Močiar

Vynorila sa potreba riešiť túto otázku, preto píšem tento kratučký článok. Nebudem tu teraz rozoberať celú históriu genézy anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne, lebo na to nie je miesto, a to z toho dôvodu, že je to späté s globálnym historickým vývojom. To je dôvod prečo bude tento článok krátky.

Kto sú?

Sú to primárne príslušníci anglo-americkej vetvy čiernej šľachty s tým, že americká vetva je tvorená prevažne ľavobočkami tak anglických, ako aj európskych šľachtických rodov. Tieto rody sú pokrvne previazané a ich financie spravujú židovské bankárske klany. Ale dôležitejšie sú tri veci, kvôli ktorým sa právom nazývajú čierna nobilita:

 • Sú zapletení do každého organizovaného zločinu ako hlavní organizátori, ktorých zákon nepostihne, mám na mysli obchod so ženami, deťmi, narkotikami, zbraňami atď spolu s korupciou. Netreba zabúdať ani na to, že ovládajú (a nepriamo vlastnia) 80% svetovej ekonomiky cez 117 (vlastne už 116 po roku 2008) vzájomne sa vlastniacich korporácií.

 • Sú členmi temných kultov a vyznávajú Molocha/dračích ľudí/jašterích ľudí, a preto používajú divný kalendár, ktorý využívajú pri svojich akciách s tým, že podľa ich viery ak obetiam medzi riadkami povedia, že čo plánujú urobiť, tak to stačí na to, aby obišli karmu t.j. aby neniesli zodpovednosť. A tieto kulty sú tak či onak ovládané židovským rabinátom resp. klanom Levi.

 • Sú to zväčša sociopati, psychopati, sadisti a iný deprivanti, ktorí do svojich kultov naberajú z nižších vrstiev spoločnosti podobne poškodené ľudské bytosti s tým, že niektorých motivuje k vstupu do takýchto kultov fascinácia mocou resp. jej ilúziou.

Takže medzi močiarom a európskou čiernou nobilitou neexistuje principiálny rozdiel, existuje rozdiel len v pracovných metódach, zameraní a v bohatstve s tým, že arabský svet a Ázia tiež majú vlastné čierne kulty, ktoré sú často konkurenčné s tými anglo-americkými a európskymi.

Skrátka vedenie globálneho zákulisia (GP) t.j. 7 atlantskí a 11+11 egyptskí žreci si vybrali „správnu čvargu“ na vykonávanie špinavej práce. Našťastie veci nejdú tak, ako plánovali.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Medzi sebou praktizujú komunalizmus t.j. navzájom volne využívajú zdroje, ale nám pretláčajú práve všetky tie nezmysly ako komunizmus a kapitalizmus.

PS2: Keď odíde táto čvarga, tak ľudstvo získa naspäť to, čo oni ukradli.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

79 thoughts on “Močiar

 1. Čo donúti túto čvargu odísť a vrátiť čo ukradli? Snáď len prírodná katastrofa. Ako sa dá skorigovať všetka ta neprávosť a zničené životy stáročiami? Neviem či som dobre pochopila Váš výklad, ale vždy som myslela že členovia rodov, atlanskí a egyptský žréci sú jedno a to isté. Inak výborna analýza, blížime sa pomaly k cieľu alebo finále?.

  Liked by 1 person

   • tak ju nahradia digitalnou menou, ktora skonci rovnako a podstatne rychlejsie ako dolar (teraz bolo 50. vyrocie konca krytia), potom zase nieco vymyslia a ked uz nikto neuveri tak spravia to co vzdy v minulosti – zavedu zlaty standard, ale iba na chvilu, mozno na 10-20 rokov

    toto je modus operandi z historie statnych mien, otazka ale stoji kolko toho casu maju

    Páči sa mi

    • @Vauban
     Poviem ti tajomstvo, US$ je už teraz digitálny, stačí porovnať množstvo fyzického cashu s kreditom čo FED vytvoril (oficiálne štatistiky sa už neuvádzajú). Takže keď sa US$ skrachuje tak pôjde dole celý globálny finančný systém, a všetci začneme používať kryptomeny a fyzické zlato a striebro príklad Nigéria a Zimbabwe a vrátime sa na určitý čas aj ku cashu lebo bankový prevod hlavne v medzinárodnom merítku prakticky nebude fungovať (je to založené na US$ a preto neviem ako to bude u nás).
     Keď mi neveríš, tak pozri sa na čísla reverse repo (za cash aktívum od Fedu) sú už biliónoch (trillions).

