Táto verzia globalizácie končí

Globalizácia, ktorá v skutočnosti je o tom, že všetka výroba ľudstva prejde pod jednotné riadenie. Deje sa to kvôli tomu, že existuje výmena tovarov minimálne od staroveku a spolu s tovarmi cestovali aj myšlienky napr. dnešné nami používané číslice sa k nám dostali z Indie cez arabských obchodníkov spolu s korením a čajom.

O čo ide?

Súčasný koncept globalizácie pracuje na princípe metropola-kolónia resp. konglomerátu t.j. davo-elitárny koncept na steroidoch. Ide totiž o to, že kým ČSSR pred 1989 bola na 107% potravinovo sebestačná (aspoň oficiálne) a dovážala prakticky len suroviny a energetické nosiče (často za výhodné ceny) s tým, že vyrábali sme kvalitu tak pre Západ, ako aj pre ZSSR. Teraz sme montovňou s prakticky žiadnym aplikovaným výskumom (dostať peniaze na VŠ je umenie), lebo Západné firmy u nás prakticky nerobia aplikovaný výskum, peniaze sa vyvážajú transfer pricingom, najlepšie pôdy končia pod montovňami, strategické podniky sú v cudzích rukách atď. Skrátka stali sme sa kolóniou t.j. perifériou v konglomeráte a sme závislí na ostatných krajinách resp. ostatných ekonomických entitách.

V čom je génius tohto systému?

Pretože ten, kto kontroluje tok financií a tovaru, tak ten kontroluje svet a tu leží jadro konfliktu medzi globálnym zákulisím (GP) a anglo-americkým močiarom s centrálou v Londýne. Totiž, močiar chce kontrolovať veci silou a tak, aby mohli naďalej kontrolovať veci s tým, že oni by „lízali smotanu“ a GP chce to riadiť tak, aby to síce vyzeralo, že Čína a Irán navonok súperia (Popolvárov článok o Východnej a Západnej Rímskej ríši), ale by svet dostávali tam, kam GP chce a všetci by sa tvárili, že sa to deje samosebou. Lenže ďalšie vyčíňanie močiara by zničilo biosféru planéty, a preto podľa starých plánov GP je ideálne zredukovať populáciu asi o 80-90% tzv. projekt zlatej miliardy resp. jej variácie a zlikvidovať močiar po tom, čo urobil špinavú prácu za GP. Popritom by jedným ťahom preložil centrum koncentrácie riadenia (CKR) z Londýna a Švajčiarska do Číny a Iránu s tým, že je len otázkou času kedy by sme sa dostali pod vplyv jedného z nich.

Problém s týmto manévrom je v tom, že tieto plány sa stali prakticky neuskutočniteľnými kvôli amaterizmu močiara, a preto všetci majú na krku doslova globálnu revolúciu a vyčíňanie skutočných patriotov, a tie zas znemožnia akékoľvek preloženie CKR obvyklým spôsobom a ukrytie systému kontroly pod novým pláštikom. To v praxi znamená, že je tu veľká šanca, že tá časť GP, ktorá nezmenila svoju morálku/mravnosť k lepšiemu bude zomletá na prach.

Čo to znamená pre nás, Slovensko a Česko?

To, že tak či onak skončíme ako súčasť väčšieho celku, otázka je len, že ktorého a ako. Ide totiž o to, že planéta prechádza veľkými zmenami a nie je to len vec fyzikálnej transformácie, ale je tu aj silný sociálny aspekt. Čo znamená, že staré osvedčené metódy prestávajú fungovať a štruktúry sa pod vplyvom prostredia začali rozpadať t.j. sme v ére transformácie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

25 thoughts on “Táto verzia globalizácie končí

 1. Na základe môjho dnešného zážitku u kamaráta-zubára môžem povedať, že by sme sa mali vyzbrojiť dostatkom trpezlivosti a pochopenia. Ustrašených a zlomených ľudí je veľa a ďalšie následky sa budú prejavovať aj v budúcnosti. V skratke, môj zubár ma dnes začal obracať, kde mám potvrdenie o prekonaní infekcie. Dal som mu výsledok krvného testu s presnými hodnotami. Div ma s tým neposlal domov bez ošetrenia, že on potrebuje papier od obvodnej. Pritom obvodná ti dá papier aj pri hraničnej hodnote. Mimoriadne vtipné bolo, že sestrička nemala sama rúško, ale ja som ten papier ťahal z vačku 3x, aby si ho poriadne popozerali.
  Poviete si komédia alebo debilita. Hej, na prvý pohľad. V skutočnosti je to skôr reakcia vystrašeného dieťaťa a podľa toho treba aj reagovať. Nezosmiešňovať, neútočiť. Títo ľudia sú možno odborníci vo fachu (zuby mi robí dobre), aj odborníkov je málo, takže hrotiť to mi nebude k úžitku.

