Polárny vír vyrieši slovenský tranzit plynu

V minulosti som spomínal, že prichádza globálne ochladenie spojené s geofyzikálnymi zmenami a spomínal som aj to, že táto zima bude tuhá a možno aj dlhá t.j. asi obdobie december-marec a možno november-marec. Čo znamená, že vykurovacia sezóna v Európe a v Severnej Amerike bude intenzívna a možno aj dlhá.

Ako to súvisí?

Nuž geofyzikálne zmeny zahŕňajú v sebe nielen nezvyčajnú geologickú aktivitu (Kanárske ostrovy sú toho súčasťou), ale aj zmeny v dýzovom prúdení (presný mechanizmus teraz nepopíšem, ale primárne vplýva na to slnečná aktivita) a práve polárny vír je ohraničený dýzovým prúdením t.j. keď sa znižuje slnečná aktivita, tak zimy sa stanú chladnejšími, lebo dýzové prúdenie neizoluje polárny vír. A keď sa zima stane dlhšou a tuhšou, tak dopyt po plyne a uhlí vzrastie. Lenže tentoraz sa dýzové prúdenia budú v priebehu niekoľkých rokov meniť markantne, takže sa budú meniť aj klimatické a zrážkové zóny a pre západnú Európu to bude znamenať chladnejšie a dlhšie zimy.

Čo prinesie táto zima?

Táto zima prinesie zvýšený dopyt po plyne a uhlí, a to nielen preto, lebo bude zima dlhšia a tuhšia, ale aj preto, lebo ostatné nemecké severné veterné elektrárne spolu so slnečnými elektrárňami budú vyradené. A keď k tomu prirátame odstup západu od atómovej energie, tak im nezostane nič iné len import z Ruska s tým, že všetky prepravné kapacity z Ruska budú využité. Popritom sa však budeme musieť vysporiadať nielen s ázijskou konkurenciou, ale aj s 3. energetickým balíčkom a toto vyženie ceny do nových výšin (tie, ktoré teraz máme sú ešte nízke). Chcem tým povedať, že Rusi využívajú 3. energetický balíček vo svoj prospech a nielen vymáchajú rypák Bruselskej fašistickej čvargy presne v tých pomyjách, ktoré navarili a chceli tým Rusov nakŕmiť, ale Rusi ich nechajú vyžrať si to až do dna. Dodávam, že keby Nord Stream a South Stream by z toho boli vynechané, alebo keby boli prijali ďalšiu Putinovu ponuku, tak by sa to teraz nedialo. Nie nadarmo sa hovorí, že „Rusi dlho sedlajú, ale rýchlo jazdia“.

A heslo bude do čerta s EU a s Bruselom, že?

Áno a tu sa veci len začínajú, lebo už teraz sú krajiny nespokojné s tým, ako ich Brusel naďalej vedie na ekonomické jatky v podobe sankčných vojen s Ruskom. Keď naplno udrie energetická kríza vo forme permanentného zdražovania energií kvôli 3. balíčku a plynu t.j terajšie zdraženie elektriny zásadne naštvalo celú Európu a zdraženie plynu naštve ešte viac (a ani Briti sa z toho nevyvlečú) s tým, že kríza € ešte ani neudrela (chybný konštrukt) a už tu máme globálnu krízu kvôli zdražovaniu potravín (umelo vyvolaný jav), tak priemyselné elity a priemerní obyvatelia začnú vážne rozmýšlať nad tým, že nakoľko vyhovuje ich záujmom udržať EU pri živote v tejto podobe. Chcem tým povedať, že keď sa začne na západe verejná diskusia o tom, prečo zostať v EU a načo nám je to dobré, tak sa EU cca do 6 mesiacov de facto a možno aj de iure rozpadne. To pre nás bude znamenať aj to, že náš štatút tranzitnej krajiny bude zaistený.

