SNP – pokračovanie 6 – vlajka

P-rezidentka prepožičala minulý mesiac piatim útvarom Armády SR bojové zástavy. V kontexte s Čiastkou 38 Vestníka MO rozposlanej v tichosti všetkým obecným úradom a Okresným úradom -metodikou o hospodárskej mobilizácii počas vojny a vojnového stavu je ten počin p-rezidentky nanajvýš otázny. No tomu sa teraz venovať nebudem.

V predošlom článku https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/27/snp-pokracovanie-5-heslo/ bolo zverejnené zjednocujúce heslo nielen SNP, ale celého obdobia procesu budovania nového slobodného a spravodlivého Slovenska.

V tomto článku predstavím bojovú zástavu SNP II a vlajku nového slobodného spravodlivého Slovenska. Najprv to bude vlajka, a potom sprievodný text k nej, prečo vlajka práve v takejto podobe. No prv, než začnete ten sprievodný text čítať, pozorne sa na predmetnú vlajku zahľaďte, precíťte ju, a až potom pokračujte v čítaní, o čom tá vlajka je.

Bojová zástava SNP II – vlajka oslobodzovania.

Je to víťazná červená zástava. No nie je to zástava boja prostriedkami 6. priority. Je to zástava chrániaca pred krviprelievaním,  je to zástava zjednocujúca národ, zástava držiaca ochranu nielen nad Slovenskom, ale aj nad SNP II. Je to energeticky veľmi silná vlajka. Je to vlajka, ktorej symbol je nielen symbolom za oslobodenie a budúcnosť Slovenska, ale je symbolom oslobodenia celej Zeme. V tom zjavnom symbole je energia procesov v jemnohmotnom pozadí nielen Zeme, ale celého Vesmíru, procesov ďaleko objemnejších, než je proces SNP II.

Vlajka Slovenska.

Nech vás nermúti, že je to trikolóra. Trikolóra je len forma, no obsah tejto formy záleží na nás. Nie je to trikolóra zrady a porazenectva, ako to prezentuje V.Pjakin. Táto vlajka má úplne iný obsah.

Modrá je národ. Biela je Otec Nebeský, červená je Matka Zem. Národ, ktorý žije rovnováhu a harmóniu – rovnováhu duchovna a matérie – je presne v strede medzi nebom a zemou. Preto je dvojkríž v štátnom znaku upravený – obe vodorovné ramená sú rovnako dlhé.

Zlatá farba je farba konceptuálnej moci. Koncepciou rozvoja nového Slovenska dovnútra je na úrovni spločnosti Právne a sociálne spravodlivý štát a na úrovni jednotlivca – mravnosť, svedomie, rovnováha, zodpovednosť.

Koncepciou rozvoja nového Slovenska navonok je Slovensko ako most medzi Východom a Západom. Slovensko nikdy viac ako bojisko medzi Východom a Západom, ale Slovensko ako územie tvorivého konkurzu toho najlepšieho jak z Východu, tak zo Západu – Slovensko ako most, ktorý spája. To preto je štít štátneho znaku vertikálne rozdelený na bielu a červenú časť.

Toto sú vlajky oslobodzovania Slovenska a nového slobodného spravodlivého a predovšetkým zjednoteného Slovenska so zjednocujúcim a oslobodzujúcim dosahom na všetky územia Veľkej Maravy.

Naša budúcnosť je tvorivá spolupráca, mierové nebo nad hlavou a prekvitajúca zem pod nohami.

PS: autorom vlajky oslobodzovania – bojovej zástavy SNP II je Matúš (alias „Um“)

      Vlajka Slovenska vznikla tvorivou spoluprácou Uma a Popolvára.

Aktualizácia 2.8.2021 – po posúdení a precítení návrhov vlajky Slovenska, návrh vlajky so štátnym znakom posunutým viac doľava kvôli jej nevyváženosti z tohto článku odstraňujem.

Slovensko bude mať toľko suverenity a konceptuálnej samostatnosti v zmysle vyššie uvedenej koncepcie rozvoja nového Slovenska dovnútra a navonok, koľko si jej v najbližšom období vydobyjeme. Dvere sú otvorené, záleží, či nájdeme odvahu do nich vstúpiť.