     Liked by 2 people

    • to nie je nepochopenie, to je realita dnešných dní a mesiacov. Ak ľudstvo chce napredovať, súčasné štruktúry musia byť odstránené. Zároveň to však neodporuje koncepcii. Národ a ľudí (a to sa netýka len nás Slovákov ale celého sveta) je nutné prebudiť a vzdelávať (to sa už deje). Ľudia musia chápať, že ak chcú prežiť, musia sa postaviť a bojovať za seba,svoju komunitu, za národ. A v konečnom dôsledku aj za civilizáciu. To je jedna časť (a veľmi dôležitá časť) súkolesia. Druhá, nemenej dôležitá časť je armáda a bezpečnostné zbory. Lebo len oni sú schopné zasiahnuť na najvyšších poschodiach pyramídy a eliminovať ich. Jedno bez druhého nemôže existovať a jedno na druhom úzko závisia. Môžeme mať akokoľvek uvedomelých ľudí, ktorým sa otvorili oči, na povalenie vlády to nestačí. A súčasný život to len dokazuje. Pokiaľ nebudú eliminované hlavné centrá močiara, tak naša vláda bude existovať lebo nad ňou močiar bude vždy držať ochrannú ruku.
     Myslieť si, že močiar odstúpi, ustúpi alebo stiahne sa dobrovoľne je naivná predstava. Veď už teraz sme vo vojne. WWIII. Močiar a elity proti ľudstvu. A nie je to len propagandistická, psychologická, hybridná, ale aj biologická a aj klasická vojna. Bojuje sa všade – na zemi, v podzemí, na vode, pod vodou, vo vzduchu aj vo vesmíre. Ak sa chce ľudstvo ďalej rozvíjať a napredovať nielen po fyzickej, technickej, ale aj po duchovnej stránke, nič iné ako úplná porážka nepriateľa a demontáž jeho zariadení a chápadiel neprichádza do úvahy.
     Možno sme sa v mojom prvom príspevku nepochopili, ale odpoveď na otázku ” kto, alebo čo ich donúti odísť?”, je niekto kto je rovnako mocný alebo mocnejší ako oni sami s podporou z Hora.

     Liked by 1 person

    • Dusan. Ta pomoc z hora je tu stale za dverami, caka uz tisicrocia, lenze my sme pohodlni ist k tym dveram a ich otvorit. Vsetko je na nasom usili, na nasom pokroku.
     Caka sa na nas. Ta pomoc tam hore je trpezliva a ma cas.

     Liked by 1 person

  • teoreticka velmi lahka odpoved, My a nase spravanie a postoje.
   Prakticky velmi tazke lebo este velka cast z nas bud aktivne alebo pasivne podporuje tento fasizmus.

   Moja vlastna skusenost cca 15 rokov spat na juhu Moravy, miestna diskoteka bolo prerusena kvoli 6 tureckym rakusanom, ktori tam robili bordel. Vsetci ludia ako jeden sa postavili a vyhnali ich odtial. Utekalii velmi rychlo.
   Dalsi priklad z pocutia – Praha cca 3-4 roky spat, cca 5 tmavsi holandania napadli v centre castnika. Boli chyteni a ziadali hol. velvyslanca o pomoc ale tlak ludi a aj miestnych politikov bol tak silny, ze im nikto nepomohol a odpykavaju si to co narobili. Dalsi “holandania” od vtedy uz nechodia na pivo do Prahy.

   Ked sa 20%-30% z nas rozhodne, ze znicime Tesco v SR tak to vieme urobit za mesiac, staci nechodit.
   Toto vieme len nerobime…

   Liked by 11 people

 2. Ja som ochotný prísť o všetky doláre(nemám ziadne, ináč ani eurá)ak by to pomohlo k pádu tejto satan skupinky….
  Ale majetok ich majetok nieje v dolárovej pyramíde….majú zem a aj u nás….
  Ja som za znárodnenie. Dokonca ked vidím tých našich podnikateľov ktorý mali jeden perfektný podnikatelský nápad za všetky drobné , nacpať sa politikovy do prdele a dostať štátnu zákazku a nemusíš nič vymýšľať. Alebo potom podla vzoru východ, okradnút rodinu , dedinu ,mestečko a každé ráno po vysraní na toalete pinzetou vyberať z hovna čo by sa ešte dalo predať. No a potom kúpit v starom meste v Blave cérenke byt auto a poprosiť podobné individum na ministerstve o teplé miestečko pre svojho spuchnutého miláčika z hubou jak kačica a infantilnými tetovaniamina polke tela neschopného ani pozdravit …., take slovenské.
  Je aj pár normálnych ja viem.
  To len tak na odlachčenie ale zbaviť sa močiara nebude zdaleka také rychle a jednoduché.