  Treba ich nechať vyfučať, ukľudniť, potom jednať ďalej. V žiadnom prípade sa neznížiť na suterén. To bol myslím aj zmysel reakcie Fica v Infovojne, že prečo nosí rúško, keď sú vyhlášky nulitné. Odpovedal v podstate to, že proti vetru nemožno močiť. Nebolo by účelné, aby otváral ďalší front, keď už má otvorených X ďalších a vážnejších.

  Prajem Vám trpezlivosti, nadhľadu a pochopenia.

  Liked by 13 people

  • takeho zubara by som vymenil… a aj som to spravil.. ma smolu ak nepozna noty nech sa nehrabe do biznisu.. a ked mam na neho prihliadat ako na vystrasene decko tak ten mi nebude opravovat zuby… nie nemam pochopenie k lekarom.. bud chce liecit alebo chce buzerovat… dnes moj novy zubar robi vsetko bez nejakych hlupych papierov..da mi vyplachnut usta riedenym peroxidom a ma rusko on… a chrani sa on.. a nie ze buzeruje pacienta…. takze moj nazor… nebudte zhovievavy.. pretoze skodite sami sebe

   Liked by 6 people

    • nerekla bych, ze vsichni lekari selhali. bohuzel, jak mi rekla jedna znama lekarka, byli pod tlakem a asi jim bylo i vyhrozovano. staci se podivat, jak se stahl kardiolog pirk nebo senator zaloudik. teprve po roce pirk priznal, jaky tlak byl na nej vyvijen a nakonec skoncil i jako prednosta IKEM. moje zkusenosti s lekari jsou ruzne. moje zubarka byla v pohode i loni v kvetnu. obvodni lekarka byla zabarikadovana v ordinaci a komunikovala jen telefonicky. vzdy vse je o lidech a bohuzel neni to tak, ze lekar je automaticky clovek, ktery ma vnimat svoje povolani jako poslani.

     Liked by 2 people

   • Ako píšem vyššie, nie vždy je po ruke lepšia alternatíva. V mojom prípade zatiaľ nie je, ak sa objaví, určite vymením, nie som masochista.
    Preto to bol príklad, že do výmeny budem nútený používať psychológiu a nebudem sa púšťať do zbytočnej konfrontácie.

    Liked by 2 people

    • Fico v tej infovojne síce povedal niečo v zmysle, že žijeme v nejakej spoločnosti (väčšine), ktorá niečo chce…no len zabudol povedať, že keď si väčšina diktuje od menšiny čo má a nemá robiť s vlastným telom a prezentuje sa to ako nejaký kompromis aby nás v tej menšine rovno nevystrieľali tak sme v čistom fašizme.

     A áno, Fico si môže dovoliť lavírovať nevyhranený niekde medzi rúškami, plexisklom a čistou tvárou keď si behá po hrádzi z jednoduchého dôvodu – lebo zaňho proti tomu vetru skúšajú šťať druhí, odvážnejší ľudia a on sa snaží zlízať smotanu. Bez týchto odvážnejších by bol názorovo niekde na úrovni Pelegrína alebo by bol vytlačený na okraj ako totálny extrémista.

     Musím súhlasiť s Petrom, odmietam brať dospelých ľudí ako malé deti. Ja za týchto ľudí neuroním ani jednu slzu. Začalo to ako pandémia ale zmenilo sa to na IQ test, ktorý väčšina nezvládla.

     Liked by 3 people

     • Rozdeľuj a panuj? Zlízať smotanu? Opytaj sa, čo by sa stalo, keby na to išiel kotleba-style, bez rúška. Odstávka a nahradil by ho kto? Máme dosť skúsených kádrov, aby sme ho mali kym nahradiť?