Aktualizácia 18.8.2021: tu sú zdrojové súbory vlajok:

https://uloz.to/file/ChR2T0oI5atQ/vlajky-zip#!ZJV5AmR2AGL5MGV0AzHmZQOuAwx4LIS0LGIaLwM1nUVmJwZ4BD==

Tým pádom je všetko, aby tieto vlajky zaviali už 1.9.2021 v Košiciach, a nielen tam, k dispozícii.

45 thoughts on “SNP – pokračovanie 6 – vlajka

 1. Chlapci, cest Vasej statocnej praci, ale ta trikolora bude furt fasisticka ci si to oddovodnime tak alebo hentak. Zial historia nepusti. Vlajka Slovenskeho statu bola aka bola. Ak to nie je vlajka porazenectva tak coho potom? Aj hakovy kriz bol slovansky hist.symbol. a pozrite sa ako sa na neho teraz nazera. Ak to ludia prehodnotia na 2. Priorite riadenia vtedy to bude mat uspech.

  Páči sa mi

  • Prečo by mala byť trikolóra fašistická ? Upravená vlajka Slovenska je naopak dokonalá. Že je to trikolóra, to Pjakinovi vadí kvôli Vlasovovi, ale nám to nemá prečo vadiť. Už terajšia vlajka vzbudzuje vlnu hrdosti v každom Slovákovi a tá vylepšená bude podľa mňa pôsobiť ešte oveľa silnejšie. Menej som si však istý pôsobením bojovej vlajky, symbol pripomína čínske znaky … a takto to môže pôsobiť na masy.

   Liked by 2 people

 2. Trikolóra (môže sa interpretovať ako PRAV, JAV, NAV) so znakom v strede pôsobí vyrovnávajúco, vyžaruje kľud, pokoj, mier, harmóniu. Kdežto s posunom vľavo sa narušujú tieto aspekty pokoja, mieru, kľudu. Po ich vzhliadnutí po sebe, vlajku s posunom znaku vľavo moje vnútro ju úplne odmietlo. Vlajka SNP 2 – dve bytosti, ktoré sa stretávajú dotykom rúk ukazujúcich na hviezdu a dole vyvierajúci zdroj života.

  Liked by 4 people

 3. Rada čítam tieto príspevky /náhodou so ich objavila/, ale ako už “prezretá” baba, musím upozorniť autorov, že táto vlajka nezodpovedá pravidlám tvorby vlajok a erbov…
  Myslím, že aj napriek oduševnelým predstavám, musia sa dodržiavať pevné pravidlá !
  A nakoniec som presvedčená, že bežní obyvatelia Slovenska Vašu vlajku neprijmú, lebo sa vymyká z tradície. Slováci sú konzervatívny , veľmi konzervatívny národ ! Filozofia týchto prístupov je /KSB/ neznáma v populácii. Obávam sa ,aby autori neustrnuli a nezaspali na vavrínoch….
  P.S. celý pracovný život som bola okrajovo konfrontovaná našou vlajkou, erbom Slovenska históriu…

  Páči sa mi

  • ďakujem za dobre mienenú radu. Bolo by naivné si myslieť, že na celonárodných protestoch 1.9.2021 budú viať len navrhované vlajky. Kľudne nech vejú aj terajšie vlajky Slovenskej republiky. No bude dobré, ak zavejú aj navrhované vlajky, hoc i len po jednej na každom miestnom procese – čím viac, tým lepšie.
   Padla už aj otázka v súvislosti so zlatou farbou dvojkríža ako farbou konceptuálnej moci a samostatnosti – čo na to GP? Tieto vlajky sú aj jednoznačným signálom, že chceme byť mostom – štátom, kde sa v tvorivom evolučnom konkurze stretáva to najlepšie zo Západu a Východu, že sa nám jedná o rovnováhu, a nie len o opätovné jednostranné preklopenie “váh”…
   Slovensko nemá byť ani príveskom Západu, no ani príveskom Východu – a neviem, prečo vlastne to píšem znova, ak je to jasne napísané v samotnom článku.
   čítajte s porozumením a zvažujte, čo je prioritou.
   Toto sú vlajky, aby sme prešli búrlivými vodami budúcich dní a týždňov čo najsuchšou nohou.
   Dostali ste všetci návod, odporúčanie, vysvetlenie – no každý má slobodnú vôľu sa rozhodnúť…, a následne niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutie.