  Liked by 5 people

  • Myslím, že sa to tu hodí – výber z rozhovoru s Catherin Austin Fittsovou:
   Je zázračné, ako kovid-19 zachránil dolár, americký burzový trh a opodstatnil obrovské tlačenie ďalších peňazí. Vraciam sa k augustu 2019, kedy sa centrálny bankári skupiny G7 dohodli na priamom resete. Mnoho ľudí sa zameriava na Klausa Schwaba a Svetové ekonomické fórum a ich Veľký reset… to je rozptýlenie … to sú iba slová, ktoré tu niekto vraví… skutočná hra je v priamom resete. A otázka je, čo to znamená? Čo sa snažia urobiť? Vieme, že súčasťou toho je presunúť centrálne banky na digitálnu menu, čo je koniec mien. Toto je zmena zo súčasného menového systému, kde máš menu, a čo raz bol slobodný trh, do technokracie. Dáva ti to naprostú kontrolu nad jednotlivými transakciami a jedincami, kedy centrálny bankári môžu vypínať a zapínať peniaze ľudí. To znamená, že máš naprostú priestorovú kontrolu, máš naprostú transakčnú kontrolu. Predstav si čínsky systém sociálneho kreditu… pokiaľ sa nebudeš správne správať, namiesto toho, aby si sa mohol voľne pohybovať v okruhu 16 km od svojho domu, môžeš sa voľne pohybovať iba v okruhu 8 km od svojho domu. Dáva ti to schopnosť kontrolovať rôzne veci… to, čo môžeš nakupovať, kam môžeš chodiť. Vravíme o naprostom systéme ovládania a otrokárskom systéme. Ich plánom je vybudovať každý tzv. pilier. Vybudovať vojenskú časť, vybudovať spravodajskú časť, vybudovať technologickú a cloud časť, vybudovať telekomunikácie a vybudovať časť centrálnych bánk, ale udržať ich v mysli ľudí oddelené. Nemám problém si predstaviť, kam s touto technológiou chcú zájsť, pretože ako niekto, kto pracoval vo Wall Street a Washingtone, spústa tých ľudí sú otrokári. Veria v otroctvo, praktikujú otroctvo. Keď sa pozrieš na otroctvo po svete, je to jeden z najväčších byznysov na svete, teraz je väčší než kedy predtým. Otroctvo je súčasťou ľudského stavu a skutočnosťou je, že je neuveriteľne zárobkové. Čelíme absolútnej moci… ako povedal Lord Atkins: Absolútna moc korumpuje absolútne.
   Ekonomika je nesmierne optimalizovaná pre ovládanie. Ovládanie je vec, ktorá najviac plytvá peniazmi, a pokiaľ by si mohol riadiť planétu a optimalizovať celkovú ekonomiku bez tohoto druhu ovládania a utláčania, môžeš vytvoriť oveľa viacej bohatstva. Technokracia je najviac bohatstvo ničiaca vec. Otázka je, či sme ochotní urobiť to, čo to bude vyžadovať? Nemôžeme všetci zarábať peniaze stavaním si vlastného väzenia, a počas víkendov si vytvárať oddelenú civilizáciu. To je niečo ako práca na plný úväzok. Všetci sa musíme jednotlivo rozhodnúť. Pokiaľ by všetci prestali podporovať stavbu väzenia a zamerali sa na výrobu niečoho produktívneho, uisťujem ťa, že… ich je hŕstka, nás je väčšina.

   https://otevrisvoumysl.cz/corbett-report-rozhovor-s-catherine-austin-fittsovou-o-resenich-soucasne-situace/

   Páči sa mi

  • Mates. To znarodnenie sme tu uz mali. Myslis ze ludstvo je pripravene na ten system?
   Staci si zobrat rodinu 2 rodicov a 2 deti. Mas v tej rodine systemy ake si len vymyslis. A? Funguje to?
   Jedneho dna kazdy system bude mat zmysel a bude sa vyuzivat tak aka bola jeho prva myslienka.
   Co myslis, aky je ten spravny kapitalista a aky je ten spravny komunista?
   Spravna odpoved je preco to doteraz nefungovalo.
   Kazdy chce to NAJ lenze urobi pre to kolko?

   Liked by 1 person

 3. Dolárová pyramída je iba jedna forma vlastníctva a čo nerastné suroviny, zlato, striebro , diamanty v bankách, pôda, vlastníctvo technologií, ktoré my nepoznáme a iné. Vždy sa nájdu ľudia ochotní im naďalej slúžiť. Neviem, či v daných dobách nevymenili iba systémy riadenia a šlo to ďalej. A keď sa stal dav ťažko ovládatelny, tak ho zredukovali. viď Atlantída.

