Soľ nad zlato

Tento text je nielen pre materina a štefana, ale pre všetkých.

Kde bolo tam bolo, bol jeden kráľ, ktorý mal 3 dcéry. Vandu, čo je meno staroruské a znamená hádajuca sa, alebo prinášajúca chaos.Barboru, ktorej meno znamená hrubá, tvrdá, cudzinka a MARUšku, o význame jej mena pomlčíme.

https://uloz.to/file/MnGANJcLd66j/sol-nad-zlato-sul-nad-zlato-1982-sk-cz-dabing-mio-palmo-mkv#!ZJL5BGR2AJV2AJD5ZTH3BTIxAwtmZTb2AzEMZGLgpHW2qmLlZD==

Ako šiel čas, o Vandu aj Barboru aa pobili cudzí princovia, obaja výbojní, no morálne spustnutí. MARUška si vybrala soľného princa, bolo to jej rozhodnutie, postavené na Láske.

Prišiel čas na voľbu budúcej kráľovnej. Vanda s Barborou priniesli kráľovi Pravoslavovi do daru morálny úpadok. Cennosti peňazí, statkov a moci. Tak, ako európske hodnoty dnes, MIG mi hovoril, že v Poľsku dnešnej doby sa každý ženie za peniazmi, mať 3-4 autá, domy.. Princezná MAR(A)uška priniesla cennosť najvyššiu. Ľúbi kráľa, ako životodarnú soľ. Ako Život. Kráľ bol sklamaný, rozlíšenie ho opustilo, dcéru vyhnal, jej ženícha urazil, kým neprišiel jeho otec, kráľ podzemia a nepreklial kráľovstvo strašnou kliatbou. A nebola v Uhorsku jedna, však druhovia moji, potomkovia žrecov.

MAR(A)uška sa môže vrátiť do kráľovstva ako kráľovná vtedy, keď soľ (život) bude cennejší ako zlato a jeho temný svit.

MAR(A)uška slúžila u starej vedmy, dlho nalievala vodu z potôčika, čistú pravdivú vodu (informácií) do studne (bezodnej jame informačného poľa televizorovej kultúry), v ktorej stále mizla. Odmietla pokušenia stať sa kráľovnou a ženou iného a stále nosila vodu. Nakoniec starenka zmizla a ukazala svoju pravú podobu, vedmu, kráľovnu víl, matku Zem.

“Nemusíš už nosit vodu. Darmo by si nosila. Nie na každom mieste môze byť studňa. No musíme sa snažiť, aby na každom mieste studňa byť mohla.” Dar múdrosti a rozlíšenia nebude u kazdého. No nosenie vody @oracle911blog je zásluha zo všetkých najvyššia. A zato Teba a druhym vďaka….

A ako odkliala MAR(A)uška svojho princa?

Lúka soľných kvetov, v ktorých su slzy utrpenia Tvojho národa MAR(A)uška. Tie pozbieraj a pokrop nimi soľného princa a on ožije a kliatba najhoršia pominie.

Kráľ Pravoslav v slzách ďakoval za návrat dcéry slovami:

“Ľudia, naše nešťastie sa skončilo, Vaše útrapy a slzy nás vykúpili. Vaše obete by boli zbytočné, keby sme si neuvedomili, že zo všetkého NAJCENNEJŠIE, je ľudský ŽIVOT a najkrajšia je Láska.”

13 roční, 17 roční, 20 roční, 30 roční, 40 roční, 52 roční, 60 roční, 70 a viacroční zomierajú a my sme ticho. Ešte sa v soľných kvetoch nenazbieralo dosť sĺz, kym navrhujú povinnuú eutanáziu? Aj keď taká dobrá smrť (eu – thanatos) to nebude. Pretože tí, čo zomreli na infarkty, mŕtvice zomreli rýchlo, no tí a mám už dvoch o ktorých viem v rodine, ochrnuli a jedna skončila mesiac po vstrebaní druhej zrazeniny v nemocnici a neurológovia nevedia, čo sa s ňou deje. O prionoch radšej pomlčím.

Zoberte peniaze a presvedčte iného na očkovanie, budete to Vy, kto bude zodpovedný. Lebo ste peniaze ako Vanda s Barborou uprednostnili pred životom. Prihláste sa do lotérie, lotérie s vlastným životom a/alebo životom rodiny. Uprednostníte Vandu a Barboru pred Maruškou. Peniaze pred životom. A kalichy soľných kvetov sa budú plniť slzami tých, ktorí zostanú. Pamätáte sa na Argonita? Vždy pomáhal, @popolvar67, MIG a další su tým povestným Argonitom, aj @oracle911blog Oracle a ďaľší, postaviaši sa kráľovi podzemia aj kráľovi Pravoslavovi a nosiac vodu, vodiac Marušku, zastavolujuc vodopády a otvárajuc skaly, to je Vaša úloha a zásluha.