      Niekto iný v inej situácii si dovolí posunúť hranice systému viac, presne ako vo vojne. Niekde oficiálne vojsko neprejde, ale partizán áno. A naopak. Cieľ je synchronizácia, nie hádka a rozdeľuj/panuj. Žiadna privatizácia zásluh, že ja som to vybojoval a on líže smotanu. Máš naozaj pocit, že žije v bavlnke?

      Liked by 4 people

     • P.S. a nie je to tak, že by práve ľudia mali konečne bojovať sami za seba? Vieš koľko stojí námahy bojovať ešte aj proti tým, ktorým máš pomáhať? Predstav si, že si hasič a prišiel si hasiť niekoho dom a on začne do teba strieľať. To sa u nás deje.

      Čo sa týka IQ testu, súhlasím, ale žiť sa musí a títo ľudia sú v tvojej rodine, v práci aj susedstve. Pohádaš sa so všetkými? Netvrdím, že ich budem pestovať v perinke. Ale konflikt (6.priorita riadenia) tiež nie je cesta.

      Liked by 3 people

      • Ja si nemyslím, že sa väčšina prebúdza…väčšina je 50%. Reálne tu žije cca 5M ľudí, z toho je cca 900 tisíc detí na školách (4,1M) a zaočkovaných tu je už 1,6M, ešte 500 tisíc dospelých a bude zaočkovaná zhruba polovica dospelých, ktorí tu žijú. Prebudených je zhruba 20%, 40% je nadobro stratených a zo zvyšných 40% to pôjde 50/50 a aj to podľa toho či sa Sputnikom očkovať nakoniec bude alebo nie.

       Možno sú to tvrdé slová, ale tí ľudia si vybrali. Kto sa dnes v čase “všetko je na webe” vyhovára, že nevedel, má proste smolu a je to jeho problém. Neuznávam politickú korektnosť a takéto online (alebo naživo) fejkové súcitenie. Netvárme sa tu teraz všetci, že večer plačeme do vankúša kvôli hladujúcim deťom v Afrike, nie je to pravda. Považujem za dostatočné prejavenie súcitu a spolupatričnosti, že tolerujem keď mi štát (väčšina) so zbraňou pri hlave zoberie 50% z môjho zárobku a bude z toho platiť zdravotnú starostlivosť na následky týchto očkovaní…

       Páči sa mi

       • Prebúdza t.j. proces nielen nebol ukončený, ale sa len rozbieha. Takže tvoja prvá časť je mimo s tým, že oficiálnym číslam neverím lebo doslova musia naháňať/uplácať ľudí (pre časť populácie to je podozrivé) a aj Štúrovci-buditelia to mali spočiatku ťažké.

        Čo sa týka druhej časti súhlasím.

        Páči sa mi

        • ja to beriem, je to uhol pohľadu, ani ja neverím tým číslam ale iné nie sú (vy tiež nemáte dôkaz, že tie čísla sú reálne iné a nevieme si ani overiť, či tie oficiálne sú pravdivé), streliť, že som mimo a nepodložiť to ničím nie je argument

         očakávam, že sa ľudia ešte zaočkujú nad 50% dospelej prítomnej populácie, každý síce žije v nejakej svojej bubline ale v tej mojej je to 50/50 medzi “ochráni ma to” a “ja predsa MUSÍM ísť cez leto do Chorvátska”

         môžeme sa baviť o tom čo znamená prebúdzanie sa, pre mňa je to definitívne rozhodnutie aj napriek tlaku okolia/spoločnosti nakoniec sa nezaočkovať – nie len, že “zatiaľ neverím”, pre mňa je relevantný len výsledok konkrétneho konania v danej veci a nie len príjem informácií a prípadné premýšľanie o nich, na to je tá králičia nora príliš hlboká a z môjho pohľadu prebúdzanie začína keď do nej človek skočí a nie keď o nej len počul