  Liked by 1 person

  • Poraziť ich? Čo presnejšie znamená Oraclom spomenutý výraz komunalizmus… vytváranie silných ,samostatných komunít.Veľmi by sme teraz potrebovali vlastných lekárov,veď ja sa bojím ísť si k týmto korporátnym sluhom dať vyšetriť aj protilátky v krvi Neverím im už ani slovo.Lekári , právnici a potom vojaci, a ďalšie profesie,ktorí nebudú pracovať pre bigfarmu,ale pre nás,ľudí,to je cesta,ako ich poraziť.

   ps. Ori,po prečítaní Tvojho článku som si pomyslela,že by bolo vhodné si skoro po troch rokoch pozrieť znova film Above Majestic,predsa sa len veľa zmenilo.Aj keď ho tu mnohí iste poznáte,skúste to tiež https://www.youtube.com/watch?v=bELkr2wo2Cw
   Stále najsielnejšie pôsobí priznanie toho holandského bankára o mučení detí ( 59.min.),ale aj časť o tom,ako egyptské “predĺžené lebky”,žrečestvo,našlo svoj azyl vo Vatikáne,a pripomenutie,že všetko,čo do nás tlačia cca posledných 7000 rokov,je lož.
   Buďme v strehu a majme otvorenú mysel. A čisté úmysly.Cesta je cieľ!

   Liked by 2 people

   • Vdaka za info, ten dokument je zaujimavy, opat vsetko zapada do mozaiky, cim sa iba utvrdzuje, ze kto hlada, ten najde vystvetlenia a nakoniec aj riesenia. Mame uz aj na slovensku nezavislych poctivych lekarov. Akurat nie vsetci su medialne znami vdaka Duse K. Partnerka je MUDr., ktora vystupila zo systemu pred 20 rokmi, nakolko sa nestotoznovala so sposobom nie len liecby-chemicke preparaty, ale vobec s pristupom k samotnemu nazeraniu na zdravie cloveka. A nie je urcite jedina…. Tzv. alternativna liecba, Vsetko co Vas len napadne az po zbieranie byliniek a vyroby vlastnych lektvarov .A ono to fakt funguje. Ale najucinejsie je Poznanie. Napis v kameni v Delfach-anticka vestiaren, POZNAJ SAM SEBA…..aj v matrixe, okrem ineho spomenute. Preto stale opakovane, citat, hladat, poznavat. 25 rokov badania vsetkeho poznaneho, a stretavania sa s podobnymi bytostkami, ako chlapik na havaiji vypluvajuci diamanty. Mame aj my na SK podobne, akurat nevypluvaju diamanty, ale napomahali ludom so zdravotnymi problemami a ich poznanie, skusenosti a ucenie su diamanty nesmiernej hodnoty. A prave preto, si tu sem tam dovolim zavalit “hovadinu” typu, ze prechod na druhu stranu moze mat aj inu prichut, ako sa nam interpretuje. Tej lzi je viac ako 7000 rokov……..

    Ak budeme mat otvorenu mysel a to naozaj velmi otvorenu, a pochopime, co sa da pochopit…..potencial ludskej bytosti je tak nesmierny…..a to je fakt uz aj vedecky dokazany, v strehu budeme musiet byt, nie koli vatikanu a zrecom, ale koli vlastnemu myslienkovemu potencialu, ktory, ked bude mat cisty umysel, tak to len potom budeme kukat jak puci, Presne, samotna Cesta Poznania je ciel cesty Za zhliadnute stoji aj: https://www.youtube.com/watch?v=aXuTt7c3Jkg, https://www.youtube.com/watch?v=Bw9zSMsKcwk alebo aj https://www.youtube.com/watch?v=PcKWx-wJv3s, ceske titulky su nastavitelne.

    Sem tam podozrievam Oracla, ze ma asi krystalovu gulu kdesik doma v sufliku, nakolko aj 42 sa netaha len tak z Hlubiny Poznani alebo kralicej nory…..

    To svetlo na konci tunela sme my a nasa sila v poznani……..

    Liked by 3 people

  • Existuje také množstvo zásob ČOHOKOĽVEK, že sa ti o tom ani nesnívalo. Vyslali do sveta myšlienku nedostatku a ten sa šíri z generácie na generáciu. A čo sa potom môže zhmotniť? Len PROGRAM, ktorý je vštiepený do mysle.
   Myslíš, že prečo idú po DNA a po vakcinácií? TVOJE TELO dokáže vyrobiť a vytvoriť ČOKOĽVEK a oni to dobre vedia. Viď v biblii premena vody na vino. Žiadna metafora, ale do oči bijúca pravda, ktorý slepý človek ani nemôže vidieť.
   Na vlastné oči som videl ako pod istým stavom vedomia pred mojími očami na Havaju začal istý muž vyplúvať diamanty.
   V celom Vesmíre ide o niečo iné. Pre ostatné rasy su diamanty a zlato a iné suroviny nepodstatné, idú po niečom oveľa vzácnejšom. To, čo len tak získať nemôžu.
   GENETIKA.
   Ta centrála o ktorej sa tu dookola básni nemá žiadnu centrálu v Londýne, ale je mimo rozsah akéhokoľvek frekvenčného pásma. A tú špinavu robotu robia za nich len sluhovia v podobe “močiaru”
   Králičia nora vedia oveľa, oveľa hlbšie.