No teraz je to na Vás Slováci, Sloveni, Slovenky, matky, otcovia, dedovia, babky, starkí, starké, dcéry, synovia, vnuci, vnučky, Mara, Mária Sedembolestná, Maruška, je patrónka Slovenska. V pondelok má sviatok. Vezmite v tento sviatok Mary, Moreny, Márie, Marušky svoje slzy a pokropte matku Zem a ziskajte Božie rozlíšenie. Len ked sa spojíme, Harabin s Mazurekom a Ficom, Krajnikova s Uhríkom a Weisom, Slovák a Maďar s Rusinom a Cigáňom, Žid s Pravoslávnym a Kresťanom, stratia temní moc.

Kliatba COVIDu na nás strati moc. Už čoskoro, no je to len v našich rukách. Morálny úpadok nás oberá o rozprávky. Oberá o ne naše deti. A pritom v nich je práve ukázané deťom, na čo zabúdame veľakrát, ako dospelí, že dobro a morálka sú cestou ku kráľovstvu, kde sú ľudia štastní bez spôsobovania utrpenia.

Zaočkovaní môžu žiť. Začnite nosit vodu do studne, začnite žit ako Maruška, službou druhým. Nezaočkovaných práve nosenie vody a služba druhým, pomoc pri ochrane hodnôt života ochráni. A ostatní? Chcete byť ako Pravoslav a kajať sa, alebo ako Vanda s Barborou a nechat osud, nech Vás pripraví o všetko?

Buďte zdraví a zelám Vám veľa blaha, štastia bez spôsobeného utrpenia, zdravia a Lásky.

Jox

P.S. hore som dal link na Soľ nad zlato, teda život nad mamon, pustite ju svojim deťom a skúste sa prichytit pri tom, ako sa s Vasimi detmi, vnúčatami či pravnúčatkami (to je pre Vás stryko Vlado), znova stávate deťmi. Úplne šťastnými. A potom uz budete vedieť, čo je potrebné v pondelok urobiť.

16 thoughts on “Soľ nad zlato

 1. Zdravím jox13.
  Ďakujem za ten príspevok. Veľmi dobré porovnanie. Aký som starí taký som možno somár, ale s tým soľ nad zlato som sa takto nikdy nezamýšľal. Samozrejme som vedel že v tej rozprávke je zlato to prázdno v človeku a zlo a soľ je láska, dobro a skromnosť. S tou studňou som sa tak nezamýšľal. Bral som to skôr či Maruška je dosť silná v láske k princovi a či láska je naozaj najväčšie bohatstvo na zemi. A potvrdila že áno. Inak ta rozprávka je veľmi dobré porovnanie s dnešnou dobou.
  Ja som tiež trochu niekedy ako ten kráľ čo bol sklamaný. Lenže ja som sklamaný z ľudí že sa tak podvoľujú. Že pre zdanlivú a klamnú slobodu a vždy túžbe po materiálnych statkov sú ochotný sa vzdať nielen slobody ale aj zdravia a aj toho najcennejšieho a to je život. Možno Slovenský národ potrebuje vyroniť ešte veľa sĺz aby sa spamätal a zároveň vykúpil od utrpenia. Potrebujeme sa vrátiť k podstate a to je Boh.
  Ja sa snažím myslieť pozitívne a aj vysielať pozitívnu energiu, aby sa to zlo ktoré tu je, čo najviac eliminovalo. Ale keď človek vidí čo sa deje naokolo, počuje to zlé , aj keď správy nepočúvam ale predsa niečo počuje a niečo aj číta , tak ma z toho prepadá skepsa . Preto mám niekedy pocit že je všetko stratené a to zlo vyhráva. Možno ma vysmejete, ale modlím sa k Bohu, alebo skôr sa s ním zhováram a prosím ho aby nám pomohol. Poviem vám že sa mi uľaví a dostávam takú nádej že to bude dobré, že on nám pomáha a stoji pri nás.
  Jox13 s kým sa dá spojiť a bojovať s tým zlom. Zasa nie som prívržencom nejakých spolkov – volkov . Ale ak spoja rozumní ľudí dá sa veľa urobiť .
  Len toľko a prajem príjemní večer všetkým.
  Štefan f.