S pozdravom

Oracle 911

PS: Po uverejnení som narazil na článok o tom, že ako poškodzujú európsku ekonomiku rastúce ceny energií. Verejná diskusia o užitočnosti EU v Západnej Európe tu naozaj bude.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorými začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

42 thoughts on “Polárny vír vyrieši slovenský tranzit plynu

 1. Čakam na to 2 roky….Táto prognóza vyzerá nádejne 🙂 , počasie nam pomôže urýchliť spoločensko -ekonomické procesy a odfiltrovať prehnité existencie či už v riadení, alebo v populáciii.
  V to dúfam….

  Co sa tyka udalosti / obcianske nepokoje, energie, potraviny/

  Mame zabezpecene:

  1. Potraviny
  2. Energie na zimu / drevo, flase s plynom na varenie /
  3. Financie / diverzifikovane v cash,kovoch,krypte /
  4. Internetovu bezpecnost / VPN, mail, tel-anonymny/
  5. Nadhlad nad udalostami / nezapajat sa aktivne do politickych a inych procesov/
  6. Nedat sa poskodit ockovanim
  7. V informacnom poli “sypat piesok do ozubenych koliesok” sytemu.

  Cas, kedy bude potrebne sa angazovat pride….kazdy uvidi.

  Liked by 8 people

 2. V dobe, kedy sa zrúti uhnija, či už de jure, či de facto, bude otvorené časové okno, kedy budeme môcť obnoviť aspoň čiastočne svoju suverenitu a budeme si môcť vybrať, kam budeme patriť, či do európskeho kalifátu, alebo do euroázijskej únie. Budúce voľby budú veľmi dôležité.

  Liked by 4 people

 3. Mám len poznámku k informácii “… keď sa znižuje slnečná aktivita, tak zimy sa stanú chladnejšími…”.
  Aktuálne to podľa slnečnej aktivity vyzerá tak, že sa zvyšuje. Doteraz (pár mesiacov nazad) bolo Slnko dolhodobo bez jedinej škvrny. A práve nožstvo škvŕn na povrchu je obrazom jeho aktivity. Čím škvrnitejšie Slnko, tým aktívnejšie. No a práve tých pár mesiacov dozadu sa začínajú objavovať škvrny a čím ďalej je ich viac. Je to signál toho, že posledné minimum aktivity je už ukončené a aktivita Slnka opäť rastie. Základný interval medzi minimami je cca 11 rokov. Samozrejme tých periód je viac. Nárast a pokles aktivít má aj veľmi dlhodobé periódy. Ale v zásade sa stále skladajú z tých cca 11 ročných periód. Ja teda očakávam, že ak sa nestane nič mimoriadne, tak najbližších cca 5-6 rokov bude aktivita narastať.

  Liked by 1 person

  • Fantomas zdravia ti.
   S tím Slnkom je to trochu viac zamotané. Máš pravdu sú tu cykly po jedenástich rokoch ktoré sú teplejšie a chladnejšie. To sú krátkodobé cykly. Potom sú tu dlhé cykly. Tie sa tiež skladajú z teplých a chladných rokov. Lenže teploty sú podstatne nižšie. Ide o cyklus teplejšie sto az dvesto rokov, to strieda veľmi chladné obdobie na päťdesiat až sto rokov. Chladné obdobie môže byť až tak studené že začne ďalšia malá doba ľadová. Ak dôjde k ďalšiemu nárastu rozmerov Slnka na niekoľko desaťročí poklesne jeho teplota kým sa znova zrýchlila reakcie vo vnútri Slnka. Viac o tom nájdeš tu. https://www.pozorovanislunce.eu/vykladovy-slovnicek/maunderovo-minimum.html?ZOBRAZIT_NEAKTIVNI_STRANKU
   S pozdravom Peter.

   Liked by 1 person

   • Tak tieto prognózy určujú astronómovia na základe predchádzajúcich pozorovaní a dlhodobého trendu (krivky preloženej tými pozorovaniami). Ak sa nič mimoriadne nestane (a to sa ťažko predpovedá), tak maximum bude +- rovnaké ako predchádzajúce maximum. Aj keby maximum nedosiahlo úroveň predchádzajúceho maxima, aktivita bude vyššia ako súčasná aktivita. Z toho mi vychádza, že bude teplejšie ako bolo. Z dlhodobejších trendov vychádza, že priemerne aktivita klesá. Žiaľ zimy sa mi zdajú skôr teplejšie ako boli za mojich detských čias. Uvítal by som trocha mrazivejšie počasie a viac snehu.