   Liked by 3 people

  • prosím, vy všetci, ktorí súhlasíte s týmito návrhmi, predstavte ich okoliu, ktoré je schopné to precítiť podobne ako vy. A chystajte ich na 1.9.2021. Z aktuálnej slovenskej vlajky sa dá tá navrhovaná so znakom v strede ľahko spraviť: odstrihnúť sprava toľko a našiť to naľavo, aby znak bol v strede, a znak potom farbou upraviť. No je možné našiť aj zbrusu novú – šikovných krajčírok je dosť.

   Liked by 1 person

 4. No neviem, vlajka so znakom je II. kategória. Bojová zástava, ten ornament je vizuálne komplikovaný. Ak by to bolo bez tej hviezdičky a bodiek tak asi OK, hory a vody. Skôr by som bol za niečo osvedčené s historickými koreňmi. Napríklad vlajka Nitrianskeho kniežatstva https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Nitrianska_vlajka.png , momentálne sa asi nikde nepoužíva a máme na ňu vlastnícke právo. Ako bojovú zástavu SNP II – vlajku oslobodzovania. Vlajka štátu by musela byť schválená GP.

  Páči sa mi

 5. Ja to cítim tak, že trikolóra pre mňa symbolizuje zradu slovanského sveta a našeho systému globalizácie. Zjednotenú koalíciu protiruského Sveta… Kto ju sem inštaloval a podsunul je vec iná.. Slovanské trojvršie, ktoré symbolizuje chrbticu pevniny, rozvodie, posvätnú zem Slovenov nad ktorou sa vypína, z ktorej pramení životodarná voda a nesie život na všetky strany sveta a do neho je zabodnutý dvojkríž, ktorý pre mňa symbolizuje zábor tohoto územia, Byzanciou – Východorímskou ríšou… Nechodí sa do Slovenska, ale NA Slovensko… Starodávne Slovensko samotné, je symbolom vznešenej posvätnej zeme Slovenov, lonom slobody a slávy jeho detí, srdcom Slovanskej Cnosti…. Naši predkovia to vedeli a stále sa s nami rozprávajú prostredníctvom našeho – jazyka… Preto to je “bojová” zástava môjmu srdcu bližšia… Zástavu s dvojkrížom vnímam tak, že si ju momentálne zaSLÚŽime… BudúCNOSŤ ukáže, či si aj vyBOJUJeme inú… (zaSLÚŽiť si ju – nemôžeme…)