   Liked by 1 person

   • @Marek
    >Ta centrála o ktorej sa tu dookola básni nemá žiadnu centrálu v Londýne, ale je mimo rozsah akéhokoľvek frekvenčného pásma. A tú špinavu robotu robia za nich len sluhovia v podobe “močiaru”
    Králičia nora vedia oveľa, oveľa hlbšie.

    Buď si moje slová vyložil po svojom (Londýn som označoval ako centrum močiara a nie celého systému) alebo si sa sám doplietol pri formulácií tejto časti.

    Liked by 2 people

    • Ori bol by som rád keby to bolo možné stym pádom dolara.
     Skús prosim dať článok ako to asi bude vyzerať ked to nastane . Raz sme na pive viacery vykreslovali situáciu že vypnú prúd zejednoducho nebude elektrika a bolo zaujímavé ako platilo viac hláv viac rozumu. Išlo sa deň po dni aj cigani boli zakomponovany ako prvý rozbiju vyklad na supermarkete a zacnu kradnúť ale kamoš ze počkaj oni pôjdu dva krát prvý raz chlast a cigarety dva dni ožratý a potom budú hladný..ale?? To už biely pobrali potraviny a nebudú kam pojdu ked budu hladný…..
     Ak by sa načrtol scenár pomohlo by to vedieť co nám bude treba preto že pánom systému koncíme aj mi v zmysle chodenia do práce a následne veci stým spojene ako mzda chlieb pohonne hmoty…..
     No len návrh na prózu trosku…

     Liked by 1 person

  • @teta256
   Dolárová pyramída je hlavné točiace sa koleso v celom systéme lebo to umožňuje globálne okrádať, podplácať, pumpovať von a kontrolovať naratívu a v neposlednom rade vytvárať a živiť vplyvové štruktúry. A keď sa zastaví toto koleso, tak okrádanie, podplácanie a všetko ostatné prestane fungovať.
   Ďalšia vec je, že vytvorená a servírovaná naratíva musí byť vo forme, ktorú prijme dav a na Západe mainstream je v oveľa slabšom postavení ako u nás (CNN minulý týždeň nemal týždennú sledovanosť ani 1 milión), ale je len otázka času kedy sa aj u nás začne potápať mainstream (Ficova činnosť smeruje k tomuto) resp. dosiahne sa kritická masa.

   Liked by 3 people

 4. Vďaka za odpoveď, ale zlato, diamanty, a ine neviem ako sa dajú blokovať, iba ak by Alpy a iné úložiska zhltla zem. Ak boli schopní po potope, zničenej Atlantíde prežiť a postaviť sa znovu do riadenia majú určite pripravené viaceré varianty prežitia aj teraz. Ak aj predhodia sluhov a poskokov davu, vrchol ťažko odíde do zabudnutia , aby prenechal riadenie ľudu.

  Liked by 1 person

 5. Ten navačší ” butatot” si chcel otvorit dokonca platenu stranku,kde by poskytoval svoje ” annal lízi ” . Nosným pojmom bol by močiar,anglo- saský vraj. Hrubost tejto debility. medze nema a tak aj jeho lízi ztracaju sa doztratena…

  Páči sa mi

 6. Ori,
  existuje šanca, že bude táto covid plandémia v septembri ukončená?
  Z môjho pohľadu predčasne FDA schválila vakcínu, žeby sa tak ponáhlali?

  dik za odpoveď

  Páči sa mi

 7. Takze “globalne zakulisie” nechava tuto particku robit “spinavu pracu”.
  To ale znamena, ze ich zamery su spolocne, resp. urcite niesu opacne.
  Teda len pouzivaju niekoho na dosiahnutie svojich cielov.
  Vsetci, co su hore nas chcu pozabijat a zotrocit. Je jedno, ako to budeme volat, ci GP, alebo akokolvek 😀
  Mne je to uz smiesne tieto oznacenia. Bez urazky.
  Je to pyramida, kde my sme uplne dole a sanca, ze sa to nejako obrati je podla mna velmi mala.
  Myslim skutocny obrat.
  Na vsetkych urovniach.
  Jedine zeby ozaj prisli nas zachranit plejadania :D, lebo ozaj nic sprostejsieho, ako je clovek na tejto zemi nenajdeme.
  A ja sa nemam porazenecku naladu :D, to je celozivotne pozorovanie.

