7 výmyselných budíkov – Diel 2: Riaditelia školských zariadení (MIG)

Siedmi výmyselní budíci mali jeden zvonček,  či zvončeky dva a tuším boli aj bez zvončekov na hlavách. No mali jedno spoločné, starali sa o to aby tí, u ktorych boli v dome, mali vždy pokojný spánok. V dnešnej dobe veľa ľudí  ale aj profesií či poslaní, by takýchto milých budíkov potrebovali.A nie tých v mobile, ale tých, ktorí by im pomohli vykročiť na správnu cestu ku prijemnému, zdravému spánku. Dnešný budík, budíček je pre riaditeľov škôlok, základných a stredných škôl, dekanov a rektorov a hlavne je pre rodičov detí. Kamera sa točí, zaznie klapka a môžeme ísť na druhý diel.

Kolegovia pedagógovia a riadiaci pracovníci. Dostali ste z ministerstva školstva, vedy  výskumu a ďalší z manuálov. Tomu prvemu sme sa venovali už rok dozadu. Čo sa za ten rok zmenilo?

Verzia manuálu bola zaslaná s číslom Verzia 0.97.
Verzia „0“ znamená nulitná, nemajúca úspech, pracovná verzia alebo návrh.

Samozrejme manuál je bez podpisu zodpovednej osoby, a ani meno a priezvisko nie je uvedené, a nieto aby k tomu bol uvedený prípis vlastnou rukou.
Paradoxne lepším dokumentom je nasledujúci dokument:

https://akw.sk/wp-content/uploads/Verejny%CC%81-pri%CC%81sl%CC%8Cub-Mikas.pdf Tam je uvedené aspoň meno, priezvisko a funkcia.

Kolegovia riaditelia, dekani a rektori, až na výnimky, tie ktoré ako príklady hrdinstva riaditeliek a riaditeľov poznáme aj tie, ktoré nám zostali skryté. Kolegovia, čo ste ako riaditelia urobili za celý čas pandémie pre rozvoj a ochranu osvojenia si a pochopenia učiva svojich žiakov?
Odpoveď: Nič, až na pár výnimiek,  teda urobili ste. Vzali ste svojim žiakom minimalne jeden rok učenia, skúseností,  ale aj výletov, stužkových slávností, maturít a promócií.

Fakty o Vašich činnostiach kolegovia riaditelia, dekani a rektori:

 1. Učili ste deti na diaľku – v samote svojich izieb, bez sociálnych kontaktov (odkaz na článok: https://oracle911blog.wordpress.com/2021/02/04/sv-florian-maciatka-a-ziaci-mig/
 2. Zo začiatku bola snaha komunikácie cez kamery a mikrofóny, a neskôr iba cez mikrofóny. Nemenované organizácie tým získavali informácie o všetkých deťoch, čo ich baví, aký predmet ich nebaví. Akú majú mimiku a farbu hlasu na rôzne témy. Strašný experiment. Deti to pochopili skôr ako dospelí a vypli kamery, ale nemohli vypnúť mikrofóny. A zostali s tým samé…Naozaj smutné…
 3. Riaditelia nespravili ste nič preto, aby sa deti aspoň čiastočne vrátili do lavíc. Pritom všetky “nariadenia” ministra školstva (samozrejme bez podpisu) mali CHARAKTER ODPORÚČANIA a bola tu umiestnená informácia, že je to na regionálnom rozhodnutí (za to musí byť minister školstva pochválený, všetka česť). Uvedomujete si aj Vy rodičia, že nikdy nebol mandát, teda nariadenie na uzatvorenie škôl? Jednoduchšie bolo však zatvoriť školy namiesto toho niečo riešiť: https://oracle911blog.wordpress.com/2020/12/07/kader-kadernik-ministrom-skolstva-mig/
 4. Pritom v najhoršom prípade mohlo byť vyučovanie vo forme 5 žiakov a 1 učiteľ, mohli sa učiť blokovo (t.z. nestriedať učiteľov v triede, polovica žiakov v triede, výlety do prírody…).
 5. Doteraz riaditelia škôl neuhradili náklady spojené s domácim vyučovaním.
  A domáce vyučovanie nebolo zadarmo: stôl, stolička, priestor, počítač s príslušenstvom, prístup k vode, k toalete, strava a hlavne dozor. A následkom nesprávnych návykov, nedostatku pohybu naše deti priberajú a výrazne sa zhoršuje ich psychická a fyzická kondícia! Opýtajte sa kolegovia riaditelia, dekani a rektori, aké náklady mali rodičia s 3-5 deťmi, kde aj rodičia pracovali z domu? Títo museli kúpiť nové počítače, lepší internet. Minimálna cena, ktorú by mali riaditelia a dekani zaplatiť rodičom za minulý školský rok je 1500 eur na jedného žiaka. A zaplatili ste kolegovia?
 6. Boli ste za testovanie svojich žiakov. Odkaz na článok: https://zemavek.sk/vyzva-riaditelom-skol-k-testovaniu-ziakov-na-covid-19/ a na článok: https://qanon.sk/analyza-testovacich-paliciek-z-plosneho-testovania-v-sr-potvrdenie-genocidy/. Nechali ste na základe akéhosi odporúčania, na vlastnú zodpovednosť, znásilniť kopec malých detí sadistickými tyčinkovými testami
 7. Po návrate do školy svojich žiakov nútite nosiť rúška. Po prečítaní nasledujúceho článku a predstave, že k tomu pridáte rúško naskakujú chlpy na koži:
  https://www.asb.sk/stavebnictvo/technicke-zariadenia-budov/klimatizacia-a-vetranie/hygienicke-parametre-vnutorneho-prostredia-v-triede
  a pritom riaditelia a ministerstvo školstva sú garantom zdravého pracovného prostredia:
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2703692989936649&id=100008879226122&sfnsn=mo