    Liked by 1 person

    • Ako dlho sa pozoruje Slnko, 200-250 rokov? A oni chcú určiť tisícročné a dlhšie cykly. To je prvá vec.
     Druhá vec je, že atmosféru ohrievajú aj kozmické a aj slnečné častice, ktoré k nám posledné roky prenikajú v zvýšenej miere.
     Tretia vec je, že Beufortov kolobeh doteraz neuvoľnilo sladkú vodu, ale keď sa to udeje pred zimou, tak zima bude obzvlášť tuhá. Takže daj pozor čo si želáš.

     Liked by 1 person

 4. Pravdu povediac, Ori, nič z toho sa neuskutoční. Počul som len o jednom “veštcovi”, čo bol úspešný na 99,9 %. Bol to jeden redaktor (New York Times?), ktorý na všetky predpovede napísal : toto sa nestane. Keď sa vrátim k tvojim “predpovediam” z minulých mesiacov, tak mám dojem, že ani jedna sa neuskutočnila. Nebude ani tuhá zima, ani sa EÚ nerozpadne. Veľa šťastia.

  Liked by 3 people

   • Z mojho pohladu je vela nedockavych a netrpezlivych. Zda sa, ze to vnimaju ako hru v telke, ktora, ked sa skonci, mozu opat zit ten svoj pokojny zivot.
    Moj nazor je, ze aj nam moze vybuchnut elektraren alebo niekto v skole niekoho zakil…. ak sa znepacime. Su sily, ktore sa nezastavia a neberu ohlad, preto unahlit niektore rozhodnutie, moze byt smrtelne.
    Verim, ze gen.prok. uz ma aj 3.,4.5.aj 6. Krok pripraveny. Obvinit moncici je velmi riskantny krok voci georgovi, (teda jeho sluhom).
    Boh nas ochranuj ak to nestihnu do casu, kym neprijmu novelu zakona o gen.prikurature a nezrusia insp.
    Toto uz nie su slepe vystrely ale ak kto to dose…e, tak pojde rovno tam kde kovacik a to v zrychlenom, mozno aj bez.sudkyne zal.

    Liked by 6 people

  • V Rusku 8 aj v Madarsku 8 pri vybuchu vod.elektrarne.
   Tie cislovky nebudem spajat, isty Marian by vedel rrrozprrravat.
   Iste sily sa pustili do prace, verim, ze tentokrat to uz nwnechaju tak ani Frantici, ked ich aucus ojekaslali.

   Páči sa mi

  • @Rudolf

   Zima bude tuhsia v okresoch PP, ZA, BY, CA, atd. teda na severe, dole bude mat inu hodnotu…….ale hlavne bude tuha preto, lebo ludia potrebuju pochopit svoju vlastnu nevedomost. A vela ich aj tak nepochopi, A aj Ti, co sa jej nedoziju.

   S Uniou to dopadne tak, ze sa aj ja este budem cudovat. Tuto jesen, zimu a jar si ludia zapamataju, ako este ziadnu.inu a budu si ju pamatat dobre dlho. Nakolko bude taka horuca jesen a zima, jak uz dlho nie. (Boh nas ochranuj) A to zavisi na kazdom znas, co do info pola vkladame vlastnym myslenim.

   Veci su naplanovane uz vo viacerych krokoch dopredu na viacero alternativ Dockaj casu jak husa klasu. A budu mat taky spad, jak severo-vychodny vietor, ked zacne fukat okolo 60km/h. To je na pocit o 10 stupnov menej ako ukazuje teplomer.

   Tu sa ponukaju informacie, postrehy, rady, sem tam aj navody, a nielen TU, aby sa kazdy sam za seba zamyslel a podla toho konal a zariadil sa. A velke DAKUJEM, ze si niekto dava tolko namahy. Ano, vela stastia.