  Páči sa mi

  • Čo urobíš s nástrojom, ktorý sa ti vymklo kontrole resp. už to nepotrebuješ?
   Zbavíš sa ho, preto je zmysel rozlišovať s tým, že časť vedenia GP zmenila svoje ciele.

   Ďalšia vec je, že pyramída je postavená na lžiach a na US$, keď jeden padne, tak je to problém lebo padá aj ten druhý. A vzhľadom na to, že v tomto období kvôli markantným zmenám nemôžeš použiť svoje minulé skúsenosti na predpovedanie budúcnosti . Takže svoje pozorovania môžeš strčiť tam, kde slnko nesvieti, len dávaj pozor na ostré hrany a použi dosť vazelíny. 😉

   Liked by 4 people

   • A kedy sa vymkol kontrole?
    Taky casovy horizont by ma vedel zorientovat, lebo ten mociar je tu uz starocia.
    Ani dolar nemali.
    Ved uvidime, ake zmeny to budu. Zatial vidim len tie k horsiemu a vyhlad na oooovela horsie.
    Ja vidim boj velkeho a este vacsieho zla o moc. Ako vzdy. A nejake reci o tom, ako bude dobre a k tomu reci o duchovnej transformacii, prechode do 5D a podobne. 😀
    No bolo by nacase, lebo totok je tu riadny hnoj. Ja chcem na vyspelejsiu planetu 😀
    Nejde o moje osobne nastavenie, tak globalne.
    Ani vazelina nepomoze 😀

    Páči sa mi

    • Vidíš len tie horšie?
     Tak doslova žiješ pod kameňom. Totiž všetko bolo náramne urýchlené t.j. namiesto toho, aby svoj plán realizovali v priebehu dvoch-troch desaťročí močiar sa rozhodol realizovať ich v priebehu 5-10 rokov (záleží od toho odkiaľ rátame) a to je gigantický budíček nielen pre konceptuálne zdatných, ale aj pre väčšinovú populáciu a celé sa to udialo buď kvôli tomu, že im došlo, že ich pán z nejakého dôvodu hádže cez palubu alebo kolonizátori sa rozhodli vypadnúť.
     Slováci sú síce naštvaný kvôli vláde, ale im ešte nedošlo do čoho je táto čvarga namočená, ale keď im to dôjde (viac-menej sa to udeje naraz a globálne), tak veci naberú veľmi rýchli spád.

     Liked by 2 people

     • Nezijem pod kamenom. Vidim, ze sa ponahlaju, je to do oci bijuce, lenze aj ty vravis, ze ich pan ich moze hadzat cez palubu.
      Ja som nic ine nenapisal. Len ze ak sa aj podari tuto cvargu odstavit, tak ti, co su nad nimi nemusia byt lepsi, resp. nenastane obrat v miere, ktoru by sme si predstavovali.
      Tych scenarov a predpovedi je viacero.
      Uvidime….

      Páči sa mi

       • Ty nechapes a pises to iste dokola.
        Sam vravis, ze “ich” niekto pouziva na spinavu pracu.
        Kto? A komu sa vymkli pripadne kontrole(stale tvoje slova) a ake ciele ten niekto ma?
        Co nastane, ak sa ich zbavi?
        V kazdom pripade zostanu ruiny a je totazne, kto sa ich chyti.
        Podobne ako po vojne, hoci hovorime o inej zmene, ale to sme este velmi daleko od konca toho “mociara”.
        A masivny odpor? Neviem, nemam dostatocne info, aky odpor tam je a co dosiahli tym odporom.
        Ja som videl len videa brutality z tych krajin. Nic ine.
        A par kamionov niekde.

        Páči sa mi

        • >Ty nechapes a pises to iste dokola. Sam vravis, ze “ich” niekto pouziva na spinavu pracu.
         Kto?

         Napísal som to v x článkoch, že GP používal močiar ako nástroj a vymkli sa kontrole.
         V x článkoch bolo napísané, že náhrada za močiar mala byť Čína.
         V x článkoch bolo napísané, že podľa plánov veci mala u nás prebrať Čína a v západnej Európe Irán.
         Takže nečítaš moje články porozumením a ani nechceš rozmýšľať nad tým ako sa robí riadenie, len nariekaš a tvrdíš, že nič podstatné sa nedeje, lenže opak je pravdou napr. čo prinúti kamionistov aby hromadne blokovali prakticky všetko v krajine kde sa vozí prakticky všetko kamiónmi a ani Slováci nie sú nadšený touto vládou s tým, že nechýba veľa k tomu aby otvorene začali sabotovať ich nariadenia.
         Takže ja len čakám kedy to “nič podstatné” ti dá poriadnu príučku.