  Liked by 2 people

  • Stefan vdaka za komentár. V rozpravke bola este jedna scéna. Ked vtrhli ľudia do zámku kráľ k nim prišiel a povedal. Ľudia, predneste svoje ponosy mierne.
   Chyba nám soľ, pre ľudí, dobytok mrie na poliach, zver v horach. Ziadame ta urob tak, aby sme zasa mali soľ a budeme znova tvoji pokojni poddaní.
   Kmet ktorý s tymto vystupil, dostal ku nohám plášt, zezlo, jablko a korunu. Napriek tomu ich odmietol, pretoze kliatbu spôsobil kráľ.
   Kto spôsobil tuto krizu? Trúdnem si povedat, kazdy dospelý. Deti sú nevinné, sme to my, nasa moralka dospelých.

   V nasom narode sme to my všetci. Preto liek je podľa môjho nazoru takyto.
   Ada Krajniková uz mala u seba mladeho pana Kaliňáka a vcera aj pána Uhrika. pán Uhrík podporil akciu #doskolybezpodmienok Adriany Kráľovej a ta zasa projekt http://www.zadeti.sk
   Tibor Rostás nieco rozbieha, Pan Baránek tiez pan Haravín má uz dlhsie, Smer to isté.
   Pre nas by bolo dobré jedno.
   Urobit tlak zdola, ako ti ľudia, ktorí vtrhli do hradu. Ale nie protestovať. Spomeňte si protesty kazdy za seba. Trt. Je potreba, aby si Mino Mazurek podal ruku so Števom Harabínom a ospravedlnil sa Ade Krajnikovej. A mlady Kaliňák aby sa pridal ku nim a s nimi smer mozno este Dankovci zo SNS. A vsetci rado by aj nerádo by aktivisti. Pod jednu vlajku. Pod myslienkiu http://www.zadeti.sk
   Za dobrovoľne očkovanie, kde Peticia má uz cez 60 000 hlasov, za NIE fašizmu.
   q pôjde to.armada nepôjde proti svojim, ani policia nie….
   Vždy musime íst za a už sa konecne zjednotiť. To je cesta

   Liked by 6 people

   • vedia, že Armáda SR, ani Polícia SR nepôjdu proti ľuďom, preto požiadajú o pomoc armády NATO, ktoré je (podľa najnovšej úpravy zmluvy o NATO) použiť aj proti vnútornému nepriateľovi. tento scenár je pripravený…

    Páči sa mi

    • Veľky uciteľ zabudate na jedno. Použitienarmády na cudzom uzemí vyvola konflikt a zapalenie europy nie je na dennom menu. Preto sa deduško z bielej chajdy šiel stretnúť s jazdcom na mackovi.
     Zapalenie europy nie je v bezpecnostnej doktrine RF, prsve dostavali NS2. A naco je nam bez Ruska tato Zem?
     To je všetko

     Liked by 1 person

 2. “v pondelok má sviatok”…
  oficiálne je v pondelok cirkevný sviatok Cyrila a Metoda.
  Hľadal som v akej súvislosti je pondelok 5.7. spätý s Pannou Máriou – MARUškou…
  A našiel.
  Levoča – najstaršie Mariánske pútnické miesto na Slovensku! Púť do Levoče je tento víkend.
  V 1995 si ju v Levoči uctil aj jej veľký ctiteľ Ján Pavol II. A MARUška vždy na jeho príchod na Slovensko a jeho úctu voči nej pozitívne zareagovala. Nemusíte do Levoče, aby ste si ju uctili. Postačí návšteva akéhokoľvek starého kostolíka Panny Márie – všetky boli postavené na pôvodných svätyniach “MARUšky”.
  A ak ani takú možnosť vo svojom okolí nemáte, úplne postačí, ak s úctou pohliadnete synovia a dcéry Veľkej Maravy na jej meno – na štátny znak Slovenska.

  Liked by 5 people

 3. Ďakujem Jox13 za posun k väčšiemu rozlíšeniu. Všimol som si ešte jednu vec, celá náprava vzniknutej situácie bola na pleciach žien (MARUška, Vedma). Preto mi muži môžeme (musime) urobiť základnú vec “dať svoju celú Lásku našim ženám”, naplniť náš domov Láskou, úctou, dostatkom, pohodou a milosťou. Vtedy žena dokáže svojimi vibráciami, intuíciou a rozlíšením ochrániť svoje kráľovstvo (rodinu) a jej členov. My sme tí v ktorých musí mať oporu, ochranu, zázemie, vzor pre deti. Ctime a zbožňujme naše ŽENY.
  Je najvyšší čas.