   Ale STASTIE Praje Pripravenemu. A ja sam za seba dodam, aj tomu kto VIE, ale nezabudam na jedno…….Clovek mieni, Pan Boh meni.

   Dakujem kazdemu prispievatelovi za jeho k poznaniu prispievajuce a napomocne informacie, ktore my doplnaju moje puzzle poznania. Ked budem chciet nieco vydiet z kristalovej gule, pojdem inde a nie sem, popripade sa to sam naucim a pozriem sa…….ak mi bude dovolene a ukazane.

   Liked by 4 people

  • Bolo by dobré keby si dával aspoň krátke popisky odkazov.

   môj názor: Faktologia je dobrá. Ten text je nato aby sa vy-vinila EK.

   Ideologia všetko riadiacej EU je tam jeho vývod.

   Keď sa na to pozriete je to len na nahnevanie. Samozrejme je to cieľ, aby ľudia boli dezorientovaný. Jeden z cieľov je samozrejme znížiť hlasy Smeru (okrem iného).

   ešte k faktologii: Ema je v podstate agentúrou súkromnou (výrobcov liekov). Platia ju výrobcovia výrobcovia liekov.

   ps. žeby sa pripravovala provokácia?

   Liked by 1 person

 5. A čo takto pozorovať prírodu? Že akosi skoro robia nájazdy sýkorky aj sojky.
  Kto žije v záhrade, všíma si tieto detaily. A kto si ich aj zapisuje do denníka, ten vie vypozorovať aj možné trendy.

  Prikláňam sa k tuhšej zime. Už minulá mala u nás v NR viac snehu ako po ostatné roky.

  Liked by 3 people

  • Včera v parku som videla niečo,čo možno podporuje tento Tvoj postreh.
   Nezvyčajné množstvo veveričiek ,veľmi aktívnych a bolo to aj roztomilé,ako na zemi hľadajú žalude a asi aj orechy z neďalekách záhrad,niekto poznamenal,že si chystajú zásoby.
   Viem,nie je to nejaká zásadná informácia,ale naozaj to bolo nezvyčajné,akoby mali nejaké branné cvičenie.Včera sa tiež dosť výrazne ochladilo,možno to ich naštartovalo.

   Liked by 3 people

   • Zdravia ti.
    Pridám jednu starú múdrosť našich babiek a prababiek. Ak je cez leto a jeseň veľmi bohatá úroda ovocia, zeleniny a všetkého ostatného tak je na ceste tuhá zima. Tento rok je úroda ovocia naozaj bohatá. Tiež som si všimol že veveričky sú viac aktívne, aj sýkorky sa už stiahli do blízkosti obydlí kde ich prikrmujeme, sojky, straky a podobne sa udržujú v blízkosti okrajov miest. Veď aj teraz je chladné počasie.
    S pozdravom Peter.

    Liked by 2 people

   • Žerú to preto, že nie je hmyz. 10-15 rokov do zadu sme mali na povale mraky prezimujúcich múch, teraz nič, dokonca aj sieťky na oknách sú zbytočné. Hmyz kape, včely kapú. Človek vydrží viac, ale dokedy.

    Páči sa mi

 6. V televízii ukazovali Ostratice nadmerna úroda jabĺk, kto máte blízko možno samozberom si nazbierať. U nás je tiež bohatá úroda jabĺk, aj u mojich susedov. Jahôd bolo pomenej , ale ostatného dostatok.

  Liked by 1 person

   • Šárka je stále tam, kde bola aj pominulé roky, ale tento rok bol od skorej chladnej jari brutálny nástup moniliózovej plesne, ktorá zdecimovala úrody tam, kde neboli stromy ošetrené fungicídmi. Podobne to bolo aj s marhuľami a zdecimované zostali aj porasty čerešní a višní. Za to viniču sa tento rok veľmi dobre darí, akurát že kvôli zákazom hromadných spoločenských akcií a slabej turistickej sezóne je obrovská zásoba vína z minulého roka, otázka je, kam s novým vínom, ktorého úroda sa práve zberá..

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s