         Liked by 3 people

         • Ale citam. Cina a Iran mala prebrat, ale to ja velmi dobre viem.
          Lenze napis aj B a to, ze v zapadnej europe chystaju kalifat a tu cinsky model toho ich fasistickeho kreditoveho systemu.
          Povedz, zrusia Cinania kreditovy system ? Kto to navrhol, ked nie GP? To je vykladna skrina GP.
          Ale to robi aj mociar, len ovela horsie a k tomu kopa svinstva navyse.
          Zapad musi schudobniet a centrum sa stahuje na vychod, ved to uz vieme davno.
          O ekonomike ani nebudem hovorit. To tu skupia vsetko a budeme periferia ako sme, len s inym majitelom.
          Stale pisem k veci, z kaluze do blata, od mociara k riadeniu GP.
          Ja sa pytam na detaily, na mozne scenare, nie utrzky, kto kde bude vladnut, to je jedno, hlavne bude, ako sa tu bude zit.
          To je mi uplne jasne, aj tebe, len akosi zamlciavas detaily tej “zmeny”.
          Skus konkretnejsie a narovinu, lebo mlzis riadne.
          Teraz su mozno ine plany, zmenili sa, ale fasizmus bude tak, ci tak. Ako GP robi v Cine.
          Viem, ako to tam vyzera, ako “funguju” nemocnice a vsetko, tam ma zivot este mensiu cenu ako tu.
          To ma byt ta zmena k lepsiemu?
          Na to sa mam tesit? Robis si tu zo mna blazna ? 😀

          Páči sa mi

          • Ty sám robíš zo seba blázna a PRESTAŇ KLAMAŤ SAMÉHO SEBA (a nás) LEBO TY SI TO UŽ VZDAL. Z tvojich slov ide len beznádej a namiesto toho aby si hľadal cestičky víťazstvu nariekaš a presviedčaš nás, že všetko je aj tak prehraté.
           A za to v druhej svetovej vojne zatvárali do väzenia alebo rovno strieľali do zátylku, ja ťa len môžem zabanovať A JA TO UROBÍM PRI ĎALŠOM TAKOM TVOJOM VÝLEVE!

           Liked by 3 people

 8. PJ 135, mozno prave v septembri sa pandemia len zacne, to co tu bolo doteraz, to bola len predohra, na hlavne dejstvo sa len caka. Je nutna ocista a poriadna. Uz to nebude ako pred tym. Politici hrali hru vrana vrane oko nevykole a mysleli si, ze to pojde do nekonecna, aj pan F., Kto kedy bol brany na zodpovednost za to vsetko, za poslednych 50 rokov…..Ako bolo naznacene, slnko, zem, prechadza do noveho frekvecneho pasma a prave vdaka tymto udalostiam bude oddelene zrno od plevelu a temer na dobrovolnej baze. Chcem mat od vsetkeho pokoj, uzivat si, cestovat, otrocit, byt jak ovca, aj za cenu vlastneho zdravia alebo zivota. OK, nech sa paci….. Ale do zivota ludskej bytosti som neprisiel byt ovcou. Zivot cloveka nam bol dany, aby sme sa ucili, rozvijali na poli poznania a konecne nastala doba obrovskej zmeny. Show este len zacina, tu sa nic nedeje len tak. Zapnite si pasy……jedine co nas prevedie cez tuto divocinu je poznanie veci a ochota tvorit veci po novom, uplne inak ako doteraz. A vobec sa netreba zaoberat co bude s mociarom, zumpou…..kazdemu podla zasluh…….

  Samozrejme, to moze byt stale este aj inak, vidiet do kariet tvorcov sa moc neda, jedine, ze sa k nim pridam a naladim sa s nimi na novu vlnu tvorenia. Ak sa pridam k Bozskemu principu, kto na mna moze…….
  V sucastnosti sa kazdy na totalku prejavil a este sa trochu prida na tlaku, aby to bolo na totalku presne, aby sa v novom svete ocitol, len ten, kto ma v sebe patricnu kvalitu…a sam som zvedavy, ci aj ja zlozim “maturitu”, budem aj ja mozne este prekvapkany……..

  Aj napriek tomu nam drzim palce, citajme, poznavajme, poznanie nam umozni pochopit a potom chapeme, preco je velmi dobre dakovat, odpustat, milovat a to je mozno vstupenka……a mozno som vedle, jak tak jedle…..ale celkom dobre sa mi v tom zije, aj ked to nejde vzdy ako po masle. Este stale mame slobodnu volu…..