  Páči sa mi

  • dvojkríž môžeš vnímať tak, ako ho vnímaš, len v prípade, že sa naň pozeráš z perspektívy dejín posledných cca 1100 rokov. Je to podobné, ako by si sa díval na svastiku a hodnotil ju len z perspektívy posledných cca 85 rokov a vnímal ju len skrze zneužitia hitlerovským Nemeckom.
   Dehonestovať čistotu, silu a energie dvojkríža, dať pečať minulosti dlhej rádovo v desiatkach tisícov rokov skrze prizmu posledných 1 100 rokov a aj to nie celých, pretože dvojkríž na Veľkú Maravu nepriniesli byzantskí misionári – ten tu bol už dávno, je ako sa dívať na svastiku a hanobiť ju i odmietať kvôli nacistom.
   Ty a podobne zmýšľajúci, neberte to ako urážku, alebo nejaký útok voči vám, ste sa zacyklili v určitom krátkom úseku dejín, a preto je váš pohľad skreslený.
   Skreslený tak, ako je napr. skreslený pohľad Mariána Kotlebu, ktorý sa zacyklil v Slovenskom štáte.
   Nemôžeš, upnúc sa na kratučkú epizódu, skrze ňu hodnotiť celý dejinný proces a symboly tohto procesu.
   Pretože energia dvojkríža a zvlášť vztýčeného dvojkríža Nitrianskeho kniežatstva je energiou doslova a do písmena energiou od stvorenia Zeme.
   Tak ako trojjedinnosť MIM (miera, informácia, matéria) alebo inými slovami FEI (forma, energia, informácia) stráca vynechaním čo i len jednej zložky svoju komplexnosť, tak tak isto aj navrhovaná vlajka je komplexná, kde modrá – ľud – predstavuje tú informáciu, ten proces informácie a kvalitu a charakter informácie zase určuje dvojkríž, preto je centrom v modrom poli.
   Poviem to ešte takto: prebiehajúci proces očisty a transformácie Zeme je nezvratný, a to, či najbližšie roky budú také, či onaké, na celkovom procese a vývoji nič nemenia – sú a budú len krátkou epizódou vo vzťahu k celému procesu, no z hľadiska dĺžky života človeka podstatnou časťou jeho života – ba životom celým.
   Sú dve možnosti, ako sa k budúcemu vývoju a priebehu udalostí postaviť v kontexte dlhodobého nezvratného vývoja Zeme: byť toho nestranným pozorovateľom a doslova všetku tú hlúposť, primitívnosť, agresivitu, všetku tú neľudskosť dehonestujúcu Človeka, nechať vyhniť, vykapať skrze vakcinačný kovid fašizmus, alebo sa pokúsiť do tohto procesu zasiahnuť tak, aby sa čo najviac ľudí spamätalo a “vyhnilo” ich čo najmenej. Zasiahnuť do procesov tak, aby fáza evolučného tvorivého procesu nastala čo najskôr, a fáza covid-fašizmu trvala čo najkratšie. A to všetko bez záruky úspechu, pretože o tom, či vynaložená námaha a energia stála za to, rozhoduje myslenie a konanie ľudí – na priebeh procesov štatisticky závažného počtu jedincov. A sledujúc tvrdošijnosť a skostnatenosť myslenia mnohých aj tu na fóre, si často kladiem otázku, či to vôbec stojí za to, jak z pohľadu vynaloženej energie a času, tak z pohľadu toho, že zasiahnutím do procesov sa jedinec stáva automaticky ich súčasťou so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami. Načo zažívať útrapy hlavných hrdinov dobrodružného filmu, ak je možné sa v pohodlí kresla na to len dívať? Prebiehajúci proces – život na úrovni filmu je pre postavy tohto filmu pre nich plne reálny, tak ako je plne reálny život na úrovni inej toho, ktorý sa občas na život na úrovni “filmu – televíznej obrazovky” pozrie.
   Načo tratiť energiu a márniť čas v epizodických procesoch, ktorých priebeh na celkový priebeh mnohonásobne objemnejšieho a z hľadiska času mnohonásobne dlhodobejšieho procesu nemá zásadný význam, ak tí, ktorých sa to zásadne týka, o to možno ani nestoja, zostávajúc tvrdošijne zacyklení a spokojní v mantineloch filmu televíznej obrazovky? Či?
   Ja tu nie som pre tých, ktorí o to nestoja. Ja som tu pre tých, ktorí cítia a vnímajú, že zmena začína najprv zmenou ich samotných…

   Liked by 5 people

 6. Čisto subjektívne, so mnou to nerobí nič, nestotožňujem sa. Skôr by som sa odrazil od štátneho znaku (s ktorým sa drvivá väčšina ihneď stotožní) na tom červenom pozadí. Žiadnu revolúciu na vlajke v prvom kroku netreba robiť, ľudia to odmietnu alebo nepochopia.

  Páči sa mi

  • Navyše je štátny znak aj na Ústave SR. “Deň D” má nastať 1.9. na Deň Ústavy SR.
   Ja by som použil túto symboliku – červené pozadie a zlatý (žltý) obrys štátneho znaku v strede. Niečo podobné ako sa používa na červených pasoch, vyrezal som danú časť pre predstavu:

   Páči sa mi

   • Toto by som podporil. Otázka či s tým štítom alebo bez, Doriešiť odtieň červenej farby a pomer strán. Ľahko zapamätateľné a dá sa nakresliť aj rukou.

    Páči sa mi

    • Môj osobný názor je ponechať štít v znaku ako jeden celok, ktorý symbolizuje obranu alebo ochranu, čo koreluje aj s kontextom nadchádzajúcich udalostí. Neútočiť, ale brániť seba, svoju rodinu, národ, “štát”, budúcnosť a slobodu.
     Zároveň je to dostatočne jednoduché, hádam aj kompatibilné pre väčšinu a má to potrebný náboj.