  Liked by 8 people

  • áno, harmónia sveta začína harmónoiu v sebe a tá sa prejaví harmóniou v rodine. Nielen žena musí mať oporu v mužovi, ale aj muž v žene. Aby muž mohol byť tvorcom, vizionárom, musí mať oporu, zázemie v rodine – v žene. A len v tvorcovi-vizionárovi môže mať žena skutočnú oporu a pocit bezpečia, pretože takýto muž nemyslí len na bezpečie a tvorbu zázemia pre svoju rodinu pre dnešok, či zajtrajšok, ale aj pre vzdialenú budúcnosť. Len rodina, kde je muž skutočným mužom a žena skutočnou ženou, vládne harmónia Bohom stvorená. Ak si sa narodil ako muž, tak tvojou úlohou je aj dospieť do muža. Ak si sa narodila ako žena, tvojou úlohou je dospieť do ženy. len takto každé pohlavie dokáže naplniť svoj potenciál a misiu daného života. Preto všetky tie LGBT úchylky sú len navádzaním na scestie.

   Liked by 9 people

 4. A keže už je tu niečo z politického okienka, tak pridám aj MÔJ NÁZOR :
  ÁNO, URČITE VŠETCI POD JEDNU “VLAJKU”❗ Ale istotne nie s týmito❗
  1.) Uhrík, Mazurek, Kaliňák ml,, SMER⁉️ dokonca DANKOVCI⁉️
  Vôbec ktokoľvek, kto sedel v parlamente doteraz, už by tam nemal čo pohľadávať. Ano ani Odídenci-Kotlebovi….

  2.) Videli ste aj ich program?
  Akú ZMENU prinášajú?
  Ako chcú splniť to čo sľubujú?
  ….
  Všetci vieme, že tu je potreba ZMENA systému a nie len zmena zadkov v politike.
  V čom spočívajú tie ich zmeny, keď napr. ja tam vidím len zmenu zadkov u všetkých menovaných…

  3.) Jedinú (PRE MŇA HMATAŤELNÚ) zmenu, prinesie už iba (oprava) Ústavy SR.❗
  Ja a moje najbližšie okolie už len čakáme kto s tým príde…Odporúčam riadne preštudovať a ponúknuť Vašim politikom…
  Viď :

  https://www.nasevolby.sk/

  Liked by 2 people

 5. Dobrý deň pán NEKOREKTNÝ , včera ma vyprovokovala Vaša diskusia. Myslím si, že človek ubitý životom nemusí ubližovať všetkým okolo. Čakať na zázrak, že všetko sa lusknutím zmení. Prečo by mal nastúpiť spoločenský poriadok na báze politických strán, sú aj iné voľby. Ak si nájdete čas pozrite si na vyhladavači Dedičstvo otcov – rána Svaroga 3 a ďaľšie časti a rozšíria sa Vaše vedomosti.

  Páči sa mi

  • Veľmi pekne ďakujem za typ.
   Určite prečítam ale až bud. týždeň, veľa práce je teraz (na záhrade..)
   A ak to človeka “ubytého” životom máš na mysli mňa, tak sa veľmi mýliš. Tým že som sa zakaždým dokázal postaviť znovu na vlastné nohy, tak sa mu zatiaľ nepodarilo ma “ubiť” naopak som za to vďačný pretože ma to mnohému naučilo❗
   A nikomu som určite nemal v pláne ublížiť. Ak môj názor náhodou niekomu ubližuje, tak ma to mrzí. A je mi ho ľúto ale ubližuje si on sám. Možno tým ako chápe (alebo nechápe) napísané. Ľudia (ja tak isto) majú tendenciu brať hneď veci osobne. Namiesto zamyslenia sa na tým napísaným.
   A súhlasím, s tými politickými stranami. Lenže vec sa má tak, že situácia ktorá tu, sa dá zmeniť iba (podľa mňa) opravou ústavy a zákonov. To sa dá iba v parlamente kam sa dá bohužiaľ dostať iba ako politická strana…

   Prajem krásny deň…👍

   Páči sa mi

 6. Možno som inak pochopila Vaše vyjadrenie. S tou robotou v záhrade sme na tom rovnako. A pri čítaní a porozumení bukvice mi pomohli vedomosti zo socializmu asi na 5O %.Prajem všetko dobre.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s