Kolegovia, počítam, že veľa z Vás pozná rozprávku nielen o siedmich výmyselných budikoch, ale aj tú o Kráľovstve krivých zrkadiel. https://akw.sk/pravo/kralovstvo-krivych-zrkadiel/  Zatiaľ pripomínate, až na výnimky, poddaných kráľa Jagapapa, konkrétne Bartsajov a Ajimzov.

Ste riaditelia škôl, pripravujúcich národ na svoju budúcnosť, ste dekani a rektori pripravujúci na budúcnosť národných špecialistov.  Započúvajte sa do slov eposu Mor ho národného buditeľa Sama Chalúpku, ktorý prednáša Jozef Šimonovič a položte si otázku. Chcem byt zodpovedný za úpadok národa, trýznenie detí a potom za to, že zeme naše a nasich otcov a dedov padnú do rúk iným národom a po Národe Slovänskom zostane len zmienka v piesni?

https://youtu.be/a4LqoG9uwG8

Vy môžete vychovávať víťazov, aj keď Vám minister radí inak.

MIG

Crrrrrrrrrrn, zazvonil zvonček na budíku, oznamujúci, že už je čas

Text a námet: MIG

Spracovanie a doplnenie Mor ho: Jox

4 thoughts on “7 výmyselných budíkov – Diel 2: Riaditelia školských zariadení (MIG)

 1. Mám priamu skúsenosť s VŠ študentmi, ktorým dištančné štúdium zničilo psychické zdravie. Väčšina študentov to ako tak prežila, ale nejaké percento bez kolektívu a priameho kontaktu s vyučujúcimi a školiteľmi upadlo do depresíí, paralyzovalo ich to, nedokončili predmety a neúspešne ukončili štúdium. Dva takéto prípady, mne najbližšie, boli študenti, ktorí boli celkom šikovní, nadchnutí učivom a chceli sa naučiť čo najviac nových vecí. Bolo frustrujúce, keď sa úplne odmlčali aj cez emaily, a kým sme pochopili, o čo vlastne ide, a aké je to s nimi vážne, bolo už neskoro. Boli sme zahltení prípravou na nový druh vyučovania, výroba prezentácií, domáce úlohy namiesto písomiek, zápasenie so softvérom a hardvérom… Hovorím tu o 20-25 ročných študentoch. Dopady na malé deti musia byť ďaleko vážnejšie.

  Liked by 2 people

  • Moja skúsenosť je, že horšie to znášali práve staršie deti. Mal som primanov aj maturantov. Maturanti si uvedomovali a držalo ich len to, že sa musia aspoň pripravovať na prijímačky. Menší ai to až tak neuvedomovali, dopad to ale samozrejme na nich malo. A následky budeme vidieť na vlastné oči najbližšie týždne.

   Už počas pandémie som videl nie ďalší úpadok lajdákov, pretože tí to flákali rovnako ako pred týmto chaosom. Najviac upadli tí najšikovnejší, tí stratili motiváciu. V preklade, najviac utrpela naša budúca elita. A podobne strašné je, ako sa moje okolie čudovalo, keď som im toto pozorovanie povedal. Všetci čakali úpadok len tých slabých.

   Liked by 5 people

 2. Mám tri dcéry 12, 16, 19, ZS, SS, VS. Jednoznačne potvrdzujem, že najhoršie to bolo s VS. Bola prvý rok, nesmierna záťaž s učivom, doma namiesto privátu, rodina namiesto osamostatnovania sa. Som nesmierne rada, že ročník nakoniec dala. Stále spominala psychológa a že sa radšej dá očkovať, kvôli tzv. slobode, hoci bude neplodna a postihnutá ako toto. Že ak bude zle, skočí z mosta, ale chce žiť… Mala dobré leto, v kolektíve s kamarátmi. To je jediný liek. Najmladšia celkom OK, až na získanú skoliozu… Stredná vcelku ok, ale vidím, že stratila kolektív a stráca sa. celé zle.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s