     Páči sa mi

 7. K navrhovanej vlajke SNP… Je mi jasný význam symbolov a aj použitá farebnosť, napriek tomu sa nemôžem zbaviť pocitu, že je to vlajka nejakého himalájskeho štátu.
  Chýba mi jednoznačnosť použitej symboliky, ktorá by bola každému obyčajnému človeku hneď jasná a ľahko zapamätateľná. Keďže sú tam použité iba trojvršie a farebnosť, ktoré nadväzujú na symboliku z našej minulosti, je potrebné, aby takýto nový návrh bol jasný na prvý pohľad. Ďalšia vec je, že aj keď sa pohybujeme často v digitálnom svete, treba pamätať, že niekde v teréne na protestoch bude potrebné si symboliku nakresliť voľnou rukou.
  Mienim to ako vecnú pripomienku a vďaka za tvoju prácu.

  Liked by 1 person

 8. Neviem či tomu dobre rozumiem, ale trikolóru som nečakala, vždy bola, je a bude znakom kolónie. Už sme si náš národ prešli toho dosť. Postavila by som červenú zástavu a v bukvici symbol – písmo Matky zeme. Veď z toho spravili dvojkríž. Sme hrdí a slobodní národ Svätopluka a Matúča Čáka. /Viem, že realita je iná ale nebanujme za premeškanou historickou udalosťou./

  Páči sa mi

  • položila si si niekedy otázku, prečo ani červená vlajka a rúna Matky Zeme nestačila na odvrátenie toho, proti čomu bojovali Svätopluk a Matúš Čák Trenčiansky?
   Ak by bol Matúš Čák pozdvihol kríž Nitrianskeho kniežatstva, možno by naša minulosť bola iná…
   Vraciame sa do minulosti, opakujeme jej chyby, alebo tvoríme budúcnosť? Položil si vôbec niekto otázku prečo v erbe Nitrianskej arcidiecézy nie je klasický katolícky jednoramenný kríž? Prečo si ho ani Vatikán nedovolil vztýčiť v erbe arcidiecézy v Nitre?, ale má v znaku dvojramenný kríž zdanlivo opačný, no v reáli doplňujúci Matúšov kríž na kríž, ktorý je v novej vlajke Slovenska?
   Aký symbol vztyčuješ, pod takýto symbol sa zaraďuješ a do takej matrice vstupuješ. To dokedy chcete namiesto rovnováhy len preklápať “váhy” z jednej strany na druhú? Vlajka, ktorú navrhuješ, je vlajkou Veľkej Mary, alebo inými slovami vlajkou Východu. Nemá byť náhodou Slovensko mostom, medzi Východom a Západom?
   To ešte stále nechápete, o čom sú články o Matúšovi Čákovi Trenčianskom, či séria SNP?
   To si ozaj myslíte, že som ešte na “vode”, len tak z nudy začal s matričnými analýzami?
   Áno súhlasím, vlastnú minulosť poznať a ctiť si ju i svojich predkov je dobré i pripomenutím si ich vlajok, pod ktorými bojovali za našu budúcnosť. No, ak Matúšova vlajka, tak potom s dvojkrížom ako v navrhovanej vlajke Slovenska. No táto vlajka má agresívnejší náboj, než navrhovaná vlajka oslobodzovania. Myslíte si, že táto varianta sa nezvažovala? Zvažovala, no my chceme jednoznačne dôrazné protesty, ale bez krvi. Si uvedomujete, že tancujeme na sude s pušným prachom? Červená vlajka s dvojkrížom je prenesene ako Starý Zákon – oko za oko, zub za zub – prudký manéver. Toto chcete?
   Navrhovaná vlajka oslobodzovania s hviezdou je ako Nový Zákon – ako pôvodné Ježišovo učenie – tá hviezda je symbolom jeho učenia – je to pozvoľnejší manéver.
   Prečo asi na ksbfóre prebieha v týchto dňoch diskusia o pravde a istine? Budeme sa hrať na subjektívne pravdy a čiastkové istiny, alebo pôjdeme v duchu Božej Pravdy-Istiny v duchu Pravdovernosti?
   A ešte jedna vec: procesy môžu prebiehať pre naše najvyššie objektívne dobro, alebo procesy môžu prebiehať pre naše najvyššie objektívne dobro tým najjemnejším pre nás možným spôsobom.
   Čo si vyberiete, ktorú možnosť?
   Nie je problém prezentovať vlajku s plnou silou dvojkríža, no to potom by neprebiehalo tým najjemnejším pre nás možným spôsobom, ale by sa to tu razom vyčistilo od všetkých “šeliem” jak na jednej tak i na druhej strane. Koľkí z vás sú si istí, že takéto energie ustoja? A ak aj áno, ustoja to aj všetci, na ktorých vám záleží?
   Nezahrávajte sa so silou a energiami symbolov, ak nemáte o nich plné vedomie.