  Liked by 1 person

  • Seneca, suhlasim.
   Len ta nova dimenzia je len v zaciatkoch svojej doby. Ako si napisal, zapnite si pasy. Ano!
   Bude to riadne dlha cesta horskou drahou, napriec dalsimi inkarnaciami, a az na konci bude svetlo.
   Teraz sa najviac bytosti inkarnuje, a hlavne najmladsich, lebo sa zacina najtvrdsia faza. Tie bytosti-duse dostali moznost-velku prilezitost transformacie. Niet divu, ze tu prevlada zvieracie vedomie. Doslova zvierata s nadobudnutou mentalnou myslou. Su to pudy a chtice s myslou. Nesmierna nevedomost ludstva prevlada. Potrebujeme mat neskutocnu trpezlivost a vdacnost.
   Vsetko je len skusenost.

   Liked by 1 person

 9. Priatelia, tak rad by som Vam dal presne odpovede a navod ako na to…….ale, ani ich nemam a tiez to skladam za jazdy. Mam len svoje zivotne skusenosti a to je tak na 2,5h do info vojny a aj to by bolo este stale malo. Aj tu ked, sa rozpisem, tak je to “dlhe”. Ale vyskusam opat cosi z inej strany.

  Vsetci pozname Matrix, Nea, Morfea, atd. Zda sa, ze Wachowski celkom dobre trafili klinec po hlavicke, principialne, system, akoze sloboda atd….A teraz, co ked je aj ta ostatna cast filmu trafena presne po hlavicke……myslim tym to, ako sa snazi Morfeus presvedcit Nea, ze mu to pojde, To akoze Sci-fi schopnosti.

  A teraz toto co napisem som skutocne zazil. V meste X, rok 2004, sme boli privolani ako RLP, Rychla s lekarom na situaciu, kde chcel clovek skocit z okna, 5.poschodie. Prijdeme na adresu, funguje to tak, ze ide iba lekarka najprv dnu, aby cloveka nevyplasila, v pokoji presvedcila a tak. No a my s vodicom cakame vonku za dverami na zavolanie dnu. Zrazu pocujem, ako sa doktorka rozculuje na pani, ze RLP sa nevola len tak zo srandy, v tom case bola v danom meste iba jedna na cca.78 000 obyvatelov. Prosto cosi nesedi. Ja som opreny o vytahove dvere, vytah ide hore, rozculujuca sa lekarka vychadza z bytu, pani ju presviedca, ze si nerobila srandu, vytah zastavi, z vytahu sa vypotaca a musim pouzit ten vyraz totalne najebany Jozko, otvaraju sa dalsie dvere u susedov a vidim pani, ktora ma total vyplestene oci. Tak sa pytam Jozka kam ma namierene a on, ze domov a ide do inkriminovaneho bytu “skokana” a v tom momente pani spusti na Jozka a zacne ho capat rukami, “si sa zblaznil alebo co ty ozran……a pani od susedov jachta, ze Jozko naozaj vyskocil z 5. poschodia a dole jebol jak kabela, tvrda zem, postavil sa a dosiel hore jak keby sa nechumelilo…..ani skrabanec, zobrali sme ho na rontgen, CT ani prd, jedine co mal, tak 2,4 promile.

  Videl som video, zaznam kuklacov, kde si natacali zasah na dealerov a fetakov, chlap to filmoval aj z dola, zo 6. poschodia vyskocil nadrogovany “Neo” a skocil, jebol, postavil sa a utekal dalej do tmy a zmizol medzi panelakmi……

  Ako je to mozne. Len sa mi potvrdilo, ze to co badam, hladam, snazim sa pochopit sa deje, zapadla dalsia skladacka do jedneho obrovskeho puzzle. A viete kolko je takychto zaujimavosti naokolo nas…..co ked je to este troska inac. Chlapici mali totalne odblokovane urcite centra v mozgu, co ked si vieme nieco odblokovat a nieco aktivovat…….co ked, nas zamerne drzia ako “zvieratka” aby sme si na to neprisli, alebo ked s tym niekto prijde, tak nas naucili am-blog hned taku hovadinu ani nepripustit. Ale ja sam sa rozhodujem, co som a comu budem venovat svoju pozornost a ci sa naucim pouzivat viac ako 7% kapacity mozgu, respektive potencialu, ktory je mozno vo mne nepouzity.

  Mam IntelCore7, ale ked mam obmedzenu, RAM, ROM, CD-ROM, nepozivam dostupne USB, a ja neviem co este…je mi cely intelCore bars aj 11 na prd. A necakajte, ze vam GP, zumpa, mociar nieco upgraduje, hardwer uz zacali dodavat vo forme nanocastic, ale software davaju ten co im vyhovuje.

  A preto stale opakovane citajme, ucme sa, hladajme, majme otvorenu mysel a uvidime……..

  Liked by 2 people

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s