         Páči sa mi

  • Treba chapat podstatu vekov. Vsetko vo vesmire je cyklicke. Najpr nastava vyvoj, potom vsetko zle co sa vyvinulo bude jednoducho znicene, pretoze sa to nepodarilo. Stare civilizacie o tom vedeli. Na zemi je to cyklus 26 tis rokov. Cinani mali take prislovie “Aby si zil v casoch kedy sa menia veky.” Tjs cinania nejako vedia, ze cas kedy sa meni vek je ten jatazsi, pretoze stare programy spravania uz nefunguju ale nove este nie su v spolocnsoti viditelne – tjs ovce nemaju od koho obkukat spravanie …. a len velmi malo ludi vedia generovat spravanie samy zo svojho vnutra. Tak 60 % ludi jednoducho obkuka spravanie a tak zije do konca zivota. Teraz je vek kedy konci era ryb a nastava era vodnara. Era ryb je spojena s krutostou, vrazdenim, nekonecnymi vojnami, proste clovek sa citi ako ryba, je nemy, akoby nic nemohol spravit. Len plave zivotom, tu niekoho osklbe tu ho zabiju a svet ide dalej. Ale era vodnara je dost ina. Vodnar je symbolom pestovania niecoho noveho, polievanie klickov noveho zmyslania. A presne to sa da vsimut dneska. Vela ludi zije v starom svete a noveho sveta sa boja. Vedia podla stareho sveta, ze kovid a kazde slovo vypadnute z debilizatora (TV) je svete a nikdy svojim mozgom nerozmyslali. Ale da sa vidiet uz vela ludi noveho sveta. Ludi co zmyslaju s lubostou, co vedia riesit konflikty s trpezlivostou, s laskou. Pritom si netreba mysliet ze ti ludia su slabosi, nie nie, oni len nastavia zrkadlo hajzlom a ti hajzli sa samy zabiju v zrkadle. Ti novi ludia inak zmyslaju. Nepouzivaju stare vzorce spravania. Chapu veci ako karma atd … Tiez o tomto case dobre hovorili slovania ze je to cas Vlka – cas kedy vsetko chore a zdegenerovane zahynie – ale co je zdrave to bude existovat a vyvijat sa dalej! Preto sa viac a viac zviditelnuje priepast medzi robotami a ludmi … roboty stale ziju v starom svete, ktory sa kazdym dnom neskutocne vzdialuje od nasej civilizacie a novy svet s novymi ludmi si robi priestor. A marne sa snazia ludia stareho zmyslania stareho sveta pytat certifikaty, potvrdenia a neviem co este …. uz im nic nepomoze … ked nebudu ochotni pochopit, ze sa musia zmenit, tak sam duch ich zmelie, oberie ich o zdravy rozum. Zomru predcasne. Takto funguje svet … ak clovek odmieta z vektora ciest mu predurcenych tak duch jednoducho vypne telo …. nahodne cloveka zrazi kamion, alebo ho trafi meteorit. A co teraz mame robit s tymi ludmi stareho sveta ? Treba sa snazit im pomoct. Netlacit na nich. Treba im vysvetlit veci. Z vlastnej skusensti poviem, ze niektori ludia sa chytia vasej sance, zacnu sa hybat dopredu. Ini vas zase odsudia a budu povazovat za hlupakov. Ale ako jezis povedal “ked od takych budete odchadzat vyzujte si sandale a otrepte prach” a tym date najavo, ze ste im chceli pomoct ale oni vas odmietli, ze ste im hovorili ale oni nepoculi, ze ste im ukazovali ale oni nevideli … za takych vam nebude pripocitany ziaden hriech, pretoze ste skusili a oni samy si vybrali svoju cestu. Kazdy ma slobody vyberu.

   Liked by 6 people

 2. Oracle spomína, že Slovensko aj Čechy budú patriť do nejakého veľkého celku, ale nepovedal do akého, aspoň keby načrtol možnosti. Mám si myslieť celok Euroatlantický, alebo Euroázijský, ale existuje ešte aj tretia možnosť : celok Ruského Sveta. Pripúšťa sa vôbec táto alternatíva? Samozrejme, že už to nebude davo-elitárna koncepcia spoločnosti.

  Liked by 1 person

 3. GP už z princípu nemôže zmeniť morálku, lebo inak ako parazit fungovať nedokáže. To ukazuje už tisíce rokov od kedy sa mu ,,podarilo,, zničiť Atlantídu a spôsobiť tým globálnu planetárnu katastrofu.
  To čo vnímaš ako GP už nie je ten pôvodný parazit ale niekto úplne iný…

  Celá planéta skončí pod jednotným vedením do jedného celku, to je cieľom transformácie a nemyslím tým NWO!

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s