   Liked by 4 people

   • Bez urážky, prosim, neber to osobne, ale bežný Fero s Jožom na námestí, ktorí nemajú páru o KSB alebo symboloch a energiách, si budú pri pohlade na vasu vlajku SNP myslieť, že ste sektári alebo komunisti. Budete im hovorit, nech tu vlajku precitia? Ja chapem, o co sa snazis, ale bolo tu niekolkokrat naznacene, ze to ludia asi nepochopia alebo sa nestotoznia a nezjednotia pod tento symbol, tak snad sa mylime a drzim(e) palce.

    Páči sa mi

    • ale na námestí nebude len bežný Fero s Jožom, ale aj tí, čo tomu rozumejú. A ak Jožo s Ferom majú aspoň trocha zvedavosti v sebe, tak sa spýtajú toho, čo ju bude niesť, čo to znamená a prečo ju nesie. A stačí povedať len toto: ten zlatý dvojkríž je suverenita a sloboda Slovenska. A tá červená bojová je vlajka víťazstva.

     Liked by 2 people

 9. podla mna je ta bojova vlajka dokonala… a preco to takto vnimam:
  tu spodnu vlnitu liniu som si okamzite stotoznila s cestou, ktora smeruje do dialky vpravo nahor chranena dvoma ochrannymi bytostami a pozehnana hviezdou
  z mojich davnych ezoterickych cias si pamatam, ze smerovanie vpravo hore znamena uspesny vzostup smerom do buducnosti
  cerveny podklad znamena aktivitu (je to aj bojova farba za vitazstvo, spojena so slovanskou historiou) a zlata je farbou pozehnania a ma vysoku vibraciu
  takze – pre mna dokonaly navrh

  Liked by 2 people

 10. Pozrite, čo k vlajke teraz napísal europoslanec a byvalý sudca Radačovský:

  VLAJKA A ŠTÁTNY ZNAK SLOVENSKEJ REPUBLIKY

  Slováci a Slovenky, vážení priatelia, patrioti Slovenska!

  Pokojný protest tej časti občanov, ktorí sa v boji proti celosvetovému nešťastiu pandémie nestotožnili s očkovaním, nosením rúšok, je v poriadku, je legitímny. Je to ich názor a ich videnie sveta.

  Pokojný protest tej časti občanov, ktorí sa v boji proti celosvetovému nešťastiu pandémie stotožňuje s očkovaním, nosením rúšok, je tiež v poriadku. Je to ich názor a ich videnie sveta.

  Ale to, že sa na takýchto protestoch, či už z jednej alebo druhej strany objavujú vlajky SR, už podľa môjho názoru v poriadku nie je.

  Slovenská vlajka, štátny znak má totiž občanov Slovenska spájať a nie rozdeľovať, a to bez ohľadu na to, akí sú, čo sú, akí majú politický názor, aký majú názor na riešenie pandémie, ale aj názor na nesystémové a zmätočné rozhodnutie vlády.

  Ani jedna ani druhá názorová strana nie je oprávnená privlastniť si štátnu vlajku v akomsi názorom súboji občana Slovenskej republiky proti občanovi Slovenskej republiky.

  Vztýčiť slovenskú vlajku občanom SR proti občanovi SR len pre jeho názor nemá právo nikto a nikdy a za žiadnych okolností a to aj keby išlo o najostrejšieho politického alebo názorového oponenta. Jednoducho nikdy.

  Politici, ktorí nepochybne tieto protesty podporujú a to či už z jednej alebo druhej strany, nech si vycapia svoje stranícke logá. Aspoň budúcnosť ukáže, kto bol alebo nebol strojca rozdelenia spoločnosti na tých, ktorí už začínajú pomaly nenávidieť tých druhých. Slovenskej vlajke a štátnemu znaku nech dajú pokoj. Tieto symboly našej štátnosti majú totiž nás všetkých spájať, bez rozdielu na názor na čokoľvek.

  Pre mňa osobne je potešiteľné, že oba protesty prebehli kultivovane a slušne.

