú s tým vnútorne stotožnení – títo majú najväčšie zdravotné problémy.
  Vakcína je určitá miera ochrany pred covidom pre materialistov (aj keď vyhlasujú že v boha veria, v skutočnosti Bohu nedôverujú, a napriek verbálnym vyhláseniam sú viac orientovaní na matériu.
  Proste ešte raz: či očkovať sa alebo nie je výsostne na slobodnom rozhodnutí každého jedinca. Beda tým, čo lámu iných na očkovanie, ale aj tým (nie až v takej miere), čo zase od očkovania odhovárajú. Jediné, čo je akceptovateľné voči iným jedincom, je toto: “Musíš sa rozhodnúť slobodne sám. Ak máš čo i len minimálne pochybnosti o vhodnosti očkovania pre seba, popros Boha, vlastnú dušu o Rozlíšenie, oslobodenie od manipulácií a lží okolia, popremýšľaj pýtajúc sa nie okolia, ale sám seba, vlastnej duše, a rozhodni sa slobodne sám.”

  Liked by 6 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s