  Len tí politici v pozadí a rôzni štváči na sociálnych sieťach mi prekážajú a to či už z jednej alebo druhej strany. Nesledujú totiž nič iné, len svoj politický a osobný profit. A pokiaľ tvrdia niečo iné, tak sú neúprimní.

  S úctou
  europoslanec a predseda politickej strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

  Liked by 1 person

  • Nemám pocit, že by protestovali neočkovaní proti očkovaným alebo ich nenávideli. Skôr mám pocit, že pán europoslanec “nevedomky” nabáda k rozdeľovaniu spoločnosti. Prečo asi?

   Páči sa mi

  • V súvislosti s protestami proti očkovaniu a iným veciam, súhlas, ale pán sudca nech si uvedomí, že to, akým spôsobom táto vláda pretláča očkovanie a v súvislosti s tým zavádza apartheid, diskrimináciu a perzekúcie je v rozpore s Ústavou SR, je to demontáž štátnosti, a tak všetky tieto protesty sa tým pádom automaticky stavajú protestami nielen proti očkovaniu – sa prenesene dajú chápať ako konanie v súlade s článkom 32 Ústavy SR. A ohlasovaný celonárodný protest na 1.9.2021 na Deň Ústavy SR si doslova vyžaduje, aby tam viali vlajky SR, pretože tento protest v žiadnom prípade nie je len protestom proti očkovaniu, ale protestom proti pošliapavaniu ľudských práv a Ústavy SR, protestom proti tým, ktorým už len z ich funkcie vyplýva zákonná povinnosť chrániť Ústavu SR, no oni konajú pravý opak. Alebo sa mýlim, pán sudca?
   A ten podpis na záver vášho názoru nie je tiež len sledovanie svojho politického profilu? To načo je tam potrebné sa vymedziť ako predseda politickej strany Slovenský PATRIOT?
   Možno ste to mysleli úprimne, no nejako nedomysleli…

   Liked by 2 people

   • no, tento názor pána Radačovského je možné chápať aj ako odkaz ohľadom vlajok a návrhu, aby Slovensko bolo mostom medzi Východom a Západom.
    Vlajky politických strán nie, to je jasné, vlajka SR nie, takže zostávajú len navrhované vlajky.

    Liked by 1 person

 11. Zaujimava diskusia, ale nie je dolezitejsie co Vam, respektive Nam vlaje v srdciach ako nad hlavami, aka energia z Nas ide do priestoru, mozme sa ovesat neviem cim, pokial nebudeme v Nasich Srdciach v pravde a v laske, tak ta cesta bude ina……chapem, symboly su napomocne…ale sila Nasej podstaty….individualnej duchovnej bytosti ma tak nepredstavtelny potencial…a ten je momentalne najpotrebnejsi……

  Inak velmi pekna a kultivona diskusia na tomto portali, ospravedlnujem sa za apostrofy, nemam slovensku klavesnicu

  Páči sa mi

 12. Už som na tento blog reagovala, Najviac sa mi páči zástava Slovenska, kde je dvojkríž umiestnený v strede zástavy, vďaka za tento článok, čo tak červená zástava-pozadie a Slovenský dvojkríž umiestnený v strede červenej zástavy ? Červená farba na pozadí u mňa evokuje, tak to cítim, ja som svetlo, ja som láska, ja som pravda, ja som …. musí byť Slovenský dvojkríž v strede zástavy, nie mimo stredu, som Slovenka aj Slovanka, porozmýšľajte o tomto Um a Popolvár, bojová zástava je ok, šokli ste ma vy dvaja, v dobrom , na bojovej zástave, pozadie je červené, ja som svetlo, ja som láska, ja som pravda, ja som …. žiadna trikolóra na Slovenskej zástave, toto neberiem, toto ale bude ťažký boj, aby sme mali takúto Slovenskú zástavu, myslím tým Slovenský dvojkríž na červenom pozadí, pekný večer všetkým, faolinka

  st 28. 7. 2021 o 13:31 Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska napísal(a):

  > popolvar67 posted: ” P-rezidentka prepožičala minulý mesiac piatim útvarom > Armády SR bojové zástavy. V kontexte s Čiastkou 38 Vestníka MO rozposlanej > v tichosti všetkým obecným úradom a Okresným úradom -metodikou > o hospodárskej mobilizácii počas vojny a&